Професионални серии за коса - тема 102

  • 70 900
  • 760
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Вие влизате в тема 102

Добре дошли в клуба на анонимните маниачки
на продукти за коса!  #Silly
Каквото и да правиш, шкафът винаги остава пълен  Stuck Out Tongue
ВНИМАНИЕ!
Ако искаш да спестиш пари не е препоръчително да четеш тук!
Има сериозна опасност да станеш колекционер на продукти в името на косата си Grinning
Ако все пак продължиш, предупредена си
 Twisted Evil


 

Вместо запис споделете:

1.Какви пре-уош терапии за коса използвате? Колко често? Как ви се отразяват на косата?
2.Ползвате ли допълнителни продукти (дрогерийна козметика, натурална, натурални масла и други) в грижата за косата си? Какви и как ви се отразяват?
 



Система за класифициране на косата
Таблица на водно и неводно-разтворимите силикони
Ако в продуктите, които използвате присъстват неводноразтворими силикони,
трябва периодично да се отмиват със силно измиващо средство, за да не се натрупват.

Как да подберем  правилните продукти на Аphogee според състоянието на косата
Протеинови терапии  за третирана и изгорена коса и заздравяване
Необходимостта от протеин в грижите за косата и видове протеин
За дисулфидните мостове и кератиновите вериги
Къдравата коса
Деминерализиращи терапии за ползващи твърда (варовита) вода при грижите за косата
За дълбокото подхранване
Запушване на порите на скалпа при прекаляване със силиконови продукти
Как да изправим косата с четка и сешоар

грижа за скалпа и още
различните видове протеин и кратко описание на всеки от тях , хидратация
Списък на някои от видовете протеини и хидратанти , срещани в съставите на продуктите за коса
Адсорбация и абсорбация , проникващи и непроникващи в косъма вещества
Някои съставки в шампоаните, които е добре да избягваме
Здравата нетретирана коса не се нуждае от силни протеинови продукти
описание и снимки на косите ни, цялостна грижа за косата
Порьозната коса
Описание методите на използване на продуктите на Керастаз:
шампоани, маски, други

Ревюта на продукти
Ботокс терапията на Лореал за коса
Терапия на Милк Шейк с млечен протеин
описание на сериите Fiberceutic  и Mythic Oil на L'Oreal Professionnel
описание на сериите  Elixir Ultime и Nutritive на Kerastase
описание на по-обсъжданите и пробвани серии
Maroccanoil
описание на сериите на Алтерна
описание на продуктите на John Masters - шампоани и други
Pro Fiber, Loreal , 1
Lakme Ultra Violet
Алтерна Тен , 1
Keune, Satin Oil , 1
Sexy hair, Smooth/лилава серия/ , 1 , 2 , 3
Wella Sp Liquid Hair , 1 , 2 , 3 , 4 , 5
Терапия Наши Phyto Repair 1 , 2 , 3
Sexy Hair Blonde  
Алтерна за блондинки


Предишни теми с акценти:

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, , 36, , 37, , 38 ,
39 – Продукт/серия, която ще си купя задължително отново и която … вече няма да купя ,  
40 – „Топ 3” маски/балсами ,  
41 – Последно купен продукт ,
42 – Протеинова терапия – каква и колко често? ,
43 – Прическа за Нова Година ,
44 – Хранителни добавки за коса ,
45 – „Топ 3” любими шампоани ,
46 – „Топ 3” любими серии ,
47 – Поражения след студеня сезон ,
48 – Последно използван продукт ,
49 – Най-често използван продукт ,
50 – Преобразяващ продукт за косата,
51 – Най-успешна комбинация с Еластисайзър,
52 – Тип и състояние на косите в темата, любими продукти, комбин … ддръжка като цяло,
53 – Колко пъти давате шанс на един продукт ако не ви хареса в началото?,
54 – Последно използван продукт, терапия, описание и честота на използване,
55 – Kerastas Densifique, всеки ден ли обгрижвате косата си?,
56 – Вълшебна комбинация продукти за обем,
57 – Всеки път ли използвате продукти след шампоана или оставяте … а да си „почине”? ,
58 – Любими термозащитни продукти, любими продукти за изправяне/ … чупване на косата ,
59 – Силно разочаровали ви продукти,
60 – CHI, любим продукт в момента ,
61 – L`Oreal Professionnel, хидратация или протеин се харесва повече от косата ви ,
62 – снимки „преди” и „след” професионалната козметика, спешни п … теин и хидратация ,
63 – „Топ 3” финиш продукти, най-ужасната покупка ,
64 – Опит със слънцезащитни серии, най-добър стилизиращ продукт ,
65 – Успешна и неуспешна комбинация продукти ,
66 – Последователност на продукти при миене на косата ,
67 – Любими рядко обсъждани продукти в темата, серии на различни … яват на косата ви ,
68 – Стилизиращи продукти ,
69 – Есенна грижа за косата, любими хидратиращи и протеинови продукти ,
70 – Сравнение между две серии от една/различни марки, нови прид …  си миете косата? ,
71 – Експериментирате ли с нви продукти и кои използвате най-често? ,
72 – Любим продукт, без който не оставате ,
73 – Любима комбинация продукти от различни брандове ,
74 - Грижа за скалпа, продукти на Алтерна ,
75 - Продукти на Напура ,
76 - Любими финиш, стилизиращи и противокосопадни продукти ,
77 - „УаУ” комбинации, ефективни продукти против цъфтеж, най-чес … онални придобивки ,
78 – Ефективни продукти за засилване на растежа, „ударна доза” п … теин и хидратация ,
79 – Лятна грижа за косата, най-лош използван продукт ,
80 – Описание и снимки на косите ни, цялостна грижа за косата ,
81 – Грижа преди и след боядисване, поддръжка ,
82 – Експериментиране с различни комбинации на продукти, терапии … в домашни условия ,
83 – Рядко обсъждани продукти, Олаплекс ,
84 – Резултати от лятната грижа, Living Proof ,
85 – Влага и наелектризиране ,
86 - "топ 5 продукти за всички времена" + кратко описание ,
87 – Заплитане на тила, последни придобивки и първоначални впечатления ,
88 – Началото на професионалната мания за всяка от нас, последни … чални впечатления ,
89 – Любими финиши, термозащита, Маракеш ,
90 – Черен Пе(р)тко ,
91 – Ампули, дълбокопочистващ шампоан, Мароканойл ,
92 – Любими финиши, терапевтична преса, Алтерна Бамбук ,
93 – Бъдещи продукти, Алтерна Хайвер ,
94 – „Топ 5” любими продукти за 2015, празнични прически, Кюн ,
95 – Топ 5” най-лоши продукти за 2015, четки/гребени, Наши ,
96 - ”Топ 3” любими олио финиши, нощна грижа, Лореал Професионел ,
97 – Уплътняване/удебеляване на косъма, обем в корените, Вела ,
98 – Цъфтеж, накъсване, продукт, който отново ще купите, Милкшейк ,
99 – Топлинни уреди, Joico ,
100 – Описание на косите ни, настоящи наличности, анкета ,
101 – Описание на косите ни, настоящи наличности, анкета ,
102 – Грижа за скалпа, Напура

Последна редакция: вт, 01 мар 2016, 23:57 от Анонимен

# 1
  • Казанлък
  • Мнения: 589
Други продукти, освен професионалните, които ползвам са Дюкре Неоптид и масло от ему от две-три миенета.
Преуош терапии не правя.

Последна редакция: вт, 01 мар 2016, 18:26 от kati_kz

# 2
  • Мнения: X
Фрейче, благодарности за темичката! Heart Eyes

Пре-уош терапии са ми 3 more inches и нощните грижи на Living proof и Алтерна.
Всички ми правят косата много мека и гладка, изглежда истински здрава и блестяща, като с тази на Living proof мога да си карам и през деня без да отмивам, веднага се поема и обновява косата в коприна. Другите две са си като маски, правя ги когато мога да стоя няколко часа и да отмия, защото е абсурд да спя с каквото и да е на главата.
Преди правех и маслени маски, пробвах и натурални продукти, но като цяло не ми се отразяват добре, разхвърчават косата, или я правят остра и груба.

# 3
  • Мнения: 2 562
ФРЕЙЧЕ,златно си момиче  bouquet Благодаря за старанието ти!Темата създава пролетно настроение  Hug


1.Какви пре-уош терапии за коса използвате? Колко често? Как ви се отразяват на косата?
Малък опит имам.
Първо ползвах интензивно хидратиращата на Алтерна.Но не усетих УАУ ефект.Всъщност,май нищо не усетих  Mr. Green Дори няколко пъти споделях в темата.В комбинация с ш.и м.от серията резултата беше по-добър,отколкото с други серии.Определено.3те продукта се допълваха идеално.
Терапията на 3те инча много,много ми допадна.Не е икономична,но за 30 минути с нея се сдобих с мека и подхранена коса.Ще си я купя съвсем скоро.

2.Ползвате ли допълнителни продукти (дрогерийна козметика, натурална, натурални масла и други) в грижата за косата си? Какви и как ви се отразяват?
Тук съм пас.Не ползвам нищо друго,освен проф.продукти.Правила съм опит да редувам,преди 3г,но резултата не ми допадна.Скалпа ме сърбеше и косата ми падаше от всичко дрогерийно.

# 4
  • Мнения: 623
В отговор на въпросите:
1. Пре-уош терапии до сега не съм правила;
2. Ползвам Ducray и Rene Furterer, както и една маска за коса натурална, която я имаше в огромната колекция на Magnolia с маслина и зелен чай Simple Smile

# 5
  • Мнения: 2 843
Благодаря за темата!

В момента разполагам с 2 пре-уош терапии: 3 more inches и Еластисайзър (класически и новия - с нероли и здравец). Определено Еластисайзърът ми допада повече, особено новият, който ми прави страхотен обем. Много се изкушавам да взема и някоя нощна грижа. За съжаление, нещо не ми остава време (а явно и не съм в настроение) да си правя "бъркочи" с натурални масла и подобни съставки (това по втория въпрос); по-бърза ми е употребата на готови професионални продукти, евентуално нещо на Фито да взема от аптеката и дотам.

Да дам отзив за втория ден от употребата на серията за обем на Living proof: косата ми е все още чиста; но не по свръхразличен начин; тя изглежда така и на втория ден след Денсифик например; значи рекламното послание, че "отблъсква мръсотията" е малко позасилено. Подозирам, че утре вече косата ми ще е за миене, както с всеки друг шампоан при мен.

# 6
  • Мнения: 799
Фрея, страхотна пролетна тема  bouquet Благодаря ти  Heart Eyes

Пре уош терапия - само еластисайзера имам  newsm78  И ми напомня, че скоро не съм го ползвала, а днес ми е ден  за миене на косата  Whistling

По втори въпрос : ползвам масла и никаква дрогерийна козметика за коса няма в шкафа ми  Mr. Green  Това  е от пристрастяването  Naughty

Маслата които имам са : бадемово, кокосово, карите, гроздови семки, пшеничен зародиш, авокадо, маслиново, розмарин, чаено дърво, канела, масло от монои, ЯЧРМ  newsm78 имам още, но не се сещам  Crazy  И в уиш листа има още няколко  Laughing  И благодаря на момичетата от темата за маслата, че ме зарибиха и ми промениха възгледите към ползването на маслени маски  bouquet  Благодарение на маслените маски, които правя умерено често за 2 години мога да кажа, че косата ми се омазнява видимо по малко, скалпа ми е спокоен, косата ми е здрава, бляскава, по-плътна, по-здрава - огромна разлика  от преди  #Silly

# 7
  • Lost in a fairytale ...
  • Мнения: 714
Благодарности за красивата тема!  bouquet

Пре-уош терапии не съм правила, но сте много зарибяващи и със сигурност скоро ще метна нещо в този дух към кошницата  Mr. Green

# 8
  • София
  • Мнения: 1 956
Вместо отговори на въпросите ( на които по-късно ще отговоря, ч е бързам да опиша какво съгреших днес преди ММ да се е прибрал и да види, че пак, отново, за пореден ден съм довлякла плик с козметика... Та влязох в Дебенамс и не дочаках 30-те процента намаление. Имаше само 10 % на Ливинг прууф (като навсякъде май). И напълних едно пликче с минита за проба: PHD шампоанче и балсамче, шампоанче и балсмче от серията Фул, крем за обем пак от тази серия, черен Флекс шейпинг лак, от серията Рестор онова пръскало срещу топлина (450 градуса , ама по Фаренхайт предполагам, щото по Целзий... има ли такъв уред така да нагрява...), Един Прайм стайл екстендер и един Сатин Хеър серум... Много се чудих и на пяната за обем, и на маската рестор, и на.... всичкоооо Simple Smile))))))) Crazy
Като ги изпробвам, ще докладвам.
Иначе реших и аз рязко и спонтанно да се подстрижа и нахлух в един квартален салон. Подстрига ме едно много симпатично  момиче точно , както й поисках. Т.е. равно, и малко. Тя ми огледа косата, каза, че не се налага да се отрязва много, само 1-2 см, не цъфти значимо (то дългата коса няма как да няма някой цъфнал самотен косъм...). И така ме подстрига 2 см (че настоях да са 2) и равно - с машинката. Сег аобаче седя и се чудя, абе не прекалих ли да искам така пък равно... Едно като отсечено седи равното и се набива на очи силно, защото косата ми е абсолютно и естествено права. Ама пък като поизрасте за няколко седмици , самата коса ще се балансира - нали всеки косъм расте различно бързо...
Изми ме с Милкшейк. За пръв път пробвам Милкшейк. Ами неми хареса на мен лично. Някак ми се сля косата с черепа Simple Smile))))))) т.е. слегна при корена... Надолу е една такава остра, здрава, жилава. Чвно е от протеина в комбинация с отрязаните стари върхове. Това не са моите продукти. Добре, че и вас съм ви чела и умишлено съм ги заобикаляла и не съм ги купувала.

Та по въпросите:
1. Преуош терапия - взела съм си преуош ампули на Напура против косопад, но още не съм ги започнала. Техните шампоани за мен също са си спреуош терапия - харесвам този за растеж. Иначе 1-2 пъти седмично ползвам масло от кокос или арган на скалпа и по дължините с найлонова шапка. Понякога правя обратно миене - някаква маска или балсам нанасям на суха коса, седя с шапчицата, колкото мога, после измивам с шампоан и накрая слагам някой финиш. Това обратно миене го практикувам от 15-тина години. НЕ че има някакъв уау ефект, ами ми прави гъдел.
Сетих се, че ползвах Еластайзера на Филип Кингсли, още като го нямаше в БГ. Ми... не видях НИКАКВО влияние върху косата ми. Ама никакво, никакъв ефект, т.е. явно не е моя продукт. Даже накрая го размених с едно момиче от форума.

2. Горе в отговора на въпрос 1 има малко отговор и за този въпрос... Иначе дрогерийна косметика не ползвам, но пък ползвам Аптечна - Дюкре и Клоран главно. Отразяват ми се еднакво добре като професионалните. Само че там няма такъв пристрастяващ избор на разнообразни неща.

# 9
  • Мнения: 767
Фрея благодаря за красивата  тема bouquet
Пре уош терапия съм ползвала само еластисайзера-малките опаковки обикновен и екстрийм.Екстрима ми хареса,но ми се иска да пробвам и нещо друго.Все още съм в търсене на най-добрите продукти за моята коса,като ми се иска да поддържам няколко серии,а не да се претрупвам с продукти.Чудя се на пре уош терапията на Терапист в момента newsm78 и тъй като всяка тема купувам по нещо от обсъжданите продукти ще видим какво ще ме изкуши този път Thinking
Дрогерийни продукти не ползвам,а от маслата имам кокосово и бадемово,но отдавна не съм ги ползвала.

# 10
  • Мнения: 247
Фрея, благодаря отново за чудесната тема  bouquet

Честита Баба Марта, прекрасни момичета!

1.Какви пре-уош терапии за коса използвате? Колко често? Как ви се отразяват на косата?
Не ползвам пре-уош терапии, само ампулите на Напура Стамиген, ако се считат за такива. Днес получих и пратката от Гроу Горджъс  Grinning и съм се намазала обилно с маската за скалп.
2.Ползвате ли допълнителни продукти (дрогерийна козметика, натурална, натурални масла и други) в грижата за косата си? Какви и как ви се отразяват? Дрогерийните съм ги спряла напълно, след като започнах с профи-тата Simple Smile Масло- само кокосово и то рядко, защото все имам някой стилизант-крем за къдрици и не виждам много смисъл да мажа отгоре им  Rolling Eyes Медицински- Дюкре от време на време.

# 11
  • Мнения: 3 413
Пре-уош само Еластисайзера.
Непрофесионални продукти- само шампоана с хинин на Клоран.

# 12
  • Мнения: 1 670
Страхотна тема за пореден път! bouquet

Пре уош терапии- само Еластисайзъра, но рядко. Или не се сещам ,или няма време, че я мия вечер късно. Добре ми се отразява, стига да не прекаля.
Ползвах нощната грижа на Алтерна, но не съм подновила. И от нея бях доволна.
Непрофесионални неща не съм ползвала от години и няма какво да споделя и тук. Лятото често правех маски с масла, сега не. Нямам нужда сякаш.

# 13
  • София
  • Мнения: 10 858
Фрей, благодаря за новата ни темичка  Hug Прекрасна е, както винаги!

Пре уош - само Еластисайзър екстрийм, много добре ми се отразява и Нощната терапия на Алтерна, която ми е нова и още нямам достатъчно опит с нея.

Други продукти - масла  Heart Eyes Много масла  Heart Eyes Бъркам си домашни стимулатори за скалп, с каквото докопам  Mr. Green Обикновено: Дестилирана вода, гел алое вера, маската на Фитокод, ему, облепиха, бадемово, зехтинче, ЕМ Розмарин, джинджифил, какао, горчив бадем, мащерка, чесън.
За дължините - кокосово, някакво на Кхади с амла, монои, авокадо, ЕМ какао ... не помня повече.

# 14
  • Мнения: 3 698
Фрея, благодаря за новата чудесна тема  bouquet , лъха на пролет!
1.Какви пре-уош терапии за коса използвате? Колко често? Как ви се отразяват на косата?
Ползвала съм еластисайзер екстрийм, беше много отдавна и помня, че май ми хареса, но не ме впечатли, за да си взема голям.
2.Ползвате ли допълнителни продукти (дрогерийна козметика, натурална, натурални масла и други) в грижата за косата си? Какви и как ви се отразяват?Масла не ползвам. Има едни ампулки на Seri, даже тази сутрин си взех цяла кутийка, не са профи, но ги харесвам и редовно купувам.През последната година опитах и доста /всичко попаднало ми пред погледа  Laughing /оцветяващи шампоани, балсами, маски, някои проф., други не.

Общи условия

Активация на акаунт