Професионални серии за коса - тема 101

  • 81 182
  • 763
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Вие влизате в тема номер 101

Добре дошли в клуба на анонимните маниачки
на продукти за коса!  #Silly
Каквото и да правиш, шкафът винаги остава пълен  Stuck Out Tongue
ВНИМАНИЕ!
Ако искаш да спестиш пари не е препоръчително да четеш тук!
Има сериозна опасност да станеш колекционер на продукти в името на косата си Grinning
Ако все пак продължиш, предупредена си
 Twisted Evil


 

Вместо запис споделете:

1.Каква грижа за скалпа полагате?
2.Използвали ли сте продукти/серии на Напура? Опишете ефекта им.
 



Система за класифициране на косата
Таблица на водно и неводно-разтворимите силикони
Ако в продуктите, които използвате присъстват неводноразтворими силикони,
трябва периодично да се отмиват със силно измиващо средство, за да не се натрупват.

Как да подберем  правилните продукти на Аphogee според състоянието на косата
Протеинови терапии  за третирана и изгорена коса и заздравяване
Необходимостта от протеин в грижите за косата и видове протеин
За дисулфидните мостове и кератиновите вериги
Къдравата коса
Деминерализиращи терапии за ползващи твърда (варовита) вода при грижите за косата
За дълбокото подхранване
Запушване на порите на скалпа при прекаляване със силиконови продукти
Как да изправим косата с четка и сешоар

грижа за скалпа и още
различните видове протеин и кратко описание на всеки от тях , хидратация
Списък на някои от видовете протеини и хидратанти , срещани в съставите на продуктите за коса
Адсорбация и абсорбация , проникващи и непроникващи в косъма вещества
Някои съставки в шампоаните, които е добре да избягваме
Здравата нетретирана коса не се нуждае от силни протеинови продукти
описание и снимки на косите ни, цялостна грижа за косата
Порьозната коса
 
Ревюта на продукти
Ботокс терапията на Лореал за коса
Терапия на Милк Шейк с млечен протеин
описание на сериите Fiberceutic  и Mythic Oil на L'Oreal Professionnel
описание на сериите  Elixir Ultime и Nutritive на Kerastase
описание на по-обсъжданите и пробвани серии
Maroccanoil
описание на сериите на Алтерна
описание на продуктите на John Masters - шампоани и други
Pro Fiber, Loreal и пак
Lakme Ultra Violet
Алтерна Тен и още
Keune, Satin Oil и още
Sexy hair, Smooth/лилава серия/ и още, и пак
Wella Sp Liquid Hair и пак и още , и още
Терапия Наши Фито Рипеър и пак и още ,
и още , и пак , и пак
Sexy Hair Blonde
Living Proof за обем
 

Терапевтичните преси,които ползваме :
Лечебна преса с инфрачервена и ултразвукова платка Goddess
Ултразвукова преса за третиране на увредена коса
Как да се подстрижем сами


Предишни теми с акценти:

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, , 36, , 37, , 38 ,
39 – Продукт/серия, която ще си купя задължително отново и която … вече няма да купя ,  
40 – „Топ 3” маски/балсами ,  
41 – Последно купен продукт ,
42 – Протеинова терапия – каква и колко често? ,
43 – Прическа за Нова Година ,
44 – Хранителни добавки за коса ,
45 – „Топ 3” любими шампоани ,
46 – „Топ 3” любими серии ,
47 – Поражения след студеня сезон ,
48 – Последно използван продукт ,
49 – Най-често използван продукт ,
50 – Преобразяващ продукт за косата,
51 – Най-успешна комбинация с Еластисайзър,
52 – Тип и състояние на косите в темата, любими продукти, комбин … ддръжка като цяло,
53 – Колко пъти давате шанс на един продукт ако не ви хареса в началото?,
54 – Последно използван продукт, терапия, описание и честота на използване,
55 – Kerastas Densifique, всеки ден ли обгрижвате косата си?,
56 – Вълшебна комбинация продукти за обем,
57 – Всеки път ли използвате продукти след шампоана или оставяте … а да си „почине”? ,
58 – Любими термозащитни продукти, любими продукти за изправяне/ … чупване на косата ,
59 – Силно разочаровали ви продукти,
60 – CHI, любим продукт в момента ,
61 – L`Oreal Professionnel, хидратация или протеин се харесва повече от косата ви ,
62 – снимки „преди” и „след” професионалната козметика, спешни п … теин и хидратация ,
63 – „Топ 3” финиш продукти, най-ужасната покупка ,
64 – Опит със слънцезащитни серии, най-добър стилизиращ продукт ,
65 – Успешна и неуспешна комбинация продукти ,
66 – Последователност на продукти при миене на косата ,
67 – Любими рядко обсъждани продукти в темата, серии на различни … яват на косата ви ,
68 – Стилизиращи продукти ,
69 – Есенна грижа за косата, любими хидратиращи и протеинови продукти ,
70 – Сравнение между две серии от една/различни марки, нови прид …  си миете косата? ,
71 – Експериментирате ли с нви продукти и кои използвате най-често? ,
72 – Любим продукт, без който не оставате ,
73 – Любима комбинация продукти от различни брандове ,
74 - Грижа за скалпа, продукти на Алтерна ,
75 - Продукти на Напура ,
76 - Любими финиш, стилизиращи и противокосопадни продукти ,
77 - „УаУ” комбинации, ефективни продукти против цъфтеж, най-чес … онални придобивки ,
78 – Ефективни продукти за засилване на растежа, „ударна доза” п … теин и хидратация ,
79 – Лятна грижа за косата, най-лош използван продукт ,
80 – Описание и снимки на косите ни, цялостна грижа за косата ,
81 – Грижа преди и след боядисване, поддръжка ,
82 – Експериментиране с различни комбинации на продукти, терапии … в домашни условия ,
83 – Рядко обсъждани продукти, Олаплекс ,
84 – Резултати от лятната грижа, Living Proof ,
85 – Влага и наелектризиране ,
86 - "топ 5 продукти за всички времена" + кратко описание ,
87 – Заплитане на тила, последни придобивки и първоначални впечатления ,
88 – Началото на професионалната мания за всяка от нас, последни … чални впечатления ,
89 – Любими финиши, термозащита, Маракеш ,
90 – Черен Пе(р)тко ,
91 – Ампули, дълбокопочистващ шампоан, Мароканойл ,
92 – Любими финиши, терапевтична преса, Алтерна Бамбук ,
93 – Бъдещи продукти, Алтерна Хайвер ,
94 – „Топ 5” любими продукти за 2015, празнични прически, Кюн ,
95 – Топ 5” най-лоши продукти за 2015, четки/гребени, Наши ,
96 - ”Топ 3” любими олио финиши, нощна грижа, Лореал Професионел ,
97 – Уплътняване/удебеляване на косъма, обем в корените, Вела ,
98 – Цъфтеж, накъсване, продукт, който отново ще купите, Милкшейк ,
99 – Топлинни уреди, Joico ,
100 – Описание на косите ни, настоящи наличности, анкета

Последна редакция: пн, 22 фев 2016, 02:27 от Анонимен

# 1
  • Мнения: 2 045
Мерси за темата!

1.Каква грижа за скалпа полагате? - нямам проблемен скалп, но при боядисване задължително полагам грижа за него. Иначе на няколко месеца правя процедури с ампули за кожата на главата
2.Използвали ли сте продукти/серии на Напура? Опишете ефекта им. - Така и не се харесах с Напура  Sad

И едно питане от мен - мнения за продуктите за коса на Шисейдо? Днес прочетох ревю за техен шампоан и пръстите ме сърбят вече, ако наистина са толкова добри
Скрит текст:
http://-spam252-/2016/02/shiseido-extra-gentle-shampoo-for-oily.html
ревюто е за мазна и не ми върши работа, но на шампоана за суха коса, каквато е моята, ревю не намирам. Ако някой е ползвал случайно нека сподели  bouquet

# 2
  • Мнения: 1 378
Freya, радвам се, че намери време за новата тема, прекрасна както винаги  bouquet

1. За скалпа използвам основно масла преди миене, старая се да е поне веднъж седмично. Старая се след всяко миене на слагам някакви ампули или лосиони. В момента ползвам хидратиращия на Филип Кингсли. Но ми се струва, че трябва да включа и някакви други неща  newsm78 В момента обаче съм на спирачка, която успявам да удържа и мисля да карам на наличностите  Laughing
Напура съм ползвала шампоана за растеж и сякаш имах видим ефект, все не мога да го вместя да го взема отново. Имам и от термото, което не е никак лошо. Интересни са ми ампулите, ама така и не съм ги пробвала, едва удържах при последните намаления,но все в някакъв момент ще пробвам и тях. Simple Smile

Valkirja (дано изписах правилно ника  ooooh!) терапията на Наши я вземахме от фейсбук страницата на марката https://www.facebook.com/NashiArganBulgaria/?fref=ts Предполагам, че и Епона я е взела от там Simple Smile

Последна редакция: нд, 21 фев 2016, 14:22 от aDaMaNt^

# 3
  • Мнения: 205
Благодаря за новата тема!

Отскоро слагам ампули стамиген на напура, харесват ми, за ефект още е рано, очаквам го  Praynig ...

Ползвам и Инициалист на Керестаз от два месеца, доволна съм.

nnnn82, суших се с Паралукса само веднъж. Не си харесах косата, но вероятно е заради финиш на Наши - изправящ , може би сложих повече и косата ми стана лепкава и трудно изсъхна.

# 4
  • Мнения: 2 562
ФРЕЯ,много съм щастлива че си пуснала новата тема  Hug bouquet Heart Eyes Благодаря  Flutter

Грижа за скалпа не полагам.
На Напура имам шампоана за силен косопад  S2.Супер ефикасен.Ползвам го с маската за суха коса Напура S8.Имам и S00 за стимулиране на фоликулите.Всичко е хубаво.
МОЛЯ ЗА СЪВЕТ!Бяхте писали за ефикасен шампоан за пърхут/струпеи при деца.Моята щерка днес ме шокира.Главата й за 2-3 дена се е покрила с жълтеникави крусти и като ги разчопля става пърхут.Как да я оправя?Мустела има шампоан за млечни крусти,но дали 5г дете е за такъв продукт  newsm78

# 5
  • Мнения: X
Грижата ми за скалпа включва:

- системно използване на масла - комбинации от етерични и базови. Прилагани с нежен масаж веднъж седмично, с престояване за 2-4 часа. Най-често масло от Ему (има доказани свойства в събуждането на 80% от космените фоликули), Ямайско черно рициново масло (също доказан приятел в борбата с някои видове алопеция), кокосово масло, зехтин, обикновено рициново, масло от сини сливи, масло от Кафе (спомага за енергизиране на скалпа).

- регулярно използване на ДПШ - понякога забравям да използвам, защото косата ми няма голяма нужда, но определено за скалпа ми е необходимо добро почистване. Ползвам го веднъж месечно, на Вела от сериите Баланс.

- ампули Аминексил на Лореал - прибягвам до тях при усещане за сезонен косопад, до сега са ме спасявали винаги. 3-5 ампулки ми стигат за овладяване, като на всяко ползване ми стига половинка.

- серум за растеж на Кюн Со Пюр - приятен лек букет от ценни етерични масла, които стимулират корените и освежават скалпа.  Heart Eyes

- ампули за растеж на Сери - въпреки, че не са професионални, не мога да не ги включа, заради прекрасния ефект, който имат върху косата ми, не само стимулиране на растеж, но и подхранване на косъма от корена.

На Напура съм опитвала само от серума за растеж, благодарение на мила съфорумка  bouquet Усетих много етерични масла и никакво утежняване на корените. Друго нищо не съм ползвала.



Да отговоря на въпросите към мен от края на предишната тема  Peace

Ани, разликата между Течната коса и терапията на Наши е много голяма според моята коса  Grinning Първата прави косата ми много гладка, блестяща, подредена, "звънтяща" при движение, като течна коприна  Crazy нищо общо с нито един друг продукт. Наши си е типичен протеин с хубав продукт за завършек - Бюти млякото (последната стъпка), която много добре балансира ефекта от терапията. Косата след това е уплътнена, пак е подвижна, но по-обемна някак самият косъм се усеща как е обвит, докато с Велата това усещане липсва, по-скоро косъмът го усещаш напомпан/напоен отвътре  Grinning При терапията Наши се усеща повече плътност, жилавост, подсилване, докато при Течната коса - гъвавост, копринена мекота и гладкост, напоеност на косъма. Така ги усещам аз. Дано не съм те объркала още повече  Hug

А за въпроса ти за лилавите Секси, да, има опасност да дойдат тежки на тънък косъм с не толкова голяма нужда от хидратиране и омекотяване най-вече  Peace

Мишел, нищо не съм слагала преди терапията за да усетя ефекта и пълен. Косата ми се хидратира добре от 3-тата стъпка, която е много силна и предполагам сама по себе си ще е WoW  Laughing може някой път да е пробвам така  Peace

Адамантче Hug ако си писала впечатления от Терапията на Наши, моля те да ги намериш за да ги включа на първа страница. А иначе много неприятно, че Течната коса не ти се е отразила по впечатляващ начин, но колкото коси толкова и мнения...

sladurka, Олаплекс 3 можеш да ползваш както ти дойде  Mr. Green След шампоан слагаш продукта и стоиш повечко време, поне един час. След това можеш да сложиш балсам по желание, аз не слагам, в продукта си има кондициониращи съставки  Peace

Кьолшес, косата ти е страхотна!  bouquet

Valkirja, какви сладки душички  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Crazy Crazy честито!  bouquet Девет на брой леле, майка герой!  Crazy

# 6
  • Мнения: 259
Напура скоро мисля да ги пробвам Анаген ампулите . Доста отдавна има се назландисвам. Да ви споделя ефекта от терапията на Джойко, която си правих вчера : http://tsveti4kaaa.snimka.bg/daily/kosa.803077.36635720
Грижат ми за скалпа напоследък е Кюн лосиона за косопад . Доволна съм , овладя го.

# 7
  • Мнения: 2 843
Благодаря за новата тема!
Купих си наскоро шампоана на Напура за възстановяване на фоликулите. Нямам представа дали съм направила правилния избор; видях, че е особено продаван продукт, реших, че сигурно си струва и действах на сляпо. Тези дни ще го пробвам. Странно ми е това нанасяне на суха коса.

# 8
  • Мнения: X
Фрейче, благодаря ти за отделеното време за новата тема Hug

В момента грижата ми за скалп е ампулите Анаген, взимам от време на време маските на ФК (повече харесвам стимулиращата), тоника им също, ползвам и ДПШ Медисютикълс.
На напура съм ползвала доста неща и всичко много ми е харесвало, като най-любими си остават ампулите Стамиген и Анаген, лосиона против косопад, Кератиновата серия и ш-ни за чувствителен скалп и за Пх баланс.

# 9
  • Мнения: 978
До миналия месец ползвах инициалиста , сега съм на ампули денсифик , като цяло ампулите ми правят косата по обемна и има много бебешка косичка  :love и определено ефекта от тях е по - голям отколкото с инициалиста . Опитвах се на няколко пъти да се спогодя с маслата обаче не можах , няма отмиване колкото и пъти да ползвам  шампоан и се отказах да ги прилагам .
На напура не съм ползвала нищо все още , но заглейдам ампулите за растеж .

Относно терапията на Наши колко често може да се използва , и може ли поне 2 седмици след боядисване да я приложа ?

# 10
  • Мнения: 5 500
Фрея много се радвам че се появи,тъкмо навреме и супер темичка пак  bouquet

за хидратирането преди Наши-имах предвид предишните измивания ?  Rolling Eyes

1.грижа за скалпа-в момента на Алтерна спрейчето след измиване,още нямам впечатления категорични.Понякога слагам на НатуриСиберика (дано така се произнася) олиото за растеж-но си признавам-не съм редовна,май от 2 месеца не съм го ползвала.На Лакме задължително едно олио за предпазване на скалпа при боядисване-много съм доволна и ще го поддържам винаги.
2.Напура-имах ампулите за растеж и за фоликули и шамп.за фоликули-не ми харесаха и ги размених, при мен имаше дразнене но не помня от кои точно ампули и в последствие косопад.
олиото за термозащита ми харесва,но изправя косата и не го ползвам редовно.
нищо друго тяхно не планирам да взимам,не са ми интересни.

# 11
  • Бургас / София
  • Мнения: 1 206
Благодаря за новата прекрасна тема.  Hug Hug
Грижи за скалпа вече не полагам поради липса на време, понякога слагам ампула за почистване на скалпа на Напура, преди слагах масла и зехтин . На Напура съм използвала ампулите за почистване на скалпа и съм доволна и шампоанът 00 мисля, че беше от него не видях някакъв особен ефект.

# 12
  • Мнения: 3 413
1.Каква грижа за скалпа полагате?
Ампули Напура и Денсифик. За Напура ще споделя при следващия въпрос.

Ампули Денсифик са изключително приятни, вършат това, което обещават производителите. Радвам се, че ги има!
Ежедневен лосион за косопад Напура използвам винаги на суха коса, между миенетата. Освежава приятно скалпа.
Инициалист- не ми е любим, не бих купила отново, определено.
ДПШ- в момента имам на Лейбъл.М

2.Използвали ли сте продукти/серии на Напура? Опишете ефекта им.

От шампоаните честно казано не съм впечатлена. Не ми харесва слабото разпенване, трудно достигане усещане за чистота. Хидратиращият НЕ хидратира, определено.
Ампулите стамиген и анаген си ги харесвам.
Особено впечатлена съм от ампулите за силен косопад за нормална коса- ужасен, натрапчив аромат, децата, мъжа- всичко бяга щом нанеса ампулата, но ефекта е забележим!
Термозащитата е приятна, наистина има леко изправящ ефект. Може би, отново бих я купила.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 056
А да питам сега, момичетата, които използват масла за косата си, не ви ли пада боята от тях? Аз също преди използвах, но откакто се боядисвам редовно ме хвана страх да не ми падне бързо боята, червено-лилава е и без това като се намокри, косата си падат червени капчици първите седмици. Та, много ми липсват маслата, но в случай на боядисана коса, какво правим?
Извинявайте, че не е свързана с новата тема, въпроса ми.  bouquet

# 14
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Фрея, благодаря ти за новата тема bouquet

Грижата ми за скалпа включва :
1. маслени маски - веднъж седмично, понякога се случва и веднъж на 2 седмици, зависи от времето, с което разполагам. Ползвам основно кокосово масло, масло от корени на джинджифил, бадемово масло, масло от бразилски орех и др., а в момента и тази смес - https://www.biofetish.com/kosa/naturalni-rastitelni-i-eterichni- … asla-za-kosa.html . Следващата ми покупка ще бъде масло от Ему.

2. Ампули/серуми за скалп - в момента ползвам серума на ДМО и ампули Денсифик - доволна съм от всички.

3. ДПШ /имам този, на Лейбъл М/ - веднъж месечно, преди боядисване.

 На Напура съм ползвала ежедневния лосион против косопад/ не забелязах особен ефект, с косопада се справям само с ампулите Аминексил; ш-на за допълнително израстване и ш-на за стимулиране на фоликулите - честно казано, и от тях не видях някакъв ефект, може би защото не съм съчетавала с други продукти от серията. Преди време ползвах серията за възстановяване на кератина - ш-н и маска - е, те ми бяха харесали много, особено маската - приятна, неутежняваща, незаплитаща, придаваща прилична плътност на косата- чудесна е, след време ще си я взема пак. Днес, благодарение на Сити  Hug, пробвах ампулата Т1 - за почистване на скалпа - много добре ми се отрази, имам една идея повече обем в корените, мисля да си взема от тях + /отдавна имам желание, ама финанси все не остават Confused/ ампулите Стамиген и Анаген. Като се опарича някой ден, ще купя по една кутия от всички и ще правя Напуротерапия Crazy

Днес се измих с червения Про файбър ш-н/много ми харесва и със сигурност ще го взема/, сложих половин ампула Ричардж/имах мостра от Арлен/ и постоях 20-на мин.  В началото усетих косата си твърда, сплетена, едва разнесох равномерно сместа, но при изплакване усещането бе за плътност и едновременно - мекота. Както писах по-горе, в скалпа нанесох 1/2 почистваща ампула на Напура, по дължините съвсем малко серум от червения Про файбър, а в краищата - олио Липидиум. Косата ми не е изсъхнала напълно, но това което виждам до момента е плътност, обем и блясък - чудна комбинация Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт