Професионални серии за коса - тема 101

  • 81 182
  • 763
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 1 670
цЕНИТЕ НА Олаплекс наистина са добри, но как да забия 220лв. за нещо, което се позлва по 3,75мл на боядисване  Crossing Arms ooooh! Ще имам и за детето от тия 100мл. Mr. Green
Бих взела по 30-40мл от стъпки 1 и 2  Mr. Green
Някой ако има излишно за размяна съм насреща  Hug

# 286
  • Мнения: 31 181
densi, това, което си описала по-назад като нанасяне, за всички шампоани на Керастаз ли се отнася?
Да за всички. Peace
На мен ми казаха, че серията Хронолоджист е супер балансирана и наистина може да се използва с всички други серии на Керастаз според временните нужди на косата. Т.е. мога да ползвам шампоан Резистанс и маска Хронолоджист. А ако ползвам пилинга Хронолоджист преди шампоана Резистанс да го броя за едно деликатно, нежно измиване и да не мия втори път със зеления шампоан, които е много силен и измиването с него е количество- лешник.

Белла, защото Ливинг Прууф аз ги купувам от Дебенамс, където чакам големи намаления от -20 и -30% и не бих купила от сайт с -10% примерно. Освен това аз обичам да пазарувам от реални магазини и ако има възможност винаги бих избрала такъв начин на покупка.

# 287
  • Мнения: 1 746
Момичета, моля ви за повече добронамереност Praynig
Аз съм сравнително нова в темата и все още се уча, затова разбирам тези, които може би отговарят многократно на един и същ въпрос, но наистина няма как да се запомнят всички мнения.
На някои въпроси съм получавала отговор, на други не, но съм го отдавала на липсата на опит на четящите или на избягването на определени продукти.
Например в гримовата тема има изключителна взаимопомощ, което е от полза за всички.
Алена,Веси,Денси,Надя/Извинете, но не мога да изброя всички... Praynig/Благодаря ви bouquet
Сега и аз да кажа впечатлението си от шампоана за суха коса на Клоран.Косата ми стана по-суха и заплитаща се.Една неуспешна покупка, която замина по предназначение към продуктите на ММ.
Сега съм предубедена към марката и може би няма да пробвам друго.

# 288
  • Мнения: 978
Чета колко много финиши ползвате... Thinking божее, аз си карам само по олио  Mr. Green в повечето случаи(напоследък олиото Кенди на Алтерна, не спрея, който ми е неприятен).
Ако оправям с маша или четкяа-сешоар сложа малко термо и тва е. Thinking И пак добре, че мия всеки ден, това 3 дни с толкова мазила по  дължините ще се побъркам  Thinking

Не ви ли натежава всичко това?
Джей и аз преди се чудех точно същото,сега понеже запасите трябва да се оползотворяват-мажа и мажа и нищо не ми е тежко,даже дължините все по-сухи.  Shocked
двойният запечатващ серум на Лореал като го купих лятото (миех с хидр.серии) ми беше тежък,ама нали се харесва масово,викам ще си го оставя да го мъча,е сега ми е  Heart Eyes

Илли детанглърът си е точно за разплитане при сресване,взех го на малката и съм много доволна, естествено и аз го пробвах-ами на изрусен косъм не е достатъчен,омекоти ми съсвсем,съвсем малко.
детангльрьт на суха или мокра коса се слага и нужно ли е да се отмива после?

# 289
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
densi, благодаря много за описанието на блондинковата серия на Алтерна  bouquet. Чаках го с нетърпение, защото ми е в кошницата и се чудих имам ли нужда от него или да си взема нещо друго. По-скоро матирането на цвета ми е важно, отколкото обема.

Всички шампоани нанасям така както са ти обяснили за Керастаз от години. Този метод съм го срещала описан в стари козметични книги, които едно време купувах, но тук май сте много младички  Hug. Много ми е интересно какво още са ти казали, за да си ъпдейтна познанията, че Керастаз ми е една от любимите марки, а посягам към Хронолоджист винаги когато ме мързи да мисля комбинации и резултата винаги е зашеметяващ.

# 290
  • София
  • Мнения: 4 751
Да, във всеки салон, в който се използва Керастаз и фризьорите са обучени да работят с марката задължително шампунират косата поне 2-3-4 минути, масажирайки скалпа. Мен вкъщи леко ме помързява, но гледам поне минутка да го правя. Аз измих с Ливинг Прууф за къдрици и крем restore instant repair. Пръснах и малко термозащита за сешоар на Секси. Косата ми още преди да я суша стана много по-къдрава, но някак дребни и по-ситни къдрици ( не харесвам такива, а по скоро отпуснати вълни, букли) и реших да изсуша с Ровентата. Много хубава стана и мнооого мека като след ударна хидратация newsm78 Иначе косата ми още след измиването беше абсолютно ок, незаплетена и без особена нужда от маска. Засега съм доволна. Снощи бях сложила и пт нощната грижа.

# 291
  • Мнения: 7 573
И аз съм много доволна от Хроноложист,да не кажа,че е единствената серия на Керастаз, която  на 100% ми допада.

# 292
  • Бургас / София
  • Мнения: 1 206
Ех сега с този Хроноложист аз имам цял шампоан и ей така седи, нещо ми пресушаваше косата, ама ми пуснахте муха да си измия косата с него, ама ще е след празничната ми почивка  Rolling Eyes

# 293
  • Мнения: 3 248
Лелеле, колко много сте изписали, няма изчитане. То как да не пропусне нещо човек...



И аз се включвам с чудесни впечатления за кремчето на Ливинг  Grinning

Ел, кой точно е този крем на Ливинг?



Да си кажа относно маслото от Ему. И на мен ми беше малко странно, но в крайна сметка реших да го взема. То тогава трява да зарежа и повечето шампоани с колаген (и той се извлича от животни в повечето случаи). А и цял куп други неща, въобще цялата промишленост с животни и животински продукти е много грозна картинка.



Еластисайзерът може да се нанесе и на леко навлажнена коса, според мен. На съвсем суха ми се струва, че няма да може да се разпредели добре. Иначе съм го ползвала и с хидратиращи, и с протеинови продукти - винаги отличен резултат.



Магнолия, да косата е лошо отрязана, но е прекрасна! Копринен водопад!  Heart Eyes

# 294
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
Седя си и разсъждавам... И да ви попитам: пръскате ли парфюм върху косите си? Hug

Може би е пагубно за косата, така си мисля, но много обичам като тръсна глава или духне вятър да усещам любимия парфюм. Споделете, моля! Praynig

# 295
  • София
  • Мнения: 1 626
Аз пръскам! И всеки път ми изниква поста на Денси, че не пръска никога косата си. Ама и аз обичам да ми ухае косата.

# 296
  • Пловдив
  • Мнения: 1 194
Пръскам на шията и пръскам във въздуха и минавам под облака от парфюм.

# 297
  • Мнения: 1 878
Не пръскам никога.

# 298
  • София
  • Мнения: 245
Не зная дали би представлявал интерес за някого, текста по-долу, затова моля за извинение, предварително. Написаното се основава само на личният ми опит и не цели да обиди някого или да рекламира даденият продукт.
 От краткият си опит с 12-in-1 Cleansing Conditioner Brunette на GG, мога да кажа, че е различен, нетипичен продукт.
Нанесох на мокра коса, престоях 3мин., както е по описание, изплакнах. Резултата беше, мека, разплетена, хидратирана, лека коса. Нямаше го усещането за лигава или разтеглива коса, както при някои балсами и маски. Но и продукта не е като тях. Деликатно измиващ и почистващ, без остъргващ и скърцащ ефект за косъма. Не нанесох на мокра коса,под душа нищо друго. Нарочно.
 Финиши обаче сложих. Обичайните заодозрени, няма да Ви губя времето с описанието им.
 http://denisha.snimka.bg/hobby/kosa.896502.36645579
По този начин изглеждаше косата ми, без сресване и сушене. Естествено чуплива е, не е ефект от продукта. Но блясъка е.
 Измиващият балсам, пропуснах да отбележа е гъст и кремообазен с цвят сьомга и деликатен фин брокат. Аромата е... хмм, не ме линчувайте моля Ви, странно познат. Замириса ми на нещо познато от детството ми но не бях сигурна какво е то?! Чудех се между мъжки одеколон или сапун е... Край на размисъла, сложи моята майка. Помириса косата ми а след това влезе и в банята и заключи, че и мирише на бръснарница от 80-те години. Не е неприятен в никакъв случай обаче, аромата, на който е заложил производителя. Траен е, поне при мен.
 Блясъка, който дава, обаче не е типичният стъклен гланциран ефект на повечето продукти, с подобна екстра. По скоро е такъв, като на грим продукт за коса. Много фин и деликатен, озаряващ косите. На слънчева светлина, така добре танцува и хармонира, ах, косите ми се оглеждаха и отразяваха в повече нюанси, отколкото имам всъщност. Броката остава с вас, където и да отидете. По дланите които докосват и галят косите Ви, нощем, по дрехите и Вас самите. До следващото измиване на косата.  Wink
 Почистващият балсам, е лек и приятен за употреба. Мисля би се харесал на дами, които бързат- нямат време. На пътуващи, с ограничено място в багажа. На дами миещи косите си често. На такива, гримиращи и озаряващи прическата си. На привържениците на съдържанието  и състава му.
 Сигурно пропускам да споделя нещо, което би Ви било интересно или любопитно, моля простете ми.  Hug  bouquet  Hug
 http://denisha.snimka.bg/hobby/kosa.896502.36582906
Така изглеждаше косата ми, след сушене и навиване на пръст. Прочетох, че обсъждате безвредни и ефикасни методи за къдрене на косата. Аз го правя, когато искам обем в долната част, като навивам на пръст.  Mr. Green  Wink
 Прекрасен, духовит и усмихнат ден на всички момичета желая!  bouquet

Последна редакция: чт, 25 фев 2016, 13:02 от bubanka

# 299
  • Мнения: 31 181
За маските за коса на Керастаз консултанта ми препоръча да стоя винаги точно определените на маската минути и никога по-малко. За повече може, но предвид сегашното състояние на косата ми и изредените маски на марката, които ползвам в момента ми каза да не пресрочвам нито минута действието им. За Тераписта ми каза да я нанасям от средата на косата надолу за да не ми утежнява и разхвърчава, а Хронолоджиста навсякъде вк. и по скалпа и то хубаво намазване.
Предупреди ме да подсушавам хубаво косата и да ползвам качествени пухкави, памучни кърпи. Може и затоплени.
На въпроса ми дали да бъркам сериите, тя ми каза че това може да става, но не е добра идея, осолено ако нямаш опит и достатъчно знания, каквито аз нямам. каза ми да си ги ползвам целите серии или каквото имам, но без да ги смесвам с изкрючение на маската и пилинга Хронолоджист, които ще ми вървят с всичко. Олиото е ясно.
Финишите крем термозащити също било добре да се използват след сериите си или поне да се спазва протеин-хидратация, защото аз казах че няма начин да ги купя всичките. Нектара особено не бих взела пак.
Като цяло ми направи много силно впечателение, че не ме накараха да купя или не ми насадиха нещо за покупки от големия щендер който е точно до външната им врата и наситна има всичко вк. най-новите продукти. Дамата по-скоро беше против покупките на дадени продукти за които я разпитвах и с това се отличи от всички тъпи патки консултанти, които само гледат да смъкнат кожата от гърба на лиента и да им набутат какво ли не. Мен това ме спечели и затова повярвах на този консултант, освен знанията, но голи знания с агресия никому не са нужни.
Давам пример: не желая изпечена коса права като праз и слепнала по главата с пресата Стиймпод. Не се харесвам така. момичета обаче ми казва, че няма как да ми направи обем в корените и в този момент осмиваме задружно вафлите.
Тя ми казва, че евентуално мога да пробва фина пудра за обем в корените, каквото и Керастаз предлагат и аз разбира се съм заинтиргувана. Прическата е готова косата залепена за скалпа естествено и идва консултанта да нагледа процеса на работа. задавай и се въпроса за пудрата за обем в корена от фризьорката ми и тя категорично, но любезно отказва този продукт за моята коса. Не разбрах защо и ме беше срам да питам, защото фризьорката се сконфузи че е попитала някак.
На няколко пъти настоях да ми представи продуктите нови при това, за къдрави коси, но тя ми каза "те не са за вас категорично и няма смисъл да губим време да разговаряме". По-добре да се съсредоточим в терапията и подходящите за вашата коса продукти. Много ясно жената разбра, че аз съм склонна да куп само тези продукти и че нищо няма иначе да купя, но не целеше да купя нещо и това е похвално.

В едни момент стигнахме и до продуктите, които са стари и срока на годност. Попитах дали мога да слагам като преуош олиото Олео-Релакс, защото освен силната миризма на зюмбюли не го харесвам иначе, защото ми е леко. Тя ми каза "може" и в следващия момент ми каза, "то е толкова старо и вече е спряно от производство, не знам откъде ги купувате тези стари продукти". Засрамих се и промрънках, че наистина моето е много старо, на което тя не отговори нищо и по-добре.

Никога не пръскам парфюм по косата зеленее ми и наистина е пагубно от алкохола. знаете ли парфюмите каква химия са и какви алергии причиняват на организма?
Парфюми за коса тези без алкохол на Шанел, като допълване на ЕДП  и ЕДТ от сериите например Шанс, Коко Мадмоазел и др.По 35 мл. са и са много хубави, но и скъпи за съжаление.

Общи условия

Активация на акаунт