Професионални серии за коса - тема 101

  • 81 189
  • 763
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: X
Феерийка, много си мила Hug ама трябваше да снимам наистина. Аз по принцип на здрава коса, както не е и боядисана сега в корен и дължини винаги имам обем, сега беше простооо огромно нещо. Дано при всички, които пробват продукта е така. На пипане косата е все още плътна много! (това е и от крема де), не мога да среша с моя гребен (който не е от най-ситните, на 3 инча големия), но от шнолите леко смалих главата. Но не достатъчно и пак ги слагам. Mr. Green

# 241
  • Мнения: 3 698
Лунна, ако имаш предвид това http://www.zlatnaribka.com/lakme/kstyle-cool-stilizirashti/top-t … style-cool-150-ml , на мен не ми хареса, вътре има много брокат и блясъчетата не остават в косата, а падат върху лицето, ръцете... ooooh! , ефект положителен не видях, пълноразмерен продукт имах.
Deathcrush , сериите за боядисани коса са предимно хидратиращи, но съобразени да пазят цвета, при медното е важно, защото е много капризно. Но е по-скоро препоръчително. Например Бубка от опит сподели, че сериите на Алтерна са щадящи цвета, така че, ако имаш нещо на марката не би трябвало да повлияе на цвета.Освен това, не всички протеинови свалят цвят. При мен любимите ми Редкен Екстрийм са много лоши в това отношение и винаги ми свалят цвета, но пък ПроФайбърите са ми супер и не му повлияват, поне при мен. Не ти помогнах много, но боята, която си избрала е наистина много качествена и би трябвало да хване стабилно. Просто избягвай по-силните протеинови, маслата също, нагряването също не е добре за цвета.
10 в 1 на ЛП при мен не правеше нищо друго, освен да утежнява много неприятно, никаква хидратация, само мазен филм.

# 242
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 105
Ясноо- значи в момента предимно протеинови имам защото така си почувствах че това иска косата ми и от това  се чувства по -добре. имам редкен екстриим, имам ш-ни също предимно протеинови- Денсифик, Лп денсити, Напура 8 маска и дълбокопочистващ ш-н на Лейбъл. и така като  направих сметка ще е най-добре да взема да поръчам витамино колор на ЛП Simple Smile

Последна редакция: вт, 23 фев 2016, 23:10 от Deathcrush

# 243
  • Мнения: 3 698
Мммм май да  Grinning , но пък иначе имаш страхотни протеинови серии!Преди боядисване, слагай протеини смело, ти си го знаеш това...
Да ти опиша, шампоанът прави много хубава пяна, нежна и обилна. Маската е една такава пухкава, мирише лекичко, на малинки, приятна и хидратираща.

# 244
  • Мнения: 4 734
setony, да точно за това питах, но аз блясък и брокат не видях от мострата... Rolling Eyes Но няма да купя, то и без това се слага на влажна коса, а аз търся по-скоро нещо да се пръска на суха коса на следващия ден след миене... Само с Л2 съм като спрей и понякога след протеинови серии ми идва малко недостатъчен от към хидратация... newsm78

# 245
  • София
  • Мнения: 3 271
Валкирия страхотни бебчета си имаш. Завиждам благородно, че можеш да ги гушаш всички заедно с мамата.  Hug Дано им намериш добри стопани.  Heart Eyes
Миличка, аз и сега слагам серума на Гроу Горджъс, косата ми по принцип расте бързо. За 6 седмици точно 3.3 см.



___________________________________

Успях да прочета темата спокойнои не мога да не се изказвам на красивите коси  ooooh!

Цветичка страхотна грива, дълга и красива си отгледала. Много е пораснала и не само това - пораснала е здрава и блестяща.   Hug Hug


Сити Много ми харесва косата ти, наистина има обем. Много свежа и омекотена изглежда. bouquet

*dreamer* косата ти е много дълга и плътна, макар и на двете снимки да не са много ясни. Втората е по-хубава и се вижда цвета й.  Heart Eyes  Фризи ефекта според мен се дължи на това, че косата ти е леко чуплива, а не на друго.  Hug Хубава коса  Hug

Дели Не мога да се на гледам на този слънчев цвят дето го имаш. Страхотно жива и блестяща е косата. Чудна  bouquet

Мишчица толкова хубави къдрици са се получили.  Heart Eyes Неудобно ли е да се спи така?

___________________________________

Жана мъжа ми много дълго време не искаше да ползва нищо друго освен шампоана на Клоран  с хинин. Аз също съм го пробвала и смятам, че е много по-добър от доста от шампоаните на Лореал Профешънъл и на някой други марки.

Денси  Hug Страхотен атомно си описана съветите на фризьорката. Явно, за разлика от мен, си попаднала на професионалист. Да, много малко се слага от шампоните на Керастаз,  затова са толкова икономични. И да, трябва да се пазят дължините. Аз винаги нанасям по скалпа с масаж, но както първия, така и втория път стоя по 3-4 минути преди да отмия. Когато ползвам масла по дължинете обаче, си позволявам да нанасям малко шампоан и там, защото само отмиващата се пяна няма да измие дължините. По отношение на Хроноложист - напълно съм съгласна с нейното мнение. Страхотна серия. Ако шампоана дразни някой, може да ползват само пилинга, който си е шампоан - мек, лек, измивен и много щадящ.  Само жалко, че маската и шампоана не миришат като олиото и пилинга. Те са толкова прекрасно ароматни  Heart Eyes  Освен маската, но и ампулата с хайверни перли е невероятно добра терапия.


Мацата Маслото от черен кимион е много хубаво. Маши го по косата и по скалпа, слагай го и по лице и тяло. Много хубаво масло.


Сетони  smile3532 smile3532 smile3532 newsm62 newsm62 newsm62

Това за пилешката липосукция е такова попадение, че се смях със сълзи 10 минути  Joy
Ама да ти кажа с метода на извличане, без убиване английски животното това си е жива пилешка липосукция..
Та, вталяват  ги,  да ти кажа  Joy

//////////////////////////////////////////////////

Момичета, много ви благодаря за съпричастността  Hug Hug Hug Попреживях го вече, но косата ми е крива черта и няма да изтърпях и ще я отрежа още малко. Тук на снимката съм си навела назад главата и изглежда по дълга, отколкото е. Освен това роклята ми е висока талия и това допълнително създава усещане за удължаване.
Сега съм си намазала в корените серума олио на Натура Сиберика,  върху него серума за стимулиране на скалпа с отмиване на Гроу Горджъс,  а по дължините масла, смесени с нощната маска на Гроу Горджъс.  Ще спя така, а утре сутринта направя терапията на Керастаз Хронолоджист с ампулата.
Скрит текст:

////////////////////////////////////////////////

Сега да се доредя по въпросите за запис.  Mr. Green

1. Продукти за скалп ползвам много, разнообразни и постоянно. Споделих, че грижата за скалпа през последната година ме предпази да не остана без коса,  заради постоянен и непрекъснат косопад, причинен от разни медикаменти и упойка. Винаги слагам продукт на скалпа след измиване, а на сухи корени слагам други продукти, така че не оставам скалпа без продукт или много рядко пропускам. Не смятам, че утежнява, точно обратното. Като си гледам различния етап на разтеж на косата ми виждам косъмчета от един сантиметър да 20 сантиметра и това е нова коса, пораснала поетапно.
Няма да се впуска в действието на всички продукти защото са много.  Но накратко.

1.1 Масла базови и етерични Основни базови масла, които много харесвам са: масло от Ему  Mr. Green ЯЧРМ,  масло от папая (заради прекрасния и лек пилинг на скалпа) масло от зелено кафе и масло от кафе Арабика,  масло от пъпеш, масло от бабасау, масло от кедър (освен етерично има и базово) и доста други. Масла постоянно купувам и имам големи запаси  hahaha Етеричните масла, които са хубави за скалп и аз ги смесвам с базовите са: розмарин, мента, джинджифил, Магнолия  Heart Eyes и много други.

1.2 Серуми Имам много, навярно при изброяването ще пропусна. Двата серума интензивен и обикновен на Гроу Горджъс, 10 минутния серум за стимулиране на скалпа Гроу Горджъс. Много хубави продукти - сега се снабдих с по още един брой. Запас, какво да се прави  Mr. Green На Керастаз серум Денсифик и Инициалист, Серума за стимулиране на скалпа и обем на Кюн Со Пюър,  Серума с червена детелина на Алтерна (един серум свърших и почвам втори), серума за стимулиране на скалпа на JMO, както и този за хидратиране на скалпа на JMO, серума с Облепиха на Натура Сиберика, и около 3-4 ръчно правени маслени серуми със стимулиращи базови и етерични масла. Друго не се сещам сега. Всички са хубави, съчетавам ги подходящо, съобразно с продуктите, които ползвам и месечния си цикъл  hahaha

1.3. Шампоани Тук слагам няколкото ДПШ шампоани, които имам - този на Медисютикълс, на Шу Уемура, на Алтерна и един био - мио. Напура Стамиген (за фоликули), Анаген (за разтеж) Пюрифай  (това всъщност също е ДПШ), детоксикиращия шампоан на Алтерна с червена детелина. Пилинга Керастаз Хронолоджист.

1.4. Ампули Тук също има много и то истински разнообразни. Напура Стамиген  (любими), Анаген, Пюрифай, Прайм. Керастаз Денсифик, Аминексил,  ампули за почистване на скалпа Митик оил,  ампули с плацента и колаген Postquam   (испанска фирма за професионална козметика)  В момента други не се сещам.


2.Напура

Много приятно бях изненадана още с първите продукти, които си купих на марката. Ампули Стамиген, серията с Колаген и шампоан за стимулиране на фоликулите. Ампулите са ми любими и до сега. Важно е да се знае, че марката няма чисто хидратираща серия, от типа на лилавите Сексита.  Ползвала съм почти всичко, което марката предлага. Единствения продукт, който не харесах особено беше подхранващото масло маска Нутри  Оил от серията "подхранване".
Термо олиото е Ванилово ароматно, прекрасно хидратиращо. Най-хубаво е, че се слага на мокра и на суха коса и няма никакво утежняване.
Спрей за блясък първоначално бях скептична,  но наистина омекотява и дава сияйност на косата.
Ампулите Любимите Стамиген -дават невероятно хубав естествен обем. Всеки вид ампула върши точно това, което трябва и е просто прекрасна.
Шампоаните са странни, а аз ги ползвам понякога като терапия и стоя доста време с тях (както и с ампулите Стамиген ) Не са агресивни, нямат сулфати и ако нямаш проблем с етеричните масла в състава им можеш спокойно да стоиш и няколко часа с тях, преди да отмиеш. Въпреки, че създават усещането, че не измиват добре, всъщност измиват много хубаво и нежно косата.
Преуош терапиите като цяло са протеинови. Дори и "подхранващата". Любимата ми е Възстановяващата  терапия М9 - дава жилавост и сила на косата.  Терапията преди боядисване много добре предпазва косата по време на боядисването. Преди всеки път я ползвах, сега пак трябва да я подновя. Много са икономични тези терапии. На моята коса ми стигат за най-малко 3 пъти.

Друго не се сещам вече, а и явно мозъка ми спи  Mr. Green
Утре ще коригирам  докато си пия кафето.

Лека нощ красиви Прекраснокоски  bouquet




# 246
  • Мнения: X
Ама толкова много пишете  Crazy
Връщам се по ред на номерата.

Така обещаното за шампоаните на Керастаз. Консултантката им ми препоръча да слагам в шепа съвсем малко количество колкото лешник примерно и да нанеса на скалпа с наведена надолу глава, защото се къпя под душ и да масажирам скалпа, като се стремя да не разпенвам почти никак продукта при първото нанасяне. Обясни ми само на скалпа и то наистина супер малко количество, а ако не достигне леко да се досложи за отзад примерно.
После измиване на скалпа под душа и отново слагане на още по-малко количество от шампоаните им вече с разпенване за да се стича при измиването по косата надолу и да се измие и тя. Каза ми никога, абсолютно никога да не сапунисвам дължините си с техните шампоани. Като се разпени при повторното слагане шампоана да го оставям винаги да действа 3 минути без да отмивам и без нищо да правя освен лек масаж на скалпа. Продуктите на Керастаз били първото измиване да почистят себума и после да проникнат съставките им навътре, което нямало как да се получи като отмия веднага както правя, защото ме е страх от агресивните им съставки. Каза ми да не се притеснявам, а просто да използвам супер малко количество шампоан.
Мен обаче скълпа си ме сърби постоянно вк. и днес силно след използването на Алтерните за Блондинки вчера. За тях ще пиша после първите ми впечатления.
newsm74 Браво на консултанта! Така се процедира с почти всички шампоани  Peace

Първо благодаря за милите думи по адрес на моето чудовище на главата ми  Hug Радвам се, че видяхте разлика преди и след терапията, реално беше по-голяма, но няма как да покажа текстурата, допира, усещането и движението на косъма. Още по-хубавото е, че косата остана с първоначалния ефект няколко дни без състоянието да се промени. Обикновено се променя с другите продукти и към 3-тия ден става или по-суха или по-смачкана. С терапията косата остана до последно каквато беше в първия ден след измиване  Heart Eyes

Мишел, забравих да ти отговоря, преди терапията ползвах Лис Ънлимитед на Лореал, заедно с пре уош бъркотия от маска Вела Енрич, кокосово, рициново и ший масло. Маската ми хидратира страхотно косата и много я харесвам, на мен не ми отежнява както се бяха оплаквали някои момичета в темата.

Масло от Ему ползвам това https://www.biofetish.com/maslo-ot-avstraliisko-emu-20-ml.html?s … D0%B5%D0%BC%D1%83 мирише невероятно, на Гардения  Heart Eyes и няма нищо  Sick  Stop
Друг е въпросът, че след прочетеното нещо не искам да си купувам още въпреки хубавия му ефект, някак не мога да се примиря с мисълта, че умират животни в името на хорска суета  Tired

Тестът с косъма има най-голямо значение на третираните коси, там най-явно се показва състоянието. На тези, които нямат толкова специални нужди от силни продукти, не се установява кой знае какво, по простата причина, че структурата на косъма е различна.  Peace

*dreamer*, имаш голямо чудовище  Shocked Crazy Hug Много здрава, плътна коса и дъга коса!

Shiny*, 2мин. реконструктор може да се ползва самостоятелно, той си е като маска. Иначе след протеинови ш-н и маска можеш да сложиш хидратиращ балсам за по-балансирано усещане накрая.

Мишчица, чудесни къдрици и коса !

Златислава, може да комбинираш маслата с 1-2с.л. от някоя маска, така се отмиват по-лесно. Също така да експериментираш с количествата и вида на маслата. Например рициновото, ший, кокосовото са тежки маска, докато бадемовото, масло от синя слива, семки чия/диня са леки, зависи от вискозитета им. Маска и балсам можеш да ползваш заедно и на всяко миене. Можеш да ползваш само маска или само балсам. Косите без особени нужди и с тънък/фин косъм често предпочитат само балсами, докато третираните, сухи или просто с дебел/плътен косъм коси могат да карат само на маски  Peace

# 247
  • Мнения: 483
Лунна, не мога да давам линкове през телефона, обаче влез  в Арлен/в ЗР не го виждам продукта/ в марка Чи и после в "Термозащита и стилизанти" и ще го видиш. Да знаеш обаче, че има растителни екстракти - алое, лайка й др. Да поясня за всички, че става въпрос за спрея за защита на скалпа при боядисване. Peace

# 248
  • Бургас / София
  • Мнения: 1 206
Благодаря ти, Магнолийка за комплимента от теб това за мен значи много  bouquet . Днеска съм с любимият шампоан Про Файбър + бустера на Секси Хър + олиото на Керастаз за обем, косата е изключително обемна гладка и с блясък аз май наистина си намерих комбинациите. Heart Eyes . Магнолия косата ти е уникална, въобще не си личи че е рязана толкова  Heart Eyes

Последна редакция: ср, 24 фев 2016, 09:57 от cityofangels

# 249
  • Мнения: 2 562
Мас от Ему се извлича без да се убива животното, иначе щеше да е безбожно скъпа.  Peace

Are Emus Killed to Make Emu Oil

(Моля за извинение, че се включвам от небитието, за свое оправдание и за протокола - ползвам само професионална козметика за коса Simple Smile )
Ужас.Значи ги шатват  ooooh! Sick И без това от 3 месеца не ям месо,та сега като прочетох статията и съвсем го намразих  Sick Че и маслото от Ему.Ползвам един околоочен с такова масло,харесва ми,но няма да го повторя  Crossing Arms

# 250
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
Да си кажа и аз впечатленията от "течната коса".  Hug
По принцип не обичам терапии, преди, след, измий, мажи, пак мий, стой, не стой, влез в банята, излез...  CrazyОбичам всичко бърсо и лесно да става, но няма начин. Но това с "течната коса" ми хареса.  Peace
Измих с шампоан Wella SP Repair, който тооолкова много ми хареса. Прекрасно измива, разплита. Идеален ми е. Намазах с "течната коса", но бях забравила да си взема гребен в банята и не разресвах, но пък много лесно прокарвах пръсти през косата. Изсуших. Доста дълго суших, може би много продукт бях нанесла, но по принцип косата ми се суши бавно. След като изплакнах, наистина нямах нужда от маска. Гладка, разплетена, подредена коса. И една идея по-плътна. Но пък скоклива, подвижна, жива. Ти да видиш... Laughing  Сложих Л2, Нектар термик и напръсках със влагоустойчивия спрей за гладка коса и блясък Sexy Hair , на крайчетата анти-фриз серум за заглаждане Sexy Hair и серум за запечатване на цъфтящи краища Alterna. Да, но като изсъхна, пак си ми щръкна във всички посоки. Оставих я нарочно да съхне сама. Обаче е отвратителна като форма... Няма такова чудо, като моето. На метър чупка, на километър - две. Нито е права, нито е къдрава. Искам права коса, ей такава, като праз лук. Ако не играе пресата, няма укротяване. А точно от пресата, която ползвам след всяко миене, ми се къса косата. Ама как след сто хиляди продукти ей така веднъж поне за разнообразие не се кротна?!? Искам като излезна от банята, да я подсуша, да си я намажа с необходимите финиши и да си стои правичка и послушна. Ако ми отиваше късо, щях да я подстрижа първи номер и повече да не се занимавам с нея... #2gunfire

Много се отнесох, защото пак побеснях. Извинете ме. Hug
"Течната коса" на Вела ми е страхотна придобивка, убедена съм, че след всяко последващо използване, косата ми ще е по-хубава и по-здрава, но че няма да се кротне, то се е видяло. Hug

# 251
  • Мнения: 2 843
По повод споделеното от Денси за Kerastase Chronologiste. Ползвала съм само шампоана от серията. По принцип повечето продукти на Kerastase ми понасят много добре, даже мога да кажа, че ако трябва да избирам една марка, тя ще бъде Kerastase. Представях си, че Chronologiste ще е топ шампоанът им, но за мен е доста по-незабележим като уау-ефект от Chroma Captive, Densifique, серията Resistance. Усещам го протеинов и малко отнемащ от виталността на косата. Не е лош в никакъв случай, но самият факт, че сигурно година не посягам към него, а ми стои на рафта, говори, че не е най-доброто за мен.

Последна редакция: чт, 25 фев 2016, 12:53 от bubanka

# 252
  • Мнения: 3 413
Магнолия, благодаря ти, че ми отговори за шампоана на Клоран  Hug

Жане, аз също съм те пропуснала  Embarassed
За шампоана с хинин на Клоран ли става дума? Имам го, страхотен състав!! При 2 поредни миенета, при мен, косата става като неизмита. Аз го хвалих тук като силно хидратиращ.

Последна редакция: чт, 25 фев 2016, 12:54 от bubanka

# 253
  • Бургас / София
  • Мнения: 1 206
Възможно е някои да не е погледнал нещо, ето аз например си признавам, че поста на Линдето където ме описва с рекламното момиче  на Милк Шейк, видях много по късно за което и благодаря за прекрасното сравнение  Hug Hug . Някои път не може да се смогва в темата и трябва доста назад да се чете  Peace

# 254
  • София
  • Мнения: 4 751
Негативен отзив от мен за Маракеш детанглър- не мога да разбера действието на продукта, мнооого леко кремче е, което може да се нанася и с впръскване, но не виждам да прави нищо за косата. Иначе хубав аромат, спомага за разресването, но просто не е Уау. Ще го помъча още малко Simple Smile

Последна редакция: чт, 25 фев 2016, 12:56 от bubanka

Общи условия

Активация на акаунт