Професионални серии за коса - тема 101

  • 81 185
  • 763
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 436
И, за да не е само спам, ще споделя, че новата интезивно хидратираща серия на Алтерна ми е пълен отврат, като се има предвид, че харесвам марката много. Чувствам косата си като мръсна след нея. Може би не й е времето сега да я позлвам.
Сега на дневен ред ми скрабът на Керастаз Хронолоджис. Нямам търпение да го пробвам.

Последна редакция: чт, 25 фев 2016, 13:00 от bubanka

# 271
  • Мнения: 4 734
Candy_girl, много момичета поръчваме от Ензо, няма проблем... Peace

Магнолия, видях косата ти, страхотна е, не си личи, че е подстригвана...  Heart Eyes

За това, че понякога не получаваме отговори на въпросите си, има го това, но трябва да сме по-настоятелни и отново да питаме... Mr. Green Понякога момичетата, които са ползвали съответния продукт не са във форума....
Аз скоро питах за шампоана Хроноложист какъв е, понеже в състава има доста масла, а някой тук сподели, че бил протеинов... Та съм в шах и не знам кога и как да го ползвам и с каква маска, защото нямам маската от серията... Иначе и аз като го пробвам не ми изглежда на хидратиращ, но с тези масла в състава, а и мисля в сайта пише, че е хидратиращ.... Rolling Eyes newsm78

# 272
  • Мнения: 1 304
Шампоана Хронолоджикст на мен ми действа като хидратиращ, не усещам да ми е протеинов newsm78

# 273
  • Мнения: 2 562
А за интензивно хидрат.Алтерна съм на 100% съгласна с теб.Ужасно ми изсушаваше косата.Не се справих с нея.

Последна редакция: чт, 25 фев 2016, 13:00 от bubanka

# 274
  • Мнения: 3 698
Белла, протеините след боядисване, ако са много силни, могат да свалят от цвета, аз процедирах преди боядисване протеини, а след това хидратиращи и такива за боядисана коса поне няколко измивания, ти ще си усетиш  Hug .

Последна редакция: чт, 25 фев 2016, 13:00 от bubanka

# 275
  • София
  • Мнения: 4 751
Хронолоджист не е протеинов като усещане при мен. Абсолютно балансиран. Като такъв се промотира и в салоните, защото го съчетават с всякакви маски според нуждите на косата освен с неговата. Много обичам Хронолоджист Heart Eyes Винаги имам добър резултат с него.
Днес ще изпробвам измиващия балсам за къдрици от серията на Ливинг прууф и кремчето от restore серията  Heart Eyes Мисля да не слагам балсам/маска Crazy

# 276
  • Мнения: 436
А за интензивно хидрат.Алтерна съм на 100% съгласна с теб.Ужасно ми изсушаваше косата.Не се справих с нея.

Последна редакция: чт, 25 фев 2016, 13:01 от bubanka

# 277
  • Мнения: 221
Момичета, може ли да помоля ,ако някоя скоро е поръчвала Алтерна от Enzo да сподели дали е доволна ,четох че има поръчали,които откровено се съмняват в оригиналноста на продуктите? bouquet
Аз получих миналата седмица хайверените шампоан и балсам. Смятам, че са съвсем наред. Ароматът е същия като на продуктите в рибката. Сравнявах, тъй като и аз бях на тръни след прочетените коментари.

# 278
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
Белла, протеините след боядисване, ако са много силни, могат да свалят от цвета, аз процедирах преди боядисване протеини, а след това хидратиращи и такива за боядисана коса поне няколко измивания, ти ще си усетиш  Hug .

След самото боядисване мия с Хрома Каптив на Керастаз, но по-нататък си действам с протеинови серии. Не съм забелязала да ми смъква цвета протеиновата серия, но да, зависи колко протеинова е. Наши Кератин на мен ми се стори много протеинова, заплете и ми изсуши косата ужасно, но пък цвят не смъкна. Peace

# 279
  • Мнения: 35
В Enzo са заредили Olaplex.

# 280
  • Berlin
  • Мнения: 11 260
densi, това, което си описала по-назад като нанасяне, за всички шампоани на Керастаз ли се отнася?

# 281
  • Мнения: 5 500
nixx на Лореал от серията за боядисана коса едната маска е и за скалпа,балансиран продукт,при мен не дразни,леко охлажда и успокоява скалпа -сега не мога да дам линк -но беше Фреш нещо си Витамино колор-виж по описанието в ЗР или Арлен.

Последна редакция: чт, 25 фев 2016, 13:01 от bubanka

# 282
  • Мнения: 31 182
Благодаря ви момичета за хубавите думи за постовете ми за Керастаз. Имам аз още да пиша, два часа ме обучава жената и съм и наистина много благодарна, защото буквално разкри пред мен простия потребител, тайните на една известна и може би за мен хубава марка.

Магнолия, каква коса, какво чудо! Страшно ми харесва, страшно.... Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Искам и аз такава, ама без тези спанета с масла, мокра коса, супер много грижи, продукти и пари.... Искам, ама няма. То грижи иска всичко, за да е хубаво, като не е достатъчно по природа. Hug

Фрея, благодаря. Hug

Хронолоджист шампоан и маска още не съм пробвала, сега ще е. Peace Дамата ми каза, че това е най-подходящата серия на косата ми и вярвам че е така.

Последния път се измих с новата ми серия на Алтерна за Блондинки, която поръчах от Енцо и сравних с такава купена от Америка на приятелка. Абсолютно еднакви са, вк. и на нея се отварят лесно капачките.
Дотук добре. Продуктите очаквано като за руси коси са лилави и ухаят чудесно, нежно, женствено на цветя с малко плодове. Модерна миризма очаквано.
 Бях подготвена от четене на ревюта за резултата  той беше точно такъв. Косата ми се пооплете от шампоана, после се поразплете от балкасама. Някои каза тук, че балсамите на Алтерна били супер икономични трябвало лешник, при мен не е така, ползвах два пъти по около един орех, което си е наведнъж половин шепа.
Като излязох от банята косата ми беше много уплътнена и наистина двойна. Станах като лъв. Хвърчаща, фризи и неукротима. Сложих от хидратиращото мляко на Алтерна и отгоре зеления, бамбуков спрей за блясък в много голямо количество и пак косата не слегна. За късмет мъжа ми ми съобщи точно след фризьора с Керастаз, че ме харесва много повече в момента с прилегнала коса без обем т.е. преса и/или изпечен сешоар, както аз пък не се харесвам. Е като ме видя с новите Алтерни, които той ми подари /нов е в козметиките за коса, както и аз и все още не може да възприеме много 50 лв. за шампоан, за другите козметики е наясно от години до стотинка/ и някак не остана много очарован.
На следващия ден косата ми се поначупи отпред, обаче си остана такава огромна и рошава, което определено ме дразнеше. Вчера вечерта сложих 9 помпи от Нощната грижа на Ливинг Прууф ииииии се косата веднага ги изпи. Shocked
 В огледалато веднага видях много хубав резултат начупена, дори къдрава отпред коса, лека, ухаеща, подредена и много хубава. Побрибра се и се дефинира, а не да хвърчи.
През нощта като ставах пак я гледах не се смачка, а аз спя безобразно по корем и страшно се въртя. Нощната грижа на Ливинг Прууф е страшно подходящ за моята коса продукт и го ползвам много често, като досега само веднъж явно прекалих и ми утежни, та трябваше да мия на другия ден. Иначе не мия. Довечера ще сложа пак и утре ще измия, защото косата ми е много хубава днес и няма нужда от измиване.
За цвета от серията за Блондинки на Алтерна нищо не мога да кажа засега, не виждам някаква разлика.

Имам код за -15% до края на месеца от Арлен и се чудя за какво да го оползотворя. Искам излмивния балсам и маска за къдрави коси от новата серия Дисциплин на Керастаз, но дамата ме предупреди че не са за мен. Смятам обаче за това да не я послушам, за другите неща ще я послушам сериозно определено и да ги купя все пак да видя какво ще стане.

Не се карайте. Има хора, които постоянно отговарят има и такива които не го правят . В парфюмната тема е имало моменти, в които ако аз не отговаря никой не пише с дни. Питат глупости, но и сериозни неща и аз досадницата всеки пост мой. Какво да правя, някой трябва да отговори. То отвътре си ме кара. Като знам, как да позволя някой да се набута със сто лв. за тъп парфюм?!
Ама тук е различно, всеки с различно мнение за пордуктите поради различни коси и нужди.

# 283
  • Мнения: 1 878
Магнолия, и този "фризьор" ти е казал, какво точно за твоята коса, че била тънка ли? Боже, боже!  Crossing Arms

JLo, аз слагам винаги по минимум 2 финиша, повечето пъти дори по 3. Ако съм само с 1 се чувствам гола Simple Smile Примерно днес: restore крема на ЛП, после крема за блясък на Алтерна и задължителния термо продукт накрая: олиото на Секси хеър.
Мия пред ден, през два.

ani_d , предполагам, че тъй като Еластайзера се води хидратиращ продукт и затова не е хубаво да се ползват след него протеинови серии. А иначе за ползването: ако го сложиш на влажна и изсушиш със сешоара? Нека обаче и друг да каже.
Ама как почнах да раздавам съвети на килограм хахха

Шампоана Хронолоджист го имам, но ми е малко странен, защото не мога да го определя, какъв е точно и го ползвам много рядко.

Nixx, на мен ще ми е интересно да видя снимки!

Цените на Олаплекс в Енцото са мноого добри.  Peace

Денси, много ми се иска да видя косата ти!  Hug

Последна редакция: чт, 25 фев 2016, 13:01 от bubanka

# 284
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
Денси, беше писала, че Ливинг Прууф от сайтове не би купила. Ако не е тайна, защо? Hug

Общи условия

Активация на акаунт