Професионални серии за коса - тема 101

  • 81 186
  • 763
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 1 956
Е как да не харесваме някои продукти на Напура, пък да се хвърляме да ги купуваме! ХАресвамееее.
Аз например не съм ползвала всеки един продукт на марката. ПАк казвам - ползвала съм шампоаните за растеж и за стимулиране на фоликулите. Подчертавам! И съм ги ползвала винаги според указанието. Винаги на сух скалп, чакам поне 10 минути, в това време нещо си парвя вкъщи - закусвам ,чистя, чета... Влизам в банята и измивам. После нанасям обаче втори път - по скалпа малко и повече по дължините. ДА - НЕ ПРАВЯТ ГОЛЯМА ПЯНА - съвсееем лекичка. НО ДА ИЗМИВАТ!!! И втори вид шампоан не им трябва. С уговорката че измиват коса, която не е с 10 продукта отгоре и не е чакано да затече мазнина от нея преди да се мие. Мия си косата всеки ден или през ден. Зависи. ВСеки ден я мия, когато искам да ми е идеална, защото като преспя се смачкава и не е така права и красива. Т.е. мия винаги сутрин... (това е бремето на фината коса). Мия с шампоан, после слагам маска и като суша - спрей за обем в корените и финиш олио по краищата. Тези неща Напура ги измива. НА моя косъм веднага щеше да проличи, ако не е измит.
Иначе между двата шампоана - този за растеж и този за фоликули има осезаема разлика. Този за фоликули мирише на шкафа ми с подправки в кухнята... На сминдух малко, на кимион, на такъв тип подправки... И от него косата ми губи всякакъв обем. НЕго съм го купила за мъжа ми - той и без това се подстригва мнооого късо и обем не му трябва. Но си крадох няколко пъти да го пробвам.
Шампоанът за растеж много ми харесва. №-4 съм изхабила досега. Косата ми бухва някак си от него. Ако мога да се изразя с думата бухва, защото дълга права коса не бухва в реалния смисъл на димата, акакто ако беше чуплива и къса. Просто сатава една мекичка и с повече обем.
За спрея за възстановяване на кератина - ами той е балансиран - и хидратиращ и протеинов. ПРевес на едното няма. НА моята близка до максималната здравина на косъма коса ефект не видях... Повече за превенция си го бях взела, но реших впоследствие, че ми е излишен, щом не ми трябва задължително.
За ампулите - само съм пробвала досега по 2 от всички преди време. Чак такива миризми да  Sick не съм пък засякла, но и ефект не съм забелязала, защото просто от любопитство ги пробвах. Сега ще видим - генералният тест на ампулите предстои пролетта и лятото. Ако неми изпопада косата след раждането - явно работят.

Момичета, а за Гроу горджъс как поръчахте - само по интернет ли се плаща или може като с бг сайтовете с наложен платеж... Че още не съм се пречупила да плащам по нета с карта  Embarassed Crazy
И какво значи, че идва в пощата? Ако съм в София , в коя поща идва - централна или по посочен адрес в кварталната?

# 106
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
Момичета, а за Гроу горджъс как поръчахте - само по интернет ли се плаща или може като с бг сайтовете с наложен платеж... Че още не съм се пречупила да плащам по нета с карта  Embarassed Crazy
И какво значи, че идва в пощата? Ако съм в София , в коя поща идва - централна или по посочен адрес в кварталната?

По въпроса с GG, имам две поръчки досега. Пратките пристигат на адрес с куриер на български пощи. Ако е ориентир някакъв, за точно 7 дни. Поръчах помня в събота вечер, на следващата събота сутрин куриера беше на адреса. Това за провинцията. За София предполагам и по-бързо е възможно. Не отиват на митница, според мен, защото от Канада ги изпращат до Белгия и оттам до България...

Плаща се или чрез ПейПал, или с кредитна карта. Не видях да има опция "наложен платеж". Peace

Последна редакция: пн, 22 фев 2016, 14:07 от BBeLLa

# 107
  • София
  • Мнения: 4 751
Няма наложен платеж, плаща се по време на покупката в сайта, аз използвам пейпал.
Би трябвало да дойде в клона, който си посочила според пощенския код. На мен не ми ги носят никога до адреса никакви пратки и ходя в пощата до нас да си ги вземам. Ако е с куриер, ще е супер също, макар че иначе ми е по-удобно Laughing
Напоследък косата ми нали не я харесвам как изглежда, защото е фризи и безформена и нямам време да я оформям, нощната терапия на Ливинг я прави много по-добре. Снощи пак нанесох и днес косата си е чиста, но без фризита и на приятни вълни. По същия начин ми действаше и нощната терапия на Алтерна, при нея има малко по-голям шанс от утежняване обаче. Явно ми пасват добре такива продукти и ще си поддържам една пт двете налични.

# 108
  • София
  • Мнения: 1 956
Бела, Или, балгодаря! bouquet

# 109
  • София
  • Мнения: 1 936
Момичета, за всички, които питаха за поръчката на Grow Gorgeous- първа ми е и не съм наясно от къде пращат и дали минава Митница. Аз поръчах серум за растеж, маска за скалп, шампоан и балсам и измиващ балсам - като Inked Mom Simple Smile
Като шипнат поръчката мога да кажа дали е пратена с куриер и дали има проследяващ номер.

# 110
  • София
  • Мнения: 119
Лодси, от кой сайт поръча Гроу Горджъс и кой е кода за отстъпка?

# 111
  • Мнения: 318
Благодаря за новата темичка Фрей  Hug
  Blush Blush Много благодаря за пожеланията и комплиментите за мама и бебочетата  Hug

1.Каква грижа за скалпа полагате?
Маслени маски почти преди всяко миене с ЯЧРМ и Ему.
Напура Стамиген отскоро- харесват ми.
Напура Анаген - много ги харесвам и не ми миришат лошо.
Т3 когато имам косопад - наистина много ефективни. Миришат си на етерични масла. Но това е същото да бухнеш доста парички за да си купиш сам етерични масла и да си правиш маски с тях, разликата е че ампулите се слагат на чиста влажна коса и не се мият.

2.Използвали ли сте продукти/серии на Напура? Опишете ефекта им.

Обожавам ампулите на Напура - за мен важно е че действат, все пак те са един вид за лечение и превенция ("лекарствата" не е нужно да миришат на луксозна козметика, а да "лекуват").

Ш-н Стамиген -хубав и много нежен, но е слабо измивен и не е за след маслени маски.(аромата му ми напомняше на нещо люляково, както и ампулите анаген- харесвам как миришат).

За мен Напура са номер 1 в грижата за скалпа.

Искам да споделя с момичетата, че чакам от Наши да ми позвънят за да ми кажат цената за терапията в три стъпки - Phyto Repair.

Последна редакция: чт, 25 фев 2016, 12:43 от bubanka

# 112
  • Мнения: 1 878
Аз сега се усещам, че съм пропуснала  Напура като се записвах.
Ползвала съм шампоана за косопад миналата година. Не си спомням, как точно ми се отразяваше, но имаше ефект. Не се наложи втора покупка, защото овладях с него косопада.
Все още ползвам термо олиото, за мен е много икономично.  Като консистенция е мазно, но веднага попива, хидратира хубаво.

След като видях ефекта на кремчето Restore на Living Proof ,  ме сърбят ръчичките да поръчам серията, че забелязах, че и двете ми протеинови серии са на привършване. Обаче си мисля дали да не изчакам до 8 март. Би трябвало да има някакви намаления все пак!  Heart Eyes
Някой мисля, че питаше дали имат хидратираща серия: серията за обем и плътност и серията PHD не са ли хидратиращи?

# 113
  • Пловдив
  • Мнения: 1 120
Привет!
Да се включа и аз относно терапията на Наши. Вчера и дойде ред. Няма да се включват с подробности,  момичетата доста обстойно са писали за нея. Преди седмица се боядисах, това ми беше 2ро миене след боята.  Шампоана почти никаква пяна не образува  (като повечето на Наши), нанесох само веднъж от него, но по оскъдната, оцветена в тъмно пяна разбрах, че бута цвят (освен ако съм в грешка и причината е в боята - Лакме Колаж). Не заплита, остава усещане за чистота. Втората стъпка- икономична и много лесно разнасяща, сложих 25 мл.,можеше и с 20 мл да мина. Странно усещане- маслено, в същото време леко втвърдяващо. Бях включила терапевтичната преса, но т.к се усеща  втвърдяване се отказах и извадих сешоара.  Нагрях около 10 мин. и още 20тина постоях, без шапка или нещо друго на главата. С третата стъпка постоях около 30 мин., при отмиването косата стана лигава, както обичам. На мокра коса сложих олиото Макадамия и Ойл миста на Алтерна.  Косата ми не получи допълнително плътност, но  и не ми трябва, не стана по фризи от обикновено,  дори като че ли дори по-добре се получи, усещам я по - здрава,  тежка. Моята коса се къса в краищата и те не изглеждат много добре, но след терапията това въобще не личи. ДОВОЛНА СЪМ! Качвам и една снимка, не се вижда добре, но се снимах сама. Пиша и от тел. и ми е мъка.
  http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/opt1456143279k.jpg

# 114
  • Мнения: 31 183
Така обещаното за шампоаните на Керастаз. Консултантката им ми препоръча да слагам в шепа съвсем малко количество колкото лешник примерно и да нанеса на скалпа с наведена надолу глава, защото се къпя под душ и да масажирам скалпа, като се стремя да не разпенвам почти никак продукта при първото нанасяне. Обясни ми само на скалпа и то наистина супер малко количество, а ако не достигне леко да се досложи за отзад примерно.
После измиване на скалпа под душа и отново слагане на още по-малко количество от шампоаните им вече с разпенване за да се стича при измиването по косата надолу и да се измие и тя. Каза ми никога, абсолютно никога да не сапунисвам дължините си с техните шампоани. Като се разпени при повторното слагане шампоана да го оставям винаги да действа 3 минути без да отмивам и без нищо да правя освен лек масаж на скалпа. Продуктите на Керастаз били първото измиване да почистят себума и после да проникнат съставките им навътре, което нямало как да се получи като отмия веднага както правя, защото ме е страх от агресивните им съставки. Каза ми да не се притеснявам, а просто да използвам супер малко количество шампоан.
Мен обаче скълпа си ме сърби постоянно вк. и днес силно след използването на Алтерните за Блондинки вчера. За тях ще пиша после първите ми впечатления.

За серията Хронолоджист ми каза, че първото нанасяне на шампоан е пилинга и със самия шампоан действам само веднъж в супер малко количество. Също ползва ли се пилинга с други шампоани техни по същия начин.

# 115
  • София
  • Мнения: 1 936
Лодси, от кой сайт поръча Гроу Горджъс и кой е кода за отстъпка?
Момичета, искам да споделя, че в сайта на Grow Gorgeous http://growgorgeous.com/ не само, че доставката до БГ е безплатна, но и до днес има активен купон за 20% отстъпка (YEAROFTHEMONKEY).
Преди малко пуснах една поръчка, цените наистина стават страхотни с намалението  Grinning

# 116
  • София
  • Мнения: 1 956
Лелеее. Дриймър, каква дълга гъста коса като на Рапунцел!
А пък на Цветичка е като за реклама. АКк искам да имам като нейната коса! Моята е подобна по структура на косъма, беше и същия цвят, но се изсветли, защото й сложих гланц на Лакме с ... оксидант 1.9% Simple Smile))) и стана медено светло кестенява към много тъмно руса Simple Smile)))))))) А исках просто и само блясък от гланца  newsm78
Валкирия, ти ме плашиш с това куче. И аз имам момиче, но немска овчарка и все се колебаех кога да има бебета. Но като казваш как не можеш да ги оставиш и да излезеш от къщи... се чудя кога ли изобщо ще имам възможност да имаме и ние бебета...

# 117
  • София
  • Мнения: 10 858
Денси, златна си! Благодаря!  bouquet

# 118
  • Бургас / София
  • Мнения: 1 206
Утре ще пуснат травълите на Ливинг Прууф в арлен аз ще изчакам, че искам да си поръчам и новият крем на Денсифик, който се очаква тези дни  Hug

Последна редакция: пн, 22 фев 2016, 14:54 от cityofangels

# 119
  • Мнения: 2 562
Винаги съм се чудила как хвалите някоя марка, бурно протестирате при нейно увеличение на цените, правите адските поръчки при намаление, а когато е въптос за запис голямо отричане.
Изводът ми за Напура, от дотук дадени отговорие, че не я долюбвате  Shocked
Има много хубави продукти и много доволни от Напура.Но човек не може да хареса всичко от една марка.Лично аз в първия си пост в тази тема писах какво харесвам от Напура,а след това писах  и какво не харесвам,също и причините  Wink Шампоана за косопад сега от намалението пак си го купих(страхотен е),но не съм го отворила все още.Имам от стария.То аз и на Керастаз освен серията Еликсир Ултим, Дисциплин и цимента,нищо друго не харесвам.А съм пробвала почти всичко.Дори от любимата ми Алтерна имам серии които не ми допаднаха.Но това не значи че не харесвам Алтерна  Wink

Общи условия

Активация на акаунт