Професионални серии за коса - тема 107

  • 99 787
  • 745
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 248
Вие влизате в тема 106

Добре дошли в клуба на анонимните маниачки
на продукти за коса!  #Silly
Каквото и да правиш, шкафът винаги остава пълен  Stuck Out Tongue
ВНИМАНИЕ!
Ако искаш да спестиш пари не е препоръчително да четеш тук!
Има сериозна опасност да станеш колекционер на продукти в името на косата си Grinning
Ако все пак продължиш, предупредена си
 Twisted Evil


 

Вместо запис споделете:

1. Професионален продукт, който ми се отразява страхотно при всякакви състояния на косата ми
2. Професионален продукт, който ми се отразява зле при всякакви състояния на косата ми
 



Система за класифициране на косата
Таблица на водно и неводно-разтворимите силикони
Ако в продуктите, които използвате присъстват неводноразтворими силикони,
трябва периодично да се отмиват със силно измиващо средство, за да не се натрупват.

Как да подберем  правилните продукти на Аphogee според състоянието на косата
Протеинови терапии  за третирана и изгорена коса и заздравяване
Необходимостта от протеин в грижите за косата и видове протеин
За дисулфидните мостове и кератиновите вериги
Къдравата коса
Деминерализиращи терапии за ползващи твърда (варовита) вода при грижите за косата
За дълбокото подхранване
Запушване на порите на скалпа при прекаляване със силиконови продукти
Как да изправим косата с четка и сешоар

грижа за скалпа и още
различните видове протеин и кратко описание на всеки от тях , хидратация
Списък на някои от видовете протеини и хидратанти , срещани в съставите на продуктите за коса
Адсорбация и абсорбация , проникващи и непроникващи в косъма вещества
Някои съставки в шампоаните, които е добре да избягваме
Здравата нетретирана коса не се нуждае от силни протеинови продукти
описание и снимки на косите ни, цялостна грижа за косата
Порьозната коса
Описание методите на използване на продуктите на Керастаз:
шампоани, маски, други

Ревюта на продукти
Ботокс терапията на Лореал за коса
Терапия на Милк Шейк с млечен протеин
описание на сериите Fiberceutic  и Mythic Oil на L'Oreal Professionnel
описание на сериите  Elixir Ultime и Nutritive на Kerastase
описание на по-обсъжданите и пробвани серии
Maroccanoil
описание на сериите на Алтерна
описание на продуктите на John Masters - шампоани и други
Pro Fiber, Loreal , 1
Lakme Ultra Violet
Алтерна Тен , 1
Keune, Satin Oil , 1
Sexy hair, Smooth/лилава серия/ , 1 , 2 , 3
Wella Sp Liquid Hair , 1 , 2 , 3 , 4 , 5
Терапия Наши Phyto Repair 1 , 2 , 3
Sexy Hair Blonde  
Алтерна за блондинки


Предишни теми с акценти:

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, , 36, , 37, , 38 ,
39 – Продукт/серия, която ще си купя задължително отново и която … вече няма да купя ,  
40 – „Топ 3” маски/балсами ,  
41 – Последно купен продукт ,
42 – Протеинова терапия – каква и колко често? ,
43 – Прическа за Нова Година ,
44 – Хранителни добавки за коса ,
45 – „Топ 3” любими шампоани ,
46 – „Топ 3” любими серии ,
47 – Поражения след студеня сезон ,
48 – Последно използван продукт ,
49 – Най-често използван продукт ,
50 – Преобразяващ продукт за косата,
51 – Най-успешна комбинация с Еластисайзър,
52 – Тип и състояние на косите в темата, любими продукти, комбин … ддръжка като цяло,
53 – Колко пъти давате шанс на един продукт ако не ви хареса в началото?,
54 – Последно използван продукт, терапия, описание и честота на използване,
55 – Kerastas Densifique, всеки ден ли обгрижвате косата си?,
56 – Вълшебна комбинация продукти за обем,
57 – Всеки път ли използвате продукти след шампоана или оставяте … а да си „почине”? ,
58 – Любими термозащитни продукти, любими продукти за изправяне/ … чупване на косата ,
59 – Силно разочаровали ви продукти,
60 – CHI, любим продукт в момента ,
61 – L`Oreal Professionnel, хидратация или протеин се харесва повече от косата ви ,
62 – снимки „преди” и „след” професионалната козметика, спешни п … теин и хидратация ,
63 – „Топ 3” финиш продукти, най-ужасната покупка ,
64 – Опит със слънцезащитни серии, най-добър стилизиращ продукт ,
65 – Успешна и неуспешна комбинация продукти ,
66 – Последователност на продукти при миене на косата ,
67 – Любими рядко обсъждани продукти в темата, серии на различни … яват на косата ви ,
68 – Стилизиращи продукти ,
69 – Есенна грижа за косата, любими хидратиращи и протеинови продукти ,
70 – Сравнение между две серии от една/различни марки, нови прид …  си миете косата? ,
71 – Експериментирате ли с нви продукти и кои използвате най-често? ,
72 – Любим продукт, без който не оставате ,
73 – Любима комбинация продукти от различни брандове ,
74 - Грижа за скалпа, продукти на Алтерна ,
75 - Продукти на Напура ,
76 - Любими финиш, стилизиращи и противокосопадни продукти ,
77 - „УаУ” комбинации, ефективни продукти против цъфтеж, най-чес … онални придобивки ,
78 – Ефективни продукти за засилване на растежа, „ударна доза” п … теин и хидратация ,
79 – Лятна грижа за косата, най-лош използван продукт ,
80 – Описание и снимки на косите ни, цялостна грижа за косата ,
81 – Грижа преди и след боядисване, поддръжка ,
82 – Експериментиране с различни комбинации на продукти, терапии … в домашни условия ,
83 – Рядко обсъждани продукти, Олаплекс ,
84 – Резултати от лятната грижа, Living Proof ,
85 – Влага и наелектризиране ,
86 - "топ 5 продукти за всички времена" + кратко описание ,
87 – Заплитане на тила, последни придобивки и първоначални впечатления ,
88 – Началото на професионалната мания за всяка от нас, последни … чални впечатления ,
89 – Любими финиши, термозащита, Маракеш ,
90 – Черен Пе(р)тко ,
91 – Ампули, дълбокопочистващ шампоан, Мароканойл ,
92 – Любими финиши, терапевтична преса, Алтерна Бамбук ,
93 – Бъдещи продукти, Алтерна Хайвер ,
94 – „Топ 5” любими продукти за 2015, празнични прически, Кюн ,
95 – Топ 5” най-лоши продукти за 2015, четки/гребени, Наши ,
96 - ”Топ 3” любими олио финиши, нощна грижа, Лореал Професионел ,
97 – Уплътняване/удебеляване на косъма, обем в корените, Вела ,
98 – Цъфтеж, накъсване, продукт, който отново ще купите, Милкшейк ,
99 – Топлинни уреди, Joico ,
100 – Описание на косите ни, настоящи наличности, анкета ,
101 – Грижа за скалпа, Напура,
102 – При-уош терапии, непрофесионални продукти
103 - Боядисване, терапии при боядистване, изправяне/къдрене
104 - Продукти за лятото, Впечатляващ продукт, Сухи шампоани
105 - Великденски промоции, Великденска прическа, ритуал преди сън
106 - растеж и подстригване, специални кърпи, хранителни добавки …  хранителен режим

# 1
  • USA
  • Мнения: 7 297
Благодаря за темата:

1. Професионален продукт, който ми се отразява страхотно при всякакви състояния на косата ми.
- Всякакви протеинови серии,СС крема на Алтерна,Кенди спрея...много са.


2. Професионален продукт, който ми се отразява зле при всякакви състояния на косата ми.
- Нямам такъв.Продуктите,които не ми понасят на косата,просто не ги ползвам.

# 2
  • Мнения: 3 698
Епона, благодаря за новата тема  bouquet !
На въпросите-
1.Алтерна Тен е серията с която винаги постигам страхотен резултат, не бих казала, че е за всякакви състояния, но е прекрасна балансирана серия!
Редкен Екстрийм -всичко и винаги от цялата серия ми действа страхотно!
2.А като лоша серия за моята коса бих определила Липидиум на ЛП.Опитвала съм я и при изтощена и при не толкова изтощена, но резултатът винаги е бил ужасен-утежняване и лош вид.

Последна редакция: ср, 08 юни 2016, 14:55 от setony

# 3
  • Мнения: 35 963
1. Професионален продукт, който ми се отразява страхотно при всякакви състояния на косата ми
олиото oleo relax и изобщо този тип олио-финиши, за което свидетелства и вчерашната ми лудост + едно Митик ойл за всеки тип коса, което чакам от ЗР; което означва, че вече имам осем подобни продукта от професионалните линии и няколко дрогерийни  Shocked ooooh! Crazy

2. Професионален продукт, който ми се отразява зле при всякакви състояния на косата ми
не мога да кажа, че се отразяват зле на косата ми, но най-трудно се справям и като цяло избягвам всякакъв тип спрейове без отмиване

Скрит текст:
Цитат
Добре дошли в клуба на анонимните маниачки
на продукти за коса!  #Silly
Каквото и да правиш, шкафът винаги остава пълен  Stuck Out Tongue
ВНИМАНИЕ!
Ако искаш да спестиш пари не е препоръчително да четеш тук!
Има сериозна опасност да станеш колекционер на продукти в името на косата си Grinning
Ако все пак продължиш, предупредена си
  Twisted Evil

не, че не го прочетох и не, че не го очаквах ... Whistling
от друга страна е голям кеф  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Последна редакция: ср, 08 юни 2016, 09:12 от bubanka

# 4
  • Мнения: X
Благодаря за новата тема, Епона bouquet
Аз не мога да отговоря с точност на въпросите, защото откакто почнах проф.козметика бях на руси кичури, а преди две седмици изрязах всичко до естествената ми вече коса. И все пак винаги ми е приятно да ползвам и харесвам резултата от определени продукти на Филип Кингсли, Макадамия, Керастаз...

Последна редакция: ср, 08 юни 2016, 23:14 от Анонимен

# 5
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Благодаря за новата тема bouquet

1.Професионален продукт, който ми се отразява страхотно при всякакви състояния на косата ми - това са ш-н и балсам от серията за блясък на Алтерна - не ми пресушават косата, независимо дали е напротеинчена Wink, не ми сплескват...изобщо, държат се много добре, и е крайно време да ги купя - вече трети път ми пращат мостри - явно още се опитват да ме убедят колко е добра серията Wink преди това съм ги пробвала и благодарение на съфорумка, така че имам 5-6 измивания.

2. Професионален продукт, който ми се отразява зле при всякакви състояния на косата ми - май не се сещам за такъв newsm78 ако даден продукт не ми се отрази добре, след като съм го пробвала няколко пъти и през различен период от време, просто го разменям или подарявам.

# 6
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 454
Епона, страхотна тема, искам коса и цвят като на момичето на средната картинка, ама сигурно ще е в някой друг живот Simple Smile  Hug

Аз нямам много голям опит и далеч не съм пробвала кой знае колко много неща, но все пак да отговоря на въпросите  Laughing
1. Джойко Мойсчър - страхотен резултат всеки път като я ползвам - досега никога не ме е разочаровала. От финишите Орофлуидо засега ми е абсолютен фаворит.
2. Голямо разочарование за мен е Лис Ънлимитед, как ли не я пробвах не става и не става.

Тази нощ направих нощна терапия с еластизайзера с нероли - забелязах две неща:
1. Резултатът след измиване е същия както и след намазване само за 2 часа.
2. Разликата е , че косата сутринта беше поела почти всичко от намазаното, докато когато стоя 2 часа имам чувството, че по-голямата част от продукта заминава в канала.

# 7
  • Мнения: 31 182
1. Професионален продукт, който ми се отразява страхотно при всякакви състояния на косата ми.
Маската на Макадамия

Не ползвам продукти, които ми се отразяват зле.

# 8
  • Мнения: 2 576
Благодаря за новата тема  bouquet

От доста време не съм писала, но поне успях да ви прочета  Simple Smile

1. Старата маска на Макадамия-винаги до сега съм оставала доволна от нея.
2. Нямам такъв продукт.

Вчера за първи път пробвах шампоан, балсам и спрей олио на Макадамия за нормална до плътна коса. Уникални са  Heart Eyes дадоха ми хидратацията от която има нужда в момента косата ми. Определено се очертават новите ми любимци Heart Eyes

Последна редакция: ср, 08 юни 2016, 10:16 от alex.viki

# 9
  • Мнения: 14 489
Искам да споделя колко съм доволна от по продължителната употреба на шампоана за обем на Living proof. При мен не прави кой знае какъв обем, защото косата ми не е тънка, но с него се замърсява много по-бавно, което не знам как става тъй като косата ми по принцип е нормална към суха, мия я на 3-4 дни. Преди на четвъртия ден вече беше малко омазнена, сега може да изкара и 5, че дори и 6 дни без миене. На петият ден си изглежда много добре, без да е сплескана или корените за изглеждат по-мазни (което е много характерно за изрусена коса, ако има малко поникнал тъмен корен).

Другото от което съм много доволна е Shu Uemura Essence Absolue, досега от никое олио не ми е ставала толкова мека косата. Нали знаете как на рекламите косите са едни такива гладки и с огледален блясък - е, само с това го постигам. Ползвала съм на керастаз и на алтерна, несравнимо е. Аз взех това в лимитираната опаковка
Скрит текст:

# 10
  • Мнения: 3 413
Момичета, как се държи СС крема на Керастаз при сухи коси и какъв ефект се постига от него?
По въпросите за запис шесе включа като седна на компютъра.

# 11
  • Мнения: 2 562
ЕПОНА,благодаря за новата,прекрасна тема  bouquet
    
По въпросите:
1.Всеки път изключителен резултат постигам от:серията за блясък на Алтерна,Алтерна хидратиращата,Лореал Про файбър червената серия,Алтерна Анти фриз,хидрат.серия на Вела SP,Маракеш ориджинъл,серията на Афоджий за къдрава коса.От финишите-серума на Маракеш за връхчета,кенди термо крема,двуфазния крем-гел за къдрици Лореал,бамбуковия крем за блясък на Алтерна,червения серум про файбър,Лореал крема Siren Waves.Най-после имам САМО серии и продукти които са идеалните за моята коса.Търсенето приключи  Laughing Mr. Green

2.Хм.Имала съм доста такива.В рамките на 3-5 ползвания ако продукта все се дъни,махам го.Дори не мога да ги изредя  Laughing Сещам се веднага за Керастаз нектар термик,Олео релакс серума...Ще помисля и ще добавя по-късно  Peace




# 12
  • Мнения: 2 843
Маската Хрома рич ми се отразява най-добре на косата, независимо от състояние, сезони, съчетания с други продукти. Абсолютен фаворит, без който не оставам. От шампоаните: синият за обем на Шу Уемура. Тези дни за пореден път се убедих колко ми е любим. Бях командировка, на място с варовита вода, на което някои от предпочитаните ми в други условия шампоани не дадоха очаквания добър резултат. Освен това бях ограничена откъм финиши, време за стилизиране и пр. С Шу Уемура нямах никакъв проблем: държеше се също толкова прекрасно, колкото и когато съм си вкъщи. Само с него и маската Хрома Рич, без никакви други продукти и уреди, косата ми изглеждаше обемна, блестяща, жива.

За продуктите, които се отразяват зле на косата ми: чак зле - не, но, да кажем, под очакванията ми - сблъсквала съм се с много такива случаи - разните там напури, пробвания на нови марки шампоани, дори Ливинг Прууф, които не мога да кажа, че са зле, при мен нямат съвършен ефект. Алтерните също. Не страдам особено обаче, защото всичко, което не харесвам достатъчно, го използвам или за пре-уош, или го подарявам. Е, има един-два финиша, които така си стоят и трябва да изхвърля.

# 13
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
Благодаря за новата тема, Епона! bouquet

1. Професионален продукт, който ми се отразява страхотно при всякакви състояния на косата ми - винаги страхотно ми се отразява Еластисайзера (обикновен), нямам търпение да си поръчам Екстремната версия, убедена съм, че ще е по-добър резултата от този на обикновения. А също прекрасно ми се отразяват и олиа за коса като финиши.
2. Професионален продукт, който ми се отразява зле при всякакви състояния на косата ми - бамбуковият анти-фриз спрей на Алтерна, но напоследък забелязвам, че косата ми не обича протеинови финиши под форма на кремове, изключая Цимент Термик, който ми е любим. Всички останали ми замазват косата, правят я вяла, матирана, като мръсна, утежняват я. Дори и термозащитите под форма на кремове не се сработват с косата ми. Предпочитам термозащитата да е под формата на спрей. Peace

# 14
  • Мнения: 154
Професионален продукт, който ми се отразява страхотно винаги - всичко хот серията Резистънс на Керастаз - просто няма празно, мога нон стоп да ги ползвам.

Професионален продукт, който ми се отразява зле - всички лакове за коса, дори най-скъпите и професионални. Същото важи и за подхранващите серии с масла, а дори и за хидратиращите - нито заздравяват, нито оправят състоянието, а само омазняват брутално и слепват.

Общи условия

Активация на акаунт