Професионални серии за коса - тема 105

  • 65 726
  • 740
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 248
Вие влизате в тема 105

Добре дошли в клуба на анонимните маниачки
на продукти за коса!  #Silly
Каквото и да правиш, шкафът винаги остава пълен  Stuck Out Tongue
ВНИМАНИЕ!
Ако искаш да спестиш пари не е препоръчително да четеш тук!
Има сериозна опасност да станеш колекционер на продукти в името на косата си Grinning
Ако все пак продължиш, предупредена си
 Twisted Evil


 

Вместо запис споделете:

1. Купихте ли си нещо за косата от Великденските промоции?
2. Ще си правите ли специална Великденска прическа?
3. Какъв е вашият ритуал за косата и скалпа преди сън?
 



Система за класифициране на косата
Таблица на водно и неводно-разтворимите силикони
Ако в продуктите, които използвате присъстват неводноразтворими силикони,
трябва периодично да се отмиват със силно измиващо средство, за да не се натрупват.

Как да подберем  правилните продукти на Аphogee според състоянието на косата
Протеинови терапии  за третирана и изгорена коса и заздравяване
Необходимостта от протеин в грижите за косата и видове протеин
За дисулфидните мостове и кератиновите вериги
Къдравата коса
Деминерализиращи терапии за ползващи твърда (варовита) вода при грижите за косата
За дълбокото подхранване
Запушване на порите на скалпа при прекаляване със силиконови продукти
Как да изправим косата с четка и сешоар

грижа за скалпа и още
различните видове протеин и кратко описание на всеки от тях , хидратация
Списък на някои от видовете протеини и хидратанти , срещани в съставите на продуктите за коса
Адсорбация и абсорбация , проникващи и непроникващи в косъма вещества
Някои съставки в шампоаните, които е добре да избягваме
Здравата нетретирана коса не се нуждае от силни протеинови продукти
описание и снимки на косите ни, цялостна грижа за косата
Порьозната коса
Описание методите на използване на продуктите на Керастаз:
шампоани, маски, други

Ревюта на продукти
Ботокс терапията на Лореал за коса
Терапия на Милк Шейк с млечен протеин
описание на сериите Fiberceutic  и Mythic Oil на L'Oreal Professionnel
описание на сериите  Elixir Ultime и Nutritive на Kerastase
описание на по-обсъжданите и пробвани серии
Maroccanoil
описание на сериите на Алтерна
описание на продуктите на John Masters - шампоани и други
Pro Fiber, Loreal , 1
Lakme Ultra Violet
Алтерна Тен , 1
Keune, Satin Oil , 1
Sexy hair, Smooth/лилава серия/ , 1 , 2 , 3
Wella Sp Liquid Hair , 1 , 2 , 3 , 4 , 5
Терапия Наши Phyto Repair 1 , 2 , 3
Sexy Hair Blonde  
Алтерна за блондинки


Предишни теми с акценти:

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, , 36, , 37, , 38 ,
39 – Продукт/серия, която ще си купя задължително отново и която … вече няма да купя ,  
40 – „Топ 3” маски/балсами ,  
41 – Последно купен продукт ,
42 – Протеинова терапия – каква и колко често? ,
43 – Прическа за Нова Година ,
44 – Хранителни добавки за коса ,
45 – „Топ 3” любими шампоани ,
46 – „Топ 3” любими серии ,
47 – Поражения след студеня сезон ,
48 – Последно използван продукт ,
49 – Най-често използван продукт ,
50 – Преобразяващ продукт за косата,
51 – Най-успешна комбинация с Еластисайзър,
52 – Тип и състояние на косите в темата, любими продукти, комбин … ддръжка като цяло,
53 – Колко пъти давате шанс на един продукт ако не ви хареса в началото?,
54 – Последно използван продукт, терапия, описание и честота на използване,
55 – Kerastas Densifique, всеки ден ли обгрижвате косата си?,
56 – Вълшебна комбинация продукти за обем,
57 – Всеки път ли използвате продукти след шампоана или оставяте … а да си „почине”? ,
58 – Любими термозащитни продукти, любими продукти за изправяне/ … чупване на косата ,
59 – Силно разочаровали ви продукти,
60 – CHI, любим продукт в момента ,
61 – L`Oreal Professionnel, хидратация или протеин се харесва повече от косата ви ,
62 – снимки „преди” и „след” професионалната козметика, спешни п … теин и хидратация ,
63 – „Топ 3” финиш продукти, най-ужасната покупка ,
64 – Опит със слънцезащитни серии, най-добър стилизиращ продукт ,
65 – Успешна и неуспешна комбинация продукти ,
66 – Последователност на продукти при миене на косата ,
67 – Любими рядко обсъждани продукти в темата, серии на различни … яват на косата ви ,
68 – Стилизиращи продукти ,
69 – Есенна грижа за косата, любими хидратиращи и протеинови продукти ,
70 – Сравнение между две серии от една/различни марки, нови прид …  си миете косата? ,
71 – Експериментирате ли с нви продукти и кои използвате най-често? ,
72 – Любим продукт, без който не оставате ,
73 – Любима комбинация продукти от различни брандове ,
74 - Грижа за скалпа, продукти на Алтерна ,
75 - Продукти на Напура ,
76 - Любими финиш, стилизиращи и противокосопадни продукти ,
77 - „УаУ” комбинации, ефективни продукти против цъфтеж, най-чес … онални придобивки ,
78 – Ефективни продукти за засилване на растежа, „ударна доза” п … теин и хидратация ,
79 – Лятна грижа за косата, най-лош използван продукт ,
80 – Описание и снимки на косите ни, цялостна грижа за косата ,
81 – Грижа преди и след боядисване, поддръжка ,
82 – Експериментиране с различни комбинации на продукти, терапии … в домашни условия ,
83 – Рядко обсъждани продукти, Олаплекс ,
84 – Резултати от лятната грижа, Living Proof ,
85 – Влага и наелектризиране ,
86 - "топ 5 продукти за всички времена" + кратко описание ,
87 – Заплитане на тила, последни придобивки и първоначални впечатления ,
88 – Началото на професионалната мания за всяка от нас, последни … чални впечатления ,
89 – Любими финиши, термозащита, Маракеш ,
90 – Черен Пе(р)тко ,
91 – Ампули, дълбокопочистващ шампоан, Мароканойл ,
92 – Любими финиши, терапевтична преса, Алтерна Бамбук ,
93 – Бъдещи продукти, Алтерна Хайвер ,
94 – „Топ 5” любими продукти за 2015, празнични прически, Кюн ,
95 – Топ 5” най-лоши продукти за 2015, четки/гребени, Наши ,
96 - ”Топ 3” любими олио финиши, нощна грижа, Лореал Професионел ,
97 – Уплътняване/удебеляване на косъма, обем в корените, Вела ,
98 – Цъфтеж, накъсване, продукт, който отново ще купите, Милкшейк ,
99 – Топлинни уреди, Joico ,
100 – Описание на косите ни, настоящи наличности, анкета ,
101 – Грижа за скалпа, Напура,
102 – При-уош терапии, непрофесионални продукти
103 - Боядисване, терапии при боядистване, изправяне/къдрене
[url=http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=915522;topicrefid=19]104 - Продукти за лятото, Впечатляващ продукт, Сухи шампоани

# 1
  • Мнения: 1 670
Прекрасна празнична тема!  bouquet Благодаря! Hug
В момента оглеждам сайтовете на спокойствие, че от работа ми беше разсейващо  Mr. Green
Ще споделя какво съм избрала по-късно.

Не правя прически за Великден, у дома празнуваме и най-много да дръпна с четката Ровента.

Преди лягане по принцип си мия косата, та това ми е ритуала, ако измия преди 11- миене, крем, олио, четка. Много често си лягам и мокра(не ми стига времето  Mr. Green, сутринта дръпвам или връзвам  Laughing

# 2
  • Мнения: 3 413
1. Купихте ли си нещо за косата от Великденските промоции?
Балсам Рестор на Ливинг, ампули Денсифик, макадамия Маска, напура ампули за косопад.

2. Ще си правите ли специална Великденска прическа?
хаха, твърдо НЕ  Mr. Green

3. Какъв е вашият ритуал за косата и скалпа преди сън?
Връзвам косата на висока опашка, като преди това, с вечерния душ леко намокрям краищата и слагам или Еластизйера, или която ще да е маска/ балсам от банята и така приспивам.

# 3
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Дами,
От доста време съм в дилема дали да мина на бои ELUMEN de GOLDWELL.Чувам добри отзиви за тях, а това което виждам като ефект  на живо е интригуващо.
бих искала да попитам ползващите ги,  дали покриват добре прошарени коси..
При боядисване цялата гама от продукти ли използвате или само пигмента.
Благодаря предварително

Копирам поста си тук с надеждата някой да ми отговори, защото в темата за колонистите, всички ползват тези бои, но явно нямат време или желание да ми отговорят.

# 4
  • Мнения: 3 698
Епона, благодаря за празничната и пъстра тема  bouquet !
На въпросите:
1. Купихте ли си нещо за косата от Великденските промоции? - взех си серумчето от червените профайбър, имам си го, но ще ми е запас, също и спреят за обем на Керастаз, чудесни цени.Взех още мини опаковка от кремчето за блясък на Алтерна, /не съм го ползвала/ и един Митичен балсам за дъщеря ми, дано й хареса!
2. Ще си правите ли специална Великденска прическа? - само да е хубаво времето и ще сме на вилата, най-много да си вържа една "конска опашка"  Grinning !
3. Какъв е вашият ритуал за косата и скалпа преди сън? -точно преди сън нямам ритуал за скалпа, а косата минавам с капка флуид олео релакс, обожавам аромата  Heart Eyes .
 

Последна редакция: пт, 22 апр 2016, 21:09 от setony

# 5
  • София
  • Мнения: 245
Епона, благодаря ти за новата тема!  bouquet
Красиво и тематично оформена, в духа на предстоящите празници!  Heart Eyes
 На въпросите:
Нищо не съм купила.
 Не, няма да си правя празнична прическа.  Grinning Защото не това са празниците за мен. Ще зарадвам близките си хора с "фризирани" и с любов презентирани вкусови усещания и топли емоции!  Wink
Преди лягане, ритуалът ми е този на повечето хора. Сресване, ако е горещо сплитам или вдигам на върха на главата в кок. Сега приключвам серум за растеж. Така, че нанасям и него преди лягане. А понякога нанасям и пре уош някакъв. Нищо интересно и новаторско.  Mr. Green
  
Скрит текст:
Мисля, че можеше да се напънем дружно за по- важни и интересни въпроси. Такива, на които отговорите ни, да са полезни и носещи в себе си информация и личен опит... Както за пишещите така и за тези, дами, които  само четат.  Peace  Wink

Последна редакция: пт, 22 апр 2016, 20:07 от Denisha

# 6
  • Мнения: 2 843
Благодаря за новата тема!
Все още нищо великденско не съм купувала за косата; току-що се върнах от Дъглас с разни други козметични продукти, дано издържа да не поръчам и козметика за коса, защото съм се претрупала с продукти.
Преди сън не правя нищо особено за косата, освен че спя, вързана на конска опашка, за да не ми се пречка много-много. Слагала съм понякога пре-уош терапии, които измивам на сутринта. Пробвала съм и да нощувам с масла, но цапа много и усещането е некомфортно. Иска ми се да пробвам нощната грижа на Алтерна.

# 7
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Прекрасно оформление на темата, Епона bouquet
1. Купихте ли си нещо за косата от Великденските промоции? - Обмислям покупката на ампули Стамиген и Анаген на Напура, и серията PHD на Ливинг прууф.

2. Ще си правите ли специална Великденска прическа? - досега не съм си правила прически за този празник, най-вероятно и сега ще е така.

3. Какъв е вашият ритуал за косата и скалпа преди сън? - преди време връзвах косата на лека опашка, но сутрин ми се отбелязва ластика и става невъзможна за носене в разпуснато състояние Simple Smile Сега е по-къса и не ми се налага да я прибирам. Когато имах нощни терапии, слагах от тях - ефект не видях особен, и вече не купувам. Ако ползвам някакъв серум, то слагам от него 2-3 пъти седмично.

# 8
  • София
  • Мнения: 10 858
Епона, невероятно красива и прзнична си направила темата, благодаря ти  Hug

По въпросите -

1. От Рибата си поръчах Анаген ампули, от Арлен още мисля  Mr. Green
2. Не си правя нищо специално за Великден, какно и за всеки друг празник всъщност. Косата ми не носи на топлинни уреди, не трае прическа, така че няма нужда да се хабя  hahaha
3. Нямам никакъв специален нощен ритуал. В момента ползвам нощната терапия на Алтерна, не ми харесва, никакъв ефект няма и никога повече няма да я купя.

sl, съжалявам, нямам никаква представа за това което питаш  Hug Дано някой знае нещо по въпроса.

# 9
  • Мнения: 767
Благодаря за празничната тема bouquet
Малко преди промоциите на ЗР си бях взела ампули Анаген и Стаминген,та малко ме е яд Mr. Green
Нищо специално няма да правя за Великден,както и на другите  семейни празници.
Понякога мажа с кокосово олио косата преди лягане,може би 2-3 пъти месечно.
Setony кой е спреят за обем на профайбър?

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Благодаря за новата тема Hug

Нищо няма да купувам за сега. Прическа няма да правя, по скоро маси ще опъвам Mr. Green

# 11
  • Мнения: 31 182
Нищо не съм си купила за коса все още от намаленията и май няма и да го направя, защото имам предостатъчно. Купих си други много желани неща с голяма промоция.
Специална причиска няма да си правя за Великден, но може да си плюсна един жълтък на косата йе така за здраве и подхранване. Laughing
Преди сън задържително нанасям на скалпа лосиона на Меди, по косата олио някакво или нощната грижа на Ливинг Прууф, ако ще мия на другия ден косата и нямам много олиа насложени по нея.

Много празнична тема, благодаря! bouquet

Дени, това които писа за Керастаз е отвратително и аз вече абсолютно винаги ще внимавам какво купувам от марката и как са кодовете и срока! Hug bouquet
За Макадамията лятна дали ще омазнява и утежнява ще споделя като я пробвам, но чакам хубави горещини, за да ми стигне през целия сезон, защото други слънцезащити нямам намерение да купувам.

sl, не съм се боядисвала с тези бои. Hug

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 331
Епона, прекрасно оформление на новата тема.
На въпросите не смятам нищо да си купувам от намаленията, макаре има изкушаващи предложения.
До момента никога не съм си правила специална прическа за Великден и сега не мисля да правя изключение. Пък знам ли...
Никакви ритуали нямам за преси лягане.
Все по-доволна съм от серума против косопад на Кюн.Определено ми пада от косата много по-малко, но не знам как би се справил при сериозен такъв-например като след раждане. Но смело мога да кажа, че  на този етап съм изключително доволна от него.

# 13
  • Мнения: 483
Епона, благодаря за труда по новата тема. bouquet Пролетно-свежа и празнична. Много я харесах.

По първия въпрос: да, добре си напазарувах. Повече за лице и тяло, но не пропуснах и косата, разбира се. Много съм доволна от промоциите.

Специална прическа за празника няма да правя, но ще спретна най-доброто от ежедневните.

За нощна грижа използвам терапиите на Кюн и Алтерна, като повече харесвам тази на Кюн. Лека, приятна и немазна, но след нея си усещам косата здрава и незаплитаща се. Ползвам я от доста време.

# 14
  • Мнения: 3 698
Патенце, благодаря ти, че ми обърна внимание bouquet, объркала съм, сега редактирах. На Керастаз е спрейчето, това е http://www.arlen.bg/product/2831/razkrasyavasht-eliksir-za-obem- … l-mist-100ml.html

Общи условия

Активация на акаунт