Професионални серии за коса 129

  • 45 848
  • 778
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 95
Здравейте, отдавна ви чета, но досега не съм писала. Търся си термозащита и се колебая между крема за термозащита на Chi или спрея им 44 Iron guard. С изсветлена коса съм, сухи краища и омазняващи се корени. Обикновено ползвам сешоар или въртяща се четка, преса- рядко.
Също да споделя, че в kosa.bg има 20% намаление на Label m, Chi, Eprouvage и някои други марки. Освен това допълнително има промо код GIFT20G, който дава още 20% на всичко в кошницата. Имате предвид, обаче, че сайтът им работи много бавно, постоянно дава грешка и забива, поне при мен. Та се изисква голямо търпение.
Явно са изтекли условията ок промоцията. За жалост, изпуснах.
Кодът важи за поръчки над 50 лв. Сайтът при мен не работи...

Пробвай да отвориш страницата оттук: https://www.kosa.bg/category/288/shampoani.html.
Имат някакъв проблем със сайта, аз голям зор видях, докато си пуснах поръчката. Кодът е до 31.12.

# 166
  • Мнения: 3 023
Този серум та GG има ли го в бг сайт?

# 167
  • Мнения: 282
Кодът не е ли за продукти, които НЕ са намалени?

# 168
  • Мнения: 153
Tota, много благодаря за информацията, а кода ми дойде точно на време. Аз избързах и си поръчах от коса Densifique серията, когато имаха намаления до 31.10, защото косата ми капе и има нужда от сгъстяване, но след това отидох на диагностика, та се оказа че имам нужда от серията за косопад.
Скрит текст:
Та сега мисля да се възползвам от кода, да поръчам серията с Аминексил и да върна Densifique.
Търся си също нещо за обем, което да не утежнява, защото съм с тънък косъм и мазен скалп, и да не седи на втория ден като сплескано. Погледнах спрея за обем на Керастас Volumitique - някой отзиви за него?
Кокосово масло използвам за краищата ми, защото са много сухи, след като го измия косата ми стои мека, не съм забелязала да се пресушава или да мазнее.
Еластайзера го имам, този с кокос, но нещо не забелязвам кой знае какво да се случва след него. Ще мудам шанс пак днес като се измия. Ще видим Simple Smile


Къде и каква е тази диагностика?

Иначе по темата за Черния петък - чакам си намаленията в ЗР и ще зареждам с Densifique и Volumifique сериите на Kerastase, Initialiste серума, еластисайзър на ФК също ми трябва, че ми е останал точно за едно нанасяне, чудя се и за Bioclenz шампоана на Меди и дали да заредя още една Extentioniste маска на Kerastase...
В момента имам поне по 7-8 маски/балсами, поне още толкова шампоани, същото количество термозащити  иииии... не мога да се спра. Sad

# 169
  • София
  • Мнения: 154
Butterfly90 - в салон, който работи с Kerastase - Задават ти въпроси, попълва се анкета, и според анкетата и намясто като огледат косата и скалпа ти казват какво е необходимо да се направи.
Аз си пуснах поръчката с ампулите и шампоана за косопад, взех и балсама им за боядисана коса, че с моите сухи краища трудно без грижа с отмиване.
Tota, отново благодаря за инфото, значи ако не си харесам нищо от ЧП на Рибката може пак да се възползвам - в търесене съм на спрей за обем и за спрей за оформяне на къдрици Simple Smile

# 170
  • Мнения: 2 839

 Dancer и аз ще се радвам на отзив за тоя продукт. Мислех да взема травълчето за тест даже ми е в кошницата за ЧП в HQ

 
Сега  цената е  -50%.

# 171
  • София
  • Мнения: 3 271
Pcheli4ka Всяка една преса уврежда косата, без изключение. Някои по-малко, други повече. Твоята коса няма нужда, ама никаква, от преса. Аз бих инвестирала в един добър сешоар Parlux или такъв за терапии. Преди няколко години - 3-4 някъде бях харесала един сешоар за терапия, но не се сещам как се казваше. Беше колкото Parlux като цена, но към него имаше възможност да си поръчаш едни ампули, които се слагаха в самия сешоар и в процеса на изсушаване натрупваха благинки по косата - по спомен едната ампула беше с кератин. След това се отказах, защото аз рядко, ама наистина рядко ползвам сешоар. Косата ми съхне естествено.
Косата ви е хубава, но и аз смятам, че последните 10 см. трябва да заминат. Русите коси трябва много да винимават с крайчетата и да не се изкушават да ги оставят, защото те карат косата да изглежда общо зле, макар и да не е такава като цяло.
-------------------------------------------------------------------

Luchia Косата ти няма нужда от хидратиращи продукти в момента. Трябва повече протеин да се натрупа. Така че спри с Еластисайзъра, защото той хидратира много и направи някоя протеинова терапия. Има коси, които не обичат много хидраация и дори и да имат нужда реагират с хвърчане. Ето защо е възможно и при теб да е така. Пробвай с теста с косъма. Като дръпнеш навит между двата ти пръста мокър косъм /разтегляш леко - не повече от сантиметър - сантиметър и половина/. Ако се разтяга и после като го отпуснеш се връща в предишното си положение, значи косата е в много добро състояние - напълно балансирана. Ако като се дръпне малко и веднага се къса, значи има нужда от хидратация. Ако като дръпнеш се разтяга лесно доста и след това като отпуснеш косата се навива като бургия и не се възстановява в предишното си положение - значи има нужда от протеин. Искам да обърна внимание, че косъмът често има различни нужди по дължината си. Най- често последните 10 см. от косата винаги има нужда от протеин. Затова пробвайте теста с различни части от косъма. Аз много често ползвам три маски - една за корените, адна за основното тяло на косъма и една за последните 10-15 см. от косата.
--------------------------------------------------------------------

truetrue
Много зависи от бюджета ти. Посочи, колко си склонна да отделиш.
Иначе аз харесвам този
https://www.zlatnaribka.com/alterna/sprey-za-izklyuchitelna-term … iron-spray-122-ml

В какъв смисал каква е разликата между спреят на Кингсли и на Chi iron guard. две различни марки са - разлики много. Приликата е, че и двете имат слабо стилизилране - Чи повече. И двете пазят добре.
-------------------------------------------------------------------

Dancer

Ползвала съм предишната опаковка на 10 Minute Stimulating Scalp Masque на GG - точно две съм изхарчила. Много приятна маска за коса, мирише силно на сладка мента, леко охлажда и се нанася по скалпа, което за мен е супер. Ползвала съм я както за преуош терапия, така и като маска за скалп, комбинирана с друга маска. Една опаковка изхарчих миналата година на морето, като всеки ден на плажа си слагах обелно в корените и стоях по цял ден с нея. Сега при последната си поръчка си взех малка разфасовка, защото голямата беше свършила. Хубав продукт е. Просто на GG всичко им е добро. Тая марка си е мое лично откритие, аз запрочнах да я тествам още преди няколко години, когато беше съвсем нова и нямам разочарование.
-------------------------------------------------------------------

Lara1 Можеш да миеш с всичко, освен с ДПШ.
-------------------------------------------------------------------

Относно Интез серума на GG дааа, много е добър. Аз съм изхарчила през последните 3 години 5 опаковки интенз и 3 опаковки обикновен серум. Никога не оставам без. На мен не ми утежнява, но и аз не го нанасям всеки ден. Просто ползвам много продукти за скалп и горе-долу ги редувам. Но! Много често слагам примерно противокосопадна ампула и след това една пипетка от Интенз серума на GG /обикновено слагам две пипетки, макар по указания да пише 1, но това го правя, когато го нанасям самостоятелно/. Новите разтежи са непрекъснато.
-------------------------------------------------------------------


И сега едно кратко ревю на Shu Uemura Ultimate Reset

Честно казано няма серия на Shu Uemura която да ме е разочаровала. Не съм ползвала единствено серията им за обем, защото обикновено нямам проблем с обема, но за Черния Перко /както започнахме да го наричаме ветеранките от темата/ съм си заплюла тази серия. Сега като се замислям - не съм ползвала и новата им хидратираща серия Urban Moisture, а Moisture Velvet ( https://www.shuuemuraartofhair-usa.com/all-products/SU006.html ), която обожавам и я спряха за известно време. Даже много ме беше яд, защото ароматът й на Камелия е уникален, а косата след нея беше разкошен разкош. Но, хетрите ШуУемурци не губят нищо от хубавите неща и сега са пуснали една нова серия Покемон, в която ключовата съставка е отново маслото от Японска Камелия https://www.shuuemuraartofhair-usa.com/discover/pokemon-hair-care-collection Няма я още в европейските сайтове, но се надявам скоро да я заредят за да я пробвам.
Но и Urban Moisture ще пробвам от Черния Перко, та да няма непробвана серия.
Имам малък опит с финишите им, ползвала съм олиото с камелия, един тониращ техен продукт за кестеняви коси, но и това обстоятелство ще се промени Simple Smile Набелязала съм някой неща.

Та думата ми е за Shu Uemura Ultimate Reset
Уникалното на цялата марка е, че всяка серия разплита прекрасно косата, назависимо дали е протеин или хидратация. Тази серия не е изключение. Като я купих не се бях зачела в съставките и очаквах доста протеинова серия, с оглед обстоятелството, че е предвидена за силно третирани химически коси. И да, не се излъгах - съдържа протеин - оризов. А оризовият протеин е чудесно нещо - както за кожата, така и за косата. Той е много мек протеин има уникалната възможност да се свързва с масла и задържа хидратацията в кожата и косата. Той, заедно с копринените протеини са любимите ми протеини, защото освен че доставят нужния протеин на косъма, но и задържат влагата в него, а така косата получава и гладкост, и лесно разресване, и блясък.
Купих серията преди месец, но до сега не я бях ползвала. И вчера й дойде времето.
Тук е момента да посоча, че имах една странна дълга преуош терапия от боядисването ми Simple Smile Навярно ще се зачудите за какво иде реч? Ще поясня:
Боядисах си косата преди 5 дни. Понеже за мой срам още не си бях поръчала поредния Олаплекс, използвах Колърплекс. Маската, която е втора стъпка и се нанася след шампонирането при измиването на боята макар и гъста не ми е напълно достатъчна и я смесих с малко Керастаз Екстеншънист. Идеята беше на другия ден да я измия, но като станах сутринта ми се наложи бързо да изляза и не можах да измия. Косата разпусната не може да бъде, защото не изглежда ОК, но сплетена на плитка рибена кост и пригладена с малко вода е идеална. Така ми дойде идеята да не я измивам до следващото къпане. Всеки ден я сплитах на рибена кост и си излизах навън. Е, вчера я измих точно с Shu Uemura Ultimate Reset . Когато намокрих косата очаквах косата да е леко маслена, като когато отмиваш маска от косата, но не. Косата беше поела абсолютно всичко от маските. Шампоана се пени много и е супер икономичен. На усещане - чист протеин. Втвърди косата доста, но успях под течаща вода да я разреша и подготвя за маската. Крайчетата, обаче бяха меки след него, което ми потвърди, че косата ми е балансирана, но крайчетата си имат нужда от повече протеин. Нанесох маската от корените до краищата - без да нанасям по скалпа. Просто нанесох максимално близко до скалпа. Аз правя така с всички маски, които не са предвидени да се нанасят по скалпа, защото шампоаните, особено протеиновите и балансираните отварят силно  кутикулата и трябва нещо да я затвори - това е маската/балсама. След това нанесох по скалпа новата маска на GG за скалп ( https://www.lookfantastic.com/grow-gorgeous-intense-thickening-h … 0ml/11927424.html ) сложих найлонова торбичка на главата, завих главата с едно "крадено" от дъщеря ми бебешко поларено одеалце и седнах до печката. Simple Smile След 2 часа отмих маската, а на влажна коса сложих ампула против косопад на NuggelaSule, термокрема Екстеншънист и малко олио на Алтерна Бамбук. Оставих да изсъхне сама и резултатът беше гладка от корените до връхчетата, но въпреки това обемна и жилава коса. Много блестяща, прокарвам пръсти през нея спокойно и без да съм я разресвала, а косата ми е до кръста и лесно се заплита.
В резюме: Очарована съм. Великолепна серия.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

# 172
  • Мнения: 282
Рождения ден на Агора Бюти започна.
Има само подаръци към поръчката-писалка, чаша или кърпа за коса.
Намаления няма!
Разочарована съм!

# 173
  • Мнения: 293
Здравейте, взех от ЗР шампоан на Медисютикълс Биокленз (поне с такава идея бях) и чак след като се изкъпах с него видях, че всъщност са ми дали Хидрокленз. Искам да ви попитам за разликата между двата шампоана...тъй като съвсем не съм със суха коса...би ли ми увредил косата?

# 174
  • Мнения: 118
Извинявам се,че не пиша по темата за ЧП, защото за сега нямам набелязани продукти. Може би като дойде момента ще преценя, а и според намаленията, които всеки магазин ще пусне.
Но бих искала да ви попитам, когато закупите продукти, които се окажат неподходящи за вашата коса, какво правите? Има ли място където тези продукти могат да се разменят или продадат? Или ги пишете в графа "несполучлив опит" ? Simple Smile

# 175
  • Мнения: 1 666
Можете да ги пуснете в групата за размяна, както и в олх.
Аз много се разочаровах от РД на Агорабюти. Очаквах намаления като в Арлен. Бях решила да си взема Ланза, защото някак си я свързвам с този магазин, ама не...освен, че на са намалени, някои продукти дори не са налични.
И за какво са ни химикалки и чаши, все пак това е магазин за козметика, а не книжарница.

# 176
  • Стара Загора
  • Мнения: 250
Здравейте, искам съвет как да подхраня (засиля) косата си. След много силен косопад, косъма ми изтъня и стана много рехава. За моя радост овладях косопада с ампули Eucapil и вече имам страшно много нова коса. Искам да оплътня самия косъм и да заздравя новата косичка, също така да стимулирам да расте по - бързо. Косата ми е дълга под раменете, склонна към омазняване и цъфтеж. Към момента ползвам Ш Folligen на Меди, редувам с Ш на O'right с кофеин и М Deep repair на Macadamia редувам с подхранваща на Олиосета

# 177
  • Мнения: 4 246
Момичета, прикачвам снимки на косата си, моля да ми препоръчате козметика, която й е необходима, да закача и аз нещо от ЧП

# 178
  • Варна
  • Мнения: 7 702
 Хмммммммм пу-пу  Laughing на тоя разкош като го гледам и с Дав и Шаума да му баеш все ще си доволна. А сега сериозно.....виждам хубава жива коса. Можеш да я изглезиш с Керастаз за дълга коса Ш и М примерно или с Изглаждащите Епруваж или с ланза за боядисана коса да речем....Все балансирани хубави продукти,които ще дадат блясък и усещане за лукс.

 diadora1010 можеш да хвърлиш едно око на продуктите на

 GG https://www.hqhair.com/health-beauty/brands/grow-gorgeous.list?fromBrands=true които дъвчем последно време. ПО-специално скалп детокса/гарантирано решава проблема с омазнпването/ и серумите интенз и обикновения от тях расте нова коса за страх. Марката е точно за твоя тип коса.  

 Магнолия  Hug сега и ултимейт ресет ще се купува  Laughing. Ще изгърмя половин кило от белфаер ама се чудя и на литров шампоан  Laughing трябва да намеря някоя луда да ги делнем,че иначе ще трябва и в отвъдното да ги влача  Joy.

# 179
  • Мнения: 4 246
Принцеса, много ти благодаря Hug
А за Денсифик или Лалга какво ще кажеш Innocent

Общи условия

Активация на акаунт