На море в Турция - тема 51

  • 103 678
  • 756
  •   1
Отговори

Анкета

В кои райони на Турция сте почивали до сега?

Опции:

* Гласуването приключено: пт, 24 авг 2018, 18:54
* Може да изберете максимум 10 опции.

# 135
  • Мнения: 213
Почти всички чужди резервационни сайтове, които дават супер цени, имат изискване за гражданство, адрес или някакъв личен номер. Независимо дали са английски, немски или турски сайтове. Назад в годините много пъти сме обсъждали различни варианти за изгодни резервации, но за съжаление са малко тези, които не изискват да имаш адрес в съответната държава и дават изгодни оферти за всички хотели. С много търсене и проучване, с активна кореспонденция и достатъчно уточнения могат да се постигнат чудеса и да се почива за малко пари. Но в никакъв случай не става от всеки сайт. Имайте предвид, че някои хотели могат да откажат настаняване, ако се ползват преференциални цени дадени за немци, пък ползвани от българи без адрес в Германия, например. Така че задължително уточнете този въпрос преди да платите.
Роже има богат опит, може да даде много съвети по темата. Ето един негов коментар - http://www.bg-mamma.com/?topic=1027383.msg36641562#msg36641562. На първа страница има и още едно, което е много ценно за любителите на самостоятелната организация, но то касае главно транспорта.

Марги, благодаря за инфото.
Бях питала по-назад за Neckermann, дали някой е запазвал оттам. Уж зачетох общите условия, даде ми и регистрация с бг адрес. Не съм стигнала до резевация, но има някой хотели с много добри цени, говоря само за резервация хотел, не за пакет със самолет Simple Smile

# 136
  • Мнения: 32
Почти всички чужди резервационни сайтове, които дават супер цени, имат изискване за гражданство, адрес или някакъв личен номер. Независимо дали са английски, немски или турски сайтове. Назад в годините много пъти сме обсъждали различни варианти за изгодни резервации, но за съжаление са малко тези, които не изискват да имаш адрес в съответната държава и дават изгодни оферти за всички хотели. С много търсене и проучване, с активна кореспонденция и достатъчно уточнения могат да се постигнат чудеса и да се почива за малко пари. Но в никакъв случай не става от всеки сайт. Имайте предвид, че някои хотели могат да откажат настаняване, ако се ползват преференциални цени дадени за немци, пък ползвани от българи без адрес в Германия, например. Така че задължително уточнете този въпрос преди да платите.
Роже има богат опит, може да даде много съвети по темата. Ето един негов коментар - http://www.bg-mamma.com/?topic=1027383.msg36641562#msg36641562. На първа страница има и още едно, което е много ценно за любителите на самостоятелната организация, но то касае главно транспорта.
Тази година  резервирахме и почивахме в  Crystal  tat през  sunshine.co.uk  и  нямаше  никакви проблеми-платихме  с  30% по  -малко

# 137
  • Мнения: 6 833
Здравейте!

Мислим от Лара един ден да отскочим до самия град Анталия, къде може да се разходим там и какво да видим?

# 138
  • Мнения: 310
nadjusha- Кога заминавате за  Lujo Bodrum много ще ми са интересни отзивите за този новооткрит хотел?

Там сме от 29 август. Хотела работи от миналата седмица след няколко отлагания. Не всичко е напълно готово. Постепенно юни всичко трябва да заработи, от вчера работи и втория от трите плажа, които са предвидени, остава да пуснат и този 16+. Неофициално до началното на юли ще приемат гости само от източна европа; т.е. Русия и Украйна. Като довършат всичко и от западна.

# 139
  • Мнения: 233
Здравейте! Нашата почивка в Кушадасъ наближава - от 22.06 е. Надявам се да отпътуваме, без да се случат извънредни обстоятелства с болни деца. Може ли някой да ми каже, какви аквапаркове има в курорта? Ние ще почиваме в "Сентинус бийч", а в Гугъл Мапс видях, че наблизо е отбелязан Water Park "Aqua Atlantis", но съм разколебана, дали това не е местонахождение на аквапарк към някой хотел, така че всяка информация относно развлечения за деца и младежи ще ми е от полза!

Утре ще погледна снимки но ми се струва че това беше аквапарк м/у Батихан и Атлантик но си мисля че не работи. Може и да бъркам. Към хотел е, и мисля че не се предлага от БГ агенциите. Може и да говоря пълни глупости...не ми е за пръв път.

Да, горе-долу съм бил прав.



това им е сайта http://www.kusadasiaquaatlantis.com/index.html


Благодаря за информацията! На място ще търсим. От туроператора ни предложиха примерна програма с развлечения и посещения на забележителности и атракции, но цените им са доста солени. Може би в града ще намерим подобни оферти на разумни цени...

# 140
  • Мнения: 1 710
Здравейте!

Мислим от Лара един ден да отскочим до самия град Анталия, къде може да се разходим там и какво да видим?


Аз ви предлагам стария квартал Кайлечи, Адриановата порта и разбира се, Долния водопад Дюден, който се излива в морето. Аз съм ходила в града организирано с агенция, но тази година смятам да заведа децата на водопада самостоятелно с такси. Около 10 км е от Лара.

# 141
  • Мнения: 6 833
Марги, благодаря!
Ще потърся информация сега, само забравих да уточня, че нашето дете е на 3г , дали е подходящо за нея, тъй като не може да върви на дълги разстояния и като цяло дали ще й интересно?

# 142
  • Мнения: 242
nadjusha- Кога заминавате за  Lujo Bodrum много ще ми са интересни отзивите за този новооткрит хотел?

Там сме от 29 август. Хотела работи от миналата седмица след няколко отлагания. Не всичко е напълно готово. Постепенно юни всичко трябва да заработи, от вчера работи и втория от трите плажа, които са предвидени, остава да пуснат и този 16+. Неофициално до началното на юли ще приемат гости само от източна европа; т.е. Русия и Украйна. Като довършат всичко и от западна.
На 16 или 17 май /месец/ тази година минах покрай Lujo. Отвън положението беше трагично. Разхвърляни материали, боклуци, строителни машини

# 143
  • Мнения: 555
И през sunshine,co.uk i destiniа  и много немски сайтове-fti.,dertour,neckerman ,tui , може да се резервира .А Фиеста травел е бълг.представител на повечето немски агенции и дават  една и  съща цена .

Последна редакция: нд, 03 юни 2018, 07:36 от ivanova 1234

# 144
  • Мнения: 242
Опитвам се да сложа снимка на Lujo , но не се получава

# 145
  • Мнения: 310
Опитвам се да сложа снимка на Lujo , но не се получава
Знам тези снимки, Петя ми ги прати още на 17 май. Не знам дали са истински, дали след това са се променили нещата, но от последните дни е пълно в руските форуми и във фейсбук със снимки и клипове на един работещ много луксозен хотел. Да има неработеща част към момента , но мисля че всичко ще бъде наред. Риска на новия хотел

# 146
  • Мнения: 242
Опитвам се да сложа снимка на Lujo , но не се получава
Знам тези снимки, Петя ми ги прати още на 17 май. Не знам дали са истински, дали след това са се променили нещата, но от последните дни е пълно в руските форуми и във фейсбук със снимки и клипове на един работещ много луксозен хотел. Да има неработеща част към момента , но мисля че всичко ще бъде наред. Риска на новия хотел
Не знам какво значи "дали са истински". Все пак вече са минали две седмици и може  да е разчистено. Аз обичам да почивам в нови хотели и знам какъв е риска. Дано бързо да се справят и да се радвате на една прекрасна почивка.

# 147
  • Мнения: 1 710
Марги, благодаря!
Ще потърся информация сега, само забравих да уточня, че нашето дете е на 3г , дали е подходящо за нея, тъй като не може да върви на дълги разстояния и като цяло дали ще й интересно?


Ооо не, няма какво да ѝ задържи вниманието. В стария квартал има хубави, цветни улички, но толкова малко дете едва ли ще се впечатли. На водопада е живописно, хубави снимки стават, има мостче над реката малко преди пада на водата. Наоколо има търговски център и уж някакъв парк, но е доста открито, няма много дървета и ако решите да отидете, гледайте да е сутрин или привечер иначе слънцето може да му дойде в повече на детенцето. Късния следобед има много хора там.
Аз бих заложила на шоу с делфини, вместо на забележителности. Дори и малките децата много им се кефят.

# 148
  • Мнения: 6 833
Къде може да гледаме шоу с делфини?

Аз искам принципно Ленд оф леджендс да посетим, но в сайта им така и не открих цени и  дали предлагат трансфер - във ФБ групите ми се мерна такава информация.
Откривам само форма за хотелско настаняване.
Писах им на официалната страница във ФБ обаче не ми отговориха.
Като отидем на място ще се поинтересувам пак. 

# 149
  • Пловдив
  • Мнения: 2 013
Марги ти ще почиваш ли в Турция тази година и ако Да кой хотел си избрала?

Общи условия

Активация на акаунт