СЕДМИ клас – 6 – Последни метри до…най-добрите резултати!(28.05.2018–03.06.2018)

  • 54 938
  • 642
  •   1
Отговори
# 570
  • тук-там
  • Мнения: 5 843
Абе да експериментират на тази възраст, голямо чудо! Важното е, че накрая остава смисленото и дълбоко закодирано в детето. И аз слушах Сиси Кеч като тийн и не обичах да ходя в планината с баща ми, ама сега съм там във всяка свободна минута и редувам блус с джазв колата. Така че ...

# 571
  • София
  • Мнения: 12 352
Абе да експериментират на тази възраст, голямо чудо! Важното е, че накрая остава смисленото и дълбоко закодирано в детето. И аз слушах Сиси Кеч като тийн и не обичах да ходя в планината с баща ми, ама сега съм там във всяка свободна минута и редувам блус с джазв колата. Така че ...

Така съм съгласна! Grinning В крайна сметка генът и възпитанието си казват думата.

# 572
  • Мнения: X
Не се предоверявайте на подобни изказвания. Може да останете изненадани от реалността.

# 573
  • Мнения: 823
За чалгата и елитните гимназии, големия ми син от пети клас е в едно от елитните училища, чалга не само не се слуша, а получаваме обриви от нея , еле па баща му. Де имаше концерти бе воден и аз установих с ужас нейде към 9-10клас, че това дете оди по чалготеки, знае песните и изпълнителните...определено си бях в истерия, къде сбърках , пропада ми детето и т.н....та след  поредното наливане на мозък в тийнейджърката глава младежа ме погледна и каза :" знам че това ме принизява дори и и интелектуално, споко, но там е купона, като ида някой ден на интервю за работа в НАСА , няма да им казвам, че слушам чалга" ... така че се радвам, че е осъзнал пошлостта на чалга културата, за мен тук ние сме изиграли съществена роля, но никога не съм си помислила, че затова са му виновни училището или учителите, просто си е купонджийче милото : D

Та да си знаете е елитните гимназии има чалга, има добри и лоши учители, ако някой ви каже,  че няма наркотици ви гледа в очите и ви лъже, въпроса е в количествено- качественото измерение и че все пак децата от тези гимназии са достатъчно интелигентни, та да правят всичко с мярка, да си поставят високи цели и да ги следват!

Дълго стана, и малко извън чаканите разултати, но в Оксбрич марихуаната и кокаина са в изобилие , ще си пратите ли детето да учи там, ако го приемат? Simple Smile

# 574
  • Мнения: 39
След като резултатите са разсекретени дали в понеделник ще ги знаят класните ръководители , да споделят нещо на децата ?

# 575
  • Мнения: 151
Мен ме е страх да попитам какъв родител съм, щом тийнката слуша корейски поп Joy
Не го е чула от нас Mr. Green

майтап, изтрещявам вече Stuck Out Tongue Winking Eye

И синът ми е страшен фен на корейския поп - специално му купих раница за у-ще с логото на групата и събира тениски с техни изображения. Ама иначе си учи е е добро дете. Още ме слуша, пък ще видим до кога?! И в неговия клас има деца, които слушат чалга. Аз никога не съм я забранявала, по-скоро понякога коментираме с него безумните текстове на някой чалга хит и се смеем. Няма как да сложим децата в стерилна среда, просто трябва да ги научим да различават качественото и да избягват пошлото.

# 576
  • Мнения: 1 297
Абе да експериментират на тази възраст, голямо чудо! Важното е, че накрая остава смисленото и дълбоко закодирано в детето. И аз слушах Сиси Кеч като тийн и не обичах да ходя в планината с баща ми, ама сега съм там във всяка свободна минута и редувам блус с джазв колата. Така че ...
Аз още слушам Сиси Кеч. Като я пуснат по Енджой и си изтървам крака на газта. Като се сетя колко глупости и щуротии сме натворили на времето.

# 577
  • Мнения: X
След като резултатите са разсекретени дали в понеделник ще ги знаят класните ръководители , да споделят нещо на децата ?
Ще ги знаят, като получат протоколите, освен ако не научат нещо по втория начин.
Обикновено резултатите излизат преди това.

# 578
  • София
  • Мнения: 2 398
И аз да се включа за статистиката...Моите деца и двете като чуят чалга или Криско и Гери Никол и бягат. Третокласничката чак се беше изпокарала с децата и госпожата на зеленото училище. Демонстративно напуснала “детската дискотека”, че после и аз трябваше да давам обяснение защо се е държала така невъзпитано, като всички деца харесвали музиката и танцували. Синът ми пък напълно игнорира чалга- групичката в класа. Намира си приятели, които не слушат “тъпотии”. ( като повечето момичета, по негово мнение Rolling Eyes). У дома сме меломани, свири се на пиано и китара, а и харесваме музиката, която са слушали и нашите родители:). Децата знаят наизуст текстове на песни на Бийтълс, Стоунс, Пинк Флойд и т.н. и т.н. - “музиката на баба и дядо”. И за наша радост се очертават рокаджии:). Слушат и съвременна музика, но жанрът не се променя. Надявам се те да влияят на чалгарите, а не обратното. Ако не - все ще намерят себеподобни. Оптимист съм в това отношение.

И нашата учителка по математика очаква резултатите, за да нанесе оценката като текуща. Кога ще оформят годишните оценки, не ми е ясно...Не съм и предполагала какви здрави нерви ще ми трябват за този “НВО-екшън”.

Последна редакция: сб, 02 юни 2018, 21:52 от Skiorche

# 579
  • Мнения: 1 945
Рок предимно слуша моя и вместо чалга обича гръцка музика .
Не мога да му се налагам. Сега какво се е влюбил в Ахат и дъни "век жесток , пълен с омраза "
Казвам му че тези песни не са жизнеутвърждаващи и не тряба да ги слуша много .
Той и свири на китара. Ако се отпусна и намеря сродни души тук , може и да ви го покажа как свири .
Засега за музиката съм напълно на мнението на "марулета ".Да сетих се ..Когато на Рожден ден сме канили негови приятели в къщи са се забавлявали на Тони Стораро и са пяли ..
За едно от момичетата ,  което слуша корейски рок казва че си слага слушалките в междучасията, качулката и носи карфици на шапката. Той не я одобрява ..Smiley

При нас тръгнаха слуховете . Снощи ми каза че излезнали резултатите и една майка на седмокласниквече ги знае, но трябвало да хванем връзки в РИО, за да питаме .
Е, ся ...как пък ли не Wink какъв е тоя зор

Последна редакция: сб, 02 юни 2018, 20:13 от ***vasilena***

# 580
  • София
  • Мнения: 18 679
У нас е едно към едно като у Скиорче, включително и за зеленото Joy Обади ми се малкият още първата вечер да ми каже, че е възмутен от дискотеката и да съм се обадела на госпожата да й кажа да не го кара да ходи Joy

Мен самата чалга не ме притеснява чак толкова, не я харесвам, но балканските ритми са ни в кръвта и на две големи почти винаги проговарят Grin На чалга културата е нещо, което ще ни затрие, ако не му се противопоставяме ежедневно и ежечасно, и всячески. Не я приемам, няма и да я приема, ако ще да се превърне в официална държавна политика / то вече май.../.

# 581
  • Мнения: 1 945
Не ги дишам и аз . Особено след последното дъно което стигнаха ..
със "Прощално" на Вапцаров

# 582
  • София
  • Мнения: 7 082
Аз пък си мислех, че пикът на чалга културата отмина преди години, но тъй като все по-рядко ми се случва да ходя на дискотеки, може и да съм заблудена Stuck Out Tongue Winking Eye
И в къщи не се слуша такава музика, по-рок и алтернатив ориентирани сме, но това не пречи той да знае всички текстове на Криско-Дриско, както го нарича, яката дупара Joy и т.н., всичко това покрай приятелчета и съученици. На последния епизод на "Като две капки вода" , след речта на Гери-Никол, коментара беше " тази, за толкова месеца сред хора, така и не се очовечи" Joy
Иначе е фен на Ъпсурт, но там, признавам си, аз съм виновна Relaxed

# 583
  • Sofia
  • Мнения: 4 736
Моето е на вълна японска/корейска музика, като корейската е заемка от приятелка, японската от аниметата. Сега тръгна на уроци по пеене и там предложила на учителката да пеят на японски, хаха. Слуша и по-стари песни - кефи се на Бийтълс и подобни. В училище се надцаквали кой колко стара музика слушал - за някои стара била от 2005 година, а пък тя, представям ли си, слушала чак от 1900 и някоя!
В класа ѝ имало 4 човека заедно с нея, които не слушали чалга. Понякога и в час (по рисуване) пускали, та не ѝ е непозната музика, но не се кефи за моя радост. На Гери Никол и подобни също - а аз си ги числя към чалгата.
Дъщеря ми я иронизира Гери Никол, беше подела акция сред приятелите си да ѝ събират пари за чорапогащник.

# 584
  • Мнения: 1 945
"Наруто " гледа ли ? 200 и нещо серии Само този запомних. Японските анимации и после музиката към тях която издирваше с акорди, ноти
беше съвсем скоро актуално при нас . Обаче си признавам, че тази музика е много красива

Общи условия

Активация на акаунт