Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 48

  • 64 628
  • 797
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 10 630
Лейди, Хаджиев е светило. Майка също имаше образувание в черния дроб, което се виждаше на обикновен скенер и на пет. Беше препоръчан ехограф за установяване на характера му. Така се случи, че я приеха за контролна колоноскопия в Сити и там й направиха това изследване с контраст. Категорични бяха, че не е метастаза. Дали точат касата или не - не знам. Но съм доволна, че беше така подробно прегледана и резултатите са добри! Сигурна съм, че и при теб Хаджиев не е сгрешил!

# 226
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
Много с надявам на това. Той ми каза, че ако има нещо, веднага и на момента му прави термо аблация, но за момента не вижда какво да атакува  Simple Smile киста + хемангиоми било.  Тези съвсем малките образувания не му изглеждали като метастази. Дано да е така. Във вторник съм на предпоследна химия и вече ще знам всичко като взема окончателната епикриза.

# 227
  • Мнения: 3 971
Аз съм съгласна с Фри.
Вярно е , че има лекари който мислят само за пари.
Но ако нямаме вяра на тези , които ни лекуват ?! Защо не ги сменим.
Според мен едно от важните неща е човек да има вяра на лекаря си.
Както във всяко стадо си има и мърши.
Но има и много качествени кадри , който найстина  са се заклели да лекуват...

# 228
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 743
Лейди, Хаджиев е светило. ...
Zigizagi, Лейди, за доц. Ханджиев от Сити клиник ли говорите? И аз се консултирах с него преди 2-3  седмици и ме насочи за колоноскопия. Другата седмица чакам резултат от хистологията.... това чакане!

# 229
  • Мнения: 10 630
Да, за него, изяла съм една буква от името. Simple Smile

# 230
  • Мнения: 48
Хопинка и аз тук Wink
Обмислям варианта да уча магистратура -педагогика.
От години ми е мечта една учителка по рисуване да стана.....
Има ли сред нас от този бранш?
Как са им сега заплатите ?
Знам , че няма да е каквато вземам сега... Ама тук нервите са ми в повечко Sad

Лейди , успех утре!
Аз съм учителка, но по български език и литература Sad . Мъка..., голяма мъка... Учениците изобщо не четат...
А резултатите от изпитите на НВО и ДЗИ са по-голям стрес за учителите, отколкото за учениците... , но учителите по рисуване си живеят - слагат една ваза с цветя на масата и РИСУВАЙТЕ УЧЕНИЦИ!
Заплатите?! - не са достатъчни, а този делегиран бюджет ни ограничава много...т.е. според броя на учениците в училище.

# 231
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
Лейди, Хаджиев е светило. ...
Zigizagi, Лейди, за доц. Ханджиев от Сити клиник ли говорите? И аз се консултирах с него преди 2-3  седмици и ме насочи за колоноскопия. Другата седмица чакам резултат от хистологията.... това чакане!
За него, да. Надявам се всичко да е ОК. Аз вярвам на моята онколожка, много компетентен човек е, както и на асистента и. Че се точи касата на много места, точи се, но на мен ми назначиха необходимото мисля. Тези скенери бяха решени още от онкомисията преди да започна лечението. След последната химия имам още един преди операцията. Иначе химията е стопила много неща, значи действа. След операцията пак ще ходя и на пет скенер преди да започнат следващите химии. .

# 232
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Аз съм съгласна с Фри.
Вярно е , че има лекари който мислят само за пари.
Но ако нямаме вяра на тези , които ни лекуват ?! Защо не ги сменим.
Според мен едно от важните неща е човек да има вяра на лекаря си.
Както във всяко стадо си има и мърши.
Но има и много качествени кадри , който найстина  са се заклели да лекуват...

Повечето тук сме си късметлийки явно. Или просто темата рак е доста... наболяла в последните десетилетия и почти сигурна съм, че се броят на пръсти лекари, сестри, болничен персонал, които да нямат ако не близък, то поне познат засегнат от тази болест, а някои дори лично са преборвали, като една от анестезиоложките ми. Вече се изгражда едно лично отношение, без да се прекрачват границите на професионализма разбира се. Аз поне такова го усетих. И ако наистина даден специалист не успее да ви спечели доверието, ами сменяйте. Ако никой пък не успее, значи промяната от другата страна трябва да дойде и нагласата да се смени, а не доктора. Какво печелим ако сме вечно мнителни и под въпрос поставяме всяко решение или препоръка? Такива пациенти са не точно изоставяни, ама поне пренебрегвани някак си. Става малко: Кат мноо знайш, ходи се лекувай сам!

Последна редакция: вт, 19 юни 2018, 09:01 от Spirit Crusher

# 233
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Моля, извинете ме за последователните постове. Краднато е от другата тема - от 'тежката тема' и от коментар на zigizagi. Благодаря, мила и тук, не само на лично! На мен специално беше и ще бъде полезен сайта, въпреки че не се акцентира върху рака на гърдата какъвто имам аз. То си има едни съпътстващи терапии и при едните, и при другите, обяснени са семпличко разни неща. Първото нещо, което гледам е домейна, второто е секцията "за нас", също така секция "контакти". Веднага се хвърлих да чета като видях, че главен редактор или както те са си го назовали "едиторски екип" на материалите публикувани в сайта е доц. д-р Димитър Калев. Респект към този човек аз имам и то огромен, да не кажа, че ако не беше той-да ме върне за повторна операция, при която да се установи със сигурност, че тръгнало и по лимфата.... май нямаше да ви се фукам тук с нови причесчици и нови рокликчи.

# 234
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
Аз днес съм на химия, но успях да си взема епикризата и  от гастрото. Пише стеатоза и киста, да се проследява на всеки 3 месеца с усилен контраст. Написал го е доц. Ханджиев, вярвам му, човека е много компетентен, да си отдъхна малко от страха и аз Simple Smile

# 235
  • Мнения: 83
Lady,мила много се радвам за резултата.Всички си отдъхнахме,сигурна съм.Искам да попитам някой чувал ли е за хомеопатично лекарство Климатхел,препоръчаха ми го в аптеката,за вълните,които се очакват от Нолвадекса и Золадекса,потърсих из нта ама нищо не намерих.Увериха ме,чее било точно за такива случаи,когато хем трябвало да се подтисне производството на хормони,хем да се облекчат симптомите. Благодаря ви предварително,ако някой има опит с някое друго сходно леекарствво,което помага моля,пишете.

# 236
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
И на мен преди време ми слагаха Золадекс почти 2 г. и резултат нямаше, наложи се хистеректомия. Но и вълни от него не се появиха, май е индивидуално това. Вълните се появиха много по- късно, с възрастта, та знам какво е. Не мисля, че хомеопатично средство може да помогне в такъв случай. Добре е да се направи изледване - пакет Фемина, струва около 60 лв.и не се поема от касата и да се иде при ендокринолог да предпише нещо.

# 237
  • Мнения: 63
Lady,мила много се радвам за резултата.Всички си отдъхнахме,сигурна съм.Искам да попитам някой чувал ли е за хомеопатично лекарство Климатхел,препоръчаха ми го в аптеката,за вълните,които се очакват от Нолвадекса и Золадекса,потърсих из нта ама нищо не намерих.Увериха ме,чее било точно за такива случаи,когато хем трябвало да се подтисне производството на хормони,хем да се облекчат симптомите. Благодаря ви предварително,ако някой има опит с някое друго сходно леекарствво,което помага моля,пишете.
Казват се Климакт хил

https://apteka.framar.bg/11004067/%D0%BA%D0%BB%D0%B8%D0%BC%D0%B0 … B0%D0%B1%D0%BB-50

# 238
  • Мнения: X
Какъв ендокринолог ????... Ако ракът е хормонален купи си един климатик и забрави за Фемини и ХЗТ-та да не се върнеш в първи клас пак. От вълни не се умира. Още не знам и за умрели от критическа възраст хахах Билки, чайчета, без жълт кантарион, чаша червено вино вечер и си живей живота.

# 239
  • Мнения: 358
Не хормонален препарат против топли вълни използваме тук клонидин . Има централно действие на терморегулаторния център в мозъка, беше старо лекарство за високо кръвно, така , че кръвното трябва да се следи . Дози от 25-50 микрограма два пъти на ден контролират добре вълните. Естествено, изписано от лекар.
Снощи ми изпратиха от McMillian уебинар за новостите в лечението на рака на гърдата. Вече се писа за онкоген теста и в Бг новините, здравната каса в UK вече е сключила договор и ще го прави - предсказва дали е висок риска ракът да рецидивира . Така ако рискът е нисък ще се избягва химиотерапия за  много пациенти в ранен стадий.
Още - пациентите на терапия с бисфосфонати и денозумаб имат значително по- нискък риск от метастази в костите. Тези терапии ще се включват в лечението на всички, включително за пет години след операцията.
Ще прослушам внимателно пак, че съм заспала и ще пиша пак Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт