Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 48

  • 64 889
  • 797
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 3 995
Elenah, нямам наличен линк.
Подарък ми е от колежка , а тя не пази линка Disappointed

Spirit, твоя и рибар и футболен запалянко Joy Къде я намери тази комбинация.

Един виц :
- Мило , докато гледаш световното ще изляза с приятелки. Кога да се прибера ?
- На 1-ви Юли Joy

Не му се връзвай . Не мисли повече за футбола отколкото за теб.
Просто риболова и футбола са ДИАГНОЗА Joy

# 196
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Шефа на касата подаде оставка. Малоумната идея му струваше поста. Идеята е отхвърлена, защото и лекарите скочиха, не само пациентите.
Понякога се чудя дали властимащите живеят в същия свят като нас, май не.
Утре ще пиша пак какво става. Насочила съм се към същата клиника, където се лекувам и доц.Хаджиев прави радиоаблация на такива неща в черния дроб. Процедурата се прави само ако има до 7 броя проблеми, при мен са 6, дано да не ме върнат. Надявам се да е само малък дявол, че нямам сили вече. Дали ще правят биопсия, още не знам, но мисля, че би трябвало. Моят ще идва с мен да говори с лекарите там сега какво ще следва. Истински късмет е, че не му дреме за футбол и изобщо не се интересува.

# 197
  • Мнения: X
Шефа на касата подаде оставка. Малоумната идея му струваше поста. Идеята е отхвърлена, защото и лекарите скочиха, не само пациентите.
Понякога се чудя дали властимащите живеят в същия свят като нас, май не.
Утре ще пиша пак какво става. Насочила съм се към същата клиника, където се лекувам и доц.Хаджиев прави радиоаблация на такива неща в черния дроб. Процедурата се прави само ако има до 7 броя проблеми, при мен са 6, дано да не ме върнат. Надявам се да е само малък дявол, че нямам сили вече. Дали ще правят биопсия, още не знам, но мисля, че би трябвало. Моят ще идва с мен да говори с лекарите там сега какво ще следва. Истински късмет е, че не му дреме за футбол и изобщо не се интересува.

Лейди, кажи на Ганчева да те прати на 5скен. Много по-добро решение е от това да даваш да ти взимат биопсия. Не разбирам идеята с ехографа, но не съм и лекар да разбирам де. Принципно след скенер с контраст ми се струва странно да търсят потвърждение или отрицание от диагноза с ехограф. По принцип правят наопаки.

Кураж и успех.

# 198
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Сега пък ще е ехограф с усилен контраст, каквото и да значи това. На химия съм, не може сега пет скенер, правят го чак като минат 6 седмици от последната химия, иначе резултатите не са коректни. Протокола за този ехограф с контраст е подписан от нея и от проф. Дудов, та предполагам, знаят за какво иде реч. Направление от личната съм взела, доплаща се 200лв след каса за контраста. Утре ще пиша какво е излязло. И според ММ ще трябва биопсия, но ще попитам и гастроентеролога, който ще ме гледа. Утре ще пиша какво е излязло. И ще запиша час и за проф.Владов, за второ мнение и за да е по-сигурно.

# 199
  • Мнения: 1 355
Сега пък ще е ехограф с усилен контраст, каквото и да значи това. На химия съм, не може сега пет скенер, правят го чак като минат 6 седмици от последната химия, иначе резултатите не са коректни. Протокола за този ехограф с контраст е подписан от нея и от проф. Дудов, та предполагам, знаят за какво иде реч. Направление от личната съм взела, доплаща се 200лв след каса за контраста. Утре ще пиша какво е излязло. И според ММ ще трябва биопсия, но ще попитам и гастроентеролога, който ще ме гледа. Утре ще пиша какво е излязло. И ще запиша час и за проф.Владов, за второ мнение и за да е по-сигурно.
Точили са касата чрез мен та са ме слагали в болницата за 3 дни за да направят ехограф с контраст! А три дни стоиш там с абокат, защото такава е пътеката! И много онкоболни подлагат на тази процедура заради черния дроб! А всъщност, то ако има нещо - то се вижда и на обикновен ехограф! Закакво  искат да ти го правят? Не намирам във форума да си писала!

# 200
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Spirit, твоя и рибар и футболен запалянко Joy Къде я намери тази комбинация.

Не му се връзвай . Не мисли повече за футбола отколкото за теб.
Просто риболова и футбола са ДИАГНОЗА Joy

Скрит текст:
На един метъл фест я барнах таз комбинацийката, надявайки се концертите да са му единствената страст. Grinning Grinning Разбира се, че не му се връзвам, да не говорим, че повече от тия му страсти са ни общи - любовници и за него, и за мен. Grinning От както сме се взели ей тъй си изневеряваме един на друг - заедно.

Лейди, благодарности към теб и твоя мъж за Магнерич. По схемата, която написа в темата вчера взех две хапчета, едното малко преди лягане и спах като бебенце. Стискам ти палци нещата да се наредят при теб. Знам колко е неприятно изчакването, но няма как. 6 седмици е крайно неприятен срок за изчакване, но наистина понякога е необходимо чакането за да са достоверни резултатите. Моята химиотерапевтка няма да я забравя какви лафове там хвърляше - "Това да не ти е пирон, че да го заковеш на точното място в стената", "В момента на твоите симптоми, както и на ЛИПСАТА на такива недей много вярва".

DZ, ти май също се оплака от крампи. Ако са не просто инцидентни, а са станали рецидив, питай чичо доктор дали може да пиеш по време на химията. Облекчението от този Магнерич наистина идва мигновено. Не че не търпим на болка, търпим и още как... не е там въпросът. Възстановителният сън, също като бременността си искат непрекъснатост. Така на порцийки, на порцийки - днес един ден, утре още една седмица ще го понося тоя ембрион, ако остане време ще наваксам ония там месец... Тц! Така не става.


Последна редакция: пт, 15 юни 2018, 08:44 от Spirit Crusher

# 201
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Аз си попълних чинно бумагите, платих вътреболничната такса и чакам да ме повикат за прегледа. Много висене, много нещо. Дано не излезе страхотия, ама и лошо да е, лечението било едно и също, това, което ми правят в момента. А можело тоеа да е от химиите страничен ефект, така казаха. Ако нещо там по апаратите светнело, ще правят биопсия, иначе не. Та това за сега. Изчакването след химията ще ми забави още операцията, а пък искам вече да приключвам. След операцията освен да отида на пет сенера, ще говоря пак с онколозите другата седмица.
Относно разтворимите витамини, магнезия, калция и тем подобни - мен даже фармацевтката в аптеката до нас ми каза да не ги купувам, че в тях има основно пълнители и почти никакво активно вещество. Магнерич е магнезий, но 500 мг. и това е дозата за крампите. Много се радвам, че съм помогнала.

# 202
  • Мнения: 3 995
Лейди , още ли чакаш Heart

Спирит , инцидентни ми бяха крампите.
Ама съня ми е много нарушен от нервички явно... от 4ч сутринта се събуждам на всеки 10 мин..чудно просто.

Да си похваля ученика.
Завърши с 4.75. Цяла 5ца си е това Joy
Обаче като сравниш оценките от първи и втори срок си личи , че мама не е участвала в ученето втория.....
Има предмети първи срок -6 втори -3
Това по Музика Joy викам пак като имаш оценка , а не надпис -музикален инвалид.
Joy

# 203
  • Мнения: 2 199
DZ, браво на момчето!!!! Не става хем шампион, хем певец 😉 За мен е отличник, браво! 🎉🎉🎉

# 204
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 018
Лейди, надявам се и ти пожелавам притесненията да са ти били напразни. Мина ли вече прегледа?

# 205
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Ето ме. Минах вече. Първо на обикновен ехограф, после на уред, който обединява 3 уреда. Доцента е категоричен, че това не са метастази. Има киста и някакви други неща в резултат от химията, днес по- късно ще описва записите от апарата, във вторник ще взема епикризата. Цяла нощ не съм спала от притеснение. Сега ще продължа с химията и както си е предвидено. Това са новините при мен.

Последна редакция: пт, 15 юни 2018, 14:44 от Unknown_lady

# 206
  • Мнения: 149
Лейди,сигурна бях Simple Smile

# 207
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Голям страх брах.

# 208
  • Мнения: 2 011
Браво, Лейди. Много се радвам за теб. Simple Smile

# 209
  • Мнения: 2 199
Лейди, супер новина, много се радвам 🎉🎉🎉

Общи условия

Активация на акаунт