Белези след епизиотомия (разрез при раждането)?

  • 9 988
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 173
Моят изглежда като този

# 16
  • Мнения: 11 360
Белезите от секцио, които ти излизат са пресни белези. След година - две белега е като одраскано от котка.

Но да ти кажа на фона на стриите, на провисването на гърдите, пооредяването на косата,  на умората, която се изписва на лицето ти ... ами белега ти е последния проблем.

Също така как точно ще родиш ще реши лекарят ти. Ти няма как да му кажеш да реже или не. 
Моя съвет е да не изпадаш в толкова много подробности. Грижи се за себе си и от там нататък е божа работа.

# 17
  • Мнения: 81
Привет и от мен! Хубаво е, че сте суетна и, че държите на външния си вид. Аз също съм такава и се кефя на други такива като мен. Нали затова сме жени- да сме красиви, да сме с лакирани нокти, с боядисани коси, гримирани и т. н. Аз родих и двете си деца нормално, с епизиотомия. Промяна съществена няма. Нямам белези и разширяване. Хубаво е, че си правите планове как ще раждате, но  доста често съдбата си прави лоши шегички и тези планове отиват по дяволите. Постоянно чета, а и от мои близки знам, че отиват да раждат с планово секцио и накрая се налага да родят нормално заради голямо разкритие, или обратното- отиват да раждат нормално, а в процеса на раждане се налага внезапно секцио, заради безопасността на бебето. Така, че един съвет от мен: Молете се! Молете се да попаднете на добри лекари, молете се бебенцето ви да се роди живо и здраво!!Независимо по какъв начин сте родили, спомена от това, ще ви топли и радва цял живот. А за белезите не мислете много. Ако партньора ви ви обича истински, ще продължи да ви обича и с тях. Та нали все пак той ще ви гледа там долу Stuck Out Tongue Winking Eye Безпроблемна бременност ви желая и едно малко сладко бебенце на финала. Бъдете здрави! Heart

# 18
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 263
Каква суеата, за Бога? Тук говорим за някакви минимални разрези в интимната област, чрез които се ражда ДЕТЕ. Когато си решила да ставаш майка, не мисля, че суетата трябва да е приоритет.Самата бременност може да деформира много повече тялото- стрии, увиснали гърди, увиснала кожа.

Последна редакция: ср, 30 май 2018, 10:42 от VickyTaylor

# 19
  • Мнения: 410
Стрията ми е по-голяма и по-видима от белега от секциото Wink

# 20
  • Мнения: 81
Каква суеата, за Бога? Тук говорим за някакви минимални разрези в интимната област, чрез които се ражда ДЕТЕ. Самата бременност може деформира много повече тялото- стрии, увиснали гърди, увиснала кожа.
Вики, аз съм на същото мнение като вас. Дори за миг не съм си мислела, как ще родя и какви белези,или промени в тялото ще имам след това. И двете бременности ми бяха доста проблемни, така, че за мен беше най- важно да родя живо и здраво бебче. Има хора обаче, които мислят и за това как ще изглеждат и след като родят.

# 21
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 263
Най- вероятно ще изглежда по същия начин, както преди да забременее, освен ако не е качила 20кг.
Кой ще ти наднича в гащите, с извинение, да ти мери белезите? Я, стига. Бащите, обикновено, не се вълнуват от тези белези и не ги забелязват.

# 22
  • Мнения: 1 789
Имам епизодомия, нямам белези. Имах 4 външни шева.
П.С. Наистина са прави, като са ти казали, че гърдите например са много по-пострадали от мястото на белега, независимо къде е той. Аз вече не мога да си намирам сутиени, преди ми беше ужасно лесно. Хем няма никой в чашките, хем с един номер се е разширила обиколката ми.  И да, всичко беше за едни 3 месеца. И ще излъжа, ако кажа, че хич не ми пука. Ама тя е прекрасна и дори един ден само да беше яла от тях, пак щях да и ги дам, ако ще и съвсем да изчезнат.

# 23
  • Мнения: 48
За съжаление нямам приятелки, които са раждали със секцио за това търсех и снимки в Гуугъл. Много бих се радвала ако някоя от вас не се притеснява да ми прати на лично снимка на белега си за да добия малко по-точна представа. Все пак повече снимки в интернет са правени в други държани (кои по-добри, кои по-лоши) или преди много време (когато положението е било по-касапско) и реално не мога да добия точна представа.

# 24
  • Мнения: 11 360
Ей така изглежда моя белег


И тъй като ще си помислиш, че е голямото вдлъбнато подчертавам, че белега завършва в червеното петно, което пък не е от него, а нещо се е изринала мацката.

Ето тук фази на белези от секцио - в началото и след това. Много зависи от кожата, грижата за белега, козметиката. С всяка изминала година белега става все по-невидим. Ако много те тревожи дерматолозите предлагат и процедури и т.н.

# 25
  • Мнения: 5 112
Ама авторката нали е наясно къде се намира епизиотомията? Този "белег" самата тя ще може да го види с яка йога поза или огледалце, от кого се притеснява Grinning
Аз съм от жените раждали с доста голяма епизиотомия и с последици заради размера на бебето. Ей, банкет мога да вдигна че вече не ме боли при секс или при преглед... Не ми беше идвало на ум да избирам начин на разждане в зависимост от визуалните последствия...

# 26
  • Мнения: 16 872
Моят изглежда като този
И моят.

Има значение кой и как те "затваря", ще шие ли, ще лепи ли и тн ✌

# 27
  • Мнения: 2 173
Да, като родих, след 5 дни ми казаха, хайде сега при сестрата да ти махне шевовете. Опулих се, защото аз белега не го бях виждала. Отидох с очакването, че ще дърпа, реже. А, тя взе едно ножче и направи цък от ляво, цък отдясно и ме изпрати да си вървя. Оказа се, че имам два шева по един от ляво и един от дясно, а другото е лепено. Мазах с дерматикс. Много е тънък и след години сигурно съвсем ще избледнее.

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 253
И на мен ми предстои секцио и аз имам притеснения за белега , мисля че е нормално, никои не иска като се погледне в огледалото да се ужаси. Като съм била на 3-4 години са ми правили операция  от апендицит и не знам дали кожата ми е такава или докторите са се изложили , но имам ужасен белег. Релефен и широк. Толкова ме беше срам от него , че го скрих с татуировка , но втора татуировка не искам да си правя.
Затова чета в нета какво може да се направи по въпроса. Купих си Дерматикс още от сега , голямата опаковка от 15г. струваше 68 лв в Сейба , чета и за лепенки Чика кеър / три в опаковка къщо са към 70лв./ Ако трябва и пластична операция ще си направя, такъв ужас от грозни белези изпитвам. Дано само малката буболечка да се роди жива и здрава !

# 29
  • Мнения: 16 872
Миронче, разликата е от земят до небето - техниките вече са други. Не се филмирай ✌

Общи условия

Активация на акаунт