Майчин дом Варна - тема 10

  • 69 254
  • 789
  •   1
Отговори
# 135
  • Варна
  • Мнения: 1 596
Списъците за подготовка са на стр. 41 от тема 9.
Роузи са превръзките, без крилца. Носете си нещо по-сериозно за първите дни.
За бебето нищо не се изисква. Евентуално по ваше желание залъгалка и ръкавички(нямат много и не слагат, а бебчетата се дерат, не знам може ли веднага да се режат ноктите). Аз си носих и памучни пелени, слагах бебето върху тях на леглото, на рамото ми, докато оригвам, правих си компреси на гърдите с една част. Пак по желание. Ланксинокс почти е задължителен, ако кърмите, спасява положението при разраняването на зърната, а то си става. Подплънки за гърди си носех(Ланксинокса омазнява и когато тръгне кърмата, да не ходя с кърмачески петна). Винаги могат да ви донесат нещо, ако почувствате нужда или сте пропуснали.

# 136
  • Мнения: 2 721
Аз си бях взела едни турски превръзки за родилки, мисля, че във всяка аптека ги има, но не им помня името. Но дори да вземете от най-големите нощни превръзки на Always , пак ще свършат работа. Simple Smile)

# 137
  • гр. Варна
  • Мнения: 469
Благодаря!

# 138
  • Някъде там
  • Мнения: 886
Аз си купих превръзки така и не ги ползвах, имах съвсем леко зацапване на превръзката след секциото и не ми трябваха такива огромни превръзки! Аз попитах, ако евентуално му има нещо на бебето вечер как реагират и те казаха, че викат от педиатричното, все пак ги дели 10 стълби разстояние 😉 Всичко е в една сграда!

# 139
  • Мнения: 188
Нещо,което ви е трябвало през престоя,но сте забравили да се сещате?Тъй като аз посещения няма да имам,ще пращам мъжа да оправя в къщи Simple Smile И се чудя ако ми потрябва нещо...ако е от аптеката,то долу има,но нещо друго...не знам Simple Smile

# 140
  • Мнения: 2 721
Много нощници и гащи😃.

# 141
  • Мнения: 60
Вие нощници за кърмене ли ползвахте? И да попитам как е температурата в стаите, има ли климатици?

# 142
  • Мнения: 2 721
Има климатик , и плътни щори, раждах юни месец и беше добре температурата в стаята.
Аз си бях купила нощниците от Джъмбо, най обикновенни бяха. Просто си свалях едната презрамка и така кърмех.

# 143
  • Някъде там
  • Мнения: 886
Нещо,което ви е трябвало през престоя,но сте забравили да се сещате?Тъй като аз посещения няма да имам,ще пращам мъжа да оправя в къщи Simple Smile И се чудя ако ми потрябва нещо...ако е от аптеката,то долу има,но нещо друго...не знам Simple Smile
Вземете ръкавички за бебето, помпа за кърма ако имате! Искате не искате всеки ден от 3 до 4 следобяд имате посещение 😀, дори и ако сте в реанимация! Всичко друго Ви е осигурено!

# 144
  • Мнения: 683
Колко струва дневният стационар след изтичането на пътеката по здравна при проблемна бременност?Някой скоро ако е бил в болницата моля да пише?

# 145
  • Варна
  • Мнения: 2 747
Колко струва дневният стационар след изтичането на пътеката по здравна при проблемна бременност?Някой скоро ако е бил в болницата моля да пише?
55 или 60 лв беше .

# 146
  • Мнения: 683
Имах на предвид за денонощие явно не си зададох правилно въпроса извинете ме.

# 147
  • Варна
  • Мнения: 2 747
Мисля, че е толкова не зависимо дали си за 2 часа или 24часа Wink
Обади се, утре и питай на регистратура.

Аз като лежах там единия ден имаше момиче на вливка за 2 часа  и ми каза че плаща 55лв, после спомена, че майка й е лежала в ортопедията няколко дена и пак каза 55-60 лв мисля.

# 148
  • Мнения: 188
Да,знам че има свиждане,но аз съм от Бургас и няма кой да ми идва на свиждане,за това да си подготвя всичко нужно Simple Smile
Нещо,което ви е трябвало през престоя,но сте забравили да се сещате?Тъй като аз посещения няма да имам,ще пращам мъжа да оправя в къщи Simple Smile И се чудя ако ми потрябва нещо...ако е от аптеката,то долу има,но нещо друго...не знам Simple Smile
Вземете ръкавички за бебето, помпа за кърма ако имате! Искате не искате всеки ден от 3 до 4 следобяд имате посещение 😀, дори и ако сте в реанимация! Всичко друго Ви е осигурено!

# 149
  • Мнения: 5 250
Здравейте!
Искам да попитам дали има сред вас майка с 3 раждания със секцио? Защото на мен ми предстои 3-то секцио и съм доста притеснена. Знам, че е малко рисково.

Три пъти раждах секцио, нито веднъж доктора не каза, че е рисковано. Бях спокойна, имам му пълно доверие и знам, че и предходните са направени перфектно ( това от други лекари е констатирано). Не се притеснявай, първото ми секцио беше като бях на 24, а 3-то на 34 години. Възстанових се бързи , а самото то протече леко.

Общи условия

Активация на акаунт