Отнемане на деца в Норвегия

  • 91 091
  • 1 584
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 5 709
Не е с отнети родителски права,но детето живее в приемно семейство.Тече дело от някъде година,експертизи от социални,психиатри,разпитване на съседи,роднини ,приятели и изобщо не става въпрос за бежанци или друга националност от тяхната.

# 46
  • Мнения: 46 492
По принцип, за да измисли подобно нещо дете, явно има сериозен проблем. Нормално е да се опитат да го открият преди да го върнат.
Аз лично не вярвам, че майката си е казала всичко. Сериозно нещо липсва във възпитанието на детето, за да направи подобно нещо. Все пак говорим за тийнейджър, не за дете на 2 г., би трябвало да е придобило нужните способности, за да прецени последствията от действията си. Ако не, става опасно за обществото и за себе си.

# 47
  • Мнения: 29 269
По принцип, за да измисли подобно нещо дете, явно има сериозен проблем. Нормално е да се опитат да го открият преди да го върнат.
Аз лично не вярвам, че майката си е казала всичко. Сериозно нещо липсва във възпитанието на детето, за да направи подобно нещо. Все пак говорим за тийнейджър, не за дете на 2 г., би трябвало да е придобило нужните способности, за да прецени последствията от действията си. Ако не, става опасно за обществото и за себе си.

Именно!

Ти не си ли била тийнейджър?....там логика няма, всичко е хормони. Мисленето е колко сме умни и знаещи, родителите са гадни и старомодни, че не ни позволяват еди какво си.

Вероятно е искало да си "върне" за нещо без да мисли за последиците.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 36 586
НСЧ, извинявай, но в момента си ги изсмукваш от пръстите. Да, за конкретния случай има някаква вероятност и да си права, но това там е тенденция. Не е изолиран случай, а последните години се налага почти като правило. Всички ли деца са възпитани грешно, всички ли родители са бездушни същества, които си тормозят отрочетата, всички ли тинейджъри са опасни за обществото и себе си? Точно пък тинейджър, опиянен от донякъде придобита самостоятелност и лична свобода, движен от бушуващи хормони да ми кажеш, че ще осъзнае какво може да причини на родителите и на себе си, няма как да стане. Единици са тези, които успяват да мислят трезво на такива години, достатъчно откачени алкохолни туристи (от Скандинавието) виждаме всяка година по бг курортите и повечето от тях са точно в ученическа възраст. На тези години родителите са враг. Види ли някакви лостове тинейджърът ги използва. А тамошното законодателство му ги дава. После и да съжалява, все тая.

# 49
  • Мнения: 36 425
Нали в една от скандинавските държави имаше практика да се дават за осиновяване изоставени деца на педофили? Един от потърпевшите беше разказал своята история (миналата година четох интервюто му, човекът е на средна възраст - предполагам, че вече не се случва). След разследване се оказва, че в определен период това се случвало често и с одобрението на социалните служби - педофилите били единствените, които се съгласявали да отглеждат тези деца и ги обичали искрено. Много "цивилизовано".

# 50
  • Мнения: 46 492
НСЧ, извинявай, но в момента си ги изсмукваш от пръстите. Да, за конкретния случай има някаква вероятност и да си права, но това там е тенденция. Не е изолиран случай, а последните години се налага почти като правило...
Не може да наричаме изсмукване от пръстите всяко мнение, което не съвпада с нашето.
Пита се нещо в темата, пиша какво мисля аз. Нито един от нас не е там и не е запознат с доказателствата, така че мнението му е на база лично усещане след като са чули родителите. На мен не ми звучат убедително. Което не значи, че съм права. Може и да греша, но в духа на поста - за мен тези родители си изсмукват оправданията от пръстите.

Natali_. била съм. Именно затова го написах. Много добре осъзнавах последствията (благодарение на родителите ми).

# 51
  • Мнения: 29 269
Natali_. била съм. Именно затова го написах. Много добре осъзнавах последствията (благодарение на родителите ми).

 hahaha hahaha hahaha hahaha  Разсмя ме. Сигурно си изключение.

# 52
  • Мнения: 2 681
Дано се включат съфорумки, които живеят в Норвегия и да пояснят.

# 53
  • Мнения: 36 425
Веднъж с целия ми клас избягахме от училище и отидохме на кино - всички сме били за приемни семейства.

# 54
  • Варна
  • Мнения: 36 586
Аз ненапразно споменах съфорумките Вермилиън и Лайкадрийм. Ако някой ги е чел в други теми ще знае какви деца гледат. Добре, че не живеят в Норвегия. Пък така като се замисля, добре, че и аз не съм родена там. Нямаше да си познавам родителите сигурно, защото щяха да ме настанят в приемно семейство още на месеци. От раждането си та до годинката почти съм ревяла от сутрин до вечер и от вечер до сутрин. Имам операция от херния като бебе, от рев. В моето гледане са били включени двете баби и родителите ми и пак едва са ме издържали. Така че точно ревът не е показател за нищо. Била съм и здрава и нахранена и изкъпана. Ама норвежките власти не ги интересува това, взимат детето и край. После върви доказвай, че нямаш сестра, както е приказката.

# 55
  • Мнения: 9 474
Дано се включат, но това малко ми напомня на живеещите в Арабските държави. Всички знаят какво се случва там, но повечето жени го отричат.

# 56
  • Варна
  • Мнения: 36 586
А, не само го отричат. Напротив - започват и да убеждават другите колко много грешат и как живеят в приказката от 1001 нощ. То затова арабските теми пращят по шевовете от потребителки и активност, щото живеят като принцеси, никой в нищо не ги ограничава и по цял ден висят в нета.

# 57
  • Мнения: 46 492
Веднъж с целия ми клас избягахме от училище и отидохме на кино - всички сме били за приемни семейства.
За мен двете неща нямат нищо общо.
Последствието от това действие е неизвинено отсъствие. Не може да се сравни по никакъв начин с извеждане на дете от дома му.

# 58
  • Мнения: 9 474
Веднъж с целия ми клас избягахме от училище и отидохме на кино - всички сме били за приемни семейства.
За мен двете неща нямат нищо общо.
Последствието от това действие е неизвинено отсъствие. Не може да се сравни по никакъв начин с извеждане на дете от дома му.

Е, да де. Ама в Норвегия това щеше да е последствието.

# 59
  • София
  • Мнения: 14 637
Има обсъждания в норвежката тема през годините, скоро търсих, след като прочетох "Човек на име Уве" и дейността на шведските социални служби.  "Барневарн" е ключовата дума  (норвежката служба за закрила на детето)

Общи условия

Активация на акаунт