"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 38

  • 65 406
  • 753
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 17
Здравейте момичета!
На 25 съм,. С 30 дневен цикъл съм.
Бях на противозачатъчни до ноември 2017 заради хормонални проблеми, но откакто ги спрях съм с нормален и точен цикъл.
С приятеля ми 2ри месец не се пазим и правим опити за бебче и втори месец подред цикъла ми се шегува с мен. Миналият месец ми дойде с 4-5 дни закъснение (какъв е шанса само хах), а този месец днес е 7ми ден закъснение.
Никакви симптоми, че би могло да ми дойде.
Правих тест преди 3-4 дни - отрицателен. Днес пак - отрицателен.
Бях преди два дни, което ще рече след 5 дни закъснение, на лекар,  (на който нямам доверие, но за моят доктор нямаха свободен час). Каза ми, че нямало бременност, била съм ок, а цикълът ми бил на път. Ако не ми дошло след седмица да отида пак.
Ще изчакам още няколко дни и пак ще запазвам час, ако не ми дойде, но има ли някакъв шанс за бременност според вас?

# 16
  • София
  • Мнения: 1 101
Здравейте момичета!
На 25 съм,. С 30 дневен цикъл съм.
Бях на противозачатъчни до ноември 2017 заради хормонални проблеми, но откакто ги спрях съм с нормален и точен цикъл.
С приятеля ми 2ри месец не се пазим и правим опити за бебче и втори месец подред цикъла ми се шегува с мен. Миналият месец ми дойде с 4-5 дни закъснение (какъв е шанса само хах), а този месец днес е 7ми ден закъснение.
Никакви симптоми, че би могло да ми дойде.
Правих тест преди 3-4 дни - отрицателен. Днес пак - отрицателен.
Бях преди два дни, което ще рече след 5 дни закъснение, на лекар,  (на който нямам доверие, но за моят доктор нямаха свободен час). Каза ми, че нямало бременност, била съм ок, а цикълът ми бил на път. Ако не ми дошло след седмица да отида пак.
Ще изчакам още няколко дни и пак ще запазвам час, ако не ми дойде, но има ли някакъв шанс за бременност според вас?


При отрицателни тестове и категорично НЕ от доктора, колко пък да има шанс? Много момичета тук споменават, че започвайки опити за бебе МЦ им се размества.

# 17
  • Враца
  • Мнения: 1 425
purple_flower  аз бях по същия начин като теб, с ММ от миналия правим опити за второ бебче и ми закъсня  9 дни, преди първата ми бременност правихме опити година и половина и ми закъсняваше с по  десетина дни всеки месец. Успех и дано скоро се получи чудото ви.

# 18
  • София
  • Мнения: 17
purple_flower  аз бях по същия начин като теб, с ММ от миналия правим опити за второ бебче и ми закъсня  9 дни, преди първата ми бременност правихме опити година и половина и ми закъсняваше с по  десетина дни всеки месец. Успех и дано скоро се получи чудото ви.

Благодаря, дано скоро ги видим и ние и вие тези две чертички. Едва втори месец, а вече сме изключително нетърпеливи.
А относно категоричното “не” от док, една приятелка сподели, че при нея видели нещо едва на 13 ден закъснение. Та затова все се надявам, че можеее и да има някаква надежда, знам ли.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 101
Вижда се след 10ина дни закъснение, като има положителен тест. При наличие на отрицателни какво оше?

# 20
  • Мнения: 66
Здравейте , март месец бях бременна и имах болки ниско долу и подути гърди, но след това направих спонтанен аборт. На 28-ми имах полов контакт и отново имам болки ниско долу, подути гърди , дори имах червено зацапване според вас бременност ли е ?

# 21
  • София
  • Мнения: 10 642
Кристалното кълбо каза НЕ.
Няма как да е бременност 5 дни след половия контакт. Дори да си била в овулация, дори яйцеклетката да е оплодена, тя все още е някъде в тръбите

# 22
  • Мнения: 66
Кристалното кълбо каза НЕ.
Няма как да е бременност 5 дни след половия контакт. Дори да си била в овулация, дори яйцеклетката да е оплодена, тя все още е някъде в тръбите
Добре, а червеното зацапване , ако е така както казвате да е в тръбите , дали зацапването може да е От това ?

# 23
  • София
  • Мнения: 10 642
Категорично не, тя яйцеклетката дори оплодена не се вижда с просто око, как по-точно ще причини зацапване
Без да знаем кога е била последната ти менструация, с каква е продължителност е цикълът ти, кога е била овулацията (дори предполагаемо), можем само да си гадаем.

# 24
  • Мнения: 5 468
purple_flower  аз бях по същия начин като теб, с ММ от миналия правим опити за второ бебче и ми закъсня  9 дни, преди първата ми бременност правихме опити година и половина и ми закъсняваше с по  десетина дни всеки месец. Успех и дано скоро се получи чудото ви.

Благодаря, дано скоро ги видим и ние и вие тези две чертички. Едва втори месец, а вече сме изключително нетърпеливи.
А относно категоричното “не” от док, една приятелка сподели, че при нея видели нещо едва на 13 ден закъснение. Та затова все се надявам, че можеее и да има някаква надежда, знам ли.

Два месеца са нищо време. Въоръжи се с търпение, защото невинаги се получава толкова бързо. Да, рано е да се види бременността на ехограф, но тестовете ти щяха да са положителни. Съвременните тестове са много чувствителни и могат да отчетат малко преди закъснението, а какво остава когато вече има закъснение.

# 25
  • Мнения: 55
Здравейте 🤗
Имам ситуация, с която се сблъсквам за първи път и всякакви насоки от по-опитните мами би ми била изключително от полза ☺

Става въпрос за следното:
МЦ ми закъснява вече 5ти ден, снощи имах много бледорозово петно при пишкане, днес сутрин правих SureCheck с първата урина за деня, който показа - .

Предисторията е, че с приятеля ми правихме секс без предпазване на 27ми Май (неделя) , а очаквах да ми дойде на 30ти (сряда). 30ти се падаше 25тия цен от цикъла ми, който последните 6 месеца е като часовник на 25ти ден, а гледайки архива назад най-много е стигал 28дни м началото на миналата година. Т.е. сегашната ситуация е в общи линии прецедент от Януари 2017 насам. На този етап дори нямам и помен от стандартните ПМС.
Последните дни усещам неща, които преди не съм:
- всеки ден имам тъпа болка в яйчниците, - последните 2 дни световъртеж
- попринцип имам много редовен стомах, а последната седмица съм на 2те крайности и корема ми е подут.
Това беше и причината да се усъмня в комбинация със закъснението и да прибегна до тест.

Според вас при отрицателен резултат на SureCheck след закъснение , има ли почва за колебания?

Всякакви мнения биха били от полза, тъй като съм доста объркана, както се досещате ☺
 Много благодаря предварително! 🤗🤗🤗

# 26
  • София
  • Мнения: 10 642
Ще повторя това, което писах малко по-нагоре на друго момиче, с почти същия въпрос (чете ги тия теми...)
Няма как при такъв кратък цикъл да си била в овулация толкова късно.
Дори да приемем, че си била в овулация, дори яйцеклетката да е била оплодена, тя още не е стигнала етап на имплантация, грубо казано е още по тръбите. Още по-малко може да имаш симптоми на бременност.

Последна редакция: нд, 03 юни 2018, 11:18 от Nandin

# 27
  • Мнения: 5 468
Unconditional, не си бременна. Бледорозовото петно е знак, че ще ти дойде скоро. Понякога преди да настъпи менструацията, може да се случи кафеникаво или розово зацапване.

# 28
  • Мнения: 2
Здравейте! Имам нужда от помощ! Ситуацията е такава че през февруари пометнах бях в края на втория месец. След спонтания аборт през март и април цикъла ми беше точен като часовник но през май това се промени. На 7.05 ми дойде М.но беше много оскъдна и с кафеникав цвят зацапваше ми главно след обед и то съвсем малко. Обадих се на генеколога при когото ходя и той ми каза да пия утрогестан 3 по 1 в продължение на 5 дни за да се засили цикъла но уви той даже спря. След няколко дни на 20. 05 пак ми зацапа само за 2 дни(през дните в които не ми зацапваше и преди първото зацапваше с партньора ми правихме секс без презервативи... Спирахме преди той да свърши и така да не навлизам в подробности.. Та има ли възможност да съм бременна... Ако е така ще съм безкрайно щастлива

# 29
  • Мнения: 9 196
А през цялото това време един тест сети ли се да си направиш или?
Утрогестан не се пие 5 дни да ти се засили цикъла.

Общи условия

Активация на акаунт