Раничка + Възпаление и противоречиви мнения

  • 4 706
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
Здравейте! Моят проблем е следния: откриха ми "обширна ектопия" т.е. раничка на шийката на матката. Докторът ме посъветва след следващия ми цикъл да отида при него, за да я обгори, защото не трябва да се оставя така. Но говорих и с приятелка, която е имала същия проблем и тя каза, че обгарянето е било много стара процедура, правела се понякога с упойка и била болезнена - в общи линии да потърся второ мнение. Според нея най-добре да "замразят" раничката (така са направили при нея), но лекарят при когото ходих не спомена възможност за такава процедура. Притеснено ми е, защото моята приятелка беше много категорична, че този метод е добре да се избягва, а аз съм отговорна към здравето си и искам да се оправи този проблем. Можете ли да ми кажете някоя от вас дали е била със същата диагноза и какъв метод са и приложили, за да коригират проблема, също така някаква добра клиника в София и насока колко горе-долу би струвала интервенцията, защото забравих да попитам лекаря, а това ми е важно. Благодаря ви много и знам, че това е козметичен дефект, който не е особено сериозен, но просто не мога да понасям нещо да не ми е наред и да чакам от нищото да мине.

# 1
  • Мнения: 2 721
След раждането на сина ми ходих да ми горят раничка. , Само че да не си мислиш , че е с някакви жици😃 . То си е по-усъвременен метода вече, не като преди 20+ години както е било.  Просто изгаряне, защото според мен е най-сигурният начин , че раничката ще изчезне напълно. Аз мислех също за замразяване , но моят лекар ме посъветва да я обгоря , защото при замразяването може да не изчезне напълно и понякога се налага 2ра процедура. Мисля само , че се препоръчваше при вече раждали жени точно този вид премахване.
Без упойка се прави, усещането е като леко боцване. Около 2-3минути е цялата процедура и щом аз, дето съм с нисък праг на болка издържах без мрънкане , значи не е толкова болезнено.  На контролния преглед след два МЦ нямаше и следа от раничката(а беше голяма) . 🙂
Във Майчин Дом Варна съм я горила. Нека за София се включат други. ✌🏽

# 2
  • Мнения: 25
След раждането на сина ми ходих да ми горят раничка. , Само че да не си мислиш , че е с някакви жици😃 . То си е по-усъвременен метода вече, не като преди 20+ години както е било.  Просто изгаряне, защото според мен е най-сигурният начин , че раничката ще изчезне напълно. Аз мислех също за замразяване , но моят лекар ме посъветва да я обгоря , защото при замразяването може да не изчезне напълно и понякога се налага 2ра процедура. Мисля само , че се препоръчваше при вече раждали жени точно този вид премахване.
Без упойка се прави, усещането е като леко боцване. Около 2-3минути е цялата процедура и щом аз, дето съм с нисък праг на болка издържах без мрънкане , значи не е толкова болезнено.  На контролния преглед след два МЦ нямаше и следа от раничката(а беше голяма) . 🙂
Във Майчин Дом Варна съм я горила. Нека за София се включат други. ✌🏽

Много ти благодаря за изчерпателния отговор.Blue Heart Приятелката ми също си е правила процедурата в Майчин Дом Варна, при доктор Халачева - много е доволна. Само че на мен ми е малко далече там... Иначе ме успокои за процедурата, че каквато съм паника... Smile

# 3
  • Мнения: 11 338
И аз те съветвам да потърсиш второ мнение.

# 4
  • Мнения: 25
Здравейте, писах миналата седмица относно вашето мнение за това как трябва да се третира раничка на шийката на матката. Послушах ви и потърсих второ мнение в реномирана и доста известна столична клиника, където и преди съм ходила. Оказа се, че раничката съвсем не е малка и лесна за третиране. Докторът ми каза, че е с доста големи размери. По-притеснително било възпалението. Имам някакво вътрешно възпаление, което толкова се е разрастнало, че дори д-ра беше категоричен, че цитонамазка не може да се вземе, я се налага. Преди седмица ми беше казано, че аз възпаления НЯМАМ, всичко е наред и нужда от микробиология и цитонамазка НЯМАМ. Просто раничката трябвало да се опряви. Чакам сега микробиологията, докторът каза че всичко може да е - от хламидия до гъбички. Отделно го притеснява раничката, че е така голяма. Предния ми предложи ако съм искала да я оставя заже да зарастне сама, а сега разбирам, че е огромна и е спешно. След ехограф д-ра има съмнения и за леко атрофирал яйчник. На 21 години съм, грижа се за здравето си и не разбирам как може 2 полюсни мнения в рамките на 1 седмица да получа. Моля ви, кажете ми възможно ли е тази раничка за 1 седмица да е порастнала така и да не е видял предния доктор такова цитирам "сериозно" възпаление или просто ме плашат за нищо. Искам да съм здрава и да започна адекватно лечение,чакам микробиология и после цитонамазка, но тези усложнения биха ли имали отражение за в бъдеще и изобщо на кого да вярвам вече не знам. В сесия съм, а се мъкна по доктори и правим изследвания, вчера много се наплаших. Най ме разстрои това, че сега и приятелят ми ще трябва с мен да се лекува, а понеже пия хапчета и си имаме доверие не ползваме предпазни с-ва. Не съм била с др партньор от 2 години. Психически се сринах просто, моля ви за мнение какво да правя, да обикалям ли пак за още мнения. Не подлагам под въпрос компетентността на лекарите, все пак с това се занимават, но е ясно, че единият не е напълно прав. Благодаря ви, дами, просто съм още доста млада и нямам никакъв опит, за това търся ваше мнение и ако може - да предложите друг доктор. Лек ден. Simple Smile

# 5
  • Мнения: 25 600
Аз на твое място и в такава ситуация бих потърсила трето мнение. Като отида при препоръчан лекар. Не клиника, а конкретен лекар, на когото може да се има доверие. Ще си направя пълни изследвания. И тогава вече ще решавам при кого и как да се лекувам.
Цитонамазка и колпоскопия задължително. Ако вече си правила цитонамазка, направи си пак, но в друга лаборатория. Колпоскопията да е при добър диагностик.
Ако е за Стара Загора, бих те насочила, но за София нямам информация.

# 6
  • Мнения: 5 820
   Не е възможно за 1 седмица да се разраснала раничката до такива размери! Първият гинеколог сигурно е извършил манипулативен преглед чрез проникване с пръсти?! Ако е така - това е пълна безотговорност. Така не може да разбере колко е голяма тази раничка. Знам, че с цитонамазка може да се открие, че жена има раничка на шийката на матката и нейните размери и знам, че когато една жена има раничка на шийката на матката се придружава с възпаление. Трябва първо да се лекува това възпаление и после да се унищожи тази раничка.

   Ако трябва да се лекува и приятеля ви, нямате вина за нищо. Като цяло мъжете са пълни еснафи.

# 7
  • Мнения: 25
Аз на твое място и в такава ситуация бих потърсила трето мнение. Като отида при препоръчан лекар. Не клиника, а конкретен лекар, на когото може да се има доверие. Ще си направя пълни изследвания. И тогава вече ще решавам при кого и как да се лекувам.
Цитонамазка и колпоскопия задължително. Ако вече си правила цитонамазка, направи си пак, но в друга лаборатория. Колпоскопията да е при добър диагностик.
Ако е за Стара Загора, бих те насочила, но за София нямам информация.

Благодаря ти за бързото мнение. Интересно в амбулаторния лист пише, че миналата седмица е правена процедурата "колпоскопия", но сега прочетох как се прави и нямам спомен докорът да е провеждал това изследване. Насочвам се към Плевен, защото чух, че там са много добри лекарите. Майка ми вчера направи и невъзможното да ми уреди час за четвъртък при д-р Горчев в Плевен, но аз смятах да питам първо вас дали е нужно изобщо 3то мнение, защото знам, че той е много зает човек и се занимава с по-сериозни случаи. Мислех просто да си уча и да не обикалям напразно, но ще отида, щом и вие смятате, че 3то мнение е нужно.

# 8
  • Мнения: 25
   Не е възможно за 1 седмица да се разраснала раничката до такива размери! Първият гинеколог сигурно е извършил манипулативен преглед чрез проникване с пръсти?! Ако е така - това е пълна безотговорност. Така не може да разбере колко е голяма тази раничка. Знам, че с цитонамазка може да се открие, че жена има раничка на шийката на матката и нейните размери и знам, че когато една жена има раничка на шийката на матката се придружава с възпаление. Трябва първо да се лекува това възпаление и после да се унищожи тази раничка.

   Ако трябва да се лекува и приятеля ви, нямате вина за нищо. Като цяло мъжете са пълни еснафи.

Ами аз нямам медицинска култура, но докторът извърши типичен геникологичен преглед с това устройство, което се поставя във влагалището и го разширява. Извинете ме за изразяването, но няма как да го обясня по друг начин.

# 9
  • Мнения: 5 820
Аз на твое място и в такава ситуация бих потърсила трето мнение. Като отида при препоръчан лекар. Не клиника, а конкретен лекар, на когото може да се има доверие. Ще си направя пълни изследвания. И тогава вече ще решавам при кого и как да се лекувам.
Цитонамазка и колпоскопия задължително. Ако вече си правила цитонамазка, направи си пак, но в друга лаборатория. Колпоскопията да е при добър диагностик.
Ако е за Стара Загора, бих те насочила, но за София нямам информация.

Благодаря ти за бързото мнение. Интересно в амбулаторния лист пише, че миналата седмица е правена процедурата "колпоскопия", но сега прочетох как се прави и нямам спомен докорът да е провеждал това изследване. Насочвам се към Плевен, защото чух, че там са много добри лекарите. Майка ми вчера направи и невъзможното да ми уреди час за четвъртък при д-р Горчев в Плевен, но аз смятах да питам първо вас дали е нужно изобщо 3то мнение, защото знам, че той е много зает човек и се занимава с по-сериозни случаи. Мислех просто да си уча и да не обикалям напразно, но ще отида, щом и вие смятате, че 3то мнение е нужно.

   Също Ви препоръчвам 3-то мнение. Д-р Горчев наистина е доста зает човек. Има и други добри гинеколози в "Света Марина" в Плевен.

   

# 10
  • Мнения: 5 820
   Не е възможно за 1 седмица да се разраснала раничката до такива размери! Първият гинеколог сигурно е извършил манипулативен преглед чрез проникване с пръсти?! Ако е така - това е пълна безотговорност. Така не може да разбере колко е голяма тази раничка. Знам, че с цитонамазка може да се открие, че жена има раничка на шийката на матката и нейните размери и знам, че когато една жена има раничка на шийката на матката се придружава с възпаление. Трябва първо да се лекува това възпаление и после да се унищожи тази раничка.

   Ако трябва да се лекува и приятеля ви, нямате вина за нищо. Като цяло мъжете са пълни еснафи.

Ами аз нямам медицинска култура, но докторът извърши типичен геникологичен преглед с това устройство, което се поставя във влагалището и го разширява. Извинете ме за изразяването, но няма как да го обясня по друг начин.

   Разбрах. Обикновеният гинекологичен преглед е това - без взимане на секрет за Цитонамазка и Микробиологично изследване. Казва се този разширител - спекулум. Прави ли Ви вагинален ултразвук?

   Много гадно е да сте в студентска сесия и да обикаляте по доктори. Sad Желая Ви късмет при справянето с изпитите.

# 11
  • Мнения: 25
Аз на твое място и в такава ситуация бих потърсила трето мнение. Като отида при препоръчан лекар. Не клиника, а конкретен лекар, на когото може да се има доверие. Ще си направя пълни изследвания. И тогава вече ще решавам при кого и как да се лекувам.
Цитонамазка и колпоскопия задължително. Ако вече си правила цитонамазка, направи си пак, но в друга лаборатория. Колпоскопията да е при добър диагностик.
Ако е за Стара Загора, бих те насочила, но за София нямам информация.

Благодаря ти за бързото мнение. Интересно в амбулаторния лист пише, че миналата седмица е правена процедурата "колпоскопия", но сега прочетох как се прави и нямам спомен докорът да е провеждал това изследване. Насочвам се към Плевен, защото чух, че там са много добри лекарите. Майка ми вчера направи и невъзможното да ми уреди час за четвъртък при д-р Горчев в Плевен, но аз смятах да питам първо вас дали е нужно изобщо 3то мнение, защото знам, че той е много зает човек и се занимава с по-сериозни случаи. Мислех просто да си уча и да не обикалям напразно, но ще отида, щом и вие смятате, че 3то мнение е нужно.

   Също Ви препоръчвам 3-то мнение. Д-р Горчев наистина е доста зает човек. Има и други добри гинеколози в "Света Марина" в Плевен.

   

Ами за мен е все едно кой е, просто да се разбере малък ли е проблемът или голям.Просто майка ми също е лекар и смята, че трябвало едва ли не при най-добрия да ходя, за това и е издевателствала над всички, докато уреди нещата. Приятелка нейна била ходила при него, било много добър и така. Майки, знаете... Аз съм доволна и на квартален лекар, стига да се отнесе човешки и да ме лекува адекватно. Simple Smile

# 12
  • Мнения: 25
   Не е възможно за 1 седмица да се разраснала раничката до такива размери! Първият гинеколог сигурно е извършил манипулативен преглед чрез проникване с пръсти?! Ако е така - това е пълна безотговорност. Така не може да разбере колко е голяма тази раничка. Знам, че с цитонамазка може да се открие, че жена има раничка на шийката на матката и нейните размери и знам, че когато една жена има раничка на шийката на матката се придружава с възпаление. Трябва първо да се лекува това възпаление и после да се унищожи тази раничка.

   Ако трябва да се лекува и приятеля ви, нямате вина за нищо. Като цяло мъжете са пълни еснафи.

Ами аз нямам медицинска култура, но докторът извърши типичен геникологичен преглед с това устройство, което се поставя във влагалището и го разширява. Извинете ме за изразяването, но няма как да го обясня по друг начин.

   Разбрах. Обикновеният гинекологичен преглед е това - без взимане на секрет за Цитонамазка и Микробиологично изследване. Казва се този разширител - спекулум. Прави ли Ви вагинален ултразвук?

   Много гадно е да сте в студентска сесия и да обикаляте по доктори. Sad Желая Ви късмет при справянето с изпитите.

Благодаря за пояснението, медицинският език ми е чужд. Grinning Прави с вагинален ехограф преглед и каза, че всичко изглежда за него добре. Преди месец имах силни болки в десен яйчник в следствие на настинка и се лекувах, искахме да видим дали е добре. Нямаше изменения в яйчника и притеснителни неща. Притесни ме, че според лекаря от вчера един от яйчниците ми е леко атрофирал,както писах и горе. Иначе матка с нормални размери, форма и тн. стандартното, знаете.
Надявам се този стрес да не ми се отрази на сесията, благодаря, оставам позитивно настроена и съм си казала, че духом няма да падам. Heart

# 13
  • Мнения: 11 338
Аз на твое място и в такава ситуация бих потърсила трето мнение. Като отида при препоръчан лекар. Не клиника, а конкретен лекар, на когото може да се има доверие. Ще си направя пълни изследвания. И тогава вече ще решавам при кого и как да се лекувам.
Цитонамазка и колпоскопия задължително. Ако вече си правила цитонамазка, направи си пак, но в друга лаборатория. Колпоскопията да е при добър диагностик.
Ако е за Стара Загора, бих те насочила, но за София нямам информация.

Благодаря ти за бързото мнение. Интересно в амбулаторния лист пише, че миналата седмица е правена процедурата "колпоскопия", но сега прочетох как се прави и нямам спомен докорът да е провеждал това изследване. Насочвам се към Плевен, защото чух, че там са много добри лекарите. Майка ми вчера направи и невъзможното да ми уреди час за четвъртък при д-р Горчев в Плевен, но аз смятах да питам първо вас дали е нужно изобщо 3то мнение, защото знам, че той е много зает човек и се занимава с по-сериозни случаи. Мислех просто да си уча и да не обикалям напразно, но ще отида, щом и вие смятате, че 3то мнение е нужно.

Горчев е по-известен, но те съветвам да се довериш на Томов в същата клиника.
Много умерен лекар и отличен диагностик. Чака се много дори и с час

# 14
  • Мнения: 25
Аз на твое място и в такава ситуация бих потърсила трето мнение. Като отида при препоръчан лекар. Не клиника, а конкретен лекар, на когото може да се има доверие. Ще си направя пълни изследвания. И тогава вече ще решавам при кого и как да се лекувам.
Цитонамазка и колпоскопия задължително. Ако вече си правила цитонамазка, направи си пак, но в друга лаборатория. Колпоскопията да е при добър диагностик.
Ако е за Стара Загора, бих те насочила, но за София нямам информация.

Благодаря ти за бързото мнение. Интересно в амбулаторния лист пише, че миналата седмица е правена процедурата "колпоскопия", но сега прочетох как се прави и нямам спомен докорът да е провеждал това изследване. Насочвам се към Плевен, защото чух, че там са много добри лекарите. Майка ми вчера направи и невъзможното да ми уреди час за четвъртък при д-р Горчев в Плевен, но аз смятах да питам първо вас дали е нужно изобщо 3то мнение, защото знам, че той е много зает човек и се занимава с по-сериозни случаи. Мислех просто да си уча и да не обикалям напразно, но ще отида, щом и вие смятате, че 3то мнение е нужно.

Горчев е по-известен, но те съветвам да се довериш на Томов в същата клиника.
Много умерен лекар и отличен диагностик. Чака се много дори и с час

Разбирам. Но майка ми го намери и ме уреди, според нея лекарите, които си намирам и уреждам сама не са били правилния избор и доста ядосано заяви, че иска да отида при този, който тя смята за най-добър. Голям човек съм, но трябва да се съглася и да изявя разочарованието си. Момиче на 21 години, само, разтревожено и видно леко хипохондрично + действително съществуващ проблем лесно можеш да го присламчиш да се лекува при теб или така да го наплашиш, че да избяга завинаги. Не знам при вас как са се държали лекарите, но от както почнах да ходя сама с мен отношението, въпреки че плащам средно 70 лв за преглед е... Само ще кажа, че оня ден излязох от кабинета плачейки след ужасиите, които ми казаха, колкото и добър да е един лекар, подходът и съобщаването на не особено приятни вести са важни неща. Моля се проф. Горчев на първо място да не погледне на мен като на парче месо и на второ място да позволи на вляза с майка ми. Когато тя присъства ше като бях по-малка - нямаше своеволия от страна на мед.лица.

# 15
  • Мнения: 25
Здравейте, пак съм аз, момичето с раничката, дето обикаля от доктор на доктор. Бях прегледана и от Горчев. Той е удивен как ми казват, че имам малка раничка, а на шийката ми се случва патологичен процес, който издава рак, предраково заболяване или тежко възпаление. Все пак това е топ специалист, вярвам му. Утре ме приематв Плевен, ще ми вземат проба за хистология, той смята, че е та живот и смърт и не трябва нито миг да се бавя. Може ли някоя от вас, минала по този път, да ми каже имам ли шанс, ако се окаже рак или предраково. На 21 години съм, в сесия на всичкото отгоре, а животът ми буквало се преобърна. Не искам да пиша хиляда теми, просто да ми кажете мога ли да имам пълно доверие на проф. Горчев и изобщо какво да очаквам. 2 лекари ме гледаха, единият доцент, който даже ми каза, че мога и сама да оставя раничката да зарастне. Какви са тези хора, Боже... Моля се просто да имам шанс да живея.

# 16
  • Мнения: 25 600
Успокой се. Все още нямаш диагноза, така че задръж, докато излязат резултатите. Биопсия ли ще ти вземат? Няма нищо страшно. Пожелавам ти добри резултати.
По принцип всяка раничка е предраково състояние, което би могло да се развие злокачествено, затова и обикновено ги обгарят, за да се застраховат. Много жени са минали по този път, няма нищо страшно. Дори не боли, усеща се само леко щипване.
Не ги мисли изпитите сега, няма да ти избягат. Гледай да си решиш по-бързо здравословния проблем, та да не го мислиш повече.
Стискам ти палци да се окаже безобиден и лечим!

# 17
  • Мнения: 10 699
Изчакай резултатите и се успокой. Стискам ти палци всичко да е наред !

# 18
  • София
  • Мнения: 1 549
Цитонамазка правиха ли ти? Коя група излиза ?

# 19
  • Мнения: 2 534
Спокойно, всякакви пред-ракови се лекуват с проста конизация и забравяш за проблема. Не се филмирай отсега за по-сериозни диагнози.

# 20
  • Мнения: 25
Цитонамазка правиха ли ти? Коя група излиза ?

Идеята беше да лекувам "възпалението" в Щерев и след като го овладеем, трябваше да ми направят. Днес директно ми казаха да най-добре постъпвам утре и да ми се взима проба от шийката. Не търпи отлагане. В шок съм.

# 21
  • Мнения: 25
Успокой се. Все още нямаш диагноза, така че задръж, докато излязат резултатите. Биопсия ли ще ти вземат? Няма нищо страшно. Пожелавам ти добри резултати.
По принцип всяка раничка е предраково състояние, което би могло да се развие злокачествено, затова и обикновено ги обгарят, за да се застраховат. Много жени са минали по този път, няма нищо страшно. Дори не боли, усеща се само леко щипване.
Не ги мисли изпитите сега, няма да ти избягат. Гледай да си решиш по-бързо здравословния проблем, та да не го мислиш повече.
Стискам ти палци да се окаже безобиден

Да, утре ще ми правят биопсия. От там 15 дни чакане и ще разберем. Благодаря, ще се опитам да съм силна и да не се предавам. Моля се на Бог да е с мен и това е... 

# 22
  • Мнения: 25 600
Успокой се. Знам, че думата "биопсия" звучи страшно, но не трябва да се притесняваш. По-добре е да ти я направят сега, за да са сигурни – по-отговорно е за самата теб. Може да се окаже най-обикновена раничка и накрая само да я обгорят.
Няма ли начин резултатът да излезе по-рано?

# 23
  • София
  • Мнения: 1 549
Всичко ще е наред! Стискам палци, опитай се да си спокойна Flowers Hibiscus

# 24
  • Мнения: 25
Успокой се. Знам, че думата "биопсия" звучи страшно, но не трябва да се притесняваш. По-добре е да ти я направят сега, за да са сигурни – по-отговорно е за самата теб. Може да се окаже най-обикновена раничка и накрая само да я обгорят.
Няма ли начин резултатът да излезе по-рано?

За съжаление не. Дано да е дребно, но по начина, по който реагира и недоумението му как 2 лекаря ме пускат да си ходя що годе спокойна вкъщи без да се вземе материал от мястото поне - явно смята, че е сериозно. Чувала съм, че Горчев е много добър специалист и вярвам на неговата преценка.

# 25
  • Мнения: 25
Всичко ще е наред! Стискам палци, опитай се да си спокойна Flowers Hibiscus

Благодаря ти, стискай, имам нужда сега. Просто в много кофти момент ми се случва всичко...Disappointed

# 26
  • Мнения: 24 331
Момичетата вече са ти написали, че трябва да се успокоиш. Аз само ще добавя, че от клиника Щерев познавам доволни. От Гочев не познавам Wink Две мои близки загубиха доста пари, сълзи и нерви заради негови грешни диагнози
Успех!

# 27
  • Мнения: 11 338
Може да съм малко досадна, но в клиниката в която ще постъпиш работи и ТОМОВ.
Върви утре и чакай без час да те прегледа и той!
Горчев обича да изсилва диагнозите.

Успокой се - направи всички изследвания, които трябва. В крайна сметка Горчев предполага, а изследването не го прави той. То ще покаже какво става. Не каза ли, че и преден лекар ти направи цитонамазка?

Ще мине и замине това. Млада и силна си - ще оздравееш.

# 28
  • Мнения: 25
Момичетата вече са ти написали, че трябва да се успокоиш. Аз само ще добавя, че от клиника Щерев познавам доволни. От Гочев не познавам Wink Две мои близки загубиха доста пари, сълзи и нерви заради негови грешни диагнози
Успех!

Дано си права, защото днес и аз си поплаках. Добре, че мама беше с мен и не отидох сама... В този момент оценявам семейството ми.

# 29
  • Мнения: 25 600
За съжаление не. Дано да е дребно, но по начина, по който реагира и недоумението му как 2 лекаря ме пускат да си ходя що годе спокойна вкъщи без да се вземе материал от мястото поне - явно смята, че е сериозно.

Притеснена си и явно се филмираш. Успокой се. Напълно рутинна манипулация е да се вземе биопсия от раничка. Лекарят просто иска да се застрахова, че няма да подцени евентуален по-голям проблем.
И на мен са ми правили биопсия, преди много години. Не излезе нищо притеснително и само ми я обгориха.  Simple Smile

# 30
  • Мнения: 25
Може да съм малко досадна, но в клиниката в която ще постъпиш работи и ТОМОВ.
Върви утре и чакай без час да те прегледа и той!
Горчев обича да изсилва диагнозите.

Успокой се - направи всички изследвания, които трябва. В крайна сметка Горчев предполага, а изследването не го прави той. То ще покаже какво става. Не каза ли, че и преден лекар ти направи цитонамазка?

Ще мине и замине това. Млада и силна си - ще оздравееш.

Специално помня, че ти ми беше казала за Томов. Днес докато чакахме (чакахме около 3 часа) предложих да се пробваме при него даже и без час, защото са ми го препоръчали. Но майка ми голям инат настояваше да си чакаме реда за Горчев и това е, той уж бил най-добрия. Ако мога ще се опитам да се вместя някак си и при Томов, взела съм под внимание думите ти и благодаря отново. Heart

# 31
  • Мнения: 25
За съжаление не. Дано да е дребно, но по начина, по който реагира и недоумението му как 2 лекаря ме пускат да си ходя що годе спокойна вкъщи без да се вземе материал от мястото поне - явно смята, че е сериозно.

Притеснена си и явно се филмираш. Успокой се. Напълно рутинна манипулация е да се вземе биопсия от раничка. Лекарят просто иска да се застрахова, че няма да подцени евентуален по-голям проблем.
И на мен са ми правили биопсия, преди много години. Не излезе нищо притеснително и само ми я обгориха.  Simple Smile

В кръвта ми е да се филмирам, признавам. Grinning Ще се надявам да не излезе нищо, процедурата утре бързо ще мине, но чакането ще е трудно.

# 32
  • Мнения: 11 338
Много умерен лекар е Томов. И аз отидох при него наплашена с големи страхотии и се държа много професионално и успокоително и слава на Бога всичко излезе наред. Препоръча ми го момиче, което е оперирано от тумор на яйчника при него и също е много доволна и от лекарската му преценка /къде ли не е обикаляла докато я диагностира той/ и операцията, която той е направил.

За Горчев се казва, че е бише светило и много си пада по хирургините интервенции. Но все пак заради и около него е клиниката. Не забеляза ли, че повече хора чакаха за Томов?

# 33
  • Мнения: 5 820
   Успокойте се. Всичко ще бъде наред. В някакъв етап от живота си всяка жена е имала раничка на шийката на матката. И аз знам, че при раничка на шийката на матката се прави Биопсия, за да се отхвърли възможността за рак.

# 34
  • Мнения: 2 534
Хайде сега, не я филмирайте, че лекарят не ставал, съвсем да изперка. Да си изчака биопсията, не е нужно да е нещо страшно Simple Smile И на мен са правили, биопсията беше лоша, и конизация имам, и после живо и здраво детенце Simple Smile

# 35
  • Мнения: 11 338
Е кой казва, че лекарят не сатава? Цяла северна България ходи при него при сериозни проблеми. УСПОКОЯВАМЕ я, че обича да поизсилва диагнозите. Изследването ще покаже.

За съжаление до там стигнахме, че да идеш на лекар не е достатъчно - трябва да се провери при, втори и трети диагнозата и лечението.

# 36
  • Мнения: 25
Е кой казва, че лекарят не сатава? Цяла северна България ходи при него при сериозни проблеми. УСПОКОЯВАМЕ я, че обича да поизсилва диагнозите. Изследването ще покаже.

За съжаление до там стигнахме, че да идеш на лекар не е достатъчно - трябва да се провери при, втори и трети диагнозата и лечението.

Току що говорихме с родителите ми, защото все пак от тях завися и финансово и морално. Те са съгласни, ако се окаже, че биопсията даде лош резултат - да се опитаме да се свържем с Томов и да мина и при него. Просто наистина Горчев го смятат за светило и като гледах - целият му кабинет е окичен с неговите постижения, даже цялата болница. И така повечето хора първоначално се подвеждат предполагам. Не мога да коментирам, беше директен, но при тази ситуация го разбирам.

# 37
  • Мнения: 25
Хайде сега, не я филмирайте, че лекарят не ставал, съвсем да изперка. Да си изчака биопсията, не е нужно да е нещо страшно Simple Smile И на мен са правили, биопсията беше лоша, и конизация имам, и после живо и здраво детенце Simple Smile

Извинявай, но понеже съм зле с медицинската терминология - конизацията беше изрязване на част от шийката, нали? Аз лично не искам в момента да имам деца, но имам сериозен приятел, искаме бъдеще заедно и може би някой ден, ако сме заедно - деца. Така че се радвам, щом е възможно това да се случи. Но все пак все още нямам диагноза. А да ви кажа, днес цял ден се опитвам да се свържа с въпросния лекар от Щерев да ми даде резултатите от микробиологията, но не ми дават номера му, той щял да ме потърси. Така и не го направи и най-вероятно няма да благоволи.

# 38
  • Мнения: 2 534
Дам, махат част от шийката и всичко е наред после Simple Smile

# 39
  • Мнения: 25
Току що мина биопсията. Дойдох в 8, а направиха процедурата в 2. В операционната никой думичка не каза. Знам, че е рутинно, но за първи път ме приспиват, бях притеснена и щях да оценя мъничко поне да ме предразположат. Даже не знам кой взе материала - по док. пише, че процедурата извършва Горчев, но него го нямаше. Както и да е - сега остава да се моля резултатите да са добри. Благодаря на всички за това, че писахте със съвети в темата. Sparkling HeartRevolving Hearts

# 40
  • Мнения: 2 534
Приспаха те за биопсия в операционна??? Луда работа.

# 41
  • Мнения: 2 495
Явно ,пациентът е последен , с когото евентуално,биха обсъдили такова незначитетелно нещо като пълно упойка.А,че Горчев го няма,съвсем  не му е пречело да извърши манипулацията.

# 42
  • Мнения: 25
Приспаха те за биопсия в операционна??? Луда работа.

 Дам, викнаха ме от стаята и със сестрата слезнахме долу в операционната или зала за манипулации (водят го операционна), наместиха ме и ме приспаха.

# 43
  • Мнения: 25
Явно ,пациентът е последен , с когото евентуално,биха обсъдили такова незначитетелно нещо като пълно упойка.А,че Горчев го няма,съвсем  не му е пречело да извърши манипулацията.

А не, знаехме си, че ще е пълна от вчера. Просто казвам, че малко студено се държаха като дойде времето да ме приспиват, а аз бях наплашена. Но си свършиха хората работата. Горчев лично е бил там, дойде да ме види след това, просто вече съм спяла като е влезнал. Беше много мил днес, обнадежди ме и каза, че ще се справим с проблема. Не очаквах даже да дойде, но го направи, така че си връщам резервираността към него обратно. Blush

# 44
  • Мнения: 25 600
Ти още ли си в болницата? Защо? И докога ще те държат там?
И на мен ми е странна тази биопсия с пълна упойка...

# 45
  • Мнения: 25
Ти още ли си в болницата? Защо? И докога ще те държат там?
И на мен ми е странна тази биопсия с пълна упойка...

Да, в Света Марина съм, казаха, че не могат да ме пуснат да си ходя на деня и утре сутринта ще ме изпишат. Не знам защо процедурата беше с пълна упойка, но поне се радвам, че мина. Утре предполагам ще получа епикриза? Не знам дали се издава за това...

# 46
  • Мнения: 25
Мили дами, разкрих защо са ме приспали Joy Правили са ми LLETZ процедура и за това така са процедирали. Днес ми дадоха документ, в който пишеше. Не знам защо не ми го разясниха, но няма значение вече. Сестрата, която беше дежурна снощи и днес сутринта беше много мила и добра, също и тази, дето днес ми маха марлята, така че имат и приятелски настроен персонал, много се радвам. Hug

# 47
  • Мнения: 2 534
Боже, как може да не ти обяснят такова нещо или ти да не разбереш, потресена съм, и аз подозирах нещо такова, защото биопсия с пълна упойка е скандално. На мен е правена същата процедура, сега трепериш малко да излезе хистологията и дано всичко е наред. Пази се.

# 48
  • Мнения: 25
Боже, как може да не ти обяснят такова нещо или ти да не разбереш, потресена съм, и аз подозирах нещо такова, защото биопсия с пълна упойка е скандално. На мен е правена същата процедура, сега трепериш малко да излезе хистологията и дано всичко е наред. Пази се.

Ох ами при мен просто всичко стана светкавично - в 8 вечерта Горчев ме прегледа, каза да действаме по най-бързия начин и назначихме процедурата направо за следващия ден. В тази суматоха явно не са сметнали за необходимо да дават големи подробности. Важното е, че професорът е изрязал всичко, което за него е съмнително и сега има надежда да мина и само с това, но ще видим... Задават се трудни дни, но Горчев беше така добър да обещае, че ще направи така да са готови експресно за 10 дни и на 26ти,когато сме записали следващия час, ще имам отговор на всичко, стискай палци... Ще се пазя сега и ще гледам да не се давам на страховете. Innocent

# 49
  • Мнения: 25
Здравейте, искам само да кажа, че хистологията излезе, днес се видяхме с проф. Горчев. Диагнозата е хроничен папиларен ендоцервицит - най-доброто възможно. Няма предракови изменения, всичко е изразано с операцията, сега на 3 месеца при него на контролен.Благодаря на Бог на първо място, че не ме остави, на семейството и приятелите ми и разбира се - на самия проф. Горчев за всичко, което направи, за бързото действие и за човечното му отношение. Прекрасен лекар, прекрасен човек! Благодаря и за вашата подкрепа. Sparkling Heart

# 50
  • Мнения: 10 699
Чудесна новина ! Радвам се, че всичко е наред ! Simple Smile

# 51
  • Мнения: 11 338
Еееех, че хубаво!

Много се радвам, че са се развили добре нещата!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт