Лято вече наближава - НОЕМВРИйското коремче проличава

  • 34 617
  • 736
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 3 727
Day защо си в болница, пак ли контракции? Аз взимам Прегнакеър Плюс с омега 3 и съм много, много доволна от тях.. в сравнение с останалите на пазара има най-много от всичко в тях.

# 61
  • Мнения: 980
Day,бързо да се оправяш🍀🍀🍀
Аз сега съм на Прегнакеър Оригинал, имам за още 2 седмици и после и аз минавам на Прегнакеър Плюс с омега 3, така ми каза лекарката.

# 62
  • На север
  • Мнения: 1 377
Аз предният път бях на комбинирани и като ги пиех ми прилошаваше след това. Така и не разбрах защо. Сега пия каквото ми е нужно, а именно метилирана фолиева, метилиран Б12, желязо и витамин Ц и омега 3.
Извинявам се ако съм разстроила някой с темата за зълва ми. Аз съм малко първосигнална и прекалено откровена и всичко си пиша. Няма да споделям за нея повече.
Колкото до храната аз съм на мнение, че е хубаво да се споделят някои неща, защото получаваме съвети. Както за диабета, така и за какво може и какво не. Не разбирам и да ти се прияде нещо какъв е проблема? Мен всеки ден ми се прияжда, но повечето тук поне можете да си го набавите, а аз не мога и да искам. Освен това рекламите по тв са основно храна. Няма как човек да не вижда храна.
Никой не писа за това пак ще питам има ли сутиени без банели, но с подплънки?
Аз май не съм усещала бебето преди, а ми се е разтягала матката или нещо. Нищо не усещам последните дни. Само аз ли нямам дори предположение за пол? Блазня се да отида на който ли да е гинеколог за ехограф само за пола. Сега съм 16+3 и май може и да не се види.

# 63
  • София
  • Мнения: 3 727
Уомън според мен си изчакай прегледа, предполагам ти е около 20 седмица и ще ти кажат 100%, няма смисъл от любопитство да давате грешни пари само да някакво предположение, което даже може да не остане така Simple Smile Аз също нямаше да го знам до 19 юни ако не ме бяха приели в Шейново...
И аз имам въпрос, някой пие ли Прегнакеър Макс?! Много му се чудих, понеже е всичко двойна доза, пък знам че от определени месеци май вече него предписват, но от кога? Моята лекарка продължава да ме убеждава да не го взимам, защото не ми трябва толкова много Калций, който така или иначе си набавям от мялкото и айряните и съм в голяма дилема.. Така или иначе на 19 ще питам новата докторка, при която ще ходим какво мисли по въпроса, но някой ако го е обсъдил с лекаря си?

# 64
  • Мнения: 262
Благодаря, ще поръчам да ми ги купят.
Да, контракциите не спират. Постоянно съм на системи, вече ми вливат някакви други неща, сигурно към десет лекарства и съм на една машина за правилно дозиране. Аз вече не знам по какъв начин да мисля. Вързана съм като куче. Не излизам даже от стаята, ходя в кофа и разбирам, че аз съм виновна за всичко, но не знам какво да направя и как да го приема. Явно тялото ми и психиката ми не могат да издържат на това. Аз гледам да издържам повече с един абоката, защото ще ми трябват тези вени. Отначало докторите и хората вкъщи ми повтаряха как трябва да се движа и т.н. А сега даже и на слънце не излизам. Просто се дразня вече супер много на хора, на които не им се е случило и си мислят, че едва ли не всичко е прищявка. Опитвам се да съм позитивна, борбата ми е всяка минута. Ако остана бременна ще съм за тая машина от тук нататък. Яд ме е, че в началните седмици, когато ми нямаше нищо, аз се притеснявах за всичко и че като получих първите контракции повярвах на доктора, че ми няма нищо, и че слушах хората, които ми повтаряха, че трябва да съм активна, а аз виждах, че това не ми се отразява добре. Яд ме е, че не знам какво да правя сега и също, че казах изобщо на някого, че съм бременна.

# 65
  • Мнения: 980
Day, наистина е много неприятно така,но ако това ще спомогне всичко да е наред, вярвам че ще издържиш 🤗 Знам, че като лежиш и времето минава бавно и мислиш всякакви глупости, но опитай се колкото можеш да мислиш позитивно.
Деси, всъщност аз не знам на кой Прегнакеър ще мина. Лекарката ми каза до 20г.с. да пия Оригинал и след това ще ми каже кой друг да взема. Ама не знаех,че има няколко вида. Мислих,че са само Оригинал и този с омега 3. Днес съм на лекар и ще разбера.

# 66
  • София
  • Мнения: 3 727
Day колкото и черен да ти се вижда света повярвай, че нещата ще се оправят и в болницата ще те задържат. Ще сложа в скрит текст за моя престой, някой ако не иска да не чете:
Скрит текст:
Аз също в Шейново докато бях ме беше яд, че така реагира тялото ми, после се ядосвах на всички остнали дето нямат проблеми и дават съвети, през цялото време си мислех, че ще родя преждевременно и всякакви такива кофти неща, ноо накрая осъзнах, че контракциите са НАЙ-МНОГО когато съм в кофти психическо състояние. Много е кофти, но наистина стискай зъби, не се ядосвай и най-вече не плачи, защото нямаш идея колко много влияе това.
Намери си успокоително клипче на телефона, в youtube пусках бебешка музика на Моцарт уж на бебчо да слуша, ама и мен ме успокояваше наистина. Какви инжекции и системи ти слагат, ако не е тайна? Аз също като ме изписаха в четвъртък, в събота ходих уж на лека разходка до Панчарево за да изляза от нас и да си почина на природа, еми стана по-зле. Вчера цял ден лежах и се забавлявах с плейстейшъна на ММ и може би като не го мислех толкова и като почивах днес съм по-добре. Намери нещо, което да те успокоява..
Кики ще споделиш ли моля те какво ти обясни док с витамините после?

# 67
  • Варна
  • Мнения: 127
Благодаря, ще поръчам да ми ги купят.
Да, контракциите не спират. Постоянно съм на системи, вече ми вливат някакви други неща, сигурно към десет лекарства и съм на една машина за правилно дозиране. Аз вече не знам по какъв начин да мисля. Вързана съм като куче. Не излизам даже от стаята, ходя в кофа и разбирам, че аз съм виновна за всичко, но не знам какво да направя и как да го приема. Явно тялото ми и психиката ми не могат да издържат на това. Аз гледам да издържам повече с един абоката, защото ще ми трябват тези вени. Отначало докторите и хората вкъщи ми повтаряха как трябва да се движа и т.н. А сега даже и на слънце не излизам. Просто се дразня вече супер много на хора, на които не им се е случило и си мислят, че едва ли не всичко е прищявка. Опитвам се да съм позитивна, борбата ми е всяка минута. Ако остана бременна ще съм за тая машина от тук нататък. Яд ме е, че в началните седмици, когато ми нямаше нищо, аз се притеснявах за всичко и че като получих първите контракции повярвах на доктора, че ми няма нищо, и че слушах хората, които ми повтаряха, че трябва да съм активна, а аз виждах, че това не ми се отразява добре. Яд ме е, че не знам какво да правя сега и също, че казах изобщо на някого, че съм бременна.

Day не знам дали е добре в този момент да ти казвам, че най-важното е да си спокойна, при все, че виждам, че осъзнаваш какво става. И все пак - това е най-важното. Божа работа ... надявам се, всичко да е наред и само мога да си представям какво изживяваш. Мисли за себе си и за бебето. Другите - майната им! Сутрин като се събудиш - една лъжица Непукицин, защото акълодавци и всезнайковци много. Можем да чакаме и да се надяваме, че всичко ще е наред само. От яд смисъл няма. Стискам палци и мислено съм с теб! Gift Heart

# 68
  • Мнения: 996
Day,
стегни се,нещата не са толкова черни,колкото ти се струват.Важното,че бебчо е добре,в Патология правят всичко възможно за да овладеят нещата.
Машината се казва Перфузо. 🙂

Още малко ще те подържат и ще те пуснат вкъщи,горе главата,важното е,че си под наблюдение.

# 69
  • На север
  • Мнения: 1 377
Day, аз не знам какво ти е, но искрено съм с теб сега и ти пожелавам да си силна и да не позволяваш обстоятелствата да те съборят. Мисли че бебето е живо. Не мисли за бъдещето и какво ще стане. Мисли тук и сега че ти правиш каквото е нужно и че бебето е живо. Опитай се да не позволяваш да се натъжаваш и избягвай хора, които те натоварват. Бъди егоист за теб и бебо. Ние всички сме с теб.

# 70
  • Мнения: 2 603
Day, не е казано, че контракциите няма да спрат. Миналата бременност бях закачена 2 пъти на такава машина. Най-вероятно, обаче, ще трябва да лежиш до края на бременността. Стискам ти палци.

Georgea, ако искаш пиши ми на лично коя е тази риба и ще потърся инфо из тукашните сайтове.

Уоман ин ред, не мисля, че има за какво да се извиняваш. Аз също се разстройвам от такива истории, но имайте предвид, че след като родите това няма да се промени, даже напротив, нещата стават още по-зле. Съгласна съм, че някои истории за раждания и тн не е нужно да се коментират, но да не се споменават деца със синдроми е прекалено. Мога да ви кажа, че в темата на априлчетата имахме една мама, която роди дете със синдром, може би трябваше да ѝ кажем да не пише, за да не се разстройваме?

# 71
  • София
  • Мнения: 3 727
Еее айде сега ти па ни изкара ебати изродите! Не сме казали да не се коментира личния опит а приятели, познати, и непознати. Как пък само един човек не разба значи..

# 72
  • Мнения: 2 603
Аз не виждам разлика. Иначе съм съгласна, че специално тежки раждания не е нужно да се коментират. Аз лично ще се съобразя с вашето желание, просто казвам, че светът около нас продължава да се върти, да се случват гадни работи и няма как да се изолираме от това. Мога да ви кажа, че след раждането нещата стават още по-тежки.

# 73
  • Мнения: 262
Благодаря за подкрепата на всички!
Едното лекарство в перфузора е гинепралдин ако не бъркам името, а в системата вече не знам какво слагат.
Просто не трябва да ми пука, а ми е много много трудно да го правя, но постоянно се опитвам. То и самото бебе така се случи чак когато спря да ми пука.
Дано да не ме разбирате всъщност. Леко бременеене на всички!

# 74
  • Варна
  • Мнения: 2 295
Ей за такава машина Перфузо, беше вързана моята щерка като лежа в болницата заради патологичната жълтеница.Неприятно е, но щом е необходимо, няма как.

Дей, виждам че си се поотчаяла.Нормално е с тези тревоги.Но опитай доколкото може да си спокойна и да мислиш положително.Имам познати, които изкараха като теб тежки бременности на легло, а родиха живи и здрави дечица.И смятам, че и ти ще успееш.Нали знаеш, че имаш нашата положителна енергия!Колкото и да е тежко, когато гушнеш малкото човече ще видиш, че всичко си е струвало.Всички тук сме с теб Simple Smile

За витамините и аз съм на Прегнакеър оригинал, лекаря не ми изписа, но аз реших и си взех и му казах, че искам да пия, защото не мисля, че се храня пълноценно, а и лесно се разболявам.Утре обаче ми свършва опаковката на витамините и мисля да взема този път Прегнакеър плюс Омега.

За полът на бебето - аз все още не го знам.На 18ти имам час за ФМ и смятам, че този път ще ми кажат пола.Не бързам, защото много често ранните прогнози не са съвсем точни.Иначе да, любопитно ми е вече и на мен какво е бебчето.Но след две седмици ще знам, надавям се.А другата седмица съм при акушерката и нямам търпение да му пусне да чуем пулсът, че напоследък пак нещо не се чувствам съвсем бременна.

Мен нещо от няколко дни ме стяга гърлото, някак вътре, около гълтача...ако мога така да се изразя.Не е като възпалено гърло при вирус.Друго е усещането и даже външно като натисна леко мястото и боли все едно е ударено.Нямам идея какво е това.Имам си по принцип леки проблеми с носа, като лека алергия, но сега не е много зле положението.Но се чудя дали пък няма връзка....Щото какво пък друго може да бъде.Иначе минава уж, ама бавно.

Общи условия

Активация на акаунт