СЕДМИ клас – 7 – Резултати, статистики и желания редим (04.06.2018–10.06.2018)

  • 175 331
  • 2 022
  •   1
Отговори
# 1 935
  • Мнения: 6 909
Марина, стана ми интересно как така имат по 10 часа химия и биология седмично... Или общо 10 часа за двата предмета? Ако е второто, поне по единия профилиращ предмет няма никаква разлика с ЕГ. Подчертавам, че не говоря за качество  на обучение, а за брой часове. И за кой клас става дума?  Защото по другия предмет профилирането в ЕГ е само в 12 клас. В 11 клас 1-ият профил в никакъв случай не е само 2 часа в ЕГ, ако  под упоменатите 4 имате предвид сбора от  двата.  И 4 часа не е всъщност, ако сте го имали предвид отделно. Или 5, или 6 е. да кажа само,че много харесвам НПМГ, дъщер



За 12 клас става дума, когато часовете са най-много, извинявам се за неуточнението.
Имаха по 8 часа химия и 8 биология седмично в училище и отделно ходиха по 2 учебни часа в Биологическия и Химическия факултет на СУ на нещо като лекции при тамошни преподаватели. Определено им беше интересно и се запознаха с академичните среди Grinning
Та това му е хубавото на НПМГ. Езикова гимназия едва ли би организирала провеждането на часове по профилиращите предмети в университета.

# 1 936
  • Мнения: 151
Няма да споря, но ще кажа, че аз пък съм за последния у градо. Понеже там конкуренцията ще ме дърпа нагоре. И някак неусетно последният станал първи...

В подкрепа: 'По - добре последен сред орлите, отколкото пръв сред гаргите.' Народът го е казал.

# 1 937
  • София
  • Мнения: 18 232

Та това му е хубавото на НПМГ. Езикова гимназия едва ли би организирала провеждането на часове по профилиращите предмети в университета.
С това няма как  да не се съгласи човек. И благодаря за пояснението. Simple Smile

# 1 938
# 1 939
  • София
  • Мнения: 7 085
Харесаха ми децата. Само девойките от ТОХ-а не бяха много ориентирани. А момъкът-готвач много скромен с 1000 лв заплата. Останала съм с впечатление, че това е професия,  с която и преди и сега мъжете добри доходи докарват.
Аз за друго се замислих. Докога бизнесът ще изпитва глад за IT кадри и кога тази мода, оправдана за сега, ще започне да пълни бюрата по труда?
Да се отчета по проблема с екскурзията.
С мазане на гърло, компреси с извара и тамифлу, закрепих момчето. Изпратих ме се по ранни зори. Ще ми е притеснено, ако беше обикновена годишна екскурзия нямаше да го пусна. Сега, на раздяла с тези приятелчета, не мога да му го причиня.

# 1 940
  • Мнения: 624
Здравейте, аз съм от шестокласната тема.
Интересно ми е децата, които са избрали НЕ, но не им достига балът за НЕГ или 73-то, как биха подредили следващите си желания? 35-то, НФСГ, в което също вече има опция да се явиш за DSD или биха сменили приоритетите?
Чисто информативно -има голяма разлика между ДСД1 и ДСД2. В НФСГ се предлага обучение и опция за явяване на ДСД1, при което максимално достижимото ниво е В1 (може да се вземе и с А2). ДСД2 е подготовка и явяване на изпит за ниво В2 или С1 ( в зависимост от справянето на ученика)  и обучението в София е само в 91НЕГ, 73 СУ, една паралелка на 35-то и двете частни "Ерих Кестнер" и 'Веда". Та в този смисъл НФСГ не е  аналог на останалите изброени. И няма как да е,  гимназията е професионална, ДСД 2 се държи в езикови, в които има не само повече часове по езика, а и предмети на него + в повечето случаи и немски преподаватели.
По-близко до  езикова са примерно паралелките с немски в 18-то и 12-то, отколкото  НФСГ или НТБГ.
А за нивото на преподаване на немски в 19 то и 22ро имате ли информация?

# 1 941
  • Мнения: 823
ИТ-пазара се очаква да се насити в последните 20 години, но при всеки икономически подем се засилва, сега отново е пик е търсенето, какво обаче ще е положението след 10години, кой да ти каже Grinning ... пък и ако всички са ИТ-та ша останем и без бело и без черешки, извинете прасковки Simple Smile

Но прасковките са подобрен вид, биотехнологиите се развиват здраво, обаче и те не могат без ИТ-технологии..

# 1 942
  • София
  • Мнения: 18 232
jozyy, нямам идея, но ми е странно защо в питането си поставяте и 22-ро. ОК, за предприемаческата паралелка  в 19-то немският е първи език, но в 22-ро е само втори, ако не е даже и трети. При това положение лично аз не бих имала големи очаквания към нивото на изучаването му в което и да е училище.

Последна редакция: нд, 10 юни 2018, 09:09 от пенсионирана русалка

# 1 943
  • Мнения: 4 915
Дъщеря ми искаше да учи немски, но балът й не стига за НЕГ и за 73то, логичната опция би била 35то, но няма да го пишем в първите редици. Сменяме приоритета и залагаме на друг език / френски или английски/, а немският ще го учи в Гьоте институт. Остава и да избере къде ще подрежда НПМГ с химия и биология в желанията.

# 1 944
  • София
  • Мнения: 39 091
Има страшен глад за инженери техници. Т.е. - деца, които да си играят с камиончета, тракторчета и пр. големи машини. Сериозно.

# 1 945
  • София
  • Мнения: 2 164
Дъщеря ми искаше да учи немски, но балът й не стига за НЕГ и за 73то, логичната опция би била 35то, но няма да го пишем в първите редици. Сменяме приоритета и залагаме на друг език / френски или английски/, а немският ще го учи в Гьоте институт.
Очаквам същия сценарий догодина. Може би смяна на езика и продължаване с немския в Гьоте е наистина по-добрият вариант, имайки предвид, че тя ще излезе с В1 догодина. Успех на вас с реденето на желанията!

Последна редакция: нд, 10 юни 2018, 10:19 от Хот Ели

# 1 946
  • Мнения: 57
Извинявам се, назад в темата имаше таблици с резултати, намерих отделно за младежи, но не намирам за девойки. Освен това не знам къде попадат некръглите резултати. Момичетото има 173,75 точки от двете матури, какви са му шансовете за 91НЕГ на първо или второ класиране?

# 1 947
  • Мнения: 624
jozyy, нямам идея, но ми е странно защо в питането си поставяте и 22 ро
Защото от много гледане на таблици и профили на училища съвсем се омотах Stuck Out Tongue Winking Eye
Варианта с английски + немски извън училище също го обмислям, ама чавето всячески се опитва да избяга от английския и държи на първи език немски. Испански или френски пък не са никак на дневен ред...

# 1 948
  • София
  • Мнения: 2 232
Извинявам се, назад в темата имаше таблици с резултати, намерих отделно за младежи, но не намирам за девойки. Освен това не знам къде попадат некръглите резултати. Момичетото има 173,75 точки от двете матури, какви са му шансовете за 91НЕГ на първо или второ класиране?

на стр.121 в темата вижте

# 1 949
  • София
  • Мнения: 2 232
Леката корекция, отчитаща разликата в бройката на децата миналата и тази година, която леко сваля бала за прием при по-малко желаните паралелки, вече е факт.

Актуализираната EXCEL-ска таблица 2017_vs_2018.xlsx е на същото място.

ето мнението, в което има линк към табличка - и за момичета, и за момчета

Общи условия

Активация на акаунт