На пазар в Лозенград, Одрин и Чорлу - 15

  • 142 901
  • 725
  •   1
Отговори
# 240
  • Sofia
  • Мнения: 262
Препоръчайте ми място за наистина вкусна баклава в Одрин. Миналата година взех от един случаен склад, много изгодна беше, но не беше хубава. От зехтина по 50 лири за 5 литра съм взимала от складовете - за мен е ужасен. Имаше остра миризма на риба, подарих го, а се бях засилила да го хвърлям даже. Тази година ще взема от супермаркет.

# 241
  • Мнения: 52
Какви са цените. И какви аромати има.
онлайн шопа им
има и микс
http://shop.neodeo.com.tr/buharaesans?pg=2
едно такова масло от Пакистан ми донесе приятеля ми... уникално е, с много траен аромат, с дни
разлях го в чантата си докато пътувам, до ден днешен ми ухае

# 242
  • Мнения: 24
А дали са реплики на известни марки. Как да разберем кой на кой отговаря

# 243
  • Варна
  • Мнения: 236
Не са реплики. Уникални аромати имат. Моето е ванилия-амбра-кехлибар. Повечето са не повече от три сьставки. Маслата нямат спирт. Парфюма сьщо. От обяд мирише на рьката ми, а маслото издьржа цял ден. Ориентирате се по предпочитани сьставки. Но са с ориенталски аромати.

# 244
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Препоръчайте ми място за наистина вкусна баклава в Одрин. Миналата година взех от един случаен склад, много изгодна беше, но не беше хубава. От зехтина по 50 лири за 5 литра съм взимала от складовете - за мен е ужасен. Имаше остра миризма на риба, подарих го, а се бях засилила да го хвърлям даже. Тази година ще взема от супермаркет.

Не веднъж сме споменавали, че баклавата от складовете не се препоръчва. Някои може да я
харесват, но ето на вас не Ви е харесала. Може би, цената Ви е подвела. За зехтина е същата работа, като за баклавата. По добре от Кипа си купете или от някой от многобройните магазини.
В центъра на Одрин има малки баклаваджийници, но там баклавата не е на онези цени от складовете.
И от там няма да сбъркате да си купите от която и да е сладкарничка.


Ей, забравих да напиша за последният път като бяхме в Одрин и ходих на петъчно-понеделнишкия пазар, че си купих зехтин домашно приготвен. Рискувах, ММ нещо не беше съгласен, обачеее такъв вкусен зехтин не бях вкусвала от когато преди три години си купих от остров Джунда. Един литър ми излезе
35 лири, обаче вкусна работа бе, вкусна. Дано до другото ходене не забравя физиономията на дядото от когото купих зехтина. Човека продаваше и Сизма и този за готвене като обясняваше кой зехтин за какво ще ми трябва.

# 245
  • Пловдив
  • Мнения: 3 637
Здравейте.Поне от 5 години не съм ходила в Одрин.Прочетох темата.Първият пост е перфектен.Имам няколко въпросчета.
Магазина на ТАС /за който се пише в темата/ в Одрин ли е?Ако не има ли такъв там?Иска ми се да купя едни пердета и покривало за спалня,но ако нямат размер разбрах ,че могат да ги ушият.
Второто ми питане е свързано с Кипа. Пишете за някакви карти.Мога ли да пазарувам от там ако нямам такава?И за какво служи тя?Благодаря ви предварително.

# 246
  • Мнения: 5 459
Ridlle, а в Одрин къде могат да се намерят. Та те не са и никак скъпи. Аз съм манячка на тема парфюми и ароматерапия и много силно ме заинтригува.

# 247
  • Мнения: 52
Ridlle, а в Одрин къде могат да се намерят. Та те не са и никак скъпи. Аз съм манячка на тема парфюми и ароматерапия и много силно ме заинтригува.
ми то и аз като теб и си набелязах една опаковка микс ама..32 бр от 8 вида много ми идват..
та ще ходя скоро и ще се поогледам
не знам от къде в Одрин, но това си го записвам както и шампоан HUNCA
а Хунка от къде?
в аптеките имаше един шампоан комплект 3 опаковки за 70 лири...но не знам дали е медицински или...

# 248
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 608
Второто ми питане е свързано с Кипа. Пишете за някакви карти.Мога ли да пазарувам от там ако нямам такава?И за какво служи тя?Благодаря ви предварително.

Може,просто предварително отидете до касата и питайте за "мъни кард" и касиерите показват ,че имат или ви дават да си купите,а после пак им припомнете(ако не са ви дали предварително) за "мъни кард" преди да ви маркират продуктите.Аз два пъти искам да си купя,но те ми показват ,че имат и после я маркират преди да започнат да маркират покупките ми.Има доста промоции с тази карта иначе,ако нямате карта(не се маркира карта) няма да ползвате отстъпките(подобна е на картата в Била,която,ако имате ползвате намаленията,ако не ,плащате нормална цена)

# 249
  • Варна
  • Мнения: 236
Няма в Одрин, за сьжаление.  Онлайн, кьм Халим:)Дори в Истанбул , откьдето го купих, го имаше в един магазин в цяло Лалели

# 250
  • Димитровград
  • Мнения: 811
Някой питаше за магазина на ТАЧ в Одрин:
https://www.google.bg/maps/@41.6742373,26.5525224,3a,15y,279.18h … 3312!8i6656?hl=bg

# 251
  • Пловдив
  • Мнения: 3 637
Аз бях. Мноого благодаря.

# 252
  • Мнения: 351
Препоръчайте ми място за наистина вкусна баклава в Одрин. Миналата година взех от един случаен склад, много изгодна беше, но не беше хубава. От зехтина по 50 лири за 5 литра съм взимала от складовете - за мен е ужасен. Имаше остра миризма на риба, подарих го, а се бях засилила да го хвърлям даже. Тази година ще взема от супермаркет.

Някой беше писал по назад в темата, че купува баклава от една сладкарница на центъра в Одрин. Казва се Гюруоглу ( Gürruoglu ).

# 253
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Аз, бях писала за баклаваджийницата на центъра.
Точно срещу тази на снимката има една . На ъгъл се пада, от нея купувам
баклава.
Последният път никакви баклави обачИ, че мноУ ми стана Laughing Купих обаче пейнир-халва Laughing
Мноооого я обичам eat

# 254
  • Мнения: 5 459
Каква е тази пейнир халва. Пейнир не беше ли сирене?
Дърпан кашкавал на това на конците ли викате?
Разпитвам, защото като ходим в Мармарис на почивки, в ол инклузивите виждам много неща, но не знам как се казват. Аз пък от Мармарис си влачих бяло вино и от бабичките ръчно пресован зехтин. Пред домовете си го продават.

Общи условия

Активация на акаунт