На пазар в Лозенград, Одрин и Чорлу - 15

  • 142 666
  • 725
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 1 414
Вчера ходих до Лозенград, на отиване чакахме 2 ч. На границата, че имаше много коли 2 автобуса пред нас. Купих персил за цветно 34тл и первол 22 тл. За 4л. От бизим. Макароните бяха по 1,18 и 1,56 тл. че взимах от двата вида да ги опитам

# 346
  • Варна
  • Мнения: 16
Здравейте!
Следя от първата тема за пазара и много благодаря за полезната информация, която научих. Имам въпрос относно обувките- случайно някой да е купувал от Одрин мъжки обувки, че мъжо е с голям номер и не може да му намерим обувки Sad
ще съм много благодарна за всяка информация Simple Smile
Магазини за обувки има много и не се съмнявам,че ще ги намерите ,но ще ви е проблем да намерите големи номера . Аз нося 44 номер ,но повечето обувки с този номер ,които пробвах там са ми малки ,явно не отговаря на нашия 44 . От трите чифта ,които си взех май месец двата са 45 и са ми ок един е 44 и все още не са ми много комфортни. Но имайте в предвид ,че 45 не се среща много и може би ще трябва да направите компромис с модела . Успех Simple Smile !

# 347
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 718
Ще продължа в нов коментар, че стана дълъг предния.... Ние минаваме през Капитан Андреево и за около 30-40 минути на отиване преминахме границата, имаше към 30 коли пред нас. На връщане за пръв път за макс 10 минути и двете граници.

За луксозна посуда, декорации - Jumbo и Mikasa Moor, но там са скъпави нещата.

Пак хапнахме в Кумпир Бокс ние. Отново беше много вкусно. Порциите огромни и по 15,90 лири. Салатите бяха страхотни и интересни - айсберг, червено цвекло, зелени и черни маслини, царевица с лек сос, пресен гьозум, магданоз и копър.
Пастата беше неовкусена, но предвид леко соления сос на месото, се допълваха перфектно.


Значи, в България само за месото ти вземат 10 лв в ресторантите. Тук всичко излиза под 6 лв! Останалите ядоха с барбекю и също много им хареса. Следващия път мисля да пробваме друго заведение. Като хапнахме, тръгнахме по магазините. За сандалите вече казах. Купих 2 страхотни поли от Sateen по 20 лири, рокля от Де Факто за 60 и пижама за 36 пак от там. Харесах и една рокля в ХМ, но бях взела по-големия номер и ми дойде широка в талията. Обаче съм много доволна от шопинга като цяло.

Преди да тръгнем, естествено се насладих на любимите десерти в Мадо. Обожавам го това заведение.

шоколадови блатове с шоколадов крем и шоко дропс в него... Heart Eyes
Ей на тези топчестите така съм им хвърлила око. Поръчах шоколадовата торта и си мислех че е това но не....   моля, някой знаещ да помогне как ги водят в менюто



Пълнителите на Air wick д бяха 8 лири. Fairy 4 tl - 650 ml. Обаче дали бутилката р голяма, поне 3 пръста надолу е.
От душ геловете препоръчвам тези

Напълнихме колата догоре, при нас също беше пълно на задните седалки. Добре че нямаше трети човек при нас отзад.

Още красоти от Линенс... Обожавам го този магазин.

Последна редакция: нд, 24 юни 2018, 22:18 от iv4enceto_91

# 348
  • Varna
  • Мнения: 2 595
Ивче,
тОа сладур дето омахва пастата с червеното отгоре ти ли си бе какчИ?

# 349
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 718
Аз съм, аз. Bowtie От всичко омахах по малко, включително и почти половината чийзкейк с малини. Миналия път беше с кайсии и беше още по-вкусен...

А навръщане от Истанбул, на центъра в Мадо си поръчах бьорек с пейнерли. Това нещо трябва да го опитате! Което ми напомня, че обещах и не си довърших разказа в съседната тема.... Smirk



Толкова вкусен е, че се топи в устата!

# 350
  • Varna
  • Мнения: 2 595
Ивче,
Жалост, нямаш да изпляскаш тука посред нощите таквиЗи вкусотии. Оф, шА сА бия
със себе си и няма да ида на гости на хладилника----- Cry

Ивче, голям си сладур! Пу, пу, пу да не ти е на уруки!

# 351
  • Мнения: 518
Ей как имате време да обикаляте всичко Simple Smile Ние почти всеки път се мотаем по 3 часа на пазара и главната винаги я минаваме транзит защото вече сме капнали от умора Sad а и да имаме време за складовете и мола и Кипа ...май ще обмисляме за вбъдеще и ние с нощувка

# 352
  • у нас
  • Мнения: 5 721
Ей как имате време да обикаляте всичко Simple Smile Ние почти всеки път се мотаем по 3 часа на пазара и главната винаги я минаваме транзит защото вече сме капнали от умора Sad а и да имаме време за складовете и мола и Кипа ...май ще обмисляме за вбъдеще и ние с нощувка
Затова трябва повечко тренировки Kissing HeartStuck Out Tongue Winking Eye
Много зависи и в колко часа потегляте наобратно. Ако е към обяд, ще е много на ташкън.

# 353
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 718
Абе и ние малко бързахме този път. Притичвах в някои от магазините, но обикновено си обикалям спокойно. Тези пазари, Капалъ и центъра ги минаваме бързо. Ние не пазаруваме толкова много прахове, и за ядене... Затова и не се бавим там. Тръгнахме в 15,00 ч обратно.
Иначе в 9,30 бяхме на складовете сутринта. Около час и половина се въртяхме на центъра и капалъ. В 12,30 бяхме в Ераста.

Делте, това е повод скоро да отидете на шопинг и да хапнете от тези вкусотии. Heart Eyes

# 354
  • Varna
  • Мнения: 2 595
Скоро бяхме там бе душа Hug

# 355
  • у нас
  • Мнения: 5 721
Ивче, разкошни постове. Поздравления и за снимковия материал! На мен ентусиазма за снимане след няколкочасово обикаляне ми е нула Joy
Снимките от Мадо ми възбудиха апетита Heart Eyes
А защо се връщате толкова рано, в най-големите жеги?

# 356
  • Мнения: 518
От Бургас тръгваме към 8 и пристигаме в Одрин 11 ако чакаме повече на границата.Пазара го обикаляме целия защото за децата винаги има какво да се вземе,а и за нас,по главната минаваме само за парфюми а и сме натоварени вече с багаж,спираме се и за локум от един човек който е изселник от Бг и си говори на развален български.Отскачаме и до базара понякога пак много на бързо,като последния път не ми хареса нищо там.Много ме е яд за аптеката,реших да пазаря лекарства и го оставих за мола като си мислех че там ще има,ами не видях Sad

# 357
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 718
Защото на другите не им се обикаля и все бързат, че ставало късно и да не били луди да чакат 2 часа на границата. Те отиват да напълнят багажника на складовете, ядат по един сладолед на центъра и се прибират. Ама с мене няма излизане на глава. Казах, че докато не обядвам, обиколя набелязаните магазини и ям в Мадо, няма да тръгна. Grinning

# 358
  • Мнения: 1 414
Да ви питам, къде има повече магазини, в лозенград или Одрин За дрехи. И интересува ме пътеки от къде мога да си купя Simple Smile

# 359
  • Мнения: 565
И друг въпрос ми изниква.В Гърция има забрана за открити тегличи и ролбар на колите.Има ли проблем в Турция?
В Турция няма проблем с тегличите, моята е с теглич не съм го свалял или прибирал--седи си.
Спирала ме даже и полиция.

Общи условия

Активация на акаунт