На пазар в Лозенград, Одрин и Чорлу - 15

  • 142 840
  • 725
  •   1
Отговори
# 360
  • у нас
  • Мнения: 5 731
Защото на другите не им се обикаля и все бързат, че ставало късно и да не били луди да чакат 2 часа на границата. Те отиват да напълнят багажника на складовете, ядат по един сладолед на центъра и се прибират. Ама с мене няма излизане на глава. Казах, че докато не обядвам, обиколя набелязаните магазини и ям в Мадо, няма да тръгна. Grinning
При мен голямо обикаляне пада, цял ден, докато се стъмни. Губи ми се тръпката, ако си тръгна толкова рано. Stuck Out Tongue Winking Eye

Да ви питам, къде има повече магазини, в лозенград или Одрин За дрехи. И интересува ме пътеки от къде мога да си купя Simple Smile
Одрин е по-голям и съоветно има повече магазини и по-голям избор.

# 361
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 727
Ако ме вземеш с теб, ще ти се откъснат краката и с пришки ще се прибереш. Smile Ама толкова дълго няма кой да ме търпи от точно тази тайфа. Искат да седнат, защото не могат да вървят много. Simple Smile

# 362
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Ивче,
Дано се засечем някой път с тебе. Оставям Бат ми да жюли Ефес, а ние с теб.....шА трошим
пари Grinning Пришки няма да ми се получат, стрелян заек съм Wink Както казва, една аверка....
Делто кЪт унгарски кон вЪриш. Бях я оплезила като я мандахерцах из Станбул.

# 363
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 727
Казвате кога ше ходите, на есен и идвам с вас. Пък и по-рано да е, ида. Само да сте наблизо, че не съм шофьор и рано сутрин няма как да дойда. Simple Smile

# 364
  • Varna
  • Мнения: 2 596
ОК, Ивче,
Да сме живи и здраве и да дойде времето, ще ти дам нишан Simple Smile

# 365
  • Мнения: 599
Замразеното кюнефе как се приготвя?

# 366
  • Пловдив
  • Мнения: 3 635
Благодаря  на момчето ,което се включи за теглича.
Надявам се последни питания до събота.Планът ми е да мина пред ТАС и околните магазинчета за пердета,/без търговиите/,Ераста,Марги ,Мигрос ,Кипа, Ендер./евентуално Бим/
Някакви съвети какво да пропусна ?Не бързаме-от Пловдив съм и не е проблем пътуването.Къде да обядваме?Просто мнооого отдавна не сме ходили и всичко ми е ново.Благодаря още веднъж на всички .Изчетох последните две теми-всичко е прекрасно написано.

# 367
  • Sofia
  • Мнения: 262
Много благодаря и аз за прекрасните постове, снимковия материал и описанията! Колкото повече пътувам до Турция, толкова повече ми се ходи. Хората около мен ми се чудят какво толкова се прехласвам всеки път, но само който е отишъл, знае за какво говоря. Обожавам да пазарувам там и чак ми се отщява да го правя в България, след като съм се прибрала. Laughing

Само една от приятелките ми остана безумно разочарована от Истанбул и каза, че кракът й повече няма да стъпи в Турция - много било мръсно, шумно и хората не й били лицеприятни. Въпрос на вкус, аз пък оценявам хубавото и различното навсякъде.  Sunglasses

# 368
  • у нас
  • Мнения: 5 731
Ивче, ще си сложа по-големи обувки, за да не ми стават пришки Kissing Heart

Анджи, аз също почти не пазарувам от тук като дрехи, бикини, боксерки и тем подобни. Не знам къде се отсядали и ходили в Стамбул, но на мен ми прави впечатление, че е много чисто и постоянно някой чисти улиците.

# 369
  • Varna
  • Мнения: 2 596
И аз като Sinara,
ще кажа същото за Истанбул. Постоянно виждам да се чисти и няма как, те
са 18 милиона, а колко хиляди туристи минават на ден, ум да ти зайде.
То щото при нас много чисто.  Като гледам римлянките как само влачат
метлите и бръскат отгоре, отгоре,  че в съседство ги чака едно местенце
където полягват буквално половин ден на каВе и цигарки.
И това в уличките, баш в центъра на Варна до Операта.

# 370
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Одрин спрямо Варна и Бургас е много по-чист!  

И нищо негативно не се сещам.  
  Това го пиша като човек не много добре настроен към турците.  

Много добре ме изненадаха одринци!

 За разлика от дивите хасковски талибани например - одринци са си направо европейци за пример!  

Единственото странно което мога да отбележа е че продавачките в приличните магазини по централната алея - не знаят какво е сандал....всички са по чехли и чорапки!   Ууекооо странно....НО те си знаят.

# 371
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
В събота за пръв път ходих до Одрин. Не бих казала, че в мръсно. Единствено ми направи впечатление, че има твърде много пластмасови капачки по улиците. Може би ми направи впечатление, защото тук децата( моите) ги прибират от улицата и пълнят бутилка за детската градина. Помислих си, че спокойно могат да напълнят 2 бутилки от 5л за един ден разходка. Иначе където влязох в тоалетна беше изключително чисто.
Благодаря ви за споделеното за сапуна на пяна. Вкъщи малкия харчи литри течен сапун, а с този определено ще намалим разходите на семейния бюджет. Хреса ми и сиренето на въже- децата изядоха за 2 дена половин кило. Суровите им кори за баница също са униклни. Надявам се есента да отида пак.

# 372
  • Пловдив
  • Мнения: 14 093
Аз имам малко странен въпрос. От Пловдив съм и винаги ходя от Пловдив и се връщам там, но този път искам на път за Равда към майка ми да мина напряко през Одрин. Та въпросът ми е - накъде да карам на излизане от Одрин, защото знам само пътя към Капитан Андреево  Embarassed

# 373
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 608
Аз имам малко странен въпрос. От Пловдив съм и винаги ходя от Пловдив и се връщам там, но този път искам на път за Равда към майка ми да мина напряко през Одрин. Та въпросът ми е - накъде да карам на излизане от Одрин, защото знам само пътя към Капитан Андреево  Embarassed

Ако караш по магистралата,гледай табелите за Къркларели(Истанбул) и внимавай да не пропуснеш изхода за Къркларели  Mr. Green ,като слезеш от магистралата,само на пред,пътя минава покрай Лозенград,има и много табели за България.Границата(Малко Търново) е на 20-30 км от града,пътя е разкошен.

Последна редакция: вт, 26 юни 2018, 13:08 от Чефи-то

# 374
  • у нас
  • Мнения: 5 731
Вещичке, може и да хванеш пътя към Лесово. Хващаш пътя от Селимието нагоре към Шукри Паша и търсиш табелите Хамзабейли. Така се води пункта Хамзайбели-Лесово. На 40 км е от Одрин.

Общи условия

Активация на акаунт