Отговори
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Цитат
тоя кенеф Tik-Tok
TikTok всъщност е брилянтна платформа, която в рамките на месеци избута YouTube и Facebook от лидерските им позиции и те сега копират в опити за догонване.

Трикът е, че TikTok изучава твоя вкус и ти предлага съдържание на базата на това, което гледаш докрай и лайкваш.  При мен излизат основно технологии, машини, новини, войната в Украйна, куриози и подобни. Почти никакви влогъри, готварство, козметики, романтики, религия и подобни.

Телефоните на дъщерите ми показват коренно различно съдържание от моя.

Ако се усетите, че се увличате от жанр, който ви носи разочарование, просто превъртайте към следващото видео, гледайте докрай, лайквайте и коментирайте това, което намирате за стойностно. Абонирайте се за интересни автори и се отказвайте от тях, ако станат отегчителни.

Тук можете да споделите канали, които намирате за стойностни и си струват абонамента (моля без реклами на продукти и ваши канали).

# 1
  • Мнения: X
Аз също харесвам тикток. Стана любимата ми социална мрежа, макар аз да не създавам съдържание, само консумирам.

Аз съм кучелюб и ми излизат много животни, обожавам животни, пък нямам. Харесвам канала на дарислав, много умно момче и има интересни клипове.

# 2
  • Мнения: 15 356
Аз много харесвам тикток и искам да правя съдържание, което ще ми помогне да достигна до клиенти. Но не мога да се пречупя да се снимам, освен това нямам дикция на водеща на новини, малко меко говоря. Скоро оплюха една мацка, че мякала, аз не съм чак като нея де, ама. Има обучения за видеа, май ще платя едно, към 100 лв е.
Следвам готвачи, коучове, забавни хора и съвети за красота. Никога не съм писала злобни коментари, което не е за мен подминавам.

# 3
  • Мнения: 14 715
И аз си харесвам ТТ,ако той е кенеф,какво да кажем за ФБ?! 😆
Аз също не качвам видеа. Всъщност имам няколко,но са видими само за мен. С детето си снимаме и се забавляваме,но за лична употреба.
Като съдържание при мен са рецепти,забавни клипчета,кучета и котки,бебета,маникюри,прически,гримове... Харесва ми как действа алгоритъмът и как ги подбира. Определено съм фенка на платформата и си гледам с кеф.

# 4
  • Мнения: 4 258
Тикток е наистина най-добрата платформа точно заради уникалния алгоритъм.
Ако се интересувам от грижа за кожата например, във Фейсбук трябва специално да потърся и последвам страници и хора, публикуващи такова съдържание. В Инстаграм също трябва да го потърся и после ще почне да ми показва подобни неща. В тикток ще ми предложи грижа за кожа, готвене и риболов (примерно) и като види, че гледам повече първото, ще ми предлага повече от него.

Въобще не ми излизат глупави български трендове, освен ако нещо не нашуми много (като девойката, дето си искаше някакво смешно ресто, макар че дала 5 лева отгоре, за да е “по-удобно”)

# 5
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
За мен Kurzgesagt е най-полезният канал, утвърден много преди създаването на TikTok:

https://www.tiktok.com/@kurz_gesagt?is_from_webapp=1&sender_device=pc

# 6
  • Мнения: 7 846
Говорите ми на китайски Joy
Децата от време на време ми показват някакви тъпотии, а по телевизията съм попадала на интервюта с изключително малоумни същества тиктокъри, затова до днес мислех, че товс е платформа за лапета и дебили.
От вас научавам, че има и стойностни неща.

# 7
  • Мнения: 15 356
Много стойностни неща има. Земонти е обяснил/а добре алгоритъма. Здравословно хранене, диети и фитнес също ме интересуват и научих доста полезни и вдъхновяващи факти.
Има и откровени простотии, но като схванеш как работи ти дава видеа с твоите интереси.
Ако някой има продажби и приходи ще се радвам да ми пише.

# 8
  • Мнения: X
Има много смислени неща. Попадала съм на кратки клипчета с типс едн трикс по ексел дори. Канали за счетоводство, в които обясняват много интересни казуси, близки до хората, които нищо не разбират от материята. Плюс диети, фитнес, готвене и много други. Всякакви теми има.

# 9
  • Мнения: 15 356
И лекари се сетих. Педиатри, общопрактикуващи, гинеколози, абе всичко е в тиктока 😁

# 10
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 180
Харесвам Тик-ток и аз - кратко, сбито и достъпно. Не като в Тубата - едно разтягане на лукуми, докато ти кажат нещо съществено (в повечето случаи).

Харесвам ето това сериалче, уж автентично, явно снимано с рекламна и вдъхновяваща цел, ама на мен ми е разтоварващо Grinning

https://www.tiktok.com/@mr_lu2

# 11
  • addicted
  • Мнения: 1 082
OMG, мога да прекарам часове с ТикТок. Разтоварва ме невероятно. Не помня какъв беше формалния повод да се регистрирам, но в самото начало апликацията те пита съдържание от какви категории би искал да виждаш, аз търсех нещо забавно, смешно. И досега фийда ми е предимно това - смешни клипчета, сладки животни и деца, стендъп комици, изобщо - смях.
Страшно много ми харесва начина, по който се адаптира алгоритъма, наистина е несравним с другите платформи.

# 12
  • Мнения: 15 356
Горещо препоръчвам канала meetedielikelightfood! Съжалявам, че не е линк! Има страхотни видеа за режимно хранене и са много просто показани, не е готвене, а какво да си сложите в чинията и колко.

# 13
  • София
  • Мнения: 15 434
Следя кулинарни, забавни и с животни канали.От време на време ми излизат новини от Украйна или Китай.(сегашното положение).От време на време нокти или грим, щото сме на един адрес с дъщерята.Много харесвам един сърбин с коронната фраза "ама какав парслеи бре"

https://www.tiktok.com/@loshmi95/video/7150664966129863938?is_co … is_from_webapp=v1

Последна редакция: вт, 10 яну 2023, 16:40 от Тайна

# 14
  • Мнения: 14 715
Тайна,и аз съм му фенка на този сърбин. 😆

Общи условия

Активация на акаунт