МАШИНА ЗА ХЛЯБ - 64-та ТЕМА

  • 71 635
  • 756
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 12 704
Имаше тема във форума пълна само с рецепти за хлебопекарна, в момента май не е много активна, но информация и избор в нея има много, а и мисля че все изпробвани неща публикуват там. Че какви рецепти съм срещала, ум да ти зайде... Ако няма опит човек, като нищо ще се излъже да ги прави, не че ще повтори де.
Ще си откриете няколко любими рецепти с времето или ще си модифицирате някоя по ваш вкус или и двете.

# 226
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
Рядко правя бял хляб, но преди съм го теглила. От 750 г. бяло брашно и 405 мл. вода ми излиза хляб около 1200 г. При пълнозърнестия от 900 г. брашно и 505 мл. вода хлябът ми е около 1500 г.

# 227
  • София
  • Мнения: 9 919
Ще правя бойно кръщение на новата хлебопекарна Силверкрест (1500г).
Взех кубче мая 42гр. от лидл и брашно тип 650 Кастело (имам и тип 500 софимел).
Искам да пусна за 1250г хляб с тип 650 (нз тази вечер ще има ли време, защото с такава мая не съм правил.) 🙄 Как се действа с нея? Има ли разлика във вкуса и полезността си спрямо сухата? Докато си хвана квас ще карам на нея.

Утре ще тествам и соден хляб - получава ли се? Имам един опит със стария модел и нищо не стана. Имам сода и бакпулвер.

# 228
  • София
  • Мнения: 2 919
Ако знаеш какво правиш, обикновено всичко се получава - пускаш на програмата за паста да помеси 10-тина минути и прехвърляш на печене. Така си бъркам питките за Бъдни вечер, но ги пека във фурната заради формата.

# 229
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
Ползвам само прясна мая. Натрошавам я върху брашното. За дозата от 1500 г. бял хляб /700 г, бяло брашно/ слагам 10 г. прясна мая /през студените месеци 12 г./ Все пак количеството зависи и от брашното и от маята. За пълнозърнестия, увеличавам маята с 2 г.

# 230
  • София
  • Мнения: 9 919
Ако знаеш какво правиш, обикновено всичко се получава - пускаш на програмата за паста да помеси 10-тина минути и прехвърляш на печене. Така си бъркам питките за Бъдни вечер, но ги пека във фурната заради формата.
Това е така, но на балкона ми е Раховеца (студено) и там докато загрее... пускам я много рядко (за кекс примерно или за нещо на тава печено). Идеята ми е в пекарната дали ще стане. Кекс?!
По принцип дебна нещо от Германия на оферта - мини фурна, но дотогава ще тествам в хлебопекарната.

# 231
  • София
  • Мнения: 2 919
Става и кекс по същата технология. При кекса аз задължително махам бъркалките, защото понякога остават да стърчат над изделието Simple Smile.

# 232
  • Мнения: 12 704
Става си кекс в хлебопекарната, правих на няколко пъти, одобри се. Повечето имат някаква програма за кекс, върши си работата чудесно. Соден хляб така и не изпробвах, то докато се наканя и спрях да ям хляб.

# 233
  • там, където ми харесва
  • Мнения: 1 254


Ето и моя хляб Трабзон.

# 234
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 190
от вълнение ти треперят ръцете при снимане  Laughing
направи разрез и го снимай. иначе на външен вид е добре.

# 235
  • там, където ми харесва
  • Мнения: 1 254


Ето и разрязан 🤗

# 236
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 190
мини пред хляба де. снимай директно разреза.
и не трепери  Laughing  снимките са леко размазани.

# 237
  • София
  • Мнения: 9 919
Я някой да снимка кекс или содена "питка", тези маени хлябове дето щракате... и без да гледам ще ги направя Grinning Grinning

# 238
  • София
  • Мнения: 12 006
Я някой да снимка кекс или содена "питка", тези маени хлябове дето щракате... и без да гледам ще ги направя Grinning Grinning
На содената питка кое й е сложното? Нея и без машина я правя, без да ми тежи /за разлика от другите печива, за които се иска яко месене/. А кекса си има сода/бакпулвер.

# 239
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 190
Я някой да снимка кекс или содена "питка", тези маени хлябове дето щракате... и без да гледам ще ги направя Grinning Grinning
все пак машините са за хляб. това И показват хората.

Общи условия

Активация на акаунт