МАШИНА ЗА ХЛЯБ - 64-та ТЕМА

  • 71 589
  • 756
  •   9
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 103
Благодаря много!720w дали не са и малко се чудя?
не са.
Благодаря!

# 286
  • Добрич
  • Мнения: 5 450
Хлебопекарната ми е Мулинекс / вече са Тефал/. Пролетта поръчвах казанче и бъркалки по Интернет. Помня, че беше от бг. сервиз. Не мога да дам линк в момента, че пиша от телефона. И преди съм сменяла казанче и бъркалки и мисля, че Мулинекс/Тефал са само с тефлоново покритие. Макар, че в сайта на бг.сервиз даваше наличности, в действителност се оказа, че точно моят модел го няма в България в момента и се наложи да почакам.
До сега /от 2009 г./ не  ми е побелявало казанчето, но и хляб с елда не съм правила, само с други семена и добавки.

# 287
  • София
  • Мнения: 2 919
Преди някоя и друга година си поръчах казанче и бъркалки от този сайт - https://www.onlinetrading.bg/ Старите не се износиха от употреба а казанчето "си падна на главата" по време поставянето му в сушилката. Падна от около метър и нещо и се подби така, че бъркалката закачаше в подбитото. Освен това се напука и тефлона на същото място. Новото казанче беше дори по-хубаво на външен вид от оригинала. С подобен цвят на покритието, какъвто има и тенджерата на мултикукъра ни, който е Панасоник - леко златисто-кафяво. Не се е надраскало или захабило все още, но и не е керамично. Аз поне не съм виждал предложения за Мулинекс/Тефал с керамично покритие или пък от алпака, ко
ето за мен лично е най-безвредно. Всъщност алпаката е материалът а не покритието.

# 288
  • София
  • Мнения: 262
Благодаря за отговорите. Днес си купих тавичка за хлебопекарна както и бъркалка.

# 289
  • София
  • Мнения: 17 591

Отдавна не съм се появявала, обаче... някой случайно да има идея къде има / има ли изобщо / сервиз на унолд? Трябва ми нова ваничка... ама не знам към кой точно да се обърна (за предпочитане не към амазон Simple Smile )
Много благодаря за всякакви съвети!

# 290
  • Мнения: 15
Здравейте момичета, отчаяна съм. Цял ден ден търся книжката с рецепти на моята нова Хлебопекарна MUHLER MBM-1502 , и е няма и няма. 2 часа ровя в нета за инструкции и рецепти , но уви няма. Моля Ви ако някой има такава книжка да ми я снима и да ми я прати на лични, ще съм благодарна много Simple Smile

# 291
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 164
тук е пълно с рецепти. не вярвам да не ти се получат.

и момци има тук  Laughing

# 292
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413

Отдавна не съм се появявала, обаче... някой случайно да има идея къде има / има ли изобщо / сервиз на унолд? Трябва ми нова ваничка... ама не знам към кой точно да се обърна (за предпочитане не към амазон Simple Smile )
Много благодаря за всякакви съвети!

Аз съм си поръчвала от сайта на Унолд. Подмених казанчето за малките хлебчета, предстои ми да купя за големия. Цената е 27 евро.

# 293
  • София
  • Мнения: 17 591

Отдавна не съм се появявала, обаче... някой случайно да има идея къде има / има ли изобщо / сервиз на унолд? Трябва ми нова ваничка... ама не знам към кой точно да се обърна (за предпочитане не към амазон Simple Smile )
Много благодаря за всякакви съвети!

Аз съм си поръчвала от сайта на Унолд. Подмених казанчето за малките хлебчета, предстои ми да купя за големия. Цената е 27 евро.


Моля те, моля те, моля те, дай линк (може и на лични, ако е реклама), мооля!!

# 294
  • Мнения: 17
Здравейте момичета, отчаяна съм. Цял ден ден търся книжката с рецепти на моята нова Хлебопекарна MUHLER MBM-1502 , и е няма и няма. 2 часа ровя в нета за инструкции и рецепти , но уви няма. Моля Ви ако някой има такава книжка да ми я снима и да ми я прати на лични, ще съм благодарна много Simple Smile


Не съм момиче, но ние сме с такава от няколко дена, ще видя  де да я сканирам днес. Пробвах(ме) две рецепти за пълнозърнест хляб за 1 кг, и на  двете се получи доста рядко тестото докато се месеше и трябваше да добавям брашно в движение 4 супени лъжици,  Ще опитам с някои от публикуваните тук, досега с тия от книжката като  се спазват пропорциите точно не (ми) се получаваше добре.

Последна редакция: пн, 26 ное 2018, 15:00 от Алекси Бебов 612165

# 295
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 164
нали знаете , че рецептите са за ориентир. една и съща направена с еднакво брашно от различни производители е възможно да бъде сполучлива или не.

# 296
  • Мнения: 17
Така е. Дори с еднакво брашно от един производител и с един модел хлебопекарна,  но с различни мая и вода пак може да има разлики дори да се спазва до грам рецептата.
За ориентир са  и  е странно защо във всички ръководства настояват за стриктно спазване на количествените съотношения.  
Предполагам при нас стана рядко и защото пресяхме брашното през сито преди да мерим количествата.  Винаги пресяваме преди месене, за да си вземе въздуха.

# 297
  • София
  • Мнения: 1 240
Аз винаги правя в съотношение 50мл вода на 80гр брашно. Например 250мл вода и 400гр брашно. Мая винаги жива - за тази доза около 1/5 кубче.
Винаги смесвам различни брашна, така че крайният резултат е почти един и същ.

# 298
  • Мнения: 17
Сега ще пробвам вашето съотношение.
От няколко седмици като гост чета темите за  пекарни, рецепти... блога... та до тази страница.
Луднах. Различни рецепти, ред на  слагане, съставки... и  пак се получават.
 Всъщност, заради тази тема се регистрирах тук.

# 299
  • Мнения: 12 662
Така е. Дори с еднакво брашно от един производител и с един модел хлебопекарна,  но с различни мая и вода пак може да има разлики дори да се спазва до грам рецептата.
За ориентир са  и  е странно защо във всички ръководства настояват за стриктно спазване на количествените съотношения.  
Предполагам при нас стана рядко и защото пресяхме брашното през сито преди да мерим количествата.  Винаги пресяваме преди месене, за да си вземе въздуха.
Това се отразява само ако мерите в обем, примерно с чаши. Иначе ако мерите грамаж няма никакво значение пресяли ли сте го първо или не. Различните брашна наистина дават голяма разлика. Между пълнозърнести между другото съм виждала по-големи разминавания, отколкото между бели. То затова и ми беше станало навик никога да не слагам всичкото брашно още в началото - винаги си оставях малко и го добавях само при нужда. Понякога така си оставаше, друг път не е стигало.

Общи условия

Активация на акаунт