МАШИНА ЗА ХЛЯБ - 64-та ТЕМА

  • 71 702
  • 756
  •   1
Отговори
# 330
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
Тя е с една бъркалка, защото е за малък грамаж. С две бъркалки са за големите грамажи. Най-вероятно е и с един  реотан. От 2009 г.пека редовно хляб 1500 г на машина с един реотан и нямам забележки.

# 331
  • София
  • Мнения: 143
Благодаря за отговора, Вела!
А твоята с една бъркалка ли е? Доколкото разбирам е друга марка?

# 332
  • София
  • Мнения: 1 247
Аз имах преди такъв Таурус. С една бъркалка и един реотан е, но се справяше перфектно. Но  1месец преди изтичане на гаранционния срок, моторът спря да работи. От сервиза не можеха да я ремонтират и Технополис ми върнаха парите.

# 333
  • Мнения: 3 998
Незнам тук ли е мястото или има друга тема относно с какви продукти брашна,мая и т.н печете?

# 334
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 204
Незнам тук ли е мястото или има друга тема относно с какви продукти брашна,мая и т.н печете?
да не прозвучи като майтап, но работим с всякакви брашна и маи.
едни предпочитат бяло , други типово, пълнозърнесто, ръжено , лимец...
едни работят с жива мая , а други със суха. съответно има различни марки.
всичко е въпрос на лично предпочитание.  Laughing

# 335
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
Благодаря за отговора, Вела!
А твоята с една бъркалка ли е? Доколкото разбирам е друга марка?

С две бъркалки, защото е за хляб 1500 г. Държа на количеството и на сервиза. От 2009 г. до този месец ползвах Мулинекс, вече Тефал. През този период хляб не сме купували. На 1-ви декември си взех нова машина, този път Горение. Тук съм писала подробно:

Скрит текст:
Можете ли да ми препоръчате да 200 лева машина за хляб.
В събота си взех хлебопекарна Горение за 1600 г. хляб с цена 200 лв /199 лв./. Много се двоумих между Тефал и Горение, защото от 2009 г. ползвам редовно Мулинекс /вече Тефал/. Оказа се, че вече в книжките на машините няма подробна разбивка за времето на програмата /месене, втасване, печене/, което ме разочарова. Двете програми, които проверих на Тефал, не отговаряха по време на моите и реших, че този път ще взема Горение. Тавичките за багети не ми трябват, така, че направих 100 лв. икономия. До сега опекох три хляба, един бял и два пълнозърнести и съм доволна от резултата. Споделям по-подробно мнение:
- не съм пробвала рецептите от книжката към машината, но като човек, който от 2009 г. не е купувал хляб, смятам, че не стават. За 700 г. бяло брашно дават 440 мл. вода. Аз слагам 405 мл. на 750 г. бяло брашно и хлябът става чудесен.
- Не виждам как ще събере 1600 г. хляб. 1500, да.  Пълнозърнестият /150 г. бяло и 750 г. пълнозърнесто с 13 г. прясна мая/ опря в капака, но се опече. Белият беше първия ми опит, сложих 800 г. брашно и после запекох коричката във фурната на горен реотан, че опря сериозно и остана суров отгоре. Явно ще правя като за Мулинекса със 750. бяло брашно.
- Програмите са по-къси от на Мулинекс 5000.
- Сигналът за добавките е след първото втасване, което ми е странно.
- Казанчето е по-широко, а бъркалките са по-дълги. При първото омесване остава брашно по ъглите и го събарям с дървена лопатка. В Мулинекса рядко ми де случваше.
- Машината има 16 програми. Двете си ги правиш сам. За козунака мисля да задам програма, за да имам разбивка на времената - кога да оформя плитката, кога да мажа с жълтък. Това още не съм пробвала.
Като цяло съм доволна. Мисля, че машината е хубава, но не с рецептите от нейната книжка.







Ето линк за машината, но не съм я взела от там:
https://m.emag.bg/hlebopekarna-gorenje-850-w-1-125-1-600-g-bjal- … -wg/pd/DGRF87BBM/

# 336
  • София
  • Мнения: 1 363
Здравейте, някой има ли отзиви за тази машинка Taurus:

https://www.technopolis.bg/bg/Bread-makers/Bread-maker-TAURUS-MY-BREAD/p/829117

Има ли проблем, че е с една перка. Също не мога да разбера с колко реотана е?
Ако някой я има, ще се радвам да сподели.  bouquet

Моята е таурус, но доста по-стара версия, купена е 2011. Ами, ползваме си я, с една бъркалка, един реотан, общо взето оставя брашно по ъглите, първите месеци като я ползвах и тестото си се въртеше по целия съд, но от едно време насам съм забелязала, че тестото се залепва в единия ъгъл, бъркалката си върти, но то си остава там, трябва да му "бая" и досипвам брашно, за да отлепи. Някой има ли подобен проблем?
Иначе за тауруса ММ се оплаква, че отгоре остава теставо и затова винаги допичам във фурната само на горен.

# 337
  • Мнения: 3 998
Тъй като съм взела брашно с мая в него и се чудя дали трябва да добавя още🙄
Иначе първия ни хляб стана чуден с маслинки😊

# 338
  • София
  • Мнения: 143
Много ви благодаря момичета за отговорите!!!
Аз се колебая между таурус и горенйе. Бях повече за тауруса, защото е 700 вата срещу 550 на горението.
А сега пък загледах едно Daewoo. Съвсем се обърках Cold Sweat

# 339
  • София
  • Мнения: 2 919
 Съвет от брадясало немомиченце - не гледай екзотиките а си харесай нещо от по-популярните марки, за да не пускаш тема "Къде да намеря казанче и бъркалки за """" и къде им е сервиза на %%%% "

# 340
  • София
  • Мнения: 143
Всеки съвет ми е от помощ, благодаря!
А кои са популярните марки?

# 341
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
Вивичка, имай впредвид,  че казанчето и бъркалките са като консумативи,  т.е подменят се, защото се износват при употребата. В случай, че за машината няма сервиз и резервни части,  покупката не си струва.

# 342
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 204
по-точно консумативи са и не влизат в гаранцията.  Laughing

# 343
  • Мнения: 1 736
Здравейте, някой има ли отзиви за тази машинка Taurus:

https://www.technopolis.bg/bg/Bread-makers/Bread-maker-TAURUS-MY-BREAD/p/829117

Има ли проблем, че е с една перка. Също не мога да разбера с колко реотана е?
Ако някой я има, ще се радвам да сподели.  bouquet
Ние сме с Таурус,но с по-предния модел.С един реотан.Вече години ни служи вярно и покритието на казанчето не е мръднало.Правя тесто,хляб,сладко,тутманик,козунак в нея.

Последна редакция: сб, 15 дек 2018, 22:16 от bubastet

# 344
  • София
  • Мнения: 143
Благодаря на всчки за отговорите и насоките. Ще изчакам за промоции по Коледа и ще ви се похваля задължително след това  Stuck Out Tongue Winking Eye

Общи условия

Активация на акаунт