Фентъзи и фантастика - Тема 15

  • 51 217
  • 759
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 44 120
Аз определено не бих спряла да купувам Абъркромби, заради "не особено качествена" недовършена поредица Wink Само казвам Simple Smile примерно Simple Smile

Аспект.... те книгите на Геймън електронно... трудна работа.

# 211
  • Мнения: 18 149
Абъркромби след като
Скрит текст:
умря Коска,
 се зарекох повече да не го чета. Чел съм Абъркромби само заради трима герои - заради Коска, заради Витари и заради Карлот Айдър. отсъствието дори на един от тях го прави безинтересен за мен. ОСвен това Абъркромби винаги мога да го чета електронно, ако чак толкова ми стане спешно.

# 212
  • София
  • Мнения: 44 120
Това си е твоето виждане, аз обожавам Абъркромби, така че не бих се лишила от него. По принцип всичко почти може да си четем и електронно, но пък после ревем защо не си доиздават поредиците... (и обратното важи, те пък не ги завършват и реват защо не им се купуват книгите)... та така.

# 213
  • София
  • Мнения: 44 120
Момичета, видяхте ли новината Kingdom of Ash излиза на 28 октомври тази година... вече има и корици...(най-грозните за поредицата по мое му Simple Smile)

# 214
  • Мнения: 3 611
Момичета, видяхте ли новината Kingdom of Ash излиза на 28 октомври тази година... вече има и корици...(най-грозните за поредицата по мое му Simple Smile)
Верно са отвратителни*. Така като я гледам картинката, ще е поредния хепи енд - кака Елин ще става кралица след някоя друга година тупаници.

*Само тази на Кулата на зората е що-годе прилична.

# 215
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Прилича на нарисувано от 14-15 годишните девойки от училищния клуб. Laughing

# 216
  • София
  • Мнения: 3 833
Като цяло на мен цялата поредица не ми харесва като корично оформление. А още повече мразя, когато 1 книга се различава по арт от другите в поредицата. Надявам се дотогава да съм изяла другите книги от поредицата.

# 217
  • Мнения: 47 986
Изобщо не гледам корици, само дано е хубава Simple Smile

# 218
  • София
  • Мнения: 3 833
Аз гледам всичко - хартия, корица, оформление на страници, шрифт, отстъпи.  Започнах много да си избирам книгите, за които да давам пари и да се мъча да им намирам място.

# 219
  • Мнения: 456
Аз също гледам оформлението. Едно време много се кефих на кориците на ИСФ. После се появи Интернет и видях, че Бард са спазили повечето корици от поредицата. Знам, че ги правят от Мегахром от край време. Преди 21 г. излезе "10-та по Рихтер" на Артър Кларк и Майк Макуей (починал преди да излезе книгата) и корицата беше зашеметяваща. Хареса ми една от кориците на Кобрите на Тимъти Зан.
А и да си призная. Аз винаги мириша книгите, когато ги купувам или просто разглеждам.

# 220
  • България
  • Мнения: 6 211
А и да си призная. Аз винаги мириша книгите, когато ги купувам или просто разглеждам.
Е, ти само книгите. Всичко, което си купувам трябва да мине преглед с помирисване  Mr. Green.
_____________________________________________________
  По темата- приключих с втората част на "Пазители на скритите проходи" от Розенберг.
По едно време, към средата маалко ми затъпя, но след това четох с удоволствие до някое време през нощта  Grinning.
  Третата част започва добре. Дано и така приключи.

# 221
  • София
  • Мнения: 17 592

Прочетох трилогията "Лордът от планетата Земя" (или нещо подобно ще да е преводът) - от доста време съм главно на Лукяненко. В последната част на едно място тотално престъпва правилото на Чехов за пушката... чудя се дали е било целенасочено.

# 222
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
Здравейте и от мен!Много обичам да чета всякакви фентъзита тип Властелина,Game of throns,Хари Потър и т.н.и периодично се включвам тук за да черпя нови идеи.Обичам и всякакви магически истории за вещици,вампири,магьосници.За да не ми е празно включването сега чета Буреносен фронт от Джими Бъчър.За пръв път срещам автора и съм много приятно изненадана от него.
По отношение на Лукяненко,от него съм чела само Патрулите,обаче ги изчетох на един дъх.Приготвила съм си Чернова и Белова,но все още отлежват.

# 223
  • Мнения: 47 986
Аз отмарям лятно с Кейт Даниелс. Хареса ми, отбягвала съм я досега, но сега много добре си почивам с нея.

# 224
  • България
  • Мнения: 6 211
Сега чета фантастика -Робърт Силвърбърг "Назад по линията".
Харесвам истории с пътуване във времето и тази не е лоша.

Общи условия

Активация на акаунт