Отнемане на деца в Норвегия 2

  • 160 611
  • 2 904
  •   1
Отговори
# 2 670
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Норвегия я съдят за нарушаване на човешките права.

# 2 671
  • Мнения: 4 378
Няма отвличане. В крайните случаи, когато се налага дете за постоянно да се вземе от родителите, е защото родителите са неспособни да полагат добри грижи за него. Дали детето ще бъде временно или трайно на друго място зависи от родителския капацитет и способностите на родителите да полагат добри грижи за децата. Децата нямат необходимата умствена зрялост да взимат самостоятелно решения дали да са вкъщи и да ги бият, неглижират и подлагат на опасност, или другаде. Особено пък малките деца. Това са елементарни неща, стига сте се връзвали на свободни съчинения.

Елеонора, и колко дела спечели Норвегия в Страcбург, знаеш ли? Поне 3 спечелени засега и 1 изгубено, не всички 9 са приключили. А в делото с норвежката циганка, което Норвегия загуби, няма критика към Барневерн като система. Тая критика към системата само нечии болни глави я измислят. И ми е интересно да чуя мнението на критиците по делата, които Норвегия е спечелила. Там сигурно съда е в грешка? А, също се сещам сега, че съдът в Страсбург е отхвърлил 3 от молбите за разглеждане, но не знам дали тези 3 са част от първоначалните 9.

Последна редакция: нд, 31 мар 2019, 13:59 от Fenris

# 2 672
  • Монреал
  • Мнения: 1 384


Нямам намерение на чета цялата статия. Достатъчно ми е, че е намесен "Балканският аршин".

Авторката да вземе да прочете малко, какво се пише за Норвегия в останалите държави, а не само в България. Коментарите под статията показват, как се възприема статията.

Целият свят е ненормален, само Норге-то е нормално.
Грешно приемаш, че щом някой не е съгласен с теб, значи не е чел достатъчно. Много високообразовани хора са несъгласни помежду си.

И на мен бе ми харесва това, което е "нормално" за средния норвежец, но не си въобразявам, че моето мнение е миродавно.

# 2 673
  • София
  • Мнения: 596
Новина от ФБ групата Българска общност в Норвегия
Valentin Ivanov Jelev: Почти година след като бяха взети от Барневерн децата на Цвети са с нея за кратка среща в нейния дом ! Дано скоро да бъдат с нея за постоянно !
Здравейте! Валентин Желев е модератор на фейсбук групата "НЕ НА СТРАТЕГИЯТА ЗА ДЕТЕТО 2019-2030!" , а аз съм нейн админ. Той може да ви разкаже много интересни случаи от Норвегия. Той е и представител на "Асоциацията на бащите в България" за Скандинавието с която нашата фейсбук група, която вече наброява 6000 души ще създадем обща антиювенална организация на 20.04. Влезте в фейсбук страницата ни! Норвегия НАИСТИНА краде деца. Но тя не е единствената. Валентин Желев публикува и пример за политиката на БВ-обява за курсове. Но не какви да е. Знаехте ли, че има курсове за родители на които са отнети децата. На тях ги учат как да се справят с раздялата и да продължат живота си приемайки, че това е било най-доброто решение за тях и техните деца!!! Цинизъм в действие. Курсовете са общински. Това е малка част от всичко.
https://www.facebook.com/groups/344827183050805/permalink/366441 … 4222663/?sfnsn=mo

Последна редакция: нд, 31 мар 2019, 16:36 от INA BAMBINA

# 2 674
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Знаехте ли, че има курсове за родители на които са отнети децата. На тях ги учат как да се справят с раздялата и да продължат живота си приемайки, че това е било най-доброто решение за тях и техните деца!!! Цинизъм в действие. Курсовете са общински. Това е малка част от всичко.
https://www.facebook.com/groups/344827183050805/permalink/366441 … 4222663/?sfnsn=mo

Nothing personal, Ина! Just business!

# 2 675
  • Мнения: 1 090
Уау! Има ли шанс да погледнем и превода на тази прекрасна инициатива? Да се образоваме малко?
Пише, че брошурата е от малка община. Колко родители с отнети деца има там, че чак курс организират? Нали уж отнемането било рядкост?

Последна редакция: нд, 31 мар 2019, 16:50 от mi6ka.p

# 2 676
  • София
  • Мнения: 596
Да така е. Всичко е за пари. Толкова много научих от както започнах да се занимавам със Стратегията, а покрай нея с Норвегия. Запознах се с много хора, които се борят срещу тези ювенални практики. За съжаление няма гласност в медиите. Затова се реших да създам групата. За да придобие този проблем по-голяма публичност. Има и българи за мое огорчение, които живеят там и тъй като често те са обвързани с тяхната система работят за тях и защитават тяхната тоталитарна идеология, която в основата си е форма на неофашизъм. А сега Фернис ти си...три четири. Тъй като не успях да ви публикувам договорите между  България и Норвегия преди с изненада да открия, че темата е заключена/цензурирана/ който желае може да се свърже с мен на лично съобщение за да му ги пратя. Не искам да спамя тази тема.

# 2 677
  • София
  • Мнения: 596
Уау! Има ли шанс да погледнем и превода на тази прекрасна инициатива? Да се образоваме малко?
В коментарите Дарина Софрониева е превела част от текста.

# 2 678
  • Мнения: 1 090
Бихте ли ги качили тук, за тези без Фейсбук.
Става дума за превода на брошурата.

Последна редакция: нд, 31 мар 2019, 17:01 от mi6ka.p

# 2 679
  • София
  • Мнения: 596
Бихте ли ги качили тук, за тези без Фейсбук.
Кое да кача? Договорите между България и Норвегия? Сигурно ще ме санкционират, защото не е по темата.

Това е превода на текста който рекламира курса:
"Скъпи родители,
Да бъдеш родител и детето ти да бъде във приемен дом е много трудна задача. Вие сте от значение за вашите деца! Ние които ръководим курса го знаем! Единия от нас работи като семеен терапевт а другия има опит със детето си което е било/ е  във приемен дом.
Курса ще за това ти и детето ти да прejивеете ситуациата по лесно. Чрез курса моjете да видите собствена възмоjност, да почувствате уваjение и сила чрез това да бъдете със други в подобна ситуация и да намерите подкрепа за да продълjите  по нататък.
Курса е гратис.
- да бъдеш родител без ejедневни гриjи за детето.
- Ярост, тъга и загуба. Да се справиш със това.
- Да посрещнете децките нujди за близост и привързаност. Да дадете добра грijа.
- Да работите в група. Значението на контакт и единство.
- Да дадеш на детето възможност да има две семейства.
-да се запознаеш със други и да разшириш  визията и перспективата. Моето дете неговия j ивот занапред.
- За добър завършек на курса и за пътят напред.
Да присъстваш на такъв курс заедно със други с подобен опит, мислиме  че мойете да се развиете и намерите помощ и подкрепата  и задачата като родител която имате като майка  и / баща на детето ти във приемен дом.
Има 7 събирания вечер." Край на цитата

Последна редакция: нд, 31 мар 2019, 18:08 от Не се сърди, човече

# 2 680
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 466
Естествено, че всичко, което пишеш, е по темата, Ина.


Аз лично виждам много смисъл в един такъв курс. Ако имам проблем с наркотиците примерно, или изпадна в дълбока депресия, или по каквато и да е причина се наложи друг да отгледа детето ми, определено ще имам нужда от психологическа помощ и подкрепа. Говоря за случаите, в които се налага, естествено.

За тези, които вярват, че отнемат детето ти за кариес и после те терапевтират, че така е най-добре за всички, това звучи като пълен цинизъм, разбира се.

# 2 681
  • Мнения: 18 524
Ондин, ти дете нямаш още, но иначе курсовете били полезни - без думи съм. Ако един ден си представиш ти да си на такъв курс, без да си на дрога и без да си в депресия, може би поне на 1% ще схванеш за какво става дума...

# 2 682
  • Мнения: 1 090
Благодаря!
Не мога да разбера какъв е таргетът на този курс. Родители с отнети деца? Отнети за какво? За физическо насилие, за сексуално насилие? Едва ли. Родители наркомани или алкохолици? Бедни родители? Да дадеш възможност на детето да има две семейства? За чий са му две семейства? И има ли тема "Как да си върнем детето, как да направим средата вкъщи подходяща". Сори, ама на мен ми звучи като " Примирете се, пийте си антидепресантите, детето ви има ново семейство, вие сте добри родители щом сте съгласни".

# 2 683
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 466
Мисля, че беше писано и че има такива курсове - как да не ту ги вземат, как да ти го върнат и всичко. Наистина ключово е за какво е отнето детето. Ако е неправомерно, никакъв курс на света не може да те успокои, ефектът ще е обратен. Аз не се наемам да оценям работата на БВ. Просто казвам в кои случаи би имал смисъл такъв курс. Когато родител наистина не е в състояние да отгледа детето си.

Бианка, и да не нападаш лично, все ми е едно.

# 2 684
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 267
Нечовешко е това.Нямам думи просто.

Ярост,тъга са чувства ,които всеки един нормален човек ще изпита ,ако изгуби детето си.Тези чувства не се преодоляват.С тях не можеш да се бориш.Някакъв си курс не може да помогне.Подигравка с родителите е това.Болката остава завинаги.


Общи условия

Активация на акаунт