Westworld- Welcome to the new world- Тема II

  • 33 347
  • 744
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 5 883
На мен ми хареса музиката,  винаги съм им харесвала кавърите на пианото от салона. Явно само музиката ще остане от там...Grinning

# 661
  • Мнения: 36 482
Мисля, че в стария трейлър имаше сцени от един от парковете - част от действието ще се развива в него. Но не е Западен свят, май беше посветен на Втората световна.

# 662
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Какво стана с Лоуган?

# 663
  • Мнения: 36 482
Скрит текст:
Уилям каза, че е умрял от свръхдоза, но не са го дали на екран.
В "Ковачницата"(място, където се съхранява информация за хостовете и посетителите - нещо като библиотека) имаше изкуствун интелект (без тяло), който изглежда точно като него. Съмнявам се да го дадат пак, но кой знае.

# 664
  • Мнения: 1 360
https://www.youtube.com/watch?v=64CYajemh6E

Още един интересен трейлър. Наистина чакам третия сезон с нетърпение Simple Smile Дори и да е със съвсем друго настроение от предните два, пак си мисля, че ще ми хареса.
Скрит текст:
Реално другото настроение идва от факта, че действието вече не се развива в парка. Трейлъра е много информативен. Общо взето става ясно каква ще е историята Wink. Честно казано симпатизирам повече на фанатизма на Долорес, отколкото на безхарактерността и неориентираността на Бернард. Мейв отново е "рециклирана" преди Венсан Касел/новия злодей/ да я извади от парка за да я противопостави на Долорес... И отново е в любовна схема с нейното си "лошо момче"... Wink /красавец е, наистина/, само, че декорите вече не са дивия запад, а втората световна... Не мога да съм сигурна, че е той, защото го показват отдалече и за миг, но мисля, че е същият хост /Хектор/. Мейв имаше такъв потенциал.... Но пропадна с гръм и трясък /мое мнение!/ от мига в който реши да слезе от влака и да се върне за "дъщеря си" обратно в парка в сезон 2. За мен това си беше нейния личен пълен провал. /Каква "дъщеря", какви 5 лева?!...Просто програмирането и взе връх /...Нейни бяха думите, че "дъщеря и не и е дъщеря, а само средство да я държат в парка"...И така и стана. Интересно ми е Ашли Стъбс /отговорника по сигурността/ какви ги играе...И дали и той е хост или не все пак. Интересно ми е и с Ед Харис какво се случва, за да виждаме Долорес със синята рокля да идва при него, вариантите стават повече от един и тук... Wink Може би както създаването на Бернард, така и тук,  може би Долорес ще успее да създаде хост, приличащ на живия човек.... Или виждаме нещо съвсем друго ? Не е ясно... Аз харесвам дори отношенията между хостовете в човешкия свят и създадените /вероятно от тях/ роботи /механични/. Напомнят ми отношенията между хората и домашните животни /примерно/. Общо взето мисля, че и третия сезон ще е невероятен! Да, различен, но то и между първия и втория сезон имаше сериозни различия /надграждане/... И скоростта ескалира. Първи сезон беше бавничък, мудничък, втори беше в пъти по - бърз и "надграден", а в третия както изглежда нещата ще са още "по две"...
Предвкусвам наслаждението Wink и много ми се иска Мейв и Бернард да се провалят...Макар, че ...не го вярвам да стане...

П.П. Съществуването на "хора" които не са "хора" сред нас / говоря за реалния живот/ е брилянт, който ще ни поднесе за преосмисляне новия сезон. Не вярвам в случайностите, дори не говоря за изкуствения интелект в случая... А за по - високото ниво, нивото от което се инкарнираме на тая земя...И външно /подчертавам - само външно!/ всички изглеждаме на "човеци"... /конспиративна теория/.

# 665
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Симпатизирам на Мейв и не мога да трая Долорес.

Ох, чакам с нетърпение Венсан. Обожавам го.

# 666
  • Мнения: 36 482
Съчувствам на обикновените роботи - колко грозно се отнасят с тях в трейлъра...
Не съм сигурна дали Бърнард е безхарактерен. Той до скоро се мислеше за човек, може би заради това е на страната на хората. И просто не е толкова агресивен.
И аз се чудя за какво й е на Долорес Уилям, ако единствената й цел е да унищожи човечеството. Или има по-сложен план?

# 667
  • Мнения: 1 360
Долорес поне има кауза, а Мейв вече я манипулира кой от където мине. Въпреки невероятния потенциал, който имаше. Аз харесвам и двете. И двете са чудесни за ролите си. Актрисите са просто невероятно добре подбрани  за ролите, които са им дадени. Не биха изглеждали правдиво, ако им разменим местата. Просто актьорския състав е наистина перфектно подбран.
Скрит текст:
Съчувствам на обикновените роботи - колко грозно се отнасят с тях в трейлъра...
Не съм сигурна дали Бърнард е безхарактерен. Той до скоро се мислеше за човек, може би заради това е на страната на хората. И просто не е толкова агресивен.
И аз се чудя за какво й е на Долорес Уилям, ако единствената й цел е да унищожи човечеството. Или има по-сложен план?
Да, съгласна съм, Бернард се мислеше за човек. И е белязан от това. Реално във втори сезон той се оказа НЕ прав за почти всичко за което се сетиш... Реално Долорес беше права за повече неща от него... Той го разбра по една време, затова и я "възстанови" след като я уби...Той се мъчи да "седи на два стола", а то не става...В един момент трябва да избереш страна.

# 668
  • Мнения: 47 981
Съгласна съм, че актрисите се справят перфектно
Според мен просто... роботите са си роботи и нямат истинско съзнание. Това е. Просто е.
Знам че е непопулярна тази гледна точка

# 669
  • Мнения: 36 482
Според създателите на сериала (Нолан и жена му) имат съзнание. Не всички, само пробудените. Казвали са го в интервюта. На мен ми е жал и за останалите, няма значение, че не са осъзнати - все пак, хората, които се държат просташки и отвратително, показват истинската си природа.

Мейв от първи сезон се мъчеше само да спаси дъщеря си от парка. В края на втори сезон я вкара в роботския рай, заедно с новата й майка и вече е свободна от тази цел. Би трябвало да се еманципира, неприятно ми е, че още няма собствена позиция.

Друго се чудя, защо Долорес не е обявена за издирване? Може би някой (Венсан Касел) се стреми да покрие ситуацията и да я обезвреди, без да намесва официалните власти.

# 670
  • Berlin
  • Мнения: 11 259
Мейв аз не разбрах честно казано каква роля играеше. Най-вече, защото нали се оказа, че тя е била програмирана да направи всичко това (в първи сезон), нали имаше нещо в кода й? Че мислите й, че е осъзната и че трябва да излезе и всичко е предварително програмирано, колкото и да си мислеше тя, че не е така. Или се промени точно, когато се върна обрано в парка? Но пак линията й не ми е във връзка с тази на Долорес.

# 671
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Да го кажем така ... Хостовете са толкова осъзнати, колкото ние сме осъзнати.

С което искам да кажа, че ние не сме много осъзнати. Но пък страдаме.

# 672
  • Мнения: 36 482
Мейв беше програмирана да избяга - това се разбра в първи сезон. Само че тя не избяга, а вместо това се върна за "дъщеря" си.

# 673
  • Мнения: 47 981
Аз в сериала не виждам абсолютно никакво доказателство че са осъзнати. Всичко, което се дава като доказателство, че са осъзнати, е изрично показано като вече програмирано в тях и по модела и ценностите и терзанията на създателите им. Твърденията на авторите на сериала ЗА МЕН ЛИЧНО са смехотворни. Харесвам сериала и по начина, по който аз го възприемам, но ми е неприятно да ми КАЗВАТ обратното на това което ми ПОКАЗВАТ.

# 674
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Мейв и Акечита, обаче, действат напук на програмирането.

Да кажем, че Акечита не е ъпдейтван от 10 години, но пак е действал въпреки кода.

Много от другите, иначе, си следват програмата.

Общи условия

Активация на акаунт