Westworld- Welcome to the new world- Тема II

  • 33 420
  • 744
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 36 558
И го вкара в последния момент в сървъра. Затова дадоха, че Теди е сам на портала на Рая - защото беше вкаран последен и другите вече се бяха разпръснали.

Хипотетично би могла да го извади от там, защото само тя знае на кой сателит на Делос е качена цялата информация, но предполагам, че ще се нуждае от специално оборудване и не е толкова лесно.

# 721
  • Мнения: 11 695
Това не го помня.
Явно не ми е направило впечатление Rolling Eyes

Определено трябва да се гледат пак предните сезони Joy

# 722
  • Berlin
  • Мнения: 11 270
Ми аз мислех, че и Мейв отиде в дигиталния рай. 🤔 Долорес излезе с 5 кълба, единият е Бернард, другият ако е Мейв, остават 3ма.

# 723
  • Мнения: 36 558
Не, Мейв задържа нападателите (заедно с Хектор и някои други познати лица, които също не преминаха), за да може дъщеря й, заедно с другата майка да премине.
Накрая беше убита. Обаче някой (не помня кой) поръча на Феликс и останалия персонал да съберат тези, които стават за ремонт и те се насочиха първо към Мейв.

# 724
  • Berlin
  • Мнения: 11 270
Сега, като го прочетох, и се сетих. 😄 Мерси! Simple Smile Жалко за Мейв, де. Тя направи всичко за дъщеря си и не можа да е с нея накрая, не ми е хепи енд там.

# 725
  • Мнения: 8 251
Хареса ми, доста. Предполгам, че има топчета на Хектор и Армистис. Не си спомням къде бяха накрая. В някои моменти обаче, Долорес ми се струва, че не е Долорес.

# 726
  • Мнения: 36 558
Ето хубав анализ със спойлери:



Много еврейска митология.
Машината се казва Робоам (Ровоам, Раваам) - това е синът на цар Соломон. На английски се изписва различно, затова никой не е сигурен за произношението. Но като знаем, че е кръстена на конкретно лице, това променя нещата.
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D0%B0%D0%BC

https://en.wikipedia.org/wiki/Rehoboam

# 727
  • София
  • Мнения: 27 227
Ако Теди бъде върнат от Долорес, то по-скоро да е новия шеф на сигурността. Оригиналът нали бе убит. А тя обичаше да си го командори в западния свят, сега пак ще и ходи по свирката и ще изпълнява като послушно пале.
Петя, спомням си, че бяха 5 топчетата. Бърнард, Шарлот (но не се знае кой/коя е там) и останалите три са мистерия, нали?

# 728
  • Мнения: 36 558
Да. Може да са Хектор и Армистис. Евентуално. Но по-скоро си мислех, че те ще останат с Мейв.
Може и да е някой с по-малка роля - как се казваше онази, която посрещаше гостите на парка в първи сезон - Анджела? Тя се взриви във втория сезон, но перлата може да е била здрава.

# 729
  • Мнения: 4 871
Хм, бях забравила, че и Теди премина.
А как Долорес е в две тела? Помня ясно как тя прехвърли съзнанието си в тялото на черната, а горе прочетох, че Бърнард я бил съживил в нейното тяло, но изобщо не помня, а и не го разбрах накрая това миналия сезон.
И относно Бърнард-в него има две личности? 🤔 Бърнард роботът и Бърнард ученият?

Последна редакция: вт, 17 мар 2020, 18:30 от Spring is my season

# 730
  • Мнения: 36 558
Не, Долорес излезе в тялото на Шарлот - Бърнард я съживи наистина, но не в две тела. Просто е преместил перлата от мъртвото тяло на Долорес, в новосъздаденото на Шарлот.
Съвсем в края на сезона дадоха, че си е върнала старото тяло и е принтирала Бърнард. Някой друг е в тялото на Шарлот в момента, но не знаем кой.
Тогава някои хора задаваха въпроса как Долорес не се страхува да ходи в това тяло, след като вероятно някой ще я познае от парка. Но изглежда, че паркът е само за богати, а и хората не могат да направят връзката, дори да я видят. Ето, например този от началото на епизода нямаше да я познае, ако тя не му беше казала.
Бърнард си е един, просто се притеснява, че Долорес не го е съживила случайно и е поставила нещо в него, затова си е поставил ограничения.

# 731
  • Мнения: 4 871
Поствам това видео за таймлайна на втори сезон, ще е от помощ, сигурна съм:

# 732
  • Мнения: 36 558
Сега гледах ново клипче, в което се тълкуват кредитите - според авторът му, птицата, която се разпада, символизира Икар и означава, че хостовете сами ще предизвикат унищожението си (като Икар).
Има логика, но аз не вярвам, че ще стане така. Все пак, всичко е възможно.

п.п.
Скрит текст:
Гледах го пак, този път по-внимателно. Според мен означава, че машината(Ровоам) контролира всичко - дори революцията на хостовете.
Което е иронично, защото ако хората победят, ще означава, че са под контрола на тази машина - т.е. животът им е режисиран, като този на хостовете от Западен свят.

Последна редакция: ср, 18 мар 2020, 22:09 от Petia Kageyama

# 733
  • София
  • Мнения: 27 227
ахам
Скрит текст:
и аз именно за това намекнах в обширния си пост след като гледах епизода. някаква симулация в симулацията, шибана матрица.
дано не е това обаче, уф :/

# 734
  • Мнения: 36 558
Да, но в случая става дума за нещо реално -
Скрит текст:
истинският свят се контролира от гигантски компютър. Никой няма избор, всички са в примка. Нещо като Гатака, но по-технологизирано. В едно от по-старите промота на сезона,  Долорес казва "Вашият свят е същият като нашият" (цитирам по памет) - може би става дума точно за това.
В един анализ се споменаваше, че представянето на Кейлъб и животът му, съвпадат точно с тези на хостовете от парка. Има събуждане (използвано при Долорес и Мейв), "интервю" (разговор с психолог, в случая на Долорес бяха разговори с Арнолд/Бърнард), цикличност (работата), липса на свобода (не може да избяга от "играта", както той я нарича).
 
Ако сериалът поеме в тази посока и няма следващ сезон, всичко ще се окаже една гигантска метафора. Никой не печели, всичко е предрешено Sad

П.п. Сега гледам, че в Редит има тема за това дали е възможно целият сезон да е симулация на Ровоам. Но не ми се вярва да стигнат чак до там.

Последна редакция: ср, 18 мар 2020, 22:49 от Petia Kageyama

Общи условия

Активация на акаунт