Westworld- Welcome to the new world- Тема II

  • 33 336
  • 744
  •   1
Отговори
# 705
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Значи помня грешно. Имаше програмирани хостове да убиват, но само хостове.

# 706
  • Мнения: 36 482
Основното при Акечита май беше да се грижи за племето си.

# 707
  • Мнения: 1 360
Ей, не мога да си намеря място от радост - най - после, дочакахме го, сезон 3 - еп.1 - утре от 21ч. по НВО и веднага след това повторението му от 22 ч. по НВО 3 Simple Smile

# 708
  • София
  • Мнения: 5 883
Направо бях забравила покрай масовата истерия...
Дали ще го качат по-рано в НВО го, знае ли се?

# 709
  • София
  • Мнения: 27 175
Нямам търпение Simple Smile
Обаче помня само основните неща, не малко нюанси ми се губят, а този сериал не е от тези само ако гледаш последната серия от предния сезон и всичко ще ти светне.
Хубаво е да има някакво сбито инфо, какво аджеба стана, кой кой е и кой за какво се бори.

Долорес е вече в нашия/реалния свят, извън парка, това е основното. Бърнард е с нея. Ама имаше там някаква врътка, с това кой, кой е и кой чие тяло обитава. То и аз самия бях писал за това след последния епизод и то подробно и сега не си намирам мненията, хех. Ей, за това трябва да си копира и запаметяват инфота в някакъв файл и после прочиташ и си готов. Wink

# 710
  • Мнения: 36 482
Чудя се дали утре да коментирам в темата, докато гледам - дали няма да изтърва нещо, като се разсейвам с форума... Smiley
Миналата година писах статия за втори сезон, но тя стана доста дългичка, по-лесно е да си припомним от Ю тюб (за който разбира английски):


Доста добро и стегнато видео, очевидно и много съкратено. Колкото за опресняване - става.

# 711
  • Мнения: 1 360
Чудя се дали утре да коментирам в темата, докато гледам - дали няма да изтърва нещо, като се разсейвам с форума... Smiley
Твърде рано би било за каквито и да е коментари утре, камо ли пък по време на самия филм...Това е филм, в който и след 5-тото поредно гледане, пак откриваш нови и нови нюанси, какво остава за коментар по време на гледане...Не е добра идея, мисля.

# 712
  • Berlin
  • Мнения: 11 257
Дано да има повече Ед Харис, друго не искам. 😄

# 713
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Ед Харис + Венсан Касел ...

Долорес и Теса ако може да ги скрият някъде. И двете супер много ме дразнят.

# 714
  • София
  • Мнения: 27 175
Изгледал, уфф.
спокойно четете до спойлера, същественото вече е в него.
важно: гледайте сцената след кредитите!

Та, хареса ми като за начало, но и съм озадачен малко (нормално, хаха), въпреки че на практика и реално няма за какво да съм объркан... И точно тук е уловката (ако има такава разбира се).
Визуалните ефекти са един път. Едни от най-добрите ефекти, които съм виждал в ТВ сериал. Буквално все едно гледам футуристичен мега блокбастър за 200 млн.


от едно гледане какво схванах:
Скрит текст:
Поне от това което разбрах (подразбира се от самооценката на Бърнард) са минали 90 дена от бягството им от Западен свят.
Долорес отстрелва хора като зайци. Играе го и прелъстителна мацка, която хваща някакъв балък, техно звезда, синковец на баща си. Лиъм. Целта на Долорес е Рехобоам, тайнствения куб, мега ИЕ или системата. Тя си мисли, че Лиъм го контролира, но се оказва, че е бившият ортак на баща му, а се подразбира и че той е неговия архитект. Този тайнствен мъж се казва Серак, а това съм на 99% сигурен, че ще е Венсан Касел. Не съм сигурен, но мисля, че именно той не присъстваше на борда на Делос, столът му бе празен и машина гласуваше или изказваше мнение вместо него. Там се появи онази кучка Шарлот, ах тази мръсна кучка. Ама хмм тя всъщност не би ли трябвало да работи за Долорес??? В смисъл в нейното тяло първо се прехвърли Долорес, преди Бърнард да я върне в истинския и лик (по спомени говоря, малко ми се губи)
Героя на Арън Пол, Кейлъб (Кал) от това което разбрах е бивш наемник или военен с ПТС, още не може да прежали смъртта на другаря си. Той пък обаче под формата на глас/терапия си бърбори с него за нещата от живота. Джеси, упс пардон, Кейлъб е неудачник с ниска заплата и колеги роботи. Хехе, яко, вика, работи се добре с тях, не ти искат пари назаем, хахаха. Много ми хареса в тази роля, отива му. Има болна майка, която май е с Алцхаймер ама парите не стигат и за това приема мръсни поръчки от някакъв чат рум или нещо такова. Но без хора, в смисъл не приема мокри поръчки, поне аз така разбрах. Пренася разни неща, замита след някакви простотии и пр. В края на епизода се срещна с Долорес, явно ще се погрижи за нея, сигурно и ще се влюби на по-късен етап. Той донесе дрогата с която щяха да я убият ама си нямаха на идея копелетата, че не е човек. Изпотрепа ги много яко. Долорес замени шефа на сигурността на компанията с негово копие. Интересно.
Бърнард се е покрил, някъде из Азия, мисля Китай или някое островче там. Обаче наемници го откриват. След като ги понатупа изненадващо плати на някакъв лодкар да го закара в... Западен свят?!
Подразбра се май, че Бърнард ще се опита да спре/попречи на пъкления план на Долорес срещу човечеството. То това се знаеше още от финала на миналия сезон.

Хех, кеф, малка роля в шоуто или може би само в този епизод има Фийби Тонкин или Хейли Маршал от вселената Дневниците на вампира и по-точно, ''The Originals''

и изненадка: Мейв е в друг парк! ''Нацистки свят'' ще му викам. Явно ще трепа нацита. Simple Smile

Две интересни сентенции:
Светът е изграден като игра. После са я хакнали, за да побеждават винаги.
и
Симулация в симулацията?

Възможно ли е всъщност всичко да се контролира от този ИЕ? Или от Серак, не знам. Но това вече ще е твърде, твърде отвъд всякакво въображение. Не ми се иска да е така, а и към момента няма някакви реални знаци, просто вече очаквам абсурдно неочакваното...

Защото ако не е това или нещо подобно, то си имаме един най-обикновен екшън/кримка като фабула за сезона, а това не е типично за шоуто.

# 715
  • България
  • Мнения: 6 209
Какво е станало дотук:
https://scifi.bg/statii/kakvo-se-sluchi-v-westworld-dosega/?fbcl … wWoYu16ANxJU_dbcI
Първи епизод вече е по торентите.

Последна редакция: пн, 16 мар 2020, 12:34 от МоарейнД

# 716
  • Мнения: 36 482
Изгледах го сега по НВО, следва Авеню 5 - не знаех, че го дават по телевизията Simple Smile Малко изостанах с него, но бях заета с някои неща.

Иска ми се да изгледам някой добър анализ, преди да коментирам повече.
Все пак, какво ми направи впечатление - първо кредитите. Те винаги подсказват темата на сезона.
Скрит текст:
Това, което май трябва да означават този път, е освобождение и война - хост(Долорес?) излиза от една вода (навлиза в истинския свят?), след това тялото й се разрушава и се превръща в птица? Т.е. хостовете ще освободят духа си - ще станат дигитални? И машината (как се казваше) е представена така, все едно е планетата Земя? Светлинките й се превръщат в стрели (така ми се видя) - т.е. Долорес ще я превърне в оръжие, за да преобрази света??
Това са спекулации, но за всеки случай ще ги скрия - да не каже някой, че е спойлер.
Определено трябва да го гледам пак, но съм сигурна, че до ден-два много по-умни хора ще направят задълбочен анализ в Ю тюб Simple Smile
Второ - връзката на Долорес и смотльото:
определено ми напомниха за Балтар и Каприка 6, но като някаква много кофти версия. Беше толкова очевидно, че тя го манипулира и разпитва...
Що се отнася до останалото в епизода - освен екшъна имаше и загадъчност, което ми хареса.
Скрит текст:
Ние не знаем кой е в тялото на Шарлот, истинската Шарлот е мъртва. Тази версия е агент на Долорес и тя неслучайно посъветва да се възобновят парковете, вместо да се затворят.
Още от първи сезон има спекулации къде се намира Западен свят - много хора предполагаха Китай, Хонконг или Япония, няма нищо чудно в това, че е в източна държава. И има логика да е в затънтен район, вместо в гъсто населен.
За новия главен герой - той каза, че иска нещо "истинско" - чудя се дали Долорес ще му сподели истината за себе си? Дали ще изградят истинска връзка, или ще го използва и предаде?
И дали в следващия епизод ще видим скок напред от тези 3 месеца; видяхме Мейв - вече поправена в Нацисткия парк, всичко функционира. Би било логично да е минало повече време.

# 717
  • Мнения: 4 871
Възхитена съм от ефектите, на много високо ниво е всичко! Бърз въпрос:
Скрит текст:
В образа на началника на бодигардите не е ли любимия на Долорес? Стори ми се, че е загрижен за нея, когато я видя да кърви.
Ех, много приятно се изненадах да видя Томас Кречман, щеше ми се да го гледам по-продължително в сериала. Също и Заан Макларнън.

# 718
  • Мнения: 36 482
Кой любим на Долорес? Теди ли? Не беше в епизода, ако за него става дума. Не вярвам да го видим повече.

Нов трейлър с кадри от предстоящите епизоди:



П.п. След две страници някой ще трябва да пусне нова тема. Всъщност, има теории из нета, че Теди е в тялото на Шарлот, но на мен не ми се вярва. Освен да го е изтеглила от дигиталния рай в последния момент...

# 719
  • Мнения: 11 671
Тя нали взе на Теди "топчето" от главата, още когато той се самоуби.
Така че е напълно възможно да се появи.

Общи условия

Активация на акаунт