Westworld- Welcome to the new world- Тема II

  • 33 305
  • 744
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 8 212

 Просто термините Алфа и т.н. вероятно са отпаднали с времето и не се използват вече.


Нама как да отпадне терминът алфа, защото той означава: "Алфа версията е прототипна версия на даден софтуер. Тя не е предназначена за официална употреба и се прави с цел да се уточнят функционалности, да се открият и опишат бъгове, които да бъдат отстранени. След алфа версията, следва бета версия."

Аки - алфа
Долорес -бета

# 61
  • Мнения: 36 463
Долорес е първата - казвали са го. Но понеже е слаба и винаги е играла девойката в беда, е убивана страшно много пъти.
Но се чудя друго - в началото хостовете са били истински роботи, сега са от плът и кръв (синтетични). Възможно ли е някой да не е бил ъпгрейднат и да е от чаркове?

# 62
  • Мнения: 8 212
Долорес е първата - казвали са го. Но понеже е слаба и винаги е играла девойката в беда, е убивана страшно много пъти.
Но се чудя друго - в началото хостовете са били истински роботи, сега са от плът и кръв (синтетични). Възможно ли е някой да не е бил ъпгрейднат и да е от чаркове?

Тя е първата, но алфата Долорес се гръмна в главата. Сегашната е бета Долорес. Акечита, не съм сигурна, че успяха да ъпдейтнат. Всепак той си се разхождаше докато уж това се случваше и то 10 г. след бета версията на хостовете.

# 63
  • Мнения: 36 463
Но това беше втората му смърт. Първата е била, когато са го превърнали в "огнедишащ дракон" (т.е. от мирен човек във войн). Сигурно затова е Алфа - 2.

# 64
  • Мнения: 25 350

 Просто термините Алфа и т.н. вероятно са отпаднали с времето и не се използват вече.


Нама как да отпадне терминът алфа, защото той означава: "Алфа версията е прототипна версия на даден софтуер. Тя не е предназначена за официална употреба и се прави с цел да се уточнят функционалности, да се открият и опишат бъгове, които да бъдат отстранени. След алфа версията, следва бета версия."

Аки - алфа
Долорес -бета

Според мен е отпаднал термина. Използвал се е навремето или се е използвал от някои. Защото Бърнард като говореше за нея в първите серии каза: тя е първият хост в парка. Можеше да каже Алфа, но използва други думи. А може и двамата да са Алфа, хостове първо поколение.
Не знам, теории много, въпроси много, еднозначни отговори малко. Joy

# 65
  • Мнения: 8 212
Но това беше втората му смърт. Първата е била, когато са го превърнали в "огнедишащ дракон" (т.е. от мирен човек във войн). Сигурно затова е Алфа - 2.

Да, това е ясно. Алфите са отпреди да бъде пуснат парка. Изтребените са подменени с вече новата версия.

Прави ми впечатление и това, че Акечита си прескача съзнателно в сюжетите - когато иска е "призрак", когато реши си е обикновен в селото.

# 66
  • Мнения: 320
Добре де, ако алфите са от преди да пуснат парка, първият Акичита е този, който "води" презентацията с Анджела. И после му променят личността поне два пъти. Или броите само насилствената смърт?

# 67
  • Вестерос
  • Мнения: 38 242
Кога са казвали,че Долорес е алфа? Тя е бета версия. Няма нова Долорес, тялото май си е едно и също винаги, просто го поправят.

# 68
  • Мнения: 8 212
Кога са казвали,че Долорес е алфа? Тя е бета версия. Няма нова Долорес, тялото май си е едно и също винаги, просто го поправят.

Версиите са на софтуера Simple Smile

# 69
  • Мнения: 25 350
Долорес е първият хост в парка, вероятно е претърпяла много актуализации, инсталирали са й много нови версии, но е първият хост. Алфа или Бета версия софтуер носи не знам. Но тя май е единствената, която е наясно с цялата ситуация и е напълно осъзната, както някой писа вече.


# 70
  • Мнения: 8 212
Добре де, ако алфите са от преди да пуснат парка, първият Акичита е този, който "води" презентацията с Анджела. И после му променят личността поне два пъти. Или броите само насилствената смърт?

Първото е презентация на самите хостове, после ги програмират според сюжетите на парка и ги пускат за тестване. Това са алфите, т.е. тестовите версии. След отваряне на парка са вече окончателните.

# 71
  • Мнения: 25 350
pticasprujina, значи Акечита не е бил програмиран? Нали участваше в сюжет и продължава да участва. Наистина не разбирам защо смятате, че с нещо е по-различен от останалите Алфи. Всички са имали тестови версии, или поне голяма част.. поне докато настроят всичко в началото. В този смисъл има Алфа хостове.
Дано ни покажат началото.. първите хостове как са били създадени, как са ги тествали. Нали Елси каза на Бърнард, преди да се включи в машината, че тя била за старите хостове с незнам какъв мозък, а неговият бил като нейния.

Нещо смешно от руските фенове Joy
Скрит текст:

# 72
  • Мнения: 36 463
Все още има неизяснени въпроси около понятието алфа - след като размислих, предполагам, че то най-вероятно се отнася само за съзнанието на хоста от момента на активирането му в парка и не за всеки нов живот, а само за по-важните промени в ролята му (иначе ще стане много сложно). Може и да е нещо съвсем друго - примерно истинската Клементайн да е алфа, а русата - бета?!
Освен това, възможно е хост да си смени тялото и да си бъде същата версия - т.е. да не е в нов живот/нова примка. Това се случи с Мейв предишния сезон - Феликс й принтира ново тяло (понеже в телата на хостовете имало заложен експлозив - кога ли ще се върнат към този проблем?!) и вкара същото съзнание, с което тя е и в момента.

# 73
  • Мнения: 320
Руските снимки потвърждават, че Долорес е вестителката на смъртта. Laughing

Много се обърках с алфата и бетата. Ако Долорес е бета както казвате, но помни неща още от когато е била алфа, това не означава ли, че не е толкова важен ъпдейта, а по-скоро способността да се достигне до старата информация.  Акичита пък като алфа не помни неща от предишната си алфа.

# 74
  • Мнения: 25 350
И аз тотално се обърках, но както казва Петя, още не е ясно какво точно значи Алфа.
Аз това с новото тяло на Мейв съм го пропуснала, уж гледам без да правя нищо друго. Joy Но то телата е явно, че са подменят, само вижте колко Бърнардовци имаше. Въпроса е в софтуера, той е важен.

Общи условия

Активация на акаунт