Westworld- Welcome to the new world- Тема II

  • 33 319
  • 744
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 6 382
Когато се появиха въоръжените докато говореше с Емили, те го разпознаха и го нарекоха Шефът и единият тества нещо зад него, защо ги уби.

Скрит текст:
защото е тотално объркан и мисли, че Форд му крои номера, за да го изкара от играта. показаха, че неговият тест го изкара човек, но удобно пропуснаха теста на дъщеря му.

Тества го дали е човек. Не дадоха резултата от тестването на дъщеря му, но
Скрит текст:
нали после се разбра как е попаднала в нея магнитната карта с кода му от парка

А Емили защо като му разказваше за 16-тия си рожден ден и за кутията (подарък от майка й) каза, че я е хвърлила тази кутия и съответно я е загубила - а после кутията изниква? Уилям така ли не е видял кутията, че е вкъщи за толкова години? В смисъл, че кутията беше просто в едно чекмедже. Това несъответствие не ми изглежда случайно. Само дето и не мога да си го обясня. Grinning
И аз се чудя дали Уилям е хост или не. Обаче каква зловеща усмивка изкара, малко преди дъщеря му да го заплаши със затвор. Изобщо много впечатляваща серия. Доста убити. Въпреки, че могат да ги върнат - Теди най-лесно, Емили също могат - тя е била доста пъти в парка, значи й пазят съзнанието. Долорес сега (след самоубийството на Теди) ще се отклони ли от пътя, който си е предначертала? И аз за Мейв изобщо не подозирах, че е любимка на Форд. Също че е и съвсем съзнателна. А аз за разлика от Петя няма да съм съвсем разочарована, ако революцията на хостовете не успее. Сигурно, защото не мога да им намеря роля във външния свят. В смисъл - как те ще направят хората или светът по-добри? По-скоро ми се струва, че хостовете ще придобият лошите навици на хората. А от това няма никакъв смисъл. Както и да е.
MissChanandlerBong, какво очакваш да стане с (или между) Долорес и Уилям? Щото да, началото за Уилям беше Долорес, ама края ...? А стария Уилям и Долорес меко казано не се понасят. Grinning

# 121
  • Мнения: 4 739
Кутията е изчезнала от боклука,след като Емили я е метнала,най-вероятно майката я е прибрала.Аз изобщо не задълбавам в такива подробности за да не се дразня от несъответствия ,важното е на пръв поглед сценария да е барнат и да няма дупки,аз съм много чуствителна към такива несъответствия и тук мижа, така да се каже,че ме кефи филма.

# 122
  • Мнения: 36 469
Може просто да се освободят и да си живеят някъде незабелязано, вместо да продължат да преживяват непрекъснато повтарящи се сценарии в парка. Как ще се интегрират е друга тема - има други сериали, които са посветени на нея (Humans).... Само дето Долорес няма намерение да се интегрира, а да предизвика война...

И аз се зачудих за кутията, но предположих, че майката на Емили просто я е извадила от боклука и я е прибрала без да казва на никого. Уилям реагира така, сякаш изобщо не помнеше цялата случка..

# 123
  • Мнения: 6 382
Кутията е изчезнала от боклука,след като Емили я е метнала,най-вероятно майката я е прибрала.Аз изобщо не задълбавам в такива подробности за да не се дразня от несъответствия ,важното е на пръв поглед сценария да е барнат и да няма дупки,аз съм много чуствителна към такива несъответствия и тук мижа, така да се каже,че ме кефи филма.

Ок, и аз ще мижа за това. Joy
Скрит текст:
Всъщност Уилям не й отговори (на Емили), така че той може и да е знаел за кутията. Но да не е мислел, че загубването й има толкова голямо значение за Емили. Просто чак сега Емили му споделя за това.
Чудя се дали единият не проверяваше другия дали е хост. Само че кой кого евентуално проверяваше ...
Иначе, да, точно - мижа за доста други неща във филма. Joy

Може просто да се освободят и да си живеят някъде незабелязано, вместо да продължат да преживяват непрекъснато повтарящи се сценарии в парка. Как ще се интегрират е друга тема - има други сериали, които са посветени на нея (Humans).... Само дето Долорес няма намерение да се интегрира, а да предизвика война...
...

Мда, Долорес не мога точно да проумея какво иска да постигне.
А защо не парка да се промени - т.е. управлението му? Щото просто така да си живеят незабелязано - от такъв живот не може да се направи сериал - поне не като този. Peace

Последна редакция: вт, 19 юни 2018, 17:21 от ina.ina

# 124
  • Мнения: 25 350
Долорес иска да отиде в истинския свят, като според нея това е светът на хората. Не ми се вярва да се замисля какво ще прави като отиде там. Виждала го е, харесва й, иска там.. Вестителката на смъртта. Ама какво прозвище за такова нежно на външен вид създание. Но пък вярно сее само смърт.

Мейв също не знае какво иска да прави след като се събере с дъщеря си. Не трябва да забравяме, че осъзнати или не, кой по-осъзнат, кой не толкова, това са роботи. Изкуствен интелект, който оставен на себе си няма да знае какво да прави със свободата си.

Петя и останалите гледали БЗГ - там силоните бяха избягали на далечна планета.. после се върнаха и след няколко сезона и бродене и воюване из Вселената се съюзиха с хората, които са ги създали и с които воюваха години наред и се завърнаха в стария дом - Земята. Там имаше хепиенд.. възможно и тук да измислят нещо такова.. след 5-6 сезона. Joy Само че разполагат с една единствена планета и не знам къде биха могли да отидат хостовете.Joy

Забравих да кажа за Бърнард - на мен от всички хостове той май ми е най--симпатичен, най-много ми прилича на човек. Изостави Елси, за да не я нарани, но не разбрах дали се отърва от Форд.

Никой нищо не каза за Клементайн - според вас за какво точно ще я използва Шарлот? За да изтреби всички хостове?
Скрит текст:


# 125
  • Мнения: 8 215
Ако сериалът се води по оригинала, хостовете няма да оцелеят. Но пък Нолън е създател и на Person of Interest, там нашите хора отчаяно бранеха Машината (AI), та всякакви развръзки са вероятни.

# 126
  • Мнения: 320
И аз мисля, че Уилям е бил прекалено зает да се размотава из парка и не е знаел въобще, че тази кутия е била подарявана, изхвърляна, намирана и т.н.
Все още се надявам, че не е хост. Забелязахте ли, че Уилям си пипаше ръката, сякаш търсеше чип? Първият път беше на партито, когато му се привидя Долорес, а след това като разказваше истината на съпругата си.
Може би ще изпозват Клементайн срещу хостовете, нали вече може да ги контролира чрез онази мрежа. Мейв също ще трябва да се появи за финала и предполагам, че ще си премерят силите.

Последна редакция: вт, 19 юни 2018, 19:21 от VeryZen

# 127
  • Мнения: 36 469
И аз мисля, че ще използват Клементайн като троянски кон. Но може нещо да се обърка.
Уилям изглежда си мисли, че е хост и не само това, ами го е мислел отдавна (още преди самоубийството на жена му). Сега ще е глупаво, ако се окаже, че наистина е хост, след като той самият го подозира - по-вероятно е да е просто човек с психически проблеми... Направи ми впечатление и как вижда Долорес навсякъде - една от сервитьорките на партито му заприлича на нея - в продължение на няколко десетилетия е бил обсебен..

В БЗГ хората и силоните се обединиха, след като почти се унищожиха взаимно, но голямата разлика е, че силоните могат да се възпроизвеждат (имаше само един случай, но щом е имало един, потенциално може и повече), докато хостовете не могат. Следва голям спойлер от сюжета на Бойна звезда Галактика - който мисли тепърва да го гледа, да не цъка Simple Smile 
Скрит текст:
Освен това, силоните стареят - знаем със сигурност, че Сол Тай и Елън са били по-млади, когато са влезли в живота на Адама. За останалите няма как да знаем, тъй като действието се развива в рамките на няколко години - не може да се забележи сериозна промяна. Но вероятно и те не са по-различни(въпреки, че никога не са били деца). Хостовете май не остаряват.


Хостовете приличат точно на тези роботи от Хюманс, които споменах - в момента дават третия сезон и е именно за опитите им да станат част от обществото. Дори и проблемът с поддръжката е засегнат.

От известно време се чудя нещо - видяхме, че Аке ловува, както и че индианките приготвяха някаква храна. Обаче животните в парка също са роботи ... Вероятно са от плът и са принтирани, но все пак са синтетични същества... Та, дали стават за ядене? Дали хостовете наистина ги ядат и се нуждаят от храна, за да оцелеят?? Ходят ли до тоалетна Flushed Joy

# 128
  • Мнения: 25 350
Скрит текст:
И аз мисля, че ще използват Клементайн като троянски кон. Но може нещо да се обърка.
Уилям изглежда си мисли, че е хост и не само това, ами го е мислел отдавна (още преди самоубийството на жена му). Сега ще е глупаво, ако се окаже, че наистина е хост, след като той самият го подозира - по-вероятно е да е просто човек с психически проблеми... Направи ми впечатление и как вижда Долорес навсякъде - една от сервитьорките на партито му заприлича на нея - в продължение на няколко десетилетия е бил обсебен..

В БЗГ хората и силоните се обединиха, след като почти се унищожиха взаимно, но голямата разлика е, че силоните могат да се възпроизвеждат (имаше само един случай, но щом е имало един, потенциално може и повече), докато хостовете не могат. Следва голям спойлер от сюжета на Бойна звезда Галактика - който мисли тепърва да го гледа, да не цъка Simple Smile 
Скрит текст:
Освен това, силоните стареят - знаем със сигурност, че Сол Тай и Елън са били по-млади, когато са влезли в живота на Адама. За останалите няма как да знаем, тъй като действието се развива в рамките на няколко години - не може да се забележи сериозна промяна. Но вероятно и те не са по-различни(въпреки, че никога не са били деца). Хостовете май не остаряват.


Хостовете приличат точно на тези роботи от Хюманс, които споменах - в момента дават третия сезон и е именно за опитите им да станат част от обществото. Дори и проблемът с поддръжката е засегнат.

От известно време се чудя нещо - видяхме, че Аке ловува, както и че индианките приготвяха някаква храна. Обаче животните в парка също са роботи ... Вероятно са от плът и са принтирани, но все пак са синтетични същества... Та, дали стават за ядене? Дали хостовете наистина ги ядат и се нуждаят от храна, за да оцелеят?? Ходят ли до тоалетна Flushed Joy

JoyJoyJoy и аз се питах това, още в 1-ви сезон JoyJoy

Аз затова казах, че силоните са по-развити, по-умно измислени .. изобщо си бяха хора.. почти. Joy
Тук хостовете са си роботи и си личи. Разбира се, вероятно това е търсеният ефект. Освен това хората ги контролират, поне повечето от тях. Докато силоните бяха неконтролируеми. Stuck Out Tongue Winking Eye Сещам се за 1-вата сцена .. онзи нещастен човечец и потресаващата Каприка 6 Kissing Heart
Скоро ще го почвам аз отново.. колкото повече гледам Западен свят, толкова повече искам да изгледам БЗГ отново. Joy

# 129
  • Мнения: 36 469
И на мен ми липсва, но съм го гледала 3-4 пъти и познавам сюжета прекалено добре. Последно май преди две години го гледах.

# 130
  • София
  • Мнения: 5 714
БЗГ ще го дръпна. има 4 сезона. от 1-ви ли да почвам, че чета, че имало някакъв филм преди сериала?

# 131
  • Мнения: 25 350
БЗГ ще го дръпна. има 4 сезона. от 1-ви ли да почвам, че чета, че имало някакъв филм преди сериала?

Да, задължително изгледай филма преди това. imdb

# 132
  • Вестерос
  • Мнения: 38 244
Не ядат- не ходят до тоалет Grinning

Тъкмо го пуснах аз, но ви изчетох.

# 133
  • Мнения: 36 469
Точно така - филмът е като пилотен епизод. Ако актьорите ви се виждат малко по-млади, това е защото е сниман няколко години преди първи сезон.

# 134
  • Вестерос
  • Мнения: 38 244
Според мен Емили си беше истинската

Общи условия

Активация на акаунт