Westworld- Welcome to the new world- Тема II

  • 33 278
  • 744
  •   1
Отговори
# 330
  • Вестерос
  • Мнения: 38 236
Не е много удачно сравняването на Westworld и Handmaid's Tale- фантастика с дистропия...

Най-сетне сядам да гледам финала.

# 331
  • София
  • Мнения: 11 747
Не е много удачно сравняването на Westworld и Handmaid's Tale- фантастика с дистропия...

Най-сетне сядам да гледам финала.

Лелее чак сега ли? 😂

Прислужницата е speculative fiction, нещо което някога се е случило или е възможно да се случи в близко бъдеще. Ама няма как всичко на всеки да се харесва като сериал, за мен си е в пъти по-добър от Западния свят, на втория сезон на ЗС заспивах на всеки епзиод, на Прислужницата съм стояла до полунощ без дъх.

# 332
  • Вестерос
  • Мнения: 38 236
Да, чак сега имах време, както и за финала на Прислужницата.
За нашия тук, не знам какво мога да добавя, отдавна го коментирате, но след като ви четох малко всичко ми беше ок в епизода, нищо не ми беше объркващо. Кеф голям!

# 333
  • Мнения: 6 375
Скрит текст:
Ми да питам (не мога да се сдържа - както в една реклама се казваше Grinning) ние/вие от кои сме? Дайте поне малко материал и по тази тема. Ако може, де. Grinning
Скрит текст:
То в това е интригата на тази планета - да разбереш какво има вътре в другия, и най - вече да разбереш какво точно има вътре в теб самия. Нямам универсална рецепта. Но имам своя. Първо - очите на човека. Като погледнеш в очите на един човек и можеш да видиш всичко. Ако гледаш внимателно. Защото контакта не е /само/ зрителен, а тече обмен на енергия, който е много информативен /ако "слушаш" енергиите внимателно/. Нещо като емпатия. Един човек даде формулировка на красотата по следния начин: "Красотата е комбинация от интелект, искреност и доброта" /брилянтно!/. Като добротата не е /цитирам друг човек/ "Да правиш добрини", а "Неспособност за правиш зло". И отново един отговор отваря други десет въпроса: "Какво е доро и какво е зло?", "Има ли разлика между добро и зло?", "Има ли универсално добро?", "Злото вътрешно присъщо на душата ли е или е привнесено в нея от вън"?, "На кои нива съществува тази дуалност?"....и т.н. Та..."красотата" е присъща на по - напредналите души.
Извинявам се за многословието.

Скрит текст:
А, даже не си многословна - за мен. Grinning Обичам да чета и да ми бъде разяснявано надълго и нашироко. Grinning Ето това много ми хареса:
Като добротата не е /цитирам друг човек/ "Да правиш добрини", а "Неспособност за правиш зло".
А има ли начин да се избавим от отрицателните емоции? Когато нямаме такива би трябвало да не правим зло.


Eleonora_27, Hug и от мен! Grinning
Ми, не знам, запитай се дали просто не ти е антипатична като лице и затова не можеш нищо да й харесаш? :newsm78:

ina.ina, не е това. Красива е, чак ми е изящна.
Явно съм очаквала по-добра игра, а може би на фона на останалите таланти в шоу-то, бледнее. В моите очи, тя е много слабо звено в каста.
Хм, странно. Мен Евън ми е ту красива, ту грозна. Същото се отнася и до Анджела Сарафян. Grinning И въобще за много други хора. Joy

Последна редакция: пн, 16 юли 2018, 09:29 от ina.ina

# 334
  • Мнения: 320
И на мен ми е интересно за наградите. Westworld и Handmaid's Tale са единствените сериали, които гледам и са ми на кантар, който и да спечели ще се радвам. Joy Аз съм много впечатлена от Маргарет Атууд, гледах нейно интервю, беше със създателите на сериала и обясняваха, че много държат всички детайли от сериала (и книгата) да са се случили реално или да се случват в момента някъде по света.
Westworld според мен вече е култов сериал и ще остане в историята. Обаче, се притеснявам да не стане като с Lost, само да трупат мистерии и загадки, да се овъртят прекалено и накрая да няма достоен финал.

# 335
  • Мнения: 36 424
Нолан казва, че от самото начало има заплануван финал - така че, добър - лош, вече е решено какъв ще бъде. Въпросът е дали ще ни хареса Simple Smile
Скрит текст:
Като стана дума за финали - 12 маймуни приключи наскоро и имаше много добър финал. Планиран е поне година предварително. Сериалът е със смешни рейтинги, но е добър и го препоръчвам. От телевизията позволиха на екипа да го завърши и го подновиха, въпреки че още миналата година рейтингите бяха доста зле...

# 336
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
“Прислужницата” не съм го гледала. Зарибяващ ли е?

# 337
  • София
  • Мнения: 11 747
“Прислужницата” не съм го гледала. Зарибяващ ли е?

За мен много, изгледах 2та сезона по 2 пъти, книгата прочетох и филма изгледах😂

# 338
  • Вестерос
  • Мнения: 38 236
Ако не те хване първите 2 серии няма смисъл Simple Smile

# 339
  • Мнения: 1 359
Скрит текст:
А има ли начин да се избавим от отрицателните емоции? Когато нямаме такива би трябвало да не правим зло.
Скрит текст:
Според мен когато човек изживее достатъчно много неща, той се променя отвътре. Тогава и по най - естествен начин емоциите му се избистрят. Не мисля, че този процес може и трябва да се форсира изкуствено. т.е. негативните емоции не са непременно нещо лошо. Във всеки случай зависи спрямо какво ги определяме като негативни  Wink Например: гневът не е положителна емоция. Но спрямо депресията е крачка напред и нагоре, крачка към живота и оздравяването. Въпросът е да не засядаш в гнева  Wink /схващаш идеята/  Wink

# 340
  • Мнения: 36 424
Не съм сигурна в правилото за двете серии. Един американски сайт, който вече не съществува (поне не в истинския си вид), правеше един интересен тест - гледат 4 епизода от всеки нов сериал и на базата на това, дали са им харесали, решават дали си струва сериалът.
Но при мен не винаги е достатъчно - сещам се за доста сериали, които в началото гледах само от скука, а след това ми станаха любими. Например, "Изгубени" - в началото(дълго време) въобще не разбирах какъв ще е сериалът - дали ще е за оцеляване, дали ще е хорър, трилър/мистерия и т.н. Стана ми истински интересен и любим към края на първи сезон. "Експериментът" също не го харесах много съвсем в началото - мислех, че ще е обикновен хорър. Като започнаха да си развиват митологията ми хареса. От друга страна, съм попадала на сериали с обещаващо начало, които впоследствие съм зарязвала - пример - "Слийпи Холоу".

# 341
  • Вестерос
  • Мнения: 38 236
Всеки е различен, просто за мен 1, 2 серии стигат, само 2 сериала съм зарязала след повече епизоди.

# 342
  • София
  • Мнения: 11 747
Westworld чак към 7я епизод ме зариби, а не е като да не гледам сериали и да не избирам, максимум до 42 сериала съм стигала, сега за съжаление нямам време и съм само на 20 😔

# 343
  • Мнения: 36 424
Аз зарязвам много сериали, понеже след като чашата на търпението ми прелее, вече трудно ги понасям. Например - "Имало едно време" - след четвърти сезон, "Стоте" след трети, "Светкавицата" - също някъде около трети... Истината е, че изобщо не ми липсват.

# 344
  • София
  • Мнения: 11 747
Аз ползвам един сайт, много ми е удобен, ама вече е почти платен. Та там архивирам сериалите и ако ми се гледа пак знам къде съм спряла и пак ги гледам. Примерно бях зарязала The big bang на 9ти сезон. Виж на Family guy и American dad не мога да им се върна, много съм назад вече, поне 4ти сезона...

Общи условия

Активация на акаунт