Westworld- Welcome to the new world- Тема II

  • 33 263
  • 744
  •   1
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 27 132
Ще се залюбят ли?  Laughing Wink

# 436
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
На хостовете им дадоха съзнание. Нема да постигнат нищо повече от хората.

Същите проблеми ще имат и също толкова жестоки ще бъдат.

# 437
  • Мнения: 36 421
Ще стане като в БЗГ, но без космическият елемент)) Всъщност, май Нолан иска да покаже преход от един господстващ разумен вид, към друг (мисля, че четох нещо такова в интервю).
Същата ситуация, като когато Хомо сапиенс са избили неандерталците и са превзели планетата.

# 438
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Същата ситуация, като когато Хомо сапиенс са избили неандерталците и са превзели планетата.
Мдаааа. Може би ние сме потомци на хостовете. Нещо не се е получило много добре. Но какво очакваш от някой, който има съзнание?

Адам и Ева в действие! Отворили са широко портите за злото.

Сега напуснаха Едемската градина, т.е. Парка, ... и гледай, какво се случва. Нов свят ли? По-добър свят ли?

В Западен Свят има много Библейски елементи.

# 439
  • Мнения: 25 350
Ще стане като в БЗГ, но без космическият елемент)) Всъщност, май Нолан иска да покаже преход от един господстващ разумен вид, към друг (мисля, че четох нещо такова в интервю).
Същата ситуация, като когато Хомо сапиенс са избили неандерталците и са превзели планетата.

Казваш накрая всички ще се смесят и ще заживеят щастливо? Не ми се вярва.

# 440
  • Мнения: 36 421
Предполагам, че част от хората ще са на тяхна страна... Но, старият Уилям не беше ли в Матрицата? Може би това очаква човечеството...

# 441
  • Мнения: 320
Много странен трейлър. Може би това няма да е истинският свят, а друг парк. Нали имаше някакви слухове за Futureworld...

# 442
  • София
  • Мнения: 27 132
Е, стигас тези паркове, искам истинския свят и повече идеология и философия. Да загрубеят нещата. Simple Smile

# 443
  • Мнения: 6 374
Същата ситуация, като когато Хомо сапиенс са избили неандерталците и са превзели планетата.
Мдаааа. Може би ние сме потомци на хостовете. Нещо не се е получило много добре. Но какво очакваш от някой, който има съзнание?
...
Другия вариант какво е - да са само машини, без съзнание - това ли имаш предвид? Или нещо друго?
Ако са само машини, всичко е стерилно, действията и всичко е предвидимо, няма как да има филм. Grinning

Мен пък музиката не ми хареса (както и главният действащ - никак не ми е симпатичен, ама това по го преглъщам), чак накрая разпознах музиката от Западен свят. Не знам защо толкова ми влияе музиката, но ... е така.

# 444
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Другия вариант какво е - да са само машини, без съзнание - това ли имаш предвид? Или нещо друго?
Форд им даде съзнание и право на избор. Не са машини вече, а поведението им е точно толкова предвидимо, колкото е на хората.

# 445
  • Мнения: 6 374
Исках да кажа, че от поста ти се разбира - съществата със съзнание са ... такива и такива (няма значение какви в случая). Други варианти какви има - без съзнание и ... ?
И според мен машините без съзнание са абсолютно предвидими (имат си правила, които спазват - най-общо казано), докато съществата със съзнание - не съвсем. (справка: всеки си полудява по различен начин и количество - в нашия толкова разнообразен свят Joy)
Просто не можах да те разбера докрай. Grinning

Последна редакция: чт, 23 май 2019, 08:46 от ina.ina

# 446
  • Мнения: 1 359
Филми като "Батълстар Галактика", "Изкуствен интелект", "Западен свят", "200 годишния човек", "Аз,роботът", и др. развиват темата за изкристализирането на божествената частица във всяко творение. Така да се каже еволюция "от долу - нагоре". "Раждане" от калта. Това е темата за Бог Абсолют, който е във всичко и всички. Без изключение. Като разликите са само в нивото на осъзнаването на този факт. И във времето, което е нужно за да се достигне осъзнатостта.
Докато например в "Град на ангели" става дума за друг вид инкарниране - от позицията на осъзнатост /ангела, който наблюдава хората/, се появява желанието за физически опит, с всички водещи след това /низходящи/ странични ефекти, рискове и последствия.
В този случай процеса е така да се каже "от горе - надолу"... Simple Smile /дали е еволюция или по - голямо падение, това е друг въпрос/
Не бих се изненадала да излезе, че хората, това сме потомци на хостовете - нещо като "Батълстар Галактика".
Не бих се изненадала също така да се окаже и , че сме в "каскада от реалности/светове/ - "каскада от богове и творения"...т.е. Бог Абсолют е създал първите си творения, те са създали своите си творения в желанието си да му подражават, те пък от своя страна еволюират и създават свои творения и т.н.и т.н....като някъде по веригата сме и ние, хората със смешните си представи за господари на всичко Simple Smile
Вече нямам търпение да излязат някакви спойлери...

П.П. Колкото до музиката от видеото...Хора, това е Пинк Флойд!!! Просто няма по - подходяща музика от тяхната! Simple Smile Уникално е просто! Макар, че си мисля, че това е само за в момента, тази музика...Не знам, но ще съм в пълен възторг, ако точно Флойд са музикалния фон на третия сезон!

П.П. Случайно попаднах на този филм:
https://www.imdb.com/title/tt3480796/
Някак съм го пропуснала до този момент. Експлоатира същата тема. И ще вземе да се окаже, че е създаден една година по - рано от сериала WW. Не вярвам да има същата дълбочина като сериала, но все пак ще го изгледам.

Последна редакция: чт, 23 май 2019, 21:59 от solar_fields

# 447
  • Мнения: 47 963
Привет
Изгледах 1 сезон, доволна съм Hug
Почвам втори Simple Smile

# 448
  • Мнения: 36 421
Някой от обратите успя ли да те изненада, или се беше спойлнала от снимките в темата? Simple Smile

# 449
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
На мене на последния епизод на 1-ви сезон ми бе виснало чЕнето ... И се плеснах в челото и се питах, как не съм го забелязала това чудо ...

Общи условия

Активация на акаунт