Westworld- Welcome to the new world- Тема II

  • 33 330
  • 744
  •   1
Отговори
# 480
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Чудно!

Значи утре по някое време да изкоментираме въпросната сцена, с която, знам, ставам досадна:

Скрит текст:

# 481
  • България
  • Мнения: 6 209
И аз приключих с първи сезон.
Изненади няма, по-скоро се чудя какво ще има във втори сезон.
Добре направен, иска ми се ония, които си играят с ИИ да гледат и четат подобни истории.
Малко ли проблеми имаме, че си търсим нови Disappointed.

# 482
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Момичета, грам ли не бяхте изненадани, че

Скрит текст:
Бернард е хост?

# 483
  • Мнения: 1 360
Чудно!

Значи утре по някое време да изкоментираме въпросната сцена, с която, знам, ставам досадна:

Скрит текст:

Гняв към отношението на "създателя". Разочарование от отношението на "създателя". Опит за излизане извън рамките на програмите, дадени от "създателя". Демонстриране на гледна точка, стояща извън програмите, дадени от "създателя". т.е. ражда се душа. От "калта". По - точно проявява се душата на механичното създание. Което идва да покаже на Форд, че въпреки, че той е "създателят", реално НЕ той е истинския Създател... Идва да му покаже, че собствената му същност /на Форд/ по нищо не се отличава от същността на хоста, който е създал /Абърнати/, и, че реално чрез устата на Абърнати говори не програмата, а нещо много по - голямо... Абърнати казва, че иска да "срещне своя създател", но реално Форд иска същото /да срещне своя създател, да проумее творението, да разбере смисъла на човешкия живот/, затова създава хостове, затова води и конкретно този разговорс Абърнати. Защото реално Форд търси себе си, търси Бога в себе си, търси своя създател...Може би Форд осъзнава, че в ролята си на човешко същество, също е "нечий" хост...
Колкото до цитата от Шекспир: това е в стила на Форд. Той ги е програмирал тези изразни средства...Така и сцената от филма става по - въздействаща, защото стила на Шекспир е такъв по принцип /иносказателен/...
Можеше да се каже и с прости думи, но така има по - голямо екранно въздействие.

# 484
  • Мнения: 36 479
МоарейнД, обаче хостовете какво са виновни, че хората се отнасят с тях като с роби? ИИ е просто нова форма на живот - специално хостовете са имитация на хора (смартфоните също имат някакъв ИИ, но нечовешки) - ако се отнасяха към тях като към хора, може би нямаше да стане така. Ако в началото са били само имитация, в един момент те стават истински съзнателни същества.

# 485
  • Мнения: 47 981
До 4 епизод на 2 сезон аз не видях истински осъзнати хостове, само програма за това. Включително Мейв и Долорес.

# 486
  • Мнения: 36 479
Но всъщност никой не кара Долорес да се бунтува. Това е нейно лично решение. Лабиринтът в първи сезон е тест - ако успее да го премине, означава, че може сама да отключи потенциала си.
А и Мейв всъщност получи шансът да избяга (което беше малко нагласено и наистина беше програма), но сама реши да остане, заради "дъщеря си" - никой не я е програмирал да помни момичето, тази съзнателност сама се е зародила у нея.

# 487
  • Мнения: 47 981
И първия път я накараха да убие човек, и втория така стана, странно съвпадение. Нима само в това се изявява осъзнатостта им? Да убиват. Според мен си е микс от програми и сюжети на парка. Все още не съм видяла истинско съзнание.

# 488
  • Мнения: 36 479
Но още мухата в началото беше намек за съзнание - те не могат да убиват нищо, не само хора.

# 489
  • Мнения: 47 981
Не убиването не е ли пак по програма. Спомените също. Това не е истинско доказателство за съзнание.

# 490
  • Мнения: 36 479
Спомените не са програма - напротив, когато ги рестартират би трябвало всичко да се изтрие. Особено пък, когато променят предназначението на хостовете, като при Мейв - тя е била в съвсем различен сценарий преди публичният дом и не би трябвало да помни нищо от това, но си спомня.
Ето, например Бърнард избира да не убива - това е неговото решение и морал. Долорес просто си е такава.

Виж, Теди не е съзнателен.

# 491
  • Мнения: 47 981
Нещо не съм убедена и ще гледам още, но просто засега не са убедителни. За мен.
Експеримента на Уилям определено беше интересен.

# 492
  • Мнения: 36 479
Хостовете не убиват хора и каквито и да било живи същества, само други хостове (или механични животни - за мен този въпрос не е добре обмислен от сценаристите), като част от сценариите им. Забележи, че преди бунта на края на сезона няма случай, в който хост се е опитал да убие човек, дори най-страшните от тях не могат да направят нищо. Инцидентът с градчето Ескаланте от преди години е бил именно това - инцидент, който едва не е станал причина за затварянето на парка.
Във втори сезон има случай с хост, който се осъзнава сам, без помощ от някой от създателите на парка, но сигурно още не си стигнала до него. В 8-ми епизод е. Той пък имаше съвсем различни цели от Мейв и Долорес.

# 493
  • Мнения: 47 981
Аа това вече ще е интересно Simple Smile
Уайт защо уби Арнолд? Не по своя воля Simple Smile Това не беше осъзнаване. После ъъ го принудиха да си спомни, и повтори същото. Не измисли но ново. Престъпи уж програмата, но дали. Или въпросния ъпдейт просто ги накара да постъпят по този начин.

# 494
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Абернати не е съзнателен. Просто този, който го е програмирал харесва Гертруд Щайн и Шекспир.

Забележете, как се усмихва Форд, когато започва да рецитира Щайн. И в същото време е убеден, че няма да го нарани физически.


Ъпдейтът им вкара нов код в програмите.

Общи условия

Активация на акаунт