Westworld- Welcome to the new world- Тема II

  • 33 265
  • 744
  •   1
Отговори
# 510
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Според мен утре някой може спокойно да плакне нова програма на Долорес и да й внуши нови " чувства".
Jep!

Но каква е разликата м/у нас и хостовете?

Ние също функционираме на базата на програми - инстинкти. Целият ни живот е ръководен от инстинкти - да останеш жив, да си опазиш децата, да ядеш, да спиш, да се бориш за територия.

# 511
  • България
  • Мнения: 6 203
Но това значи да приравним ИИ пак на нас. Аз харесвам ИИ, просто в случая според мен не е спонтанно възникнал и как да кажа, истински.
В този ред на мисли не се знае доколко ние сме истински.
Възможно е да сме създадени от извънземна, напреднала раса.
Кой знае, нищо още не може да бъде доказано със сигурност.
В такъв случай, ИИ ще бъде следващото ниво и затова е по-добре да не се прецакваме сами.

# 512
  • Мнения: 47 963
Ох, аз съм на път Joy ама ме увличате
Разликата е, че те са уязвими, защото ние сме ги създали и сме конкуренция. И че създателите им го сложиха във Враждебна среда, което предопредели някои техни наклонности

# 513
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
В този ред на мисли не се знае доколко ние сме истински.
Възможно е да сме създадени от извънземна, напреднала раса.

Това ще създаде въпросът, тогава тях кой ги е създал, но мисълта я има в целия сюжет. Точно заради това са заигравките с Едемската градина, Потопа, Бог, Дявол и т.н.

Продължавайте да гледате, има много философия в тоя сериал.

# 514
  • Мнения: 47 963
Ама извънземните са ни създали и ги няма. Нали Wink

# 515
  • Мнения: 36 421
Да, приема се, че за гостите това са кукли. Обаче, както казах, няма как да знаем, че някои от тях не са наистина извратени и просто се възползват от това, че в парка всичко е позволено. По същия начин някога са били приемани робите, индианците и другите туземни племена и общо взето всеки, който е различен - приемаш, че той е нещо "друго" и правиш каквото си искаш.

Екс Махина е точно за тестът на Тюринг - там тестват една роботка Ейва (Ева). Не мисля, че има машина, която да го е издържала. Сега много рекламират София, но се съмнявам, че тя е истинското нещо, което търсим.

За мен, ИИ е просто нов начин да се създаде живот.
Навремето сериалът Клонинг целеше да ни убеди, че само Бог може да създава живот и човешкото творение е обречено (накрая Лео просто изчезна в пустинята, заедно със създателя си - очевидно идеята беше, че е непълноценен). Според мен, както и да е създадено едно мислещо същество, то трябва да има права. Никога не се знае какво ще излезе.
Убедена съм, че има хора, които са напълно неосъзнати (дори и такива, които минават за пълноценни и успешни членове на обществото). Това не значи, че те не трябва да имат права.


 

# 516
  • Мнения: 47 963
За мен ИИ е само интелект. Не е точно живот. Все пак има дефиниция за живо същество. Което не е нужно да е интелигентно

# 517
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Ама извънземните са ни създали и ги няма. Нали Wink

hahaha Аууууу, да не почваме темата, че на майка ми й създавам такъв тормоз с нейните извънземни. Направо съм брутааална ("Маме, я кажи, що извънземните се крият от нас", "Маме, я кажи, що извънземните кацат само у джунглите в Бразилия?").


Но не ви ли изкефи максимално онази рисунка на "извънземни", дето Мейв си беше скрила в пода?


Обаче, какви имена им дават, а - Ева, София ...

# 518
# 519
  • Мнения: 36 421
Извънземните са дошли преди стотици години, чифтосали са се с андроиди и питекантропи и сме се получили ние - точно като в БЗГ.
Затова вече ги няма - просто е! Stuck Out Tongue Winking Eye

# 520
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Извънземните са дошли преди стотици години, чифтосали са се с андроиди и питекантропи и сме се получили ние - точно като в БЗГ.
Затова вече ги няма - просто е! Stuck Out Tongue Winking Eye

Stuck Out Tongue Closed Eyes Точно така! Преди около 150 000 - 200 000 години. Може и по-скоро да е било, щото наште учени много не могат да се оправят с датировките.

Но това поне може да обясни странната ни физика и непригодност да живеем на планетата Земя - не стига, че главите ни са огромни (Бог наказал Ева да ражда в болка и мъка), ами нямаме козина (има и изключения де ...), стъпалата са ни прекалено нежни и т.н., и т.н. Innocent

# 521
  • Мнения: 25 350
Ама извънземните са ни създали и ги няма. Нали Wink

Точно така е и според мен. Създали са ни и са офейкали. Joy И няма кой да ни поправя и си умираме.
Но в сериала хората създават хостовете и са там, опитват се да ги контролират и се получава конфликт.
И според мен хостовете не са осъзнати. Програмирани са. И спомените са точно кеш, който не е изчистен. Аз снощи си пуснах 1-ви епизод и точно това каза Бърнард, че с "Блянове" Форд се опитва да им създаде подсъзнание. Само че в един момент това подсъзнание кара хостовете да правят неща, които никой не е очаквал.
А може би Арнолд е измислил всичко и е заложил програмите, защото много е обичал хостовете и е смятал, че заслужават по-добро съществуване.

И аз мисля, че ако стигнем до там да създаваме роботи подобни на тези от сериала, сме прецакани. Те могат да се поправят, а ние не. Печелят винаги. Joy

Идеята да сме създадени като при финала на БЗГ е супер, но дано не се окаже, че сме създадени от нечии отпадни води и отпадъци (мисля, че в Пътеводителя имаше такова нещо) Joy

# 522
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946

Идеята да сме създадени като при финала на БЗГ е супер, но дано не се окаже, че сме създадени от нечии отпадни води и отпадъци (мисля, че в Пътеводителя имаше такова нещо) Joy
И на мен ми харесва много идеята на БЗГ.


В Западен Свят основният въпрос е, дали това е работа на Форд или на Арнолд.

Кой е Бог и кой е Дяволът (змията) в Западен Свят?

Въпреки че, донякъде, Мъжът в Черно играе ролята на Дявола, но не той е този, които стимулира осъзнаването им.

Ох, има една прекрасна сцена във 2-ри сезон, един страхотен разговор. Но айде, ще го обсъдим по-натам, че момичетата не са гледали още.

# 523
  • Мнения: 36 421
Според мен, е комбинирано - Арнолд е създал Лабиринтът. Форд е добавил това-онова от себе си.
Няма значение, че спомените им влияят -щом чувстват и възприемат околния свят и предпочитат едно нещо, пред друго, това означава, че имат свобода на волята и правят избори. Ето - индианците усещаха когато близките им са заменени. Ако всичко беше програма, нямаше да им пука.

Ели, дай на майка ти да гледа БЗГ Simple Smile

# 524
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Ели, дай на майка ти да гледа БЗГ Simple Smile
Давала съм й. Но не може да го вдене. Тя не може нищо да вдене и ме нервира, щото поне с нея мога да обсъждам нещата, без риск да ме помисли за ненормална (то тя си ме знае ...).

Нито Троновете хареса, нито Западен Свят, нито БЗГ. Просто изпуска нишката и не забелязва знаците. Голяма загадка ми са хората, които вярват в извънземни, но не харесват фентъзи и фантастика. Виж, Чернобил много го била харесала, разправя.

В Бог не вярва (заклет атеист), но иначе в на баба ми разказите, че била видяла еди-какво-си, вярва. Е те това е когнитивен дисонанс. А не онова, дето Форд вика, че било когнитивен дисонанс.


Ако е комбинирано, т.е. и Форд, и Арнолд имат пръст в цялата история, тогава въпросът, кой е Бог и кой е Дяволът в сериала, става много комплексен.

Айде да досадя с още една любима сцена от Адвокат на Дявола:

Скрит текст:


Речта на Дявола на български (превеждала съм я отдавна):

Скрит текст:
Речта съдържа някои референции към ”Изгубеният Рай” на Джон Милтън.


Милтън (Дяволът) говори:
Вината, моето момче, е като торба с тухли. Всичко, което трябва да направиш, е да я оставиш. За кого носиш всичките тия тухли? Заради Бог?
Това ли е? Бог?
Е...ще ти кажа...Позволи ми да ти дам малко вътрешна информация за Бог.
Бог обича да гледа. Той е шегаджия. Помисли си за това.
Той дава на човека...инстикти. Дава ти този изключителен дар (инстинкти и свободна воля, ”Изгубеният Рай”, Книга 11. В края на филма Милтън казва ”free will, it’s a bitch” / ”свободната воля е кучка”).
 
Е какво прави после Той?
Кълна се, за собственото му забавление...за собственото му интимно, космическо ... безчувствено забавление.
Той забранява.
Най-големият майтап на всички времена.
Гледай, но не пипай.
Пипай, не не опитвай.
Опитвай, но не гълтай.
И докато ти се опитваш да спазваш правилата, какво прави Той?
Съдира си извратения задник от смях.

Той е скъперник, темерут!
Той е садист!
Той е гаден хазяин!
Да му се покланям? Никога!

Кевин: По-добре да си цар в Ада, отколкото слуга в Рая, това ли е? (”Изгубеният Рай”, Книга 1, 256: ”О, по-добре е в ада цар наместо в рая раб!”)

Милтън: Защо пък не? Аз съм тук на земята заедно с вас още от първия ден. Поощрявах всяко ново усещане, което човекът откриваше.
Беше ме грижа за желанията му и никога не го осъждах.
Защо? Защото никога не съм го отхвърлял въпреки всичките му несъвършенства.
Аз съм фен на човека ... Аз съм хуманист. Може би последният хуманист (”Изгубеният Рай”, Книга 7).
Кой, здравомислещ човек ... Кевин, би могъл да отрече ... че 20-ти век бе напълно мой?
Всичко това, Кевин! Всичко това. Мое!
Аз набирам инерция, Кевин. Моето време дойде. Това е нашето време.

Последна редакция: сб, 17 авг 2019, 14:28 от Eleonora_27

Общи условия

Активация на акаунт