Айдееее на Прайдаааа, юпииии

  • 26 209
  • 448
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 2 069
Кой знае, щом човекът след 7 деца и 23 години брак се е събудил с чувството, че е 5 годишно момиченце, може и останалите да се събудим като животни, цветя или неодушевени предмети Laughing

58 пола, няма как да защитавам. Не мисля, че някой от защитниците тук изобщо може да ги изброи.

# 256
  • INFJ
  • Мнения: 9 359
По-скоро винаги си е живял с желанието да играе с кукли, но сега като е видял, че всичко се приема вече за нормално е решил да се "покаже" и той колко е различен и уникален.

# 257
  • Мнения: X
Има лобиране на интереси. Ако е търговски изгодно да доминират хомо интересите, това ще се лобира, ако е изгодно да има хомофобия, това ще се лансира. Не се ли научихме, бе хора. Прокарва се това, което е изгодно и приемливо за властващите клики.
Именно.

# 258
  • Мнения: 30 802
Шарки ме изненадва в тази тема, прекалено е умна, за да се увлича по съвременната левичарско-прогресивна идеология. Да не би да има голяма поръчка от клиент от тази сфера...нещо там Америка за България, и заради това да варди толкова смело амбразурата на толерантността?

# 259
  • Мнения: 263
Ако авторът на темата не се шегува, значи има мнооооого сериозни проблеми (в който случай искрено се надявам да няма деца- за тяхно добро е!).

За статистиката: не бих пуснала деца на демонстрация на хетеросексуални, а на парад на хомосексуалисти да не говорим! Бих пуснала децата да поиграят на жмичка.

ПП: за ЛГБТ и техните поддръжници: не съм хомофоб! Просто апелирам да оставите децата на мира! Позволете им да дишат и не се навъртайте около училищата и детските градини! Наскоро четох в книга за детска психология, че едно от най-важните неща е децата да имат щастливо детство. Нищо не се споменаваше за европейски ценности и гей-толерантност.

Последна редакция: ср, 13 юни 2018, 21:14 от Кевана

# 260
  • Мнения: 14 635
ЛГБТ веднага ще ти отговори,че с новите еврогейски ценности децата ще станат още по-щастливи.Няма да се чудят кой какъв е и т.н.Както има клип от шведска дет.градина,момиченцето казва,че един ден се чувства момче,един ден момиче. SickНямам време да го търся сега,може и да е по-назад в темата.
Ако някой един ден се чувства делфин,а на другият котка,какво значи това? Rolling Eyes
За един приятел питам.

# 261
  • София
  • Мнения: 16 197
Шарки ме изненадва в тази тема, прекалено е умна, за да се увлича по съвременната левичарско-прогресивна идеология. Да не би да има голяма поръчка от клиент от тази сфера...нещо там Америка за България, и заради това да варди толкова смело амбразурата на толерантността?
Нямаме български клиенти и нямаме клиенти нестопански организации. Нито български, нито чуждестранни.

Прекалено "дясна" съм, вероятно вследствие опита си като работодател, за да имам "левичарски" уклон. Вярвам, че хората трябва да имат равни права и задължения (между другото, аз като работодател имам по-малко права от един работник, за сметка на това много повече задължения).

Смятам, че да си запознат с "медицинската" причина да има не само хетеросексуални хора е въпрос на интелект.

Освен това смятам, че за да има наистина равенство, хетеросексуалните трябва да се борят за правата на хомосексуалните, рамо до рамо с тях. Затова ходя на Прайда.

И не е "толерантност" , а "приемане". Разбиране.

# 262
  • Мнения: 9 196
И защо да не се бори човек за правата на тези с истински медицински причини, а на хората с най-долни и перверзни уклони? Ти, като работодател, колко хора с Даун би наела и колко от любимите ти гей-лесбо-транс?
За протестите на майките с деца с увреждания, никаква те няма /като работодател?!/, ама иначе за тия се сцепи да пропагандираш, че чак и снимки на късите им гащи тропоса в темата, от умен работодателски акъл.

# 263
  • София
  • Мнения: 16 197
Човек с Даун още не е кандидатствал за работа при нас.
Иначе сме имали около 10на от другата страна на дъгата, когато бяхме 240 (пропорционално на генералната съвкупност), нито един от тях обаче не е бил официално out. Никога не съм питала (има правило "Don't ask, don't tell", има и друго правило "Never assume"), няма и да попитам.
Майка на момиче с увреждане и в момента работи при нас.
Имаме  семеен приятел, с тежко увреждане (детски паралич), бивш заместник-министър на социалните грижи, емигрирал преди 17 години в Щатите, подгонен от Христина Христова от НДСВ.
В момента се чудя как до организирам превозването на учителка от АК, която е моя съученичка от гимназията, от центъра (живее до НДК) до Колежа и обратно след работа.  Тя не шофира, живее съвсем сама, и ходи бавно с бастун. Не иска да се пенсионира по болест, не иска да дава частни уроци по английски от къщи, защото тогава съвсем ще се обездвижи и загуби социални контакти. Притеснява се да кандидатства за официална помощ, защото предполага, че доходът ѝ като учител от Колежа вероятно ще бъде оценен като висок (колко отиват за лекарства, не се брои...). Мислех за варианта стабилна таксиметрова фирма, която да има ангажимента да я взима и връща, или специализиран транспорт за инвалиди, но още не съм намерила. Имате ли идеи?

# 264
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Ако човек е наистина запознат с медицинските причини да бъде човек не само хетеро, значи ще му е пределно ясно защо няма място за “борби” за равноправие. Защото равнопоставени нещата не са. Което не значи, че някой на някого трябвя да пречи.

# 265
  • София
  • Мнения: 16 197
Аргументът ти идеално пасва на всеки мачо мъж по отношение на жените. Аз обаче, затова, че съм се родила без израстък между краката, не се имам за по-малко човек като права и възможности от който и да е мъж.

А за "преченето", ЛГБТИ пречат само на хейтърите. На останалите - не.

# 266
  • Мнения: 4 871
Почнах да чета  темата... хейтърски след хейтърски коментар. Че то така дискусия как върви? Вие сте на едно мнение, а сте изписали 18 страници.
Само Sharky е толерантна и либерална, поздравления за което.

# 267
  • INFJ
  • Мнения: 9 359
Така и не стана ясно къде точно са границите на толерантноста? На мен не ми пречат, като се обичат хората да се вземат.

Само не разбирам защо на тях това не им стига, а все трябва да се покажат, да напомнят, да поискат още нещо...? Дадох САЩ за пример. И там са започнали с искане само за брак. После са поискали чужди деца. Вече обикалят училища и детски градини за да говорят на малките за ония си работи. Нещата излизат извън контрол - без думичката "мама" за денят на майката. Щот нали.. и тостерите вече могат да имат бебета.

Та къде е границата на тази простот... толерантност?

# 268
  • София
  • Мнения: 16 197
Всичко след първото ти изречение са твои лични допускания.

# 269
  • INFJ
  • Мнения: 9 359
Де да беше така.

Хубаво е поне минимално да следим какво става по света, за да ги знаем тези неща.

https://www.youtube.com/watch?v=3WrupYPNFkU

Общи условия

Активация на акаунт