Любители на кучета - 81

  • 39 685
  • 761
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 736
Ние с Киви ще ходим на Градина и ще спим там в студио, през деня ще си е с нас на плажа, но се притеснявам за вечерта, когато ще се моткаме на някъде.
Не мога да я мъкна с мен цял ден и цяла вечер навън, а ако я оставя сама със сигурност ще нагризе студиото Sad
Ще трябва да намеря отнякъде клетка за 2 седмици, иначе няма да ми е никак спокойно.
Тя е такъв опустошител, че остане ли сама в необезопасена стая - край. Ще изяде всичко.

# 46
  • Мнения: 2 433
Благодаря ви момичета, довечера мисля да я почерпя с леко сварен дроб, да видят и нейните уши що е то празник Simple Smile
Seerose, искрено ти пожелавам след година да не помниш, че е бил толкова асоциален. Всичко с времето си, щом имате среща с треньор, то само към добро ще вървят нещата.
Аз се чудех къде на море, като имах и Гърция като вариант и нашето черноморие.. в  крайна сметка влязохме в тежък ремонт и най-вероятно ще пропуснем тази година. За това пък уикендите прекарваме в разходки в планината, пък по-голяма отмора от това, здраве му кажи. Пък и кучето доволно!

П.С. ако Кивито не я  привикнете към клетката сега, то ви обещавам, че такива песни ще пее докато я затваряте, бедна ти е фантазията! Ако наистина решите да вземете клетка мога да дам съвети. Тара я приема за нейна къщичка и там се чуства защитена, а не наказана.
 

# 47
  • Мнения: 2 127
Seerose, искрено ти пожелавам след година да не помниш, че е бил толкова асоциален. Всичко с времето си, щом имате среща с треньор, то само към добро ще вървят нещата.

Blue Heart надявам се. Иначе вкъщи е голям гушльо и е много интелигентно животно, на всичко друго се научихме за максимум ден - два. Той и сега, като си чуе командата за "мирно", не скача, ама си е нащрек. Абе, има потенциал хайванинът.
Ей го сериозен и респектиращ. В смисъл, съсредоточен е в много интересна муха.


# 48
  • sf
  • Мнения: 10 144
Ох, не съм вярвала в любовта от пръв поглед, обаче съм влюбена в Денис 🤗
На мен ми пропадна пътуването и няма да се наложи Нейо да седи сам 24часа, както смятах. Ако въобще ходя на море тази година, ще е само с него, иначе не.

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз точно това смятам да направя - да си я мъкна с мен и цял ден и цяла вечер. Няма да иска да стои сама на чуждо място. Ще вие като чакал. На Сапарева баня като бяхме 3 дни не се отлепи за мен нито за секунда. Като се къпех даже не пожела да мръдне половин метър встрани да не се намокри, та къпех и нея.  ooooh! Правех кафе с куче под мишница, в тоалетната с куче в скута...  Joy Ама тя хем е много малка, хем в кръчма ми ляга в скута и може да не мръдне 3 часа. Без проблем. Нито проси, нито досажда. По-скоро не знам при разходките, като знам каква гнеч е по морето вечер, ще трябва да я нося, за да не я стъпче някой. Ама си имам кучешко кенгуру.  Joy

# 50
  • под тепетата
  • Мнения: 9 292
Хибискус, виж как във ваша чест сме с шапка за рожден ден  Laughing  Честита да ти е помощничката, игрива и скоклива! newsm38
 Попаднах на къщи Екостар до Варна, където дават 10% отстъпка за домашен любимец.Не знам за какви цени става въпрос обаче.
 Денис  txtloves
 От Ози човек трудно си обува обувките, то е бутане, близане, прегръщане! 

# 51
  • Мнения: 12
Здравейте, днес след игра в парка забелязах че едно зъбче е паднало от кученцето ми. То е на почти три месеца, според вас това млечен зъб ли е? При първа възможност ще посетя ветеринаря,но в момента нямам тази възможност, ще съм ви много благодарна, ако споделите дали се е случвало и при вас.

# 52
  • Мнения: 815
Здравейте, днес след игра в парка забелязах че едно зъбче е паднало от кученцето ми. То е на почти три месеца, според вас това млечен зъб ли е? При първа възможност ще посетя ветеринаря,но в момента нямам тази възможност, ще съм ви много благодарна, ако споделите дали се е случвало и при вас.
Абсолютно възможно е да е млечен зъб. От 3-4 месец започват да падат. При нас, в рамките на 10 дни паднаха почти всички резци. Дори, е хубаво да стимулирате падането на млечните зъбки чрез въжени играчки и кожени кокълчета. При Тара ( йорки), се наложи вадене на млечните кучешки зъби, тъй като не паднаха от само себе си.

# 53
  • Мнения: 12
Здравейте, днес след игра в парка забелязах че едно зъбче е паднало от кученцето ми. То е на почти три месеца, според вас това млечен зъб ли е? При първа възможност ще посетя ветеринаря,но в момента нямам тази възможност, ще съм ви много благодарна, ако споделите дали се е случвало и при вас.
Абсолютно възможно е да е млечен зъб. От 3-4 месец започват да падат. При нас, в рамките на 10 дни паднаха почти всички резци. Дори, е хубаво да стимулирате падането на млечните зъбки чрез въжени играчки и кожени кокълчета. При Тара ( йорки), се наложи вадене на млечните кучешки зъби, тъй като не паднаха от само себе си.
Благодаря ви много за отговора доста се бях притеснила, но явно всичко е нормално. 

# 54
  • под тепетата
  • Мнения: 9 292
И на Ози му паднаха зъбките, само долните не съм забелязала смени ли ги или те не се сменят. Иначе горните и кучешките 4 броя са новички.

# 55
  • София
  • Мнения: 8 348
на едрите породи като започнат да им падат задните зъби е направо...
Рея ги смени всичките в схватка с разни кучета и беше голяма касапница
но е нормално

# 56
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
На 3 мес няма какъв друг да е освен млечен. Спокойно, точно сега е време да се сменят. Нашите изпопадаха поне 10-12 зъба в рамките на една седмица.  ooooh! Имаше и няколко задържани, но ги извадиха при кастрирането.
Чудя се за морето, за влизане във водата и за плажа какъв нагръдник да й взема. Сега е с кожен, не е много подходящ нито за мокрене, нито за пясъка. От плат може би... Освен ако няма някоя по-бързо съхнеща материя...  ooooh! Въпреки че не ми се вярва да успеем да я накараме да влезе в морето. Толкова много мрази вода, истинска котка. В локви никога не стъпва, прави невъзможното да ги заобиколи, а къпането я разстройва и възмущава най-дълбоко. Веднъж я заваля дъжд навън, навря се под една кола и категорично отказа да излезе докато не я гушнах под чадъра.  Joy Ама все пак да сме подготвени, поне да се пере лесно, че на плажа ще се цапа.

# 57
  • под тепетата
  • Мнения: 9 292
Не я къпи, ако не иска. И без това после ще трябва задължително да я плакнеш от солената вода. И нали знаете, носете си сметка за всеки случай, ако решат да изпият морето  Laughing

# 58
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Момичета, имам голям пробив вкъщи и вече се сдобих със стимулиращото "да" от благоверен Туиг, че можем да си вземем куче в апартамента. Опитах да го предразположа към джак ръсел. Дребно, късокосместо, в повечето случаи със светла окраска и лесно се забелязват кожни и др. проблеми и навлеци. Но пък опърничеви като характер, социални с хора, но трудни със себеподобни. Сестра му има такъв, супер енергична вече кастрирана мацка на 5 години, с която се разбираме чудесно, но той нещо не е фен на джак ръселите и ако ще вземем куче, ще е кокер. Писала съм, че имахме до 2011 г. такъв. Отиде си от старост и тумори, но на Туигълов си му е слабост като порода. Аз също ги обичам и ще преглътна космалака.

Обмисляме и търсим нашето куче. Склонни сме да осиновим по-голямо, ако на някой не му е възможно да гледа вече своя кокер. Не ми се иска да стимулираме експлоататорите на женски кучета. Има много обяви, някои неоправдано скъпи, други твърде съмнителни. Предпочитаме женско /кокерката ни беше такава/, но тук предпочитанията са свързани по-скоро с това, че мъжкарите бягат след всичко разгонено, докато женската като се кастрира и й секват мераците да обикаля квартала. И тази попара я сърбахме с Шърли. Единственото нещо, което беше в състояние да я върне при нас, ако избяга по време на разходка, беше да запалим колата, да я настигнем и да отворим вратата - със скок влизаше вътре.

Молбата ми е, ако попаднете на обява, съобщение или имате познати, които искат да задомят своя кокер, да ми пишете. Знам, че нашето куче ни чака някъде. Олекна ми много, щом и Туигълов ме подкрепи. Дори само това ми е стълбичка да не се депресирам още повече  заради раздялата със селския ерген.

# 59
  • Мнения: 508
ТуиГ, обиколете приютите. Със сигурност ще се намери кокерче за вашето семейство.

Общи условия

Активация на акаунт