Юлски мами 2018г.- тема 6

  • 39 976
  • 740
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 122
Simple Smile здравейте, майчета! Аз не пиша много напоследък, но ви чета постоянно! Моята бубка е добре, вече сме заедно в отделение за доотглеждане и много скоро ще сме си вкъщи ❤ Вече е 2.135 кг и да чукна на дърво всичко е наред!
Дивчо може да включиш и моето момиче в списъка на родените вече бубита - 27.04 беше деня, вече е на 50 дни малката принцеса, да ми е жива и здрава!
Относно почистването на кошарката - аз купих от ДМ препарат Fitto, за детски стаи и хора с алергии Simple Smile много е хубав, препоръчвам го!

# 76
  • Мнения: 547
Да ти е жива и здрава малката принцеса.На моя рожден ден е решила да излиза Blush И аз не съм редовна с писането,но ви чета.Прибрахме се от морето,отрази ни се супер.Само където таткото ще го пращаме командировка,която ще е доста дълга и пробвахме да отложим,но не става Sad Ще излиза отпуски и ще си идва,но 7-8 месеца няма да си е при нас...та ми е едно гадно тея дни...Ама няма как ,наревах се едно хубово,трябва да се стягам,че наближава да излизат бебоците.Поне количка успяхме да купим.Само се моля да го пуснат и да си дойде за няколко дни като родя... Confused

# 77
  • Мнения: 275
Относно багажа- при нас не разрешават сакове раници и подобни, само с найлонови торбички може да се влиза за раждане.

# 78
  • Мнения: 208
Относно багажа- при нас не разрешават сакове раници и подобни, само с найлонови торбички може да се влиза за раждане.

А къде е това при нас? Ако не е тайна, де  Simple Smile

# 79
  • София
  • Мнения: 179
Връщам се от док,  тонове добри, шаваше през цялото време. Малко сме малки, но в норма, 35 гс+3 - 2300 гр. Док каза че имам месец до раждането и ще качим още кило... Дано... Имам някакви гъбички от МБ, даде ми Гиназол 2 флакона през 5 дни и на 29.06 пак микробиология...

Вие пиете ли все още витамини?  Чудя се дали защото ги спрях сме малко малки в момента.?

# 80
  • Мнения: 683
Аз съм си приготвила един куфар на колелца, който е най-големия размер за ръчен багаж. Дали нещата ще влязат е отделен въпрос. Мисля, че ще е по-удобно за всички да го търкалят. А на служителите в болницата толкова луди родилки са им минали през главата, че едва ли с нещо ще ги изненадаме Grinning

# 81
  • Мнения: 312
Margaritka_89 Много се радвам,че всичко при вас е добре!Стискам палци скоро да се приберете в къщи 🙂

Точно излизам от преглед -37г.с. Бебка вече е 2,889кг...Избрахме дата за секцио и в момента ми е едно превъзбудено,Хем ме е страх,хем се радвам че скоро ще си видим бебка...хем се чудя,ами сега правилната дата ли избрах.
Таткото не успя да дойде с мен  на преглед и крайното решение беше само мое!
Ще раждам в Майчин Дом Варна при Боян Геогриев,тъй като датата която избрахме се пада неделя ще се наложи да извикат допълнително екип от 6-7 човека.За това се заплаща разбира се още 250лв...избора ми не е глезотия,просто напоследък ме връхлетяха едни суеверия,на моменти се дразня на себе си.
Вярвам обаче ,че накрая всичко ще мине повече от добре...все пак няма да съм нито първата,нито последната раждала в “почивен “ ден за повечето болници!
Да се похваля,успях да заведа ММ на фотосесия за бременни.През цялата бременност имам само няколко снимки и затова се навих на това приклюклпчение.Голям смях падна,уговорката ни с моя човек беше да участва в не повече от 10 кадъра...а накрая цели два часа пред обектива-побърка се хихихи

# 82
  • Мнения: 321
Здравейте мами, днес говорих с приятелка, лекар, която наскоро стана баба, дъщеря й роди в Швейцария и ми разказа много любопитни неща за раждането и гледането на бебета там. Оказа се, че в болниците там се държи на природосъобразното гледане на бебето,  къпе се само 2 пъти в седмицата, не се ползват шампоани като тук, а топла вода със сметана!? за да е леко мазна водата...дори след самото раждане, което в 80% е естествено, бебето не се мие, а се оставя със секретите от майката, което много  ме озадачи. Това се случва в болница в Цюрих, отделно ги държат само 2 дни, позволяват на близките да влизат при бебето без някакви предпазни дрехи, а храненето е само на кърма...
Бебето се извежда от първия ден след изписването, за да свикне с околната среда, дават се капки Биогая, които съдържат бактерии, помагащи при преработката на лактозата. Аз  също съм за къпането на беба 2-3 пъти в седмицата, но не знам  как ще се преборя с майка ми, която като човек от предното поколение следва отколешните практики. Леко избутване на бременността на всички:)

# 83
  • Мнения: 106
И аз четох на няколко места,че от началото бебето се къпе през ден-два само с вода.Всеки сам си преценява как точно да се грижи за децата си,кофти е ако около теб има хора,които искаш или не все ти дават акъл и настояват на своето,което понякога е мнооого дразнещо.

# 84
  • Мнения: 275
Относно багажа- при нас не разрешават сакове раници и подобни, само с найлонови торбички може да се влиза за раждане.

А къде е това при нас? Ако не е тайна, де  Simple Smile
Търговище

# 85
  • Варна
  • Мнения: 2 754
TD03, какво ще рече екип допълнителен ? Мале вече си 37 и чак сега избирате дата ехеее а аз от сега 34гс вече избрахме и записахме датата.
Тони, това е практика не само в Швейцария , а в повечето държави. БГ всичко това е назад в повечето болници, но пък това с къпането сигурно с уговорка може да се направи в родилното.
Аз за къпането съм със смесени чувства относно нашите летни бебета ...
И ако всичко с мен е ок и бебето смятам след изписването до няколко дни да сме на вън за разходка.

# 86
  • Мнения: 1 756
Тони и аз съм за къпане всеки ден. Не всеки ден с разни препарати и гелове, но всеки ден. Най-малко - лято е, то аз се къпя по няколко пъти на ден. Другата информация е полезна, но като цяло чужбинските практики не ми харесват, колкото и напредничави да изглеждат на пръв поглед уж. Спрях се на пелени  - bambo nature. Днес купих на беба измивен гел и лосион на Sebamed. Купих си превръзки, които ми препоръчаха от аптеката за след раждане, някакви попивателни под сутиена Copette super soft white и на chicco следродителни еднократни гащи. Сега ще си поръчам сутиени за кърмене и 2-3 нощници за кърмене от интернет. Малко се постреснах и поне багажът ми да е готов.

# 87
  • Варна
  • Мнения: 2 754
И моят багаж не е почнат !
Поне изпрахме саковете тези дни, та ще почвамe и ние този уикенд да изперем и изгладим най-важните неща за багажа.
Аз нямам още следродилни превръзки, взех 2 чифта памучни дълбоки килоти и тея дни ще ида да взема още 2 чифта .

# 88
  • Мнения: 354
Комплектите за изписване, които сте взели с къс или с дълъг ръкав са ? И ще взимате ли някакви допълнителни пелени или одеало за завиване на бебето?
Питам защото аз съм приготвила две неща - едното с къс , другото с дълъг ръкав(още не знам кое ще се облича) , плюс една бархетна пеленка .Чудя се дали да приготвя и една ризка с къс ръкав за под дрешките да се сложи. Наистина са летни бебета, но са току що излезнали на бял свят та..да не им е студено.

# 89
  • Мнения: X
Margaritka_89 искаш ли да кажеш името на бебка? Или от суеверие предпочиташ още да си мълчиш? За да си оформим хубаво първата страничка и да можем все пак да наричаме мъниците по име Heart Радвам се, че скоро ще сте у дома и сте добре и двечките Flowers Bouquet

Tsvetkova_85 вие как сте? Отдавна нямаме новини от теб и беба, чакам да се включите и вие!

Общи условия

Активация на акаунт