Шести клас - 2018/19 - тема 1

  • 54 705
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 3 457
Бубче,и аз правех неуспешни опити да вляза в нашата си поща  безуспешно.А за наследената-дори не съм разбрала че е станало предаването на щафетата.(и в тоя ред на мисли ,може ли да ме удостоите с честта да получа достъп до нея)

# 691
  • софия
  • Мнения: 25 447
А защо некачваме нещата в групата във ФБ или в Гугъл драйв и да се съберат линковете? В драйва не може да се трие, ако няма разрешение за това.

# 692
  • Мнения: 8 228
И аз съм дала като поръчение на моя син да реши преговорните задачи от сборника на Архимед за 6ти клас. Бях го купила още преди няколко месеца. Засега само се почесва и хич не му се подхващат. Иначе ми казва, че трябвало аз до го накарам да решава задачи и с английски да се занимава. Само че като му кажа, се ослушва. На бюрото са му и сборника и учебника по английски. Да се занимава, ако иска, аз няма да си тровя нервите с настоявания преди началото на учебната година. Ще си пазя силите, че ще ми трябват цяла година.

# 693
  • София
  • Мнения: 3 457
Ох,и аз си казвам че няма да се ядосвам, ама ей на- "газирам се" и ме е яд че не мисли за себе си.Казала съм че й давам още 10-ина дни безвремие и после сериозно преговор по български и математика ,както и английски,че ей сега ще дойде 15.09.

# 694
  • София
  • Мнения: 1 531
Даа, и при нас приеритет за преговор са английския и математиката. По български имаха домашно да допопълнят работните листове от годината и там е добре. Ще ползваме за математиката задачите, качени от Сссани. Благодаря.
Като се разрешат нещата с пощата бих искала достъп и аз. не трябва ли да попитаме за паролата миналогодишните седмокласници? може би те са я сменили?

# 695
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Благодаря за задачите по математика, ще помоля и за отговорите ако имат. Нямам идея какво да му дам по български и английски ,и съответно той се прави на разсеян и казва , че не знае. Решила съм да не се ядосвам, пък и ни предстои почивка, но след това ще го натисна по сериозно. Когато се реши проблема с пощата и аз бих искала парола.

# 696
  • София
  • Мнения: 1 058
На сайта на МОН има стари тестове, от времето на големия ми син, когато имаха външно оценяване и в 5ти, и в 6ти клас. На моя му давам от там тестовете да поработи: http://mon.bg/bg/100150

# 697
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Ние заминаваме за седмица на Велинград, после от там направо на Китен на море,където ще бъдем само аз и двете деца и ще  оставим бъдещия шестокласник на една лагер-школа до 11 септември,така че той реално ще се прибере 5 дни преди започване на учебната година...По АЕ е преговорил,по бел и математика -не,ама каквото такова...
Аз също нямам име и парола на шестокласна поща или поне нямам спомени някой да ми е давал,а уж съм от редовно пишещите...Аз каквото имам ще кача във фейсбук групата ни,но ще бъде след като се приберем аз и голямото ми дете на 2 септември.

# 698
  • Мнения: 6 925
Моята дъщеря имаше 2 неуспешни опита да започне Под игото (още на първата страница се отказваше). Третият път не се отказа и така се заплени, че за 5 дни го прочете и много ѝ хареса. Лошото е, че вчера много плака. Днес пак е доста унила. Много се вживя май. Гледа и филма (от 1952г.), но май повече коментираше кое не е така, кое е изменено и като цяло се разочарова от него.
Сега остава само да довърши Автобиография (която също не я грабва, но май там няма шанс да се впечатли) и с литературата ще е готова. По АЕ трябва да прочете и 10 малки негърчета, но като чу историята толкова ѝ хареса, че я започна на български, пък после щяла да я чете и на АЕ (на АЕ чете адаптирана версия, а не оригинала). За математиката не ми се мисли. Толкова много има, а толкова не ѝ се решава. А като погледна календара, то ваканцията почти свършила Sad

# 699
  • София
  • Мнения: 7 242
Ох... Само аз ли съм оставила детето изцяло да се забавлява през ваканцията. Нищо от задължителните книги не е прочела, нищо не е преговаряла и решавала. Поне изобщо не скучае и е забравила всякакви електронни устройства. Ще се озори много след 15-ти, но пък не може да се оплаче от ваканцията

# 700
  • София
  • Мнения: 922
Аз се отказах да ги насилвам да четат - само задължителните глави и разказите. Дъщеря ми и без това от скоро започна да чете с желание, а през годината твърди, че няма време. Задачите - през ден, през два, но от 1-ви септември ще ги засили. Има домашно по БЕЛ от частната учителка, което май още не е готово, има по АЕ, пак от частната учителка - "септември ще бъде май". Сега се бори със стомашен вирус, така че, ученето не ми е приоритет.

# 701
  • Мнения: 24 467
Оле, и ние с малкия имаме стомашен и гърлен проблем в момента. Големият замина с болно гърло за Холандия. А скоро тръгваме за море. 🤔 У нас ще се нанесе гледачката на котките.
Поднових абонамента за "Уча се" и ученикът трябва да почне преговор като се върнем към 10.09.

# 702
  • Мнения: 226
Ох... Само аз ли съм оставила детето изцяло да се забавлява през ваканцията. Нищо от задължителните книги не е прочела, нищо не е преговаряла и решавала. Поне изобщо не скучае и е забравила всякакви електронни устройства. Ще се озори много след 15-ти, но пък не може да се оплаче от ваканцията

Не си сама. И аз така съм оставила моя синковец да се забавлява.
В началото на лятото ми заяви, че трябвало да си почине месец и половина. Обаче май само ще си почива. "Под игото" си стои на рафта в очакване някой да го погледне поне. Не е решил нито една задача. По цял ден телефон, компютър и игри с децата в махалата.

# 703
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Моята дъщеря изчете задължителната литература и сега чете "Винету" - тя обича да отхвърля отрано, че после да й остане време за свободно-избираема литература Wink Порешава малко задачи, но не кой знае колко сериозно - утре заминава на море, после е на лагер, и то школото дошло - колкото толкова.
Иска да й купувам раница HEAD - имате ли впечатления от марката?

# 704
  • София
  • Мнения: 9 110
Младежът подкара "Под игото". Доста време му се назландисва, но накрая то му остана от обемните и нямаше на къде. До вчера беше прочел 1/3. Май като се абстрахира от психологическата бариера, не е толкова зле.
Иначе задачите си ги решава, но те са толкова много, че просто нямат насмогване.

Общи условия

Активация на акаунт