Майски бебета 2018

  • 67 854
  • 752
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 1 050
Какво давахте за сополките? Моето бебче има от вчера, капя физ.разтвор и издърпвам с аспиратор. Няма температура, весела и игрива е. Дали може да е от зъби? Някъде четох за нещо подобно.
Да кажа при нашата какво помогна.
За предна хрема давах Коризалия 4 раблетки във водата и за деня. Трудно се разтваря и май не работеше много. За задна хрема много помогна Цинабсин, пак по 4 таблетки на ден във водата и. Хомеопатични са и двете. 1 седмица го давах последното. Плюс витамин С и доста промивки с физ.разтвор.
Витамин Ц под каква форма?

# 526
  • Мнения: 700
Витамин С - ампула от 2 мл. По 1 на ден, 5 дни

# 527
  • Мнения: 204
Кажете нещо ефикасно против косопад! Не се търпи вече!

# 528
  • Перник
  • Мнения: 2 265
Кажете нещо ефикасно против косопад! Не се търпи вече!
Аз и преди писах, на мен ми помогнаха шампоан и ампули за разтеж Phyto. И след двете раждания много ми падаше, ползвам го втори месец и окачването намаля и нова коса тръгна.

# 529
  • Мнения: 1 050
Косопада е напълно нормален след раждане за съжаление. Дължи се на хормоналните промени, които се случват по време на бременността и след раждането. Нивото на естроген е изключително ниско след раждане. Аз пих витамини на Джеймисън Пренатал, не знам дали ми помогнаха. Към края на четвърти месец косопада спря, но сега бебето се научи и да ме скубе като понякога му остава коса в ръката...

# 530
  • Мнения: 360
Аз давах Витамин Ц на малкия, докато имаше сополки, също слагах една антибиотична паста 7дни по предписание. Иначе почистване с физиологичен разтвор и прахосмукачката по няколко пъти на ден + капки Грип стоп.
Косопада е неизбежен. Аз използвам Клоран против косопад и съм доволна, но не може изцяло да се спре.
Разхождаме малкия вече в летен кош и се замислям дали да не взема чувалче...

# 531
  • Мнения: 633
В летния кош сме от септември, за мен чувалчетата са излишни, не съм купувала с каката и сега също. За протокола - 7.5 кг, 65 см., днес започнах да захранвам.

# 532
  • Мнения: 2 288
Аз смених с летния кош отдавна, на около 5-м, но той не седи в количката и схемата беше да бутам двегодишното, а бебето в слинга. Прекратих тази практика, излизам само със слинг или раница, каката може да ходи, все пак да се изморява малко от яслата до вкъщи, а не после да подивява вътре, друг е въпроса, че се прибираме по тъмно 🙂 Ходим по 30-40мин, а ако се отбием в детското клубче, ММ идва да ми прибира с колата.
И ние сме в групата на сополивите бебета.
Лека нощ

# 533
  • Мнения: 186
Кажете нещо ефикасно против косопад! Не се търпи вече!
На мен ми помогна серията Биорехаб на TianDe. Иначе след раждането косопада е неизбежен. 😢

# 534
  • Мнения: 360
Днес направихме първия опит за захранване. Дадох пюре от картофи с кърма. Довечера ще пробвам да му дам водичка. На пюрето бяха едни физиономии, но в крайна сметка си хапна  две лъжички Simple Smile Точно другия петък прави 6 месеца.

# 535
  • Мнения: 522
Ние се захранваме със зеленчуци, по книгста на Маги Пашова, но не ми става ясно как да вкарам кашите, на обяд само каша ли или се добавя към зеленчуковото пюре. И кога храненията стават 2 на ден, знам, че до годинката не трябва да се измества хранене, но кога ще станат 2 и ще са сутин и на обед или обед и вечер?

# 536
  • Мнения: 635
Ние се захранваме със зеленчуци, по книгста на Маги Пашова, но не ми става ясно как да вкарам кашите, на обяд само каша ли или се добавя към зеленчуковото пюре. И кога храненията стават 2 на ден, знам, че до годинката не трябва да се измества хранене, но кога ще станат 2 и ще са сутин и на обед или обед и вечер?
Каша може да дадеш като за начало сутрин към 9 часа за да проследиш за реакция и после да си ги даваш за следобедна закуска към 3-4 часа. За заместване на хранене всеки си решава кога. По нататък за закуска ще има попара примерно

# 537
  • Мнения: X
Момичета, на какви столчета за кола сте се спрели?

# 538
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
Момичета, на какви столчета за кола сте се спрели?
Малкия още се вози в първото си столче (Maxi Cosi) 0-13кг. За сега не се оглеждам за ново, но може би скоро трябва да започна, защото си му стръчкат малко крачетата 🙈. Мисля обаче да вземем нещо, което отново да се поставя обратно на движението. По-безопасно е и знам, че е важно детето да се вози възможно най-дълго по този начин. Ще следя с интерес отговорите на другите мами Simple Smile

# 539
  • Мнения: 360
И ние сме си с първото столче, т.е то не ни е точно първо, защото в началото ни бяха дали едно най-обикновено на chipolino и малкия много плачеше в него, въобще не му беше удобно. В последствие си купихме настоящото - Britax Romer с isofix и съм много доволна. Ще го използваме до посочените килограми, надявам се, защото определено има накъде на го изпълва.

Общи условия

Активация на акаунт