Майски бебета 2018

  • 67 659
  • 752
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 404
И ние сме още с първото си столче, до 13 кг. На Cybex е нашето и сме много доволни.
За след 13 кг ни дадоха едно на Britax. То е вече в посока на движението. Но и ние ще си караме с първото до 13 кг, което е в обратна посока на движението и после сменяме с второто.

# 541
  • Мнения: 1 050
За първите сточета за кола 0-13 кг. е важно да се гледа до къде стига главата на бебето, а не крачката. Стигне ли най-горната част на столчето до ушите на бебето е необходима смяна.
Какво гледате за избор на следващо столче? Аз също оглеждам, цените също са в доста голям диапазон и не знам кое е важно, за да обърна внимание.

# 542
  • Мнения: X
Сигурността, да има Isofix, да има легнало положение или полулегнало и да може да се монтира обратно на движението, което пак е въпрос на сигурност. Моето бебе е голямо и ще гледам 9-36кг.

# 543
  • Мнения: 520
Ние ще взимаме Be Safe, но ще изчакаме, първото ни е до от 0-13 кг.

# 544
  • Мнения: 73
Как са бебетата, които имат зъбки? Има вечери нашата мома се събужда на 2 часа и иска просто да се успокои с гърда. Давате ли им нещо? Или само търпение помага?

# 545
  • Мнения: 635
Как са бебетата, които имат зъбки? Има вечери нашата мома се събужда на 2 часа и иска просто да се успокои с гърда. Давате ли им нещо? Или само търпение помага?

Ние чакаме всеки момент да избият и горните зъбчета. Неискам да те отчайвам (всяко бебе е различно) но при нас вече 6 ден е буквално непоносима. Само мрънка през целия ден, не спи през деня, яде по малко , буди се нощем( това го прави само когато и избива зъбче). Мажа я с гелчето на бочко, давам и хапченцата дентокинд, но ефект нулев. Даже и с гушкане не се успокоява. Това е положението при нас. Е оплаках се Weary

# 546
  • Мнения: 360
Моя малчо още няма избило зъбче, но определено го тормозят и няколко вечери не спахме миналата седмица. Купих Камилия и давах 3дни по 3 пъти-сутрин,обед и преди да заспи. Определено много добре се повлия и е спокоен засега. Ако се наложи ще взема повторно.

# 547
  • Мнения: 360
Как върви захранването при вас? Аз давах 5дни картофче, като първите два пъти по1-2лъжички, с кърма. Третия път го направих с вода и му хареса повече. Вчера (пети ден) хапна общо 40мл., но на два пъти. Колко време изчаквате между въвеждането на различни продукти и до какъв грамаж трябва да достигне порцията?
Кога ще въвеждате месо и жълтък?

# 548
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
Как върви захранването при вас? Аз давах 5дни картофче, като първите два пъти по1-2лъжички, с кърма. Третия път го направих с вода и му хареса повече. Вчера (пети ден) хапна общо 40мл., но на два пъти. Колко време изчаквате между въвеждането на различни продукти и до какъв грамаж трябва да достигне порцията?
Кога ще въвеждате месо и жълтък?
Привет! Аз въвеждам всеки вид храна по минимум 2 седмици, а всеки продукт по 4 дни. До сега съм въвела 7 вида зеленчуци, 1 вид плод (банан), 1 вид месо (пуешко) и днес дадох оризова каша за първи ден.
Месото въведох 3 седмици след започване на захранването (малкия беше навършил 6 месеца). Не съм започнала още с добавянето на жълтък към зеленчуковите пюрета. Ще изчакам още малко. Сега ще продължа с въвеждането на оризовата каша и още няколко плода и след това мисля да въведа зърнените каши (безглутенови и после глутенови) Simple Smile

# 549
  • Мнения: 360
Предполагам мога да считам,че картофчето е въведено. Нямаше странични реакции, освен вчера и днес газове. Сами ли приготвяте пюретата? Аз ще въведат и тиква и морков с домашни продукти(тъй като са осигурени),но после минавам на купешки пюрета. Каква марка вземате,ако сте предпочели кучешко пюре и къде съхранявате преди отваряне? Аз имам няколко купени на Гербер (бяха на промоция преди месец във Фантастико) и съм ги прибрала в хладилника,защото у дома е 26 градуса непрекъснато, много е топло.
Извинявам се, ако съм досадила с въпросите си, но наистина изчетох толкова много за захранването,че се обърках. Постоянно ми изникват някакви питания.

Последна редакция: ср, 14 ное 2018, 14:45 от kpm_

# 550
  • Мнения: 5 478
Всъщност, ако бурканчетата не са отваряни, не виждам смисъл да ги държиш в хладилник. Аз ги съхранявам в един шкаф. Купувам на ДМ марката.

# 551
  • Мнения: X
Аз приготвям всичко, с изключение на 2-3 по-екзотични плода. Захранвам от 4.5 месеца и съм въвела вече жълтък, заешко и пилешко. Както и всички безглутенови каши. На 6м и 1 седмица е.

# 552
  • Мнения: 2 288
Аз захранвам от 5м3с, досега съм въвела зеленчуци: тиква, картоф, морков, броколи, пащърнак, карфиол, цвекло, спанак, грах, чушка с по два дни или един, яде вече близо едно бурканче, изполвам домашни продукти, готови пюрета хим, дм био и бейбилов, но главно си ги бъркам у дома. Плод, само круша, ще въвеждам другите скоро. Мисля да въвеждам после постепенно жълтък, месо и млечна каша. Месо съм взела в буркачета, отново на горепосочените марки. Въпреки яденето на пюре около обяд, това изобщо не го спира да суче преди и след ядене, после дори пие и вода. Утре сме на консултация, ще дам отчет.
Пюретата стоят в шкаф, нали не са отваряни, нищо им няма, според мен.
Малкият започна да вършее из целия хол, пълзи, като змиьорка пехотинец под столовете и масата. Втора седмица обитава главно пода. Днес го сложих в бънджи, изкефи му се, но хич не обича да е вързан в шезлонг, столче за кола и бънджи, трябва да успява да стигне кабелите, те са най-интересни.

# 553
  • Мнения: 1 050
Как приготвяте оризовата каша? Домашната най-много ме интересува. Аз пробвах със сварен, предварително накиснат за една нощ ориз. След това сварих и пасирах заедно с малко плод, за да не стане лепкаво.

# 554
  • Мнения: 360
Аз купих оризова каша на Хип и след още няколко зеленчука ще я въведа. Днес дадох тиква, малкия си хапва, но не иска да пие вода (само с лъжичка)

Общи условия

Активация на акаунт