Милано - 10

  • 63 164
  • 751
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 22 944
Благодаря за бързия отговор!

# 646
  • Мнения: 52
sea.sea, ако ще се ползват регионални влакове, няма нужда от предварително купуване на билети - цената е същата, а и се движат доста начесто. За стрелите бих препоръчала предварително закупуване онлайн, защото така може да се намери по-добра цена. Стрелите обаче са с фиксиран час и това би било евентуален риск, ако полетът закъснее.

# 647
  • София
  • Мнения: 22 944
А регионалните са без фиксиран час, така ли?

# 648
  • In transit
  • Мнения: 11 803
А регионалните са без фиксиран час, така ли?
С фиксиран са, но има на всеки час примерно или на 30 минути, зависи от дестинацията.

# 649
  • Мнения: 6 295
На билета няма фиксиран час. Може би това се пита.
Билетите за регионалните влакове се продават "празни", отбелязана е само дестинацията. Трябва да се валидират преди качването във влака на едни машинки в гарите, които отпечатват дата и час.
Билетите за влаковете-стрели в този смисъл са различни, понеже се продават с дата, час, запазено място.

# 650
  • София
  • Мнения: 22 944
На билета няма фиксиран час. Може би това се пита.
Билетите за регионалните влакове се продават "празни", отбелязана е само дестинацията. Трябва да се валидират преди качването във влака на едни машинки в гарите, които отпечатват дата и час.
Билетите за влаковете-стрели в този смисъл са различни, понеже се продават с дата, час, запазено място.

Да, това имах предвид. Благодаря много на всички, включили се.

# 651
  • Мнения: 52
Имам няколко въпроса и за Комо Simple Smile

1) Трябва ми номер на свястно такси за град Комо.
2) Добре дошли са всякакви препоръки за града - НЕтуристически места за хапване, пазаруване, разглеждане. Пък може и за купуване на някой копринен шал Wink
3) И нещо, което чета и тук, и в други форуми и трипадвайзър:
Толкова ли са тъпкани феритата и опашките за билети за тях?
Толкова ли са кофти шосетата за Беладжо и Менаджо?
/Става дума за месец юни/

# 652
  • Мнения: 6 295
3) И нещо, което чета и тук, и в други форуми и трипадвайзър:
Толкова ли са тъпкани феритата и опашките за билети за тях?
Толкова ли са кофти шосетата за Беладжо и Менаджо?
/Става дума за месец юни/
Да. Fearful Скоро колата ми беше на ремонт и реших да се придвижа до Менаджо с фери. Първо, не може да се купи билет от предишния ден. Бях отишла привечер на касата, нямаше жив човек на опашка, но не ми продадоха билет. Второ, в деня и в часа се озовах на края на километрична опашка (беше неделя, моя грешка да не съобразя). А опашката е за касата, тоест за всички кораби и не е много ясно какво чакаш и ще дочакаш ли. Накрая се метнах на ферибота без билет и го купих на борда от един чичо, който изобщо не беше впечатлен и изглежда, че може и така... Иначе билети могат да се купят предварително в същия ден, без да е непосредствено преди часа и това може би е най-сигурно. Това важи за тръгване от Комо, откъдето тръгват всички. По кейовете и касите на малките градчета няма толкова страшни опашки.

Шосето до Менаджо хич не е толкова лошо. Има няколко по-тесни участъка при Colonno и Ossuccio, но нищо особено за нормален шофьор. Лошо е, ако се падне някой автобус или камион пред вас, който да не може да се справи с тясното място. Пътят Комо-Беладжо е по-лош.

Такси не използвам, не мога да кажа нищо за тарифите. Забелязала съм къде има стоянка на таксита в центъра, ако това ще е от полза...

Магазини за коприна има на Via Luini, до площад San Fedele, и на Via Vittorio Emanuele в оживената отсечка между Дуомо и Пощата. После ще погледна номерата. Ако търсите нещо като специален аутлет, не знам. Съществува аутлет на Mantero, но не е в рамките на града.

# 653
  • Мнения: 52
Много благодаря, Barbabeau, за (както винаги) подробнната и полезна информация!
Да се надяваме, че в делничен ден ще е малко по-леко или че ще мине номера с купуването на билети на борда Simple Smile
Четох също, че след 10ч е по-празно, тъй като работещите и най-ентусиазираните туристи вече са се качили на ранните кораби Simple Smile

# 654
  • Мнения: 6 295
Ама, браво, и ти си много добре информирана. Simple Smile))) Мой приятел ходи на работа с кораб (aliscafo, от бързите) и часовете са в 7:30 или в 9:00. Точно. Hands Thumbsup

# 655
  • Мнения: 24 467
За първи път ще ходим в Милано. Възрастни хора сме, без деца. По работа сме, но имаме два дни за разходка. Юли месец.
Може ли да ми предложите идеи за маршрути за тези дни? Сфорца и катедралата - твърдо, но ще имаме ли време за друго?
Не сме по шопинга хич, вкл. аз, по замъците и музеите сме. И хубавите заведения.

# 656
  • Мнения: 6 586
За първи път ще ходим в Милано. Възрастни хора сме, без деца. По работа сме, но имаме два дни за разходка. Юли месец.
Може ли да ми предложите идеи за маршрути за тези дни? Сфорца и катедралата - твърдо, но ще имаме ли време за друго?
Не сме по шопинга хич, вкл. аз, по замъците и музеите сме. И хубавите заведения.

La Scalа, има какво да се види вътре, независимо , че отвън няма да те впечатли.
Къщата на Алесандро Мандзони( близо до Ла Скала).
Музея на Науката и Технологията Леонардо Да Винчи.
Хубави заведения видях ок9ло Виктор Емануел и цялата улица след това е магазини и заведения.
Разбира се има още много места които си заслужават, но за тези се сещам на прима виста.

# 657
  • Мнения: 52
Judy, едно малко по-съвременно предложение от мен:
Кулата на Уникредит - с чудесно площадче. Наблизо са и сградите на вертикалната гора. Както и молът за храна Eataly. Оттам - в красивия квартал Брера.

# 658
  • Мнения: 24 467
Благодаря, мили дами. До 1.07 трябва да сглобим разходката.

# 659
  • Мнения: 52
Имам проблем с картата Io Viagio! Знам, че всички масово я ползват заедно с декларацията за безплатно пътуване на децата. На нас обаче служителката на гарата в Бергамо ни отказа с мотива, че било само за живеещи в Ломбардия, но не и туристи. Иначе картите си важат, но не и декларациите. Купухме билет за детето на половин цена. Но това ни коства изгубено време и изтърван влак. А на нас основната ни идея за картите беше да не се занимаваме с билети и гишета.
Дайте съвет, да си попълним ли декларацията все пак...

Общи условия

Активация на акаунт