Великобритания - Тема 75 Лятно - Морска Ваканционна

  • 55 537
  • 739
  •   1
Отговори
# 480
  • София
  • Мнения: 816
Нещо ми идва в повече този прах в очите....търсим хора със внимание към детайла/дебнене на работници да не се скатават/,умение да се работи в екип/да си прикриваме грешките заедно/адекватна  и навременна реакция при създаден проблем/отнеси до другия отдел и си измий ръцете после/,комуникативност/манипулативност и задкулисни игрички/......искам да си намеря работодател,дето ще иска човек да му работи,да се грижи за интересите му и да е лоялен....ама наистина....така като написах,май ще трябва да почна да работя за себе си или да се науча да си трайкам и да не се ядосвам....

# 481
  • Мнения: 5 873
Благодаря ви, момичета. Тя е щастлива, щастливи сме и ние. Heart
Сън в лятна нощ, вина нямаш.  Вършиш си работата, но явно не си случила на колектив. Щади си нервите, и се замисли за нова работа, а при първа възможност напусни. Заслужаваш повече и не отлагай  това решение. Успех ти желая.
И аз мислех, че нещата тук са различни, но уви... В ресторантът в който работех (няма по-щастлив човек от мен, че напуснах) бях изумена колко познати до болка дейности видях. "Слагай вода в соса", "слагай вода в препарата ", намаляне на порции, преетикиране на продукти с изтичаш срок, угодничество и лицемерие, толериране на моментния богопомазан и съответно лошо отношение към тези, които не умеят да се защитят.  В един момент реших, че достатъчно им отделих от живота, здравето и нервите си и си подадох предизвестието.
Сега се радвам на всички вечери и всички уикенди със семейството си и се чувствам в пъти по-добре и по-спокойна.

# 482
  • Мнения: 9 196
Сън в лятна нощ - независимо от подробностите - защо точно не ти харесва работата, щом не ти харесва и те натоварва - смени я, не отлагай. Прекарваме толкова много време с колегите, какъв е смисъла, ако то е отровно?
Понякога хората се колебаят пред промените, но бъди сигурна, че ако търсиш, ще намериш правилното място за тебе, 100%, неизбежно е, дори ако трябва да смениш 5 работни места.

# 483
  • София
  • Мнения: 816
Ще я сменя,капката от вчера преля канчето и ще си подам предизвестието в сряда,че утре и вдругиден съм почивка.Стоях,защото имаме нов мениджър и той даде силна заявка,че ще промени положението.За съжаление останалите мениджъри се държат като побесняла шайка селтаци и когато го няма си карат както си знаят.Аз разбирам,че с магическа пръчка няма да стане,но нямам време да чакам повече.Имам здравословен проблем свързан със нивата на стрес хормоните и здравето ми е по-важно....
Благодаря Ви момичета,два дена в къщи седя и рева и главата ми се пръска.....не мога да се позная,егати хормоните,егати чудото....трябва да ида на йога ли,психолог ли....да се напия....не зная вече....едно по едно....само да се успокоя....

# 484
  • Мнения: 9 196
Нямаш причина да не си спокойна, защото ти не си виновна и отговорна, какво се случва в някоя компания. Не си им и длъжна. Щом децата са здрави и мъжа ти си няма любовница, всички други проблеми - в коша. Simple Smile
В крайна сметка, кое е най-лошото, което може да ти се случи? Да останеш няколко седмици без работа. Направи си резервен план за най-лошия вариант и от там нататък няма абсолютно нищо, за което да се тревожиш.

# 485
  • София
  • Мнения: 816
Стъпка по стъпка,не съм много уверена в себе си сега....някакси друга порода хора се търсят,трябва да се науча на тия префърцунени задкулисни игри и как да се усмихвам и да им таковам мамата зад гърбовете.....любезна,усмихната.......и цинична.....офффф......

# 486
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Чак толкова филмиране не ти трябва. Почини си, успокой се, и смени работата. Има места като змийско гнездо. Но има и нормални места, не е като да няма. Ще намериш твоята си работа, и ще се подредят нещата Wink

# 487
  • Мнения: 8 921
Сън, стискам ти палци да си намериш колектив, сред който да се чувстваш добре. И помни - ти и семейството ти сте си най-важни.
В конкретния пример, който даваш, бих отговорила (ако успея да преброя до 10 и не съм на старт, че все някой ще се заяде с мен обаче), че въпросните говорещи не са ми пряко подчинени и не отговарям за тях. Другите отговори ми звучат като репчене, без значение дали има причина или не за такова.

# 488
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Ако по някакви причини едно работно място не ти харесва, търсиш ново и сменяш. Безсмислено е да седиш на работно място, което не те прави щастлив. Намери си нова работа и после подавай молба за напускане. Поне аз така бих направила.

# 489
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 138
И мен не ме сайдисват много на работното място, колегите де, защото ги гоня до последно да работят и да не се скатават. Мениджърката ми вика crazy bulgarian, и в моя чест се научи да псува на български😁. Ами аз деликатно не мога да им кажа че са мързеливи, казвам го в прав текст. Пък те отдалече и мазно, пък екскюзми, плийс и т.н. Една от колежките даже заяви, че не иска да работи с мен повече защото “не я оставям да си почине”. Аз в прав текст й казах, че ще си почива у тях, тук се работи. Полагат й се 30 минути. Една друга пък ми направи забележка, че не казвам плийс, аз й отговорих, че няма да моля никой да си върши задълженията, а трябва да си ги върши без никой да го моли и преследва.  В началото много им се връзвах, кат ги гледах кви са мързеливи и се ядосвах, че и се преработвах, за да е свършено всичко. Сега ако щът да ме харесват, началството нали ме харесва. 😁. На някои даже им казах, че 9 години съм била мениджър и такива работници като тях още на другия ден са на борсата за безработни. Навсякъде има такива. Не се хаби, превъзпитай се да не ти пука, намери си нещо друго, може там да не е чак такъв колектива. Моите са англичани и тук-там някоя афро. Повтаряй си, че всички болести започват на нервна почва и завършват в обикновена. Не си заслужават просто да се разправяш с тях.

# 490
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Добре, че не си ми шефа, Bella 😂 Понякога излизам за 10-15 мин, понякога за час обедна почивка. Много зависи от работата ми. Някой ако тръгне да ми дава зор, директно му казвам, че няма проблем да завърша проекта във времето, в което той иска, всичко ще му подготвя, но той да се разпише накрая под него. Ако държи аз да си сложа подписа, ако обича да не ме стресира и разбира се ползвам please накрая. Много бързо кротват тогава.

# 491
  • Мнения: 9 196
Добре, че не си ми шефа, Bella 😂 Понякога излизам за 10-15 мин, понякога за час обедна почивка. Много зависи от работата ми. Някой ако тръгне да ми дава зор, директно му казвам, че няма проблем да завърша проекта във времето, в което той иска, всичко ще му подготвя, но той да се разпише накрая под него. Ако държи аз да си сложа подписа, ако обича да не ме стресира и разбира се ползвам please накрая. Много бързо кротват тогава.

И аз скътавам и се размотавам, когато си реша. Но след толкова години, го чувствам все едно ми се полага и не съм гузна изобщо. А и когато всичко е свършено навреме, не ме интересува кой го дразнят почивките ми.

Имахме един възрастен колега, каквото и да сe случва - клиент, събрание, одит - не му пука, той пие чай в 11 часа. Извинява се, става и излиза. Уникален непукист. Simple Smile

# 492
  • София
  • Мнения: 816
Благодаря момичета. Намирам си работа и се махам,само трябва да си събера силите да ги изтърпя до тогава.Това ще е по-трудно.Бързо се паля и трудно ми минава.Опитвам се да постигна някакъв вътрешен мир и спокойствие,ма то ме яде отвътре и не мирва....ах ако го намеря това червейчеее.....ще наредя около мене будистки статуетки и ще се прекадя...с тамян...хах....

# 493
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 353
Привет Девойки,
И аз прясна, прясна завърнала се от почивка, уж с нови сили а вече ми се стопиха лагерите от работа, и децата още не са започнали училище. От другата седмица пак гърч на пълни обороти до следващата ваканция Simple Smile
Di_p поздравления за детенце, много труд се полага пък и трябва и доза късмет, но важното е че си е постигнала целта.
Ванчето-поздравления и на вас и нас ни чака същото след някоя и друга година, хич не ми се мисли. Тя колко време предварително започна да се подготвя? Трудно ли и се видя? Всяка информация от първа ръка ще ми е полезна.
Сън в лятна нощ, и моят съвет и бягай и то през глава. Помисли дали не е добра идея да докладваш на съответните институции за въпросната бактерия и другите системни нарушения, в крайна сметка се застрашава (предполагам) нечии живот.

# 494
  • Мнения: 5 873
Ell, много трудна година беше. Ние дойдохме миналия август и на 15 септември беше на училище вече. Цяла година учи, имаше и има много още да наваксва. От училище и дадоха някакви учебници, помагала, не съм запозната много, но сама учи вкъщи.
Като чувам обаче следващите две години какво учене я чака, това ще да е било песен. Simple Smile
Здраве да е само.

Общи условия

Активация на акаунт