Великобритания - Тема 75 Лятно - Морска Ваканционна

  • 55 420
  • 739
  •   1
Отговори
# 645
  • York
  • Мнения: 826
Ха Здрасти и от мен! Simple Smile
Нямам време да чета назад, та мога само да се надявам всички вие и семействата ви да сте добре!

# 646
  • UK
  • Мнения: 4 307
Много добре ги приеха. Имах притеснения, че е като училище,  но не, то си е чиста детска градина.  Дано посвикнат с езика .
a
Хаха, Кокона, и аз така си мислех, ще се изненадаш накрая на годината като видиш как четат, пишат, смятат, a като ги питаш всеки ден какво са правили в училище, само са играли . Grinning

di_p, хванах се за главата направо като прочетох, аз веднъж съм летяла с прикачване за друга държава обаче, нямаше никакви проблеми. Успех и на твоите дечица.

ponqkoga, Hug

# 647
  • София
  • Мнения: 185
Успех на всички ученици. 👍
Аз също започвам силен Септември. Три дни седмично съм на курсове, останалите 4 - ри на работа. Няма да имам почивен ден. Училището на моя син отвори врати миналия вторник, но днес вече имам писмо за противогрипна ваксина. Миналата година беше много нещастен, че само той и още едно дете не са пръскани в носа. Голямобвълнение е било в училище, а той не е участвал в това и тъгува ден-два. Тази година се надявам да е по-разумен. Ще отделя повече време да му обясня. 😊

# 648
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Мен какъв вирус ме налегна, от как се прибрах от България... Втората седмица на август започна и още си подкашлям, ушите ми се запушват и не усещам миризми... 😱 😳 Толкова зле бях по едно време, че отидох на доктор и като дете ме преглеждаха, гърло, уши, дишай дълбоко... 😂

Аз редовно сменям полети из Европа и имам доста подобни случки, но това не ме отказва. Lufthansa работят много динамично. Системата им непрекъснато следи полетите и връзките на пътниците и ако има възможност прехвърлят на други полети, които може дори да не са на Lufthansa. За съжаление, наземния персонал отговарящ за багажа на летището, не може да реагира толкова бързо.
Аз в Париж така търчах и изпуснах полет, платиха ми хотела и храна и летях на следващия ден. Децата се изкефиха, а багажът не пристигна 😂 За Италия гледам поне час и половина за смяна да имам, защото бавно работят 😴 С австрийците съм правила 7 часа престой и ходих да пия кафе в центъра на Виена. А с Lufthansa пак подобен престой разгледахме с автобус града и обядвахме 😁 Каквото спестя го харча за напитки и храна, но въпросът за мен е принципен 😜

# 649
  • UK
  • Мнения: 5 999
Хахаха Мери, като те чета,  то наистина приключения големи.  Кеф😋
Аз пък каквато съм отнесена на отиване, уж четох и гледах, ама да ходя N пъти до 00 обърках гейтовете 😂😂😂
Хубаво че имаше и други объркани кат мен и не пропуснахме полета . Та и багажа бяха отнесли вече, та без приорити си го взехме с нас на борда 😂

# 650
  • Мнения: 175
Четох, че в началото ще е по- лесно да се отвори такъв във финансова платформа като Монесе, но там не ти се трупа кредитна история.


И аз във тази връзка да попитам, ако има някой запознат - открих си Monzo сметка онлайн, за да не разкарвам по банките. Предполагам, че такава ще свърши работа за кредитна история?

Благодаря! Flowers Bouquet

# 651
  • Мнения: 9 196
Не, няма да свърши.

# 652
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 124
За Аргос card store съм чувала, че върши. И затова си направих една за 500, после те сами ми предложиха за 1000, а на по-късен етап ще взема за 2000. Имам аз разни нещица за купуване. Изплащам си Dyson прахосмукачка, преди това диван. 😁

# 653
  • На острова
  • Мнения: 1 271
CapitalOne препоръчвам също за кредитна история, ние почнахме с по £250, сега вече сме с много повече. Доволни сме и двамата с Мм.
Разбира се, важно е да се знае как се ползва.

# 654
  • Манчестър
  • Мнения: 2 480
CapitalOne препоръчвам също за кредитна история, ние почнахме с по £250, сега вече сме с много повече. Доволни сме и двамата с Мм.
Разбира се, важно е да се знае как се ползва.

Ние имаме само една кредитна карта,която се ползва за спешни случай , ако се наложи, плюс плащам почивки, заради по голямата защита ако травел компанията фалира. Почивките , какво съм изхарчила се връща  веднага . Иначе я ползваме само за дизел да зареждаме и така разбрах,че на месец дизела на двама ни е £500. Това е само за придвижване до работа и из града. За дълги пътувания ако са включени , сметката отива нагоре.

# 655
  • Мнения: 1 474
CapitalOne препоръчвам също за кредитна история, ние почнахме с по £250, сега вече сме с много повече. Доволни сме и двамата с Мм.
Разбира се, важно е да се знае как се ползва.

Ние имаме само една кредитна карта,която се ползва за спешни случай , ако се наложи, плюс плащам почивки, заради по голямата защита ако травел компанията фалира. Почивките , какво съм изхарчила се връща  веднага . Иначе я ползваме само за дизел да зареждаме и така разбрах,че на месец дизела на двама ни е £500. Това е само за придвижване до работа и из града. За дълги пътувания ако са включени , сметката отива нагоре.

А защо? Няма ли защита за почивките и чрез дебитна?
Питам защото никога не съм имала кредитна карта и не съм се и интересувала, нямам представа дали е добре да имаш или не.

# 656
  • На острова
  • Мнения: 1 271
Аз бях против в началото, не обичам да съм в кредит, но си промених мнението.
Веднъж за една почивка, отдавна беше, ни се наложи да букнем рент-а кар и трябваше да е само чрез кредитна карта. Мисля за Германия беше.
Мм също плаща почивки с кредитната карта.
А колежката ми англичанка за всякакви покупки онлай ме съветва само с кредитна карта или Пейпал. Пак заради защита някаква, но не знам каква, послушала съм я, без много-много да разучавам.

# 657
  • Мнения: 9 196
По-високата защита е за този, който получава парите обикновено. Иначе няма разлика в защитата за потребителя, до колкото ми е известно. Но за някои неща и при нас се приемат само кредитни карти и трябва да са валидни поне в следващите три месеца. Както при наемане, връщане на данъци - ако направиш някоя простотия просто ще ти начислят повече по картата и няма мърдане, с дебитната това е невъзможно.

# 658
  • Мнения: 175
Благодаря за съветите! За кредитна история задължително ли ми трябва кредитна карта? Да уточня - става въпрос за история, която в бъдеще ще помогне при евентуално теглене на кредит. Това, което си мислех, е че банкова сметка от която да плащам сметки ще свърши работа.

Иначе за защитата относно пазаруване с кредитна карта, предполагам, че се има предвид "section 75" за покупки над £100.

# 659
  • Мнения: 9 196
Агенциите за кредитен рейтинг взимат предвид всичко - ток, газ, телефон, данъци, чисто парични кредити. Взимат предвид дори, дали си регистриран да гласуваш, колко години живееш на адреса си, колко време си на някоя длъжност. Кредитната карта е кредит, плащането на сметки си е плащане на сметки, които пак са вид кредит, просто различен.

А "section 75" за мен е глупост, тия 100 паунда, защото не съм видяла досега някой да ги претендира, за сметка на това, за транзакции с дебитни карти Виза претендира непрекъснато и то много над 100 паунда. Дори скоро изчисляваха, че средната стойност на "измама" с дебитна карта е около 700 паунда.

Общи условия

Активация на акаунт