СЕДМИ клас – 9 – Време е желания да заявим (18.06.2018–24.06.2018)

  • 67 888
  • 1 110
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 047
Е, lorenca, естествено, че не във всяка иска. Ако питаш него, иска само две паралелки в цяла София. От едната изпадна с излизането на резултатите. За другата има надежда, някъде там. И двете са без квоти. Та по тая причина мислим и вариантите с квотите, където за щастие, в София мъжкото е привилегировано. Stuck Out Tongue

Последна редакция: пн, 18 юни 2018, 00:07 от oblachna

# 16
  • Мнения: 5 160
Късмет, oblachna Flowers Four Leaf Clover

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679
Първите 5 гимназии в София са много повече от 25 паралелки, според мен. Само 4-те желания на сина ми са 12 паралелки и това са две гимназии. Като смятате колко желания трябва да подредите, бройте и колко деца все пак ще влязат в паралеките със съответния код. Защото един код=едно желание, а зад него могат да седят 2, 3 и дори 7 паралелки!

# 18
  • София
  • Мнения: 7 047
Хм, аз броя 1 паралелка за 1 желание.
Отивам да чета.
Верно, че са с един и същи код, но всеки профил/език са си отделно желание, май...

Последна редакция: пн, 18 юни 2018, 00:14 от oblachna

# 19
  • София
  • Мнения: 18 679
Е, не бе, как...Паралелките с един и същи профил са с един код, а зад този код може да се крие прием на над 50 деца от съответния пол...По моята логика това трябва да има значение за сметките. Дано да ми е вярна логиката Joy

# 20
  • София
  • Мнения: 11 958
Ами то, само езиковите са 35-40 желания, не съм ги броила точно, де. Като двете немски не ги ще категорично, но щели да са в края на списъка.
Joy Правилно! И ние така - след Испанската ще пишем ФЕГ, а после няколко паралелки с по-висок бал. ‘Ми важно е да се изредят всички, в които няма много против да учи. Joy

# 21
  • София
  • Мнения: 18 679
И при нас може да се получи така. Синът ми се е спрял на две гимназии, обаче голяма чуденка му хвърля коя да е на първо, коя да е на второ. Та, може тази с традиционно по-високия бал да остане на второ място.

# 22
  • София
  • Мнения: 7 047
belinda, и аз така ги смятам.
Май трябваше да се изясним кой, какви кодове гледа,, че аз съм хванала справочника, а там има само код на училище Joy и верно 7 паралелки са с един и същи код, без да имат общо.
Иначе съм смятала децата по пол, чинно от бройките в план приема. Абе, голяма калкулация падна...

# 23
  • София
  • Мнения: 18 679
Ама как без да имат общо Rolling Eyes Логиката е с един код да са примерно двете паралелки с един и същи профил - примерно немски/руски. Това са 26 деца от един пол. Паралелката немски/френски е с друг код, макар че е в същото училище. Това са 13 деца от същия пол. И така нататък...


Ред: Оффффф, сега те разбрах. Сори, малко ми е белото. Само една чаша. Противопоказно е човек да се занимава със седмокласни терзания почти трезвен.

# 24
  • София
  • Мнения: 7 047
Да, така е. Съгласна съм. Това е и моята логика. Обаче, в справочника, който гледам няма кодове по паралелки, а само код на училище. Grinning

# 25
  • София
  • Мнения: 11 958
Ами спри да гледаш справочници. Системата, ако не е в отпуска, сама ще те коригира. Joy

ПП. Смеете се вие, но съвсем сериозно са ме питали дали онлайн системата на Търговския регистър работи след 17:00 часа и в събота. Joy

# 26
  • София
  • Мнения: 7 047
Ааа, sanaka, важно беше да уточним, че един профил, може да съдържа две и повече паралелки, но е едно желание, независимо от това,кой какъв код гледа Smile
Мда, за онлайна и аз очаквам такива запитвания. Случвало ми се е и на мен. Питали са ме за работното време на онлайн магазина...

# 27
  • София
  • Мнения: 10 301
Щерката е харесала две гимназии, май няма да пиша други, не виждам смисъл Simple Smile)))

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Докато изгледам един филм, сте навъртели две страници!

Ние имаме две конкретни желания, другите ще видим на момента как ще ги редим.

Вие се смеете за работното време на уебсайтовете, но на мен онлайн справките на НОИ често не ми работят вечер или уикенда.

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Чета ви всички до една. Не пиша последните дни, щото не съм съвсем у ред вече. Усещам, че изтрещявам. Явно малко ми е бялото, червеното, ментата, бирата и всичко ми е малко. Последните два дни рева и плача, плача и рева. А понякога хълцам и се треса, ей така за разнообразие. Гепи ме юнската истерия и чак сега разбрах докрай защо ми изглеждахте тука леко смахнатички всички през месец май. Гледащи всяка една точка от НВО. А аз - спокойствие като цяло, и пълна невъзмутимост. Елате да ме видите сега! /търкалящо се от смях човече/. Вихря се в темата за рисуването, защото сега са изпитите в гимназиите към Министерството на Културата и дойде и нашето време, на творчески настроените деца. Излязоха и първите резултати, а два от изпитите тепърва предстоят. Въпреки че ще участва в съвсем независими три на брой класирания, моят син също ще реди желания сега между 20 и 26 юни. Мисля да пишем минимум 50-ина желания. Аз обичам да се презастраховам, той - също. Ще гледам да подадем онлайн, макар че ме е страх от бутон "Запиши". След него нямаме право да променяме никога нищо повече, а аз каквато съм си тревожна, все си се представям, че без да искаме ще го натиснем и ще провалим всичко. Казах ви - полудявам. Така че чета ви, вълнувам се много, но пиша предимно в темата за Рисуването. Ще завърша с едно послание, което вчера ми изпрати сестра ми по вайбър: "Децата са като пеперудите, понесени от вятъра - едно лети по-високо, друго по-ниско, но го правят по най-добрия начин, който могат. Защо е необходимо да ги сравняваме едно с друго? Всяко едно е различно. Всяко едно е специално. Всяко едно е красиво." Пийнете чашка чай/кафе/ром/мента/кола/спрайт/енергийна напитка/бЕло/червено/уиски/боза/фанта/ликьор , усмихнете се широко, кажете Наздраве!, целунете си детето/децата, обичайте го, обичайте се, това е от мен засега, чао, защото тръгвам за работа, а не искам отново да ревна точно сега Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт