СЕДМИ клас – 9 – Време е желания да заявим (18.06.2018–24.06.2018)

  • 68 053
  • 1 110
  •   1
Отговори
# 570
  • София
  • Мнения: 12 394
   Оф,изчетох ви най-сетне!
    Обещайте ми,че догодина,живот и здраве,без значение кой къде учи,пак сте тук!
Обещано! Hug
Аз и в седмокласната смятам да вилнея пак. Че е по-забавно! Ще взема да се кандидатирам за зам. на Дидева. Joy

Ще държат матури по БЕЛ и по един от четирите профила.

# 571
  • Пловдив
  • Мнения: 9 759
Някои училища събират пари за учебниците по езиците още при записването. Същото е и за униформи, вратовръзки, значки и подобни.
За другите учебници - има различни издателства, учителите ще кажат по кои са избрали да работят. Може да се окажи, че комплектът от едно училище няма нищо общо с този за друго.
Снимки за досието в училище се носят, след като започне учебната година. В МГ Пловдив държат снимките да са с униформа /бележник, ученическа карта, досие/.

# 572
  • Мнения: 5 175
Има ли подали заявлението на хартия? Кажете ми, мили мами и татковци, кодовете вие ли си ги пишете или длъжностните лица, както е записано в указанията в заявлението? Такива актуални въпроси ме вълнуват все още... Smile

# 573
  • Мнения: 2 910
Визирам 73.СУ. За записването са необходими дипломата и служебната бележка с оценките. Имунизационният картон може да се донесе наесен. Снимките също се носят на есен- 3 броя. Малко преди 15.09 ще има род. среща и тогава класните, които са по НЕ ще кажат съответната сума за учебниците. Парите се събират и се купуват групово. Училището не събира пари за дарения.
Имате ли реклама и за 1аег?

Има ли подали заявлението на хартия? Кажете ми, мили мами и татковци, кодовете вие ли си ги пишете или длъжностните лица, както е записано в указанията в заявлението? Такива актуални въпроси ме вълнуват все още... Smile
Може и вие да си ги напишете.

Последна редакция: ср, 20 юни 2018, 17:32 от Не се сърди, човече

# 574
  • Варна
  • Мнения: 2 443
И аз да потвърдя написаното от Дунди - снимките за бележник задължително трябва да са с униформа. А тя кога ще е готова е въпрос на много неизвестни. Специално за Варна ме предупредиха, че ако искам униформа за 15.09 трябва да дам поръчката за нея още със записването на детето. Следователно ако искате снимки и имате униформа, щурмувайте шивашките фирми още от юли. Учебните с интензивно изучаване на език вкл и речници и др нещица, така че сумата ако се събира наведнъж може да набъбне и до над 300 лв. Още поне толкова за униформа и честито ви гимназист. Информацията е покрай двамата ми племеника в ЕГ. Но до там да го докараме -с кеф ще купим и униформата, и учебниците. Бъдещият гимназист сега няма търпение да дойде 3 юли, за да си смени статуса във фейсбук с новото училище - толкова се вълнува от това, че подаването на заявлението всъщност му се струва второстепенна задача Simple Smile.

# 575
  • София
  • Мнения: 8 318
Нищо не чете, т.е. не е и проверявал какво, нито са му давали или аз да съм го тормозила. Почивка от БЕЛ.
Всъщност ученето му не е свършило, довършва си английския за тази година, за моя изненада и домашни пише без мърморене.

# 576
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Учебниците по езика ,ако се изучава интензивно  тази година  бяха около 120 лв. комплекта.  Останалите общообразователни предмети са също толкова 120 - 130 лв . Отделно има и речници, граматики, униформи... Сериозна сума става.
 Вие ще може да си потърсите втора употреба. Набор 2003 си купува всичко, защото е по новата програма. Но за вас ще може да си потърсите от тях, като научите издателствата.
Във Варна има магазин за учебници втора употреба до Руското училище. Сигурно ще има там на есен.

# 577
  • Мнения: 2 910
И моят няма да чете.

# 578
  • Мнения: 1 296
Относно сумите в началото на годината - ние сме привилегировани, не сме най-най-първия випуск по нова програма. Настоящите осмокласници са по-ощетени май, те нямат шанс да си купят учебник втора употреба по повечето дисциплини. На една съседка детето е 8 клас в спортно училище (има си всички общообразователни предмети, демек, няма ИИЧЕ, РИЧЕ или подобни) броили 360лв за учебници, всички нови, заради реформираното съдържание...
За езиците е ясно, че сумата е добра, а освен учебниците трябват речници, граматики.
Я кажете, подхванаха ли наборите Пространното житие, Библията или подобните четива? Моят се ослушва, а всичко чинно и прегледно е записано на устройството, някои строени над главата му на пожълтяла от употреба хАртя, но ищах за четене - йок...
Моята девйка я подгони ентусиазъм и прочете някакви "Библейски ....." даже не запомних как се казват и сега се мъчи на Дон Кихот. Илиада само я премята , как щяла да чете в стихотворна форма, Хамлет реши, че ще го гледа .....за сега толкова, ще видим до кога ще я държи  Simple Smile:Simple Smile

# 579
  • Мнения: 5 397
Ами, от чашка на чашка  чочосанът накрая свърши.... и пуснахме, то от лесно по-лесно е , така че , който има колебания- смело на лаптопа и да  не се занимава с ходене в жегата и писане в някое задушно и  претъпкано фоайе. Засега от далите отчет деца от класа ни , само ние сме  пуснали онлайн, другите рано-зарана били в гнездото и "гнездили" желания по ретро маниер. Моля, само хора с чувство за хумор да ме четат, защото бая чашки изпих...... иии няма да Ви кажа в колко области пуснахме за проба....моят мъж ме гледа  все едно съм .... Smile   Детето иска екзотичен език, затова така постъпихме - това сериозно вече, но идеята ми хрумна под въздействие на чочосана.  Отчетохме се по тел.на училището-майка - на класната, че сме пуснали онлайн-записа си имена, вход.номер, дето е от служ. бележка, не този от руо-то.
ПП Оценките от свидетелството снощи до късно ги нямаше, но днес се показаха--списъчно, цялата диплома сканирана също.
ПП Медиц.свидетелство го сканирах от двете страни поотделно и после прикачих двата пи ди еф файла.

Имам предложение: догодина, по това време да забранят продажбата и употребата на алкохола - така, както е по време на изборен ден!

Последна редакция: ср, 20 юни 2018, 18:00 от *Камея

# 580
  • София
  • Мнения: 12 394
Във 2-ра АЕГ има униформи, но не искаха снимка с тях. /Това е в състояние да откаже моите кипри от дадено училище Joy/

# 581
  • София
  • Мнения: 12 394

Имам предложение: догодина, по това време да забранят продажбата и употребата на алкохола - така, както е по време на изборен ден! [/color]

Я вЕрно спри да пиеш, че глупости взе да говориш! Joy Пепел ти на устата! Joy

# 582
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Ето списък с произведенията по литература за 8 клас, ако на някой му се чете Simple Smile  :

Старогръцка митология. Митове за Прометей, за Едип
Троянски митологичен цикъл
„Илиада“ (Омир): откъси от I, VI, XXII, XXIV песен
„Любов“ (Сафо)
„Антигона“ (Софокъл)
Библия. Библейски сюжети за грехопадението, Каин и Авел, Мойсей, за Исус, за Богородица,откъси от Евангелие от Матей и от Евангелие от Йоан
„Пространно житие на Константин –Кирил
„Азбучна молитва“ (К. Преславски)
Из „Декамерон“ (Дж. Бокачо): Ден първи, Новела трета –
„Притчата за трите пръстена“
Из „Дон Кихот“ (М. де Сервантес): I и VІІІ глава
„Хамлет“ (У. Шекспир) Сонет 91 („Един се хвали с ловкост и успехи...“), Сонет 130 („Очите ѝ не са звезди...“) (У. Шекспир)
„За буквите“ –Черноризец Храбър

# 583
  • Мнения: 9 189
  Ако младежът държи на първото си желание,т.е. немски в езиковата в Монтана,учебниците на кака му си стоят у нас.Речници,граматики,каквото си поиска.
   Униформа имаме ,нали е от 5ти клас в това училище-вратовръзка,черен панталон и бяла риза.Т.е. една риза му е нужна.
     Относно книгите-познавайки си детето,мъка ще е 8ми клас.По същото време с кака му имахме случка с Илиада-трябваше да иде на един певчески конкурс в Русе.Нещо беше сгафила,баща й каза,че ако не прочете Илиада ,не отива.За една нощ я изяде с кориците,помни я до днес.Криси каза,че като си дойде кака,ще му я разкаже.
   Вместо да мъдри подредба на желания,нашият се върнал вече от риба и си я чисти.

# 584
  • тук-там
  • Мнения: 5 860
Ето списък с произведенията по литература за 8 клас, ако на някой му се чете Simple Smile  :

Старогръцка митология. Митове за Прометей, за Едип
Троянски митологичен цикъл
„Илиада“ (Омир): откъси от I, VI, XXII, XXIV песен
„Любов“ (Сафо)
„Антигона“ (Софокъл)
Библия. Библейски сюжети за грехопадението, Каин и Авел, Мойсей, за Исус, за Богородица,откъси от Евангелие от Матей и от Евангелие от Йоан
„Пространно житие на Константин –Кирил
„Азбучна молитва“ (К. Преславски)
Из „Декамерон“ (Дж. Бокачо): Ден първи, Новела трета –
„Притчата за трите пръстена“
Из „Дон Кихот“ (М. де Сервантес): I и VІІІ глава
„Хамлет“ (У. Шекспир) Сонет 91 („Един се хвали с ловкост и успехи...“), Сонет 130 („Очите ѝ не са звезди...“) (У. Шекспир)
„За буквите“ –Черноризец Храбър


А моята що чете “Крадецът на праскови”?

Общи условия

Активация на акаунт