Аутистичен спектър. Аутизъм - тема 30

  • 90 869
  • 876
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 1 400
Да, знам за много случаи като вашия. Но при моето дете със сигурност не е това причината. Имаме други медицински интервенции, които подозирам като причина.

# 781
  • London
  • Мнения: 6 732
Аз като слушам каква мобилизация е настъпила да се слага ваксината за морбили последните 2 седмици в БГ очаквам бум в темата от шашнати родители след 4-5 месеца. Дано да бъркам, но.....работи се осторожно да се увеличава нашата общност, мислят хората за нас.

# 782
  • София
  • Мнения: 17
Ваксините не причиняват аутизъм. Деца от спектъра има както от ваксинираните така и от неваксинираните. Не че смъртността при морбилито е толкова висока (1:1000), но все пак аз не бих рискувала живота на детето ми без да имам някакво реално доказателство затова, че някоя ваксина може да му навреди.

# 783
  • London
  • Мнения: 6 732
А имаш ли реално доказателство, че няма да му навреди, защото винаги се казва няма достатъчно доказателства, че ваксината причинява аутизъм, ама няма категорични такива, че не го прави, защото не е доказано реално какво го причинява? Тогава как точно ще ме убедят? Защо в Япония тази ваксина не се бие, там по-глупави ли са? Хайде да се преброим в темата с АНКЕТА, колко нямат тази ваксина, защото в БГ май масово я имат поради задължителен характер и неприемане в градина/училище? Аз все още не познавам дете без нея болно, а познавам доста деца без ваксини изобщо, защото тук са по желание и много хора не ги бият..... ние имаме само половината прием от тази отрова, периода след нея  от година и нещо до 3 и половина когато реално трябва да биеш втората половина тук детето ми бе най-най-зле.....после почна да се свестява, когато наближи момента за втората доза, а не я бих, бях ли я била сигурно щеше сега да се мотае като Фантомас в безтегловност по улиците. Аз вярвам основно на очите си, бременна съм и второто ми дете няма да бъде ваксинирано за морбили, като стане на 7 години и има развита нервна система вече не е опасно, преди това да забравят. Иначе кой какво глава го учи.....да прави, всеки си поема сам рисковете и последиците. 

# 784
  • Мнения: 13 810
Мисля че е глупаво да се правят генерални заключения. Ваксини те не са причинили нищо конкретно на моето деца. И на много други също. Възможно е да има такива деца на които са причинили влошаване но да се твърди че това се случва на всички е несериозно. Няма официални доказателства в полза на нито едно от двете твърдения. Аз съм в тази тема от години смея да твърдя че няма превес на която ида е от теориите за това какво причинява аутистично поведение. Който иска да не си ваксинира децата, но да не ми дава съвети от които нямам нужда. А по-добре знам конкретно за моето дете.

# 785
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
....  защото винаги се казва няма достатъчно доказателства, че ваксината причинява аутизъм, ама няма категорични такива, че не го прави, защото не е доказано реално какво го причинява?

Не, не вярно това. Не знам кой ги казва тези неща, но не и науката. Това, което науката казва е, че има достатъчно проучвания, които отхвърлят връзката между ММР ваксината и аутизма. Не е нужно да знаеш какво е причинило уволнението ти от работа (примерно), за да си наясно, че не е защото черна котка ти е минала път.

Не е задължително да се знае причината за дадено състояние, за да може  да се отхвърли връзката му с нещо друго. Има си научни подходи и методи, с които се установява наличието или липсата на такава връзка. Това, че масово хората не разбират как точно става това (съвсем разбираемо; реално нямам как всеки да разбира от всичко; затова си има специалисти), не значи, че е невъзможно.  Сега, че някой може и да не вярва на официалната медицина, това не коментирам. Такива хора в нищо не могат да бъдат убедени.  Аз само искам да направя уточнението, че това което ти казваш по никакъв начин не се твърди от официалната медицинска наука. Тя е  категорична и отхвърля връзката.

# 786
  • London
  • Мнения: 6 732
Същата медицина, която не може да каже от какво се причинява. Ами запазвам си правото да не й вярвам, ясно колко е компетентна й тя щом още не знае....

Разбира се, че всеки има свои виждания, аз започнах точно със това, че това са моите и съм наясно, че не са общовалидни.

Реге, аз не говоря за всички случаи, а за част от тях. Мен дали Пешо ще се ваксинира не ме вълнува реално, всеки си знае, чете и решава.... Отделно всяко дете е с толкова различна симптоматика, че е абсурдно да слагаме в един кюп причините за всеки случай, навярно всичко е много индивидуално.
 

# 787
  • София
  • Мнения: 17
Искрено съжалявам, но има твърдения, които леко ме изкарват от равновесие. Всеки има право да прави каквото иска със себе си, но няма право да вреди на другите.  Проблемът с антиваксерите е че всички се отнасят прекалено толерантно с тях, а не трябва да е така. Какво значи това, че всеки сам си решава? Ако законът изисква децата да се ваксинират, трябва да се направи.
Някой може да иска да не плаща данъци, да се вози без пари в метрото, да продава наркотици или да пътува с комплект кухненски ножове в самолета (за да си реже по-лесно сандвича например). Нека да се пробва и да ми каже, когато постигне някое от тези геройства. Иначе искрено се надявам, децата на тези хора да имат шанс да станат на възраст, когато сами ще могат да пазят живота си.

Последна редакция: чт, 28 фев 2019, 10:34 от petitta

# 788
  • Мнения: 1 400
Ваксините не причиняват аутизъм. Деца от спектъра има както от ваксинираните така и от неваксинираните. Не че смъртността при морбилито е толкова висока (1:1000), но все пак аз не бих рискувала живота на детето ми без да имам някакво реално доказателство затова, че някоя ваксина може да му навреди.
Според мен, когато има предразположеност, всяка натоварване с токсини и чужди белтъци, може да отключи заболяване. Дали някое дете има предразположеност никой не знае, докато не се случи проблема. Така че е игра на руска рулетка - говоря не само за ваксините, но и за много други интервенции - слагане на упойка, например. Досега няма доказана причина за аутизъм, но деца с аутизъм има, и то все повече. Тоест, всички възможни причини са в кръга на заподозрените. Аз мисля, че отключващият фактор не е един или два.

Но с чуденката си какво се случва след година и половина съвсем нямах предвид тези причини, а чисто психологическото развитие на детето. Сякаш идва някакъв етап от развитието, който ако не може да бъде преодолян, детето тръгва назад. Аз лично и при двете си деца усетих, че след прохождането много се промениха.

Последна редакция: чт, 28 фев 2019, 12:11 от ice_sparky

# 789
  • Мнения: 73
Напълно подкрепям La Catrala ,и аз мисля че при нас всичко започна след поставянето на въпросната ваксина,детето сякаш стана друго и оттук натам тръгна назад във всяко отношение.  Мненията винаги ще бъдат разделени на две и според мен всеки трябва да има свобода на избора дали да си ваксинира детето или не. А не да бъде заставян от редица фактори като приемане в детски градини,училища и др...

# 790
  • London
  • Мнения: 6 732
То в сайта на здравеопазването тук пише, че ако бебето има симптоми на неврологично заболяване или припадъци следва ваксините да се отложат и да не се бият докато не се изясни състоянието на детето. Това е официално.... значи повлияват на такива индивиди по някакъв негативен начин, но наистина както казва Спарки не се знае кой е предразположен и кой не и е точно руска рулетка. Наскоро четох за случай пък с упойка поставена на 20 годишен младеж с Аспергер, и човека починал, защото отключил някаква непоносимост, а упойката му я били без негово съгласие, защото не му оказали адекватно отношение в болницата с оглед на диагнозата му, да говорят ясно и конкретно без да разчитат прекалено много на езика на тялото, сторил им се изнервен и невротичен и набързо го индуцирали с някакви тежки успокоителни и човека повече не се събудил. Майка му още чака правосъдие..... На мен вече не ми предлагат ваксини, самото ми джипи каза, че малкия не трябва повече да се ваксинира щом има доказан проблем, може да му доведе регрес, упойката също пълната.  Всички мами тук дето нараждаха втори деца масово не биха тази ваксина и пу, пу дечицата са ОК вторите. Само една мама знам дето е от забулените, съответно не е прочела нищо за ваксините, да не говорим, че не чете нищо и за състоянието на сина си....ей така на самотек това дете, породено второ и то същата работа пак всички ваксини и то още мълчи на 2 години, а и бременна с трето, не я виждам да ви кажа при все, че първото е с доста тежка форма. Редовно оставя количката с малкото някъде зарязана за да го гони да не го блъсне кола, отлъчил се на шосето и тн. Такива случаи, ако не притесняват бъдещите мами не знам, мен лично доста повече ме тревожат от морбилите. Иначе и аз бях чела нещо като родих ама си вика, абе някой глупак си пише....и хоп, млади и здрави хора, без никаква история подобна, брилянтна бременност, веднъж не ми е станало лошо или да имам за нещо лош показател, раждане на термин, естествено и като по учебник, кърмене, едно прекрасно дете и.....уопппп….тези му бият тая ваксина, та плеснаха и още таман две заедно с нея, за туберкулоза ме примамиха, че имало бум тук от Африка и аз простата хайде още и още да го натровим. И изведнъж както се смееше на комшийката и се кефеше да го гушне почна да плачеее…...ама всичко непосредствено от днес за утре беше, буквално на следващ ден. Не искам да се сещам направо. Sad  После здраво добавки, пробиотици и никакви ваксини повече от задължителните и взе сякаш да го отпуска малко по малко тоя странен транс....като натровен буквално или изложен на радиация се държеше, как ще ми се обясни, че изведнъж почва да му светва, сякаш отровата е взела да го отпуска? Да не говорим, че познавам и дете с парализа след ваксина..... на колега на мъжа ми.  

# 791
  • Мнения: 607
La Catrala, знам какво ти е защото и при моето дете към 1 и половина стана регрес, всъщност той никога не е бил супер развит, но поне имаше страхотен очен контакт още на 1 месец. Но свидетел съм на приятелка, бебето й е  аутист още преди ваксината, толкова ясно изразен на 11 месеца. Никакъв очен контакт, като сляп и глух............ страшно, не можех да повярвам. Вече си има диагноза аутизъм.
ice - какви медицински интервенции сте имали, ако не е тайна от които имаш съмнение?

# 792
  • Мнения: 77
Вчера бяхме на първоначален преглед в Св. Никола при д-р Аврамова. Нейното предположение - аутизъм, макар, че каза, че за 20 минути не може да се постави диагноза и ни записа в списъка за обследването, което ще е след няколко месеца. Аз бях сигурно, че това ще е диагнозата, но все пак имах някаква минимална надежка, която вече умря. Както и да е, нищо не се е променило. Това си е моето дете и ще продължавам да правя всичко възможно, за да му помогна. Тя е само на 3 г. и 3 м. От седмица сме на ресурсно подпомагане с логопед, психолог и ресурсен учител. Ходим и частно на логопед, но за съжаление само веднъж седмично. Опитваме се да работими  вкъщи, но основно през уикенда, защото през седмицата е изморена и раздразнена след градина, но все пак правя опити чрез игра да повтарям и показвам разни неща. Ще търся допълнително още 1 психолог, защото според мен това ще й е ключовото - тя не иска да те остави да й показваш, сърди се и плаче.
Аврамова ни обърна внимание да наблегнем томно на това - взаимодествие, да допуска намеса с заниманията й, защото тя командвала паради и ние се подчиняваме, което си е така.

# 793
  • London
  • Мнения: 6 732
Има и такива случаи знам бео…., но те са по-класически сякаш. Там където всичко се хваща с 10 мин с детето, ако не и по-малко. Там няма и постоянен прогрес природно, а една латентна фаза общо взето.

Успех на последната потребителка. Дано нещата тръгнат напред за вас и детето.

От следящите тази Агони Аунти забелязахте ли, че там има нещо гнило? Вече почвам да я подозирам в театър, липса на аутизъм и използване на състоянието за помощи събирани оттук-оттам. Уж не работят и вси имат някакви проблеми, а са нон стоп някъде на публични изяви, ресторанти, партита.....после за да не е подозрителна се почва на живо един рев пред камерите и хайде за донейшън отново. Сега бяха в Ню Йорк......за някакви лекции и нещяли да подпишат нещо хората там договор, ами те са я надушили, че си служи с измами, най-вероятно има някакво биполярно разстройство и го представя за друго. Такива уж болни са напълнили фейс групите, на мен лично ми е много чудно що човек зорлем се прави на болен.....

Последна редакция: чт, 28 фев 2019, 17:38 от La Catrala

# 794
  • Мнения: 5
Здравейте, аз съм нова в групата някой дали знае за  ДАН лекаря  от Турция др.Джем Кънаджъ.

Общи условия

Активация на акаунт